CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

hnedoocka23
11. črc 2009

ahoj holky,mám Vám vyřídit od ywushky že je v nemocnici,chytli ji záda,tak si ji tam nechali..dostala infuzi...hlavní je,že miminko je v pořádku..zdraví vás,mějte se 🙂

miradka
11. črc 2009

Ďakujeme za správu hnedoocka, no to je hrozné s ywushkou, snáď ju to čo najskor prejde... ☹

zabicka007
12. črc 2009

Saj by měli pustit zítra ne? No těch prvních pár dní je krušných,ale jak bude doma tak bude líp...
Mir, chci se zeptat, jsem 4. den po transferu, celou dobu jsem tak nějak polehávala, ale dneska už můžu tak zlehka uklidit ne? Nic velkýho, jen utřít prach, povysávat a tak...nebo jakou jsi měla aktivitu ty?

simulin
12. črc 2009

Dobré ráno,
hnedoocko, tak Ywushku moc pozdravuj, myslíme na ni a ať je zase brzy mezi náma. 😉

Žabko, myslím že lehký úklid není na škodu, taky jsem po ETu vcelku rychle uklízela, jen to vysávání bych ještě nechala na jiných, to jsem vysávala až později, ale jen tak lehce a chvilku, zbytek jsem radši nechala na manžovi. 😉 Ono se to nezdá, ale přece jen ti to natahuje břišní svaly, tak ať to nepřetěžuješ a něco si nenatáhneš. 😉 😅

zabicka007
12. črc 2009

Sim,díky,taky jsem si to tak myslela,budu jen tak vždycky chvilku uklízet a pak si odpočinu a pak zase... 🙂

miradka
12. črc 2009

Dobré ránko, Žabko ako píše Sim, to vysávanie nechaj tvojej polovičke. Ja som prvýkrát vysávala minulý víkend. Vysávač je predsalen ťažší...Utrieť prach možeš v pohode 😉 Ja som teda vobec neupratovala, ja som sa válala a len keď už sa to nedalo vydržať, tak som nejaké tie smeti pozbierala a hodila do koša 😀 😝 ale nie 😀 proste všetko robil moj chlap...aj keď sa samozrejme nepretrhol 😉 Ako hovorím, prvý krát po dlhej dobe som upratovala minulý piatok 🙂

Holky, moj chlap uvažuje o pojištění pre prípad pobytu v nemocnici. Počuli ste už o tom? Nedávno sme dostali taký leták do schránky a platí sa 120 Kč/mesiac a keď by sa niekto dostalo do nemocnice, tak za deň mu pojiš%tovna vyplatí 1000 Kč..

simulin
12. črc 2009

Holky, tak jsem se vážila a přibrala jsem 3 kila od OPU, to je docela síla 🙄 😠 No, snad to tak nepůjde dál, to bych se za chvilku asi neunesla. ☹
Jinak dneska si konečně dávám naposeldy prednison, hurááááá!!! Crha mi minule říkal, že ho mám brát tak do 8tt a teoreticky bych dnes měla být 8tt+0 podle Kummelova posledního měření. 😀 Když ty prášky polykám, už mi to fakt leze krkem 😠 Těším se až vysadím i duphaston.
Mir, ten prednison jsi vysadila naráz? 😕

simulin
12. črc 2009

Mir, o tom pojištění jsem taky uvažovala, ale právě jsem nevěděla jestli to jde, vím že při úraze a normální pojištění to lze, ale jen tak když ležíš v nemocnice, to právě nevím, ale určitě se chci o tom taky dozvědět co nejvíc. 😉 I když ta částka 1000,- /den se mi zdá docela hodně a přehnaná. 😒 😕

miradka
12. črc 2009

Sim, prednison mi došiel a už som ďalší nedostala, takže som ho vysadila naraz. Nechápem, že si len v 8tt...to tie ebryá rastú tak pomaly? V tom prípade budem na to podobne, takže termín porodu sa posúva?? Som z toho jeleň..
Sim, švagrovej otec včera hovoril, že jeho kolega - řidič mal nehodu, nič vážneho, ale bol pár dní v nemocnici a ešte bol nejako pripoistený a dostal plno peňazí...Určite zistíme podrobnosti. Hlavne či sa to vzťahuje aj na tehotné ženy, na porod a tak...

miradka
12. črc 2009

Našla som niečo ING: Společnost rovněž vyplácí denní dávku ženám v případě hospitalizace v souvislosti s těhotenstvím a porodem

miradka
12. črc 2009

Ale ako tak zisťujem, tak pre nás je to už pasé:
Zvláštní čekací doba v délce 8 měsíců se uplatňuje pro případ hospitalizace v souvislosti s těhotenstvím nebo porodem, s ošetřením zubů, se zhotovením zubních náhrad, při úkonech čelistní ortopedie a čelistní chirurgie.

http://www.ing.cz/cz/produkty-a-sluzby/zivotni-...

miradka
12. črc 2009

Myslím, že sa na to vybodnem...
1. Nárok na pojistné plnění vzniká u pojistných událostí, které nastaly po uplynutí čekací lhůty.
2. Čekací lhůta činí tři měsíce a začíná běžet od 00.00 hodin dne následujícího po sepsání návrhu.
3. Zvláštní čekací lhůta devíti měsíců je dána pro případ hospitalizace v souvislosti s těhotenstvím a porodem. Tato čekací lhůta odpadá, jestliže lékařem stanovený termín porodu je minimálně devět měsíců po počátku pojištění.
4. Čekací lhůta odpadá při:
a) úrazech;
b) akutních infekčních onemocněních s hospitalizací
na infekčním oddělení.

simulin
12. črc 2009

Mir, no a určitě máš nějaké pojištění životní, tam přece taky bývájí tyto nabídky nebo ne? Jen právě nevím, jestli to není jen v souvislosti s úrazem. No, mám známého u wustenrotu, kde mám životní pojistku, tak to s ním zkusím probrat a zeptat se na možnosti. Taky bych si chtěla založit penzijní pojištění, ještě ho nemám 😔 😅 a v čera v televizi hlásili, že je pravý čas, že za 30 let nebude vůbec na výplaty pro důchodce, což už mě čeká. 😠

simulin
12. črc 2009

Dneska musím po práci do nějakého obchodu s hadrama, nemám žádné volné trička a do ničeho se nevlezu a do kalhot už skoro taky ne. Tedá ráno to ještě jde, ale večer jsem vždycky jak balon. 😠

miradka
12. črc 2009

Sim, no to je bomba, tak mi platíme ako najatí na sociálku a kdekade a my z toho v důchodu nič neuvidíme 🙄 😠 No na Slovensku sa tento problém riešil už ako som skončila výšku. Akurát, že potom som sa hneď vydala a odišla sem. Tu sa o tom zatiaľ moc nehovorilo...Asi minulý rok som si založila penzijné, práve preto, že zamestnávateľ nám prispieva nejakou čiastkou, tak už tam mám okolo 5000 čo je dosť málo. Životné poistenie nemám... 😒

miradka
12. črc 2009

ja mám ten istý problém, keď chcem na seba hodiť niečo slušnejšie, tak už je mi to malé...po dome chodím v elasťákoch, v nich som chodila na pilates, teraz sú to najlepšie gate čo mám 😀

pilotkaanetka
12. črc 2009

zabicka007 ahoj rozhodně nevysávej a nevytírej vyprdni se na to 🙂

simulin
12. črc 2009

Jinak Mir, no s tím 8tt si taky nějak nejsem jistá, ale změřil mi to tak minule Kummel, podle Čadové, která mě měřila týden před ním, bych teď měla být teoreticky 8tt+3, ale jak jsem už psala, asi je hodně těžké to měřit, když je to tak malinké, tak že si myslím, že přesněji mi to řekne až můj gynekolog, když už budou prcci větší 😉 No, jsem na to strašně zvědavá a na tebe taky 😉

miradka
12. črc 2009

ja tiež som zvedavá, OPU aj ET sme mali rovnako a rovnako sme sa aj cítili, tak ma zaujíma čo sa deje u teba 😉 Dnes som si čítala na tej stránke o tehotenstve týždeň po týždni 9tt a tam píšu, že 9-11tt je najideálnejší pre prvý utz, pretože plod je už dostatočne veľký a dá sa presne zmerať. 🙂

simulin
12. črc 2009

No, je to určitě na prd, populace stárne a my jsme ta generace, která to odnese. Dnes vydělávají 2 lidi na jednoho důchodce a za těch 30 let to bude 1 člověk. Tak že máme opravdu dobré vyhlídky 😠 🙄 A prej spořit aspoň od 700-1000 jinak je to prej málo a není všechna ta státní podpora. Tak že nevím, z čeho to budu dávat, když pak budou dva mrňousci. 🙂

simulin
12. črc 2009

Aha, tak to je fajn. To už nám budou brát i krev a dělat nějaké ty testy, že?
Mir, můžeš sem dát ten odkaz na ty stránečky? Díky 😉

miradka
12. črc 2009

Tak to šetrím fakt málo...ale ono to fakt moc nejde...tu vyvalím skoro 50 tis za 2ivf, potom sú z toho dvaja človíčkovia 😀 😀 no fakt, nič neušetríme..a ešte treba občas nejaké tie dárky, svadby, tu povodne, treba poslať nejakú podporu a ďalšie a ďalšie výdavky..uff, ale peniaze vždy boli a vždy budú...dúfam 😀 Šak deti sa o nás postarajú 😝 😅

simulin
12. črc 2009

Mir, tak to je fajn jak to bereš: děti se o nás postarají 😀 😅 Tak snad máš pravdu, když si je tak vychováme, tak určitě 😉 Jinak my jsme na tom podobně, IVF, teď jsme si s manžou opravovali horní patro, tak že půjčka, nějaké ty oslavy a to my jsme početná rodina, teda ze strany manžela 😀 😅 , tak že máme snad každý měsíc někomu gratulujeme 😝 , před loni, jsme měli 3 svatby po sobě, no letos nás čeká snad jen jedna. No prostě pořád něco a penízky se jen kutálý, ještě že máme prasátko a tam se snažíme střádat, vždycky se penízky hodí. 😉 Ale jak říkáš penízky budou a my nebudeme a mít je někde pod peřinou, na to my fakt nejsme, prostě se mají otáčet. 😀 😉

simulin
12. črc 2009

jejda napsala jsem penízky se kutálí tvrdé Y!!! Pardóoon!

miradka
12. črc 2009

Tak vidím, že nielen u nás to tak funguje 😎 Práve som v myšlienkach spomínala ako mi po laparoskopii vyriekli dr že mám endometriózu 4.stupňa. Bolo to predtým ako my vybrali dreň, to nasledovalo hneď po orteli. Pre mňa endometrióza znamenala v tej dobe ortel smrti, že nikdy nebudem mať deti. Plakala som celý celučičký deň a nikto to nevedel pochopiť. Jedna sestra mi nechápavo hovorila, že to ako mi vyberali tú dreň nemohlo zase tak boleť, že musím plakať celý deň. Nič som jej nepovedala...vedeli sme s mužom, že na IVF nechceme ísť, bolo to proti našemu presvedčeniu...uff až sa mi zarosili oči..no a teraz je všetko inak 🙂

miradka
12. črc 2009

Sim, mne gramatika až tak nevadí 😀 😀. V češtine je to niekedy úplne inak ako v slovenčine, takže ja si takéto drobnosti ani nevšimnem 😉 😉 Napr. v slovenčine sa v každom slovese píše zásadne mäkké i. V češtine to rozlišujete podľa rodu 😉

simulin
12. črc 2009

Mir, jejda a pročpak jste nechtěli na IVF, kvůli naboženství?
Já zase všude četla, jak má spoustu holek problémy otěhotnět a v životě by mě nenapadlo, že se to jednou bude týkat i mě. 😔 Nejdřív se všechno tak tahlo, mé začínají problémy při ms, bylo to nekonečné, než se něco zjistilo a doktoři mi dokázali povědět z čeho mám takové bolesti, což ze začátku byla nečinnost mého gynekologa 😠 , ale pak nabralo všechno rychlý spád a já byla postavena před hotovou věc jako umělý přechod a IVF. Stejně by mě pořád zajímalo, co vě mě je a zda by jsme nemohla někdy otěhotnět přirozeně. 😨 Ale teď, jestli budou dva prckové už se to asi nedozvím, protože další mimi už asi plánovat nebudu. 😀 😉

miradka
12. črc 2009

Sim, je to kvoli náboženstvu. Mnoho kresťanov má na to vyhranený názor, ale keď sme si prešli všetky dovody ktoré sú zverejnené, došlo nám, že s tým nesúhlasíme a že je to vykonštruované a nepodložené. Niečo iné je interrupcia, ale oni ju spájali s IVF. No a potom sme sa dozvedeli, že aj iní naši známi boli na ivf a podarilo sa a majú krásne dievčatko. Akoby to nemohol byť Boží dar? Tak sme si to ujasnili a rozhodli sa. Bolo to ťažké obdobie, ale je za nami 🙂 Je mi jasné, že čím ďalej, tým viac ľudí bude mať túto dilemu ako my a budú to chcieť riešiť aj cez ivf a aj to robia, i keď to nikomu nehovoria.
Ale jedno by ma mrzelo, keby našich mrazáčikov zlikvidovali, takže to nechcem dopustiť a pojdeme si pre ne. Ale AH si nedám.. 😅
Kamoška sa ma pýtala, ktorá vie o tom, že čakáme dvojčátka, či budeme používať antikoncepciu...tak som nevedela odpovedať, ale určite ju zpočiatku nepoužijeme...a možno ani neskor..predsalen endometriózy sa nedá len tak ľahko zbaviť

simulin
12. črc 2009

To máš pravdu Mir, taky si myslím, že názory ohledně IVF jsou opravdu přehnané a pokud se mimi takto povede ( ne každý má přece to štěstí ), určitě to ten nahoře dovolil 😉 😅
S tou antikoncepcí, asi ji taky ze začátku používat nebudeme, ale později určitě jo, říkal mi i Crha, že sperma může podpořit nebo vyvolat porod, má v sobě nějaké látky....tak že proto. A nebo nebude sexík, nedovedu si to stejně s takovým pupíkem představit 😀 A ani teď nejsem pořád schopná, mám nějak strach. I když jsem se na to Crhy ptala, říkal že není problém, ale samozřejmě s velkou opatrností a pokud by to bylo nepříjemné nebo byl jakýkoli problém, radši nesexíkovat 😅