CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chrobacek
22. čer 2009

bsik mám to z netu 😉

chrobacek
22. čer 2009

nevykradla jsem lékarnu

monterka
22. čer 2009

A je doktor na ult.šikovný? Simul,a zvracíš nebo ne? Já nemůžu česnek a na lačný žaludek kafe. To mimču nechutná a dává mi to pořádné najevo 🙂

simulin
22. čer 2009

chrobi - no po krvičce určitě už testovat nebudeš muset, protože to už budeš vědět na čem jsi 😉 A uvidíš, bude to dobré. 😉 Moc ti to přeju.

chrobacek
22. čer 2009

děkuju jste hodné, ale nevěřím tomu ..... omlouvám se za to.... ale je to tak přestala jsem věřit kdy mi řekla embryoložka, že jsou 8 a 10 buněčné (ve zprávě mám 9 buněč.)

no nic jdu domů 🙂))) mějte se 🙂

simulin
22. čer 2009

monterko - no zatím nezvracím a doufám, že ani nebudu, já to totiž nesnáším a snažím se to vždycky ustát. 😝 Jé, česnek miluju, můžu ho kvanta i samotný, ovšem ten dech pak.... 😅 No a to kafe, nějak na něj přestávám mít chuť, ale možná je to jen dnes. Teď jdu zkusit zakousnout chleba. 😉

miradka
22. čer 2009

Sim, zatiaľ mi chutí jesť, ale vždy sa tak nacpem, že mi je potom blbo..včera na večeru a to už bolo pol 8 som zjedla 3 chleby s rybí pomazánkou...možno ti už začínajú nevolnosti 😉

miradka
22. čer 2009

ozaj a na krv som nebola a už asi ani nepojdem...len UTZ

miradka
22. čer 2009

Maj sa chrobáčku, držím ti palce... 😉

simulin
22. čer 2009

chrobi měj se, zítra budu číhat jak testík 😉
Miradko, no já právě do včerejška taky všechno dobré, dlábila jsem vždykcy jako bych týden nejdela, ale dnes.... No uvidím, zatím ten chleba nic moc. ☹

simulin
22. čer 2009

Miradko, tak že na krev už nemám jít? No mně se právě zdá, že jak jsem si volala na výsledky tak mi řekl, že příště na krvičku a zase utz, tak teď nevím. 😎

monterka
22. čer 2009

Simul,já ho mám taky ráda a dávala sem ho snad do všeho,ale mimču asi nechutná a bylo mi po něm jednou tak špatně že sem myslela že vyzvracím duši! A to kafe,dřív sem nesnídala a v těhu musím abych si mohla dát kafčo.

miradka
22. čer 2009

na mňa došla akurát strašná únava, ale to može byť z nevyspatia a z cesty...no a ráno som spapala utroš, tak asi aj ten za to može. Myslím, že ten dufaston bol lepší, ten som zapila a bolo...naviac bez vedľajších účinkov..utroš zase všetci prepisujú - takže asi je lepší neviem.... 😒

miradka
22. čer 2009

Ja myslela, že sa káva nedoporučuje v tehotenstve 😖 Možno si u teba chcú postrážiť hormóny...u mňa mali na papiery napísané "Jen UTZ" Inak nechápem, prečo za každú návštevu sa musí platiť poplatok, ja myslela, že keď sa chodí opätovne na kontroly, platí sa len raz. Už som tam nechala 120 Kč len na poplatkoch...nejako ma to začala štvať 🙄

monterka
22. čer 2009

Miradka,a proč by se káva v těhu nesměla? Muže,ale ne smrťák a šest hrnků denně. Já byla na krvi snad dvakrát,třikrát a pak jen ult.

simulin
22. čer 2009

Miradko, taky jsem si myslela, že se káva nemůže, ale študovala jsem to na netu a pokud to nepřeháníš je to v poho. Tady sena to ptala jedna těhule.

Mohu pít v těhotenství zelený čaj? Podotýkám, že ho piji na litry .
A co káva? Když si nedám alespoň 1 šálek denně, motá se mi hlava.
Děkuji předem za odpověď.

Zatím nemáme zprávy, že by pití zeleného čaje v těhotenství poškozovalo vývoj plodu. Doporučila bych však maximálně 1 litr tohoto nápoje denně, má určité povzbuzující účinky na nervový systém a metabolismus matky a bylo by zbytečné nadměrně stimulovat i nervový systém vyvíjejícího se plodu. Myslím, že by bylo vhodné zbylé doporučované denní dávky množství tekutin tj. do 3 l doplnit i jinými nápoji, neperlivá voda a cca 0,5-0,75 l minerální vody. Káva v uvedeném množství plod nepoškozuje ani nezvyšuje riziko předčasného porodu či potratu. Až od 4 šálků kávy za den pravidelně minimálně po dobu 3-4 měsíců a to hlavně ve 2.trimestru gravidity se uvádějí uvedená zvýšená rizika těhotenských patologií v odborné literatuře .S pozdravem K.N.

S těma poplatkama máš pravdu, pokaždé když tam jdu musím platit.
😠

miradka
22. čer 2009

No čítala som, že dokonca ani čierny a zelený čaj by sa nemal preháňať. Ale asi ako píšeš...malinko sa asi može.

ywushka
22. čer 2009

jejda to nemam sanci dneska docist ani kdybych se zblaznila🙂 neco noveho je tady dneska?? tak nejaky souhrn by o chtelo!🙂

miradka
22. čer 2009

No, už aby som to v Brne ukončila, ale som im vďačná, veľmi mi pomohli.
Sim, vyzerá to na fundovanú odpoveď... 🙂

miradka
22. čer 2009

Ywush, ja som to tiež len tak prebehla...no chrobáčik a gabi mali blbú náladu no a ja som bola na KO a mám 2 gestačné váčky...zvyšok neviem..

ywushka
22. čer 2009

mirad: jejda a uz jste meli srdicko??? gratuluju!!! Taky jsem v 7tt koncila na obi!!!

miradka
22. čer 2009

No mne povedali, že som v 5tt a srdiečka ešte neboli, je to moc skoro. Na budúci týždeň by už mali byť. 😉

ywushka
22. čer 2009

a co ostatni-nejake novinky udelej mi nejaky souhrn🙂

zabicka007
22. čer 2009

Zdravím všechny nové příchozí, jen mám poznámku k tomu čaji - černý a zelený čaj se nedoporučuje ve větším množství, jelikož obsahuje také kofein - a to zhruba o půlku méně než káva, čili asi z tohoto důvodu se to nemá přehánět ani s čajem. Každopádně já četla článek, kde bylo ,,fundovaně,, vysvětleno, že nebylq doposud vědecky prokázana škodlivost pití kávy v těhotenství - což je teda pro mě dost úleva...bez ranní kávičky ani ránu 🙂

sune
22. čer 2009

jejda holky, vy jste to rozjely 😉
Miradko, moc gratulujiiiiiiiii k dvojčátkům. Ani se ti nedivím,že jsi se celou cestu culila. Jéé, já bych to chtěla taky někdy zažít.
Sim, já těhotná ještě nikdy nebyla. To sem snad ani nikde nepsala nebo ano? Těhulky nebojte, vše bude dobré, budete mít zdravá mimča!
Chrobi,s tebou si manža taky užije 🙂 Mně říkali, že jediná prevence na ohhs je snížit dávkování a chodit na kontroly. To,že mám pít a jíst bílkoviny vím od vás. Jo a ne,že to tu opustíte s Gábi! Vy jste jedny z hlavních tahounů 😉
manža mi dnes napíchl sval 😲 a ještě se divil, že mě to hodně bolí. Jdete zítra někdo na Obi? Já musím na krev a sono zas. Doufám, že mi řeknou lepší výsledky než posledně. Tak přeji všem dobrou noc 😉

miradka
22. čer 2009

Sune, určite ten pocit zažiješ, je to krásny pocit a zároveň sa modlím, aby boli srdiečka a aby boli obe zdravé... 🙂

monterka
22. čer 2009

Sune,mně to píchání do svalu taky dost bolelo. Těhu je nádherný pocit a určo se taky brzy dočkáš! Mimi se dnes rozkopalo a je to nepopsatelný pocit 🙂 Mirad,neboj dobře to dopadne a uvidíš příště bušit dvě srdíčka!

rioko
22. čer 2009

holky kávu když si dáte třeba dvě slabší za den tak je to v pohodě, já ji pila nepravidelně, zelený čaj taky občas a černý jsem pila každý den...nic se nemá přehánět ale úplně to vysadit nemusíte 😉
Mirando krásná zpráva, blahopřeji a držím pěsti na srdíčka
My jsme dnes byli v poradně - měnili jsme doktora a Vojta má ve 3 měsícéch 5260 g a 63 cm 😵

zabicka007
23. čer 2009

Ahoj Rio zase po delší době, doktora jste měnili kvůli čemu? Byl špatný ten předtím či co?

monterka
23. čer 2009

Dobré ráno holky,píši tak brzo páč jedu s mimi na ultrazvuk srdíčka,tak přeji všem pěkný den 🙂))