CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

zdenallicka
8. dub 2012

AHoj holky, mohly byste mi, prosím, popsat vaše zkušenosti? Jak to probíhá od začátku, co potřebuju, kam volat, kam jít... mohla bych si přečíst 530 stran, ale bohužel mi na to moje kapacity (časové i jiné) nestačí... 🙂 Díky za váš čas, rady a zkušenosti..

veromira
15. dub 2012

@petruska83 No to nám nikdo neřekl, prý záleží na tělu jak se stím vypořádá a na přírodě. No zaplatíš za to spoustu peněz a pak tě to mrzí a obrečíš to proč zrovna ty nemůžeš mít to štěstí ☹ No ted nás čeká druhý pokus a zaplatili jsme si dražší variantu tak uvidíme jestli to mělo cenu a neměli jsme zůstat u toho co předtím. Člověk si furt říká tak když si zaplatím tu dražší věc tak snad to musí být lepší, ale to fakt nevím a tak za 14 dní to zjistíme jestli to mělo význam. Některým věcem moc nerozumím co píšou do karty a když se jich zeptáš tak oni ti to vysvětlí, ale ne tak moc aby jsi tomu všemu až tak rozuměla. A jak jste teda dopadli?

petruska83
16. dub 2012

@veromira Ahoj, na konzultaci nám řekli, že nic jiného než ivf u nás nepřipadá v úvahu. První pokus bude klasický za cca 20tis., žádné iui u nás nemá smysl. Teď čekám na MS a budu jezdit na krev, na nějaký COP-vyšetření vnitřní zánětů...., mažel na spermiogram a pak se uvidí podle výsledků co a jak dál. Ještě mi hrozili, že pokud se první pokus nevydaří, doporučí odstranění mého jediného špatně průchodného vejcovodu. A co jste měli za levnější variantu? My totiž Dr. řekli, že chceme zkusit jen jeden pokus, že teď na víc nemáme finance a ona říkala, že když se tento první "klasický" cyklus nepodaří, může nám doporučit jiné mnohem levnější alternativy, tak uvidíme....Každopádně teď mám spíš strach, aby testy dopadly dobře a mohli jsme na ivf brzy jít. Jinak pocit jsem měla z návštěvy moc dobrý....🙂

petruska83
16. dub 2012

@zdenallicka Ahoj, oni mají své vlastní webové stránky, tak tam kukni www.ivfbrno.cz. Já byla teprve na první konzultaci,tak si jenom povídáš, dostaneš rozpis,kdy se dostavit na krev a pak jdeš zase na konzultaci výsledků a tam ti doporučí co dál...

veromira
16. dub 2012

Ahoj,no moc levnější variantu jsme neměli, protože ve finále jsme platili 21300kč a ted druhý pokus nás vyšel na 28000kč. No jestli ani tohle nevyjde,tak už nevím co si zaplatit aby to bylo dobrý.Ted jsme neměli opět vajíčka k zamražení, prej to nevyhovovalo k zamražení. No myslela jsem si že to bude ted lepší že něco bude,ale bohužel jsem byla zase najivní. Ted musím 12dní čekat na krev a uvidíme jestli se ti dva mrnouskové co mě dali chytnou 🙂 No mě brali v lednu levý vejcovod a pravý mám hůř průchodný tak taky na tom nejsem nejlépe. Ted jsem měla 7 vajíček jen z pravého vaječníku,levý nereagoval na injekce menopuru. No nevím co si vybrat aby to bylo nejlepší pro mě a přijde mě že doktoři taky neví ☹ Tak držím pěsti a zase napiš

petruska83
17. dub 2012

@veromira Ahoj,tak to je teda dobré, to jsme na tom stejně, já přišla o pravý vejcovod při mimoděložním těhu a levý mám přirostený a ještě špatně průchodný. Tak nám říkala, že takový klasický cyklus přijde na 20-25 tis. tak uvidíme, ale asi záleží jak reaguješ na ty injekce atd. Moc ti přeju, aby to vyšlo. Já jsem teprve na samém začátku, ale věřím, že nám pomůžou. U mě je to jiné, my chceme zkusit jeden pokus a pak pokud nám doporučí nějaké levnější varianty,tak možná to. Jedno dítě už máme a máme půjčku. Kdybychom neměli žádné dítě, tak určitě do toho dáme všechno ať to stojí, co to stojí, ale od toho mimoděložního jsou to tři roky,co jsem jen běhala po dokotorech a už mi taky dochází síly....A vám dopadly ty prvotní výsledky dobře a šli jste hned na stimulaci? A proč ti nevzali zrovna oba vejcovody,mně ta doktorka říkala, že špatné vejcovody snižují úspěšnost ivf. Já se léčím se štítnou žlázou,tak mám z toho strach a manžel taky nidky nebyl na spermiu....Příští týden jedu na první krev, takže během měsíce bychom měli znát výsledky...Snad budou jakštakš dobré!Taky piš své zážitky, budu ráda...Pa.Petra

petruska83
17. dub 2012

@veromira Jo a ještě pořád se můžou zavádět dvě embria, já myslela, že je už uzákoněné, že se má dávat jen jedno....?

veromira
17. dub 2012

Ahoj,no já jsem to obrečela ty peníze na kolik nás to přišlo při prvním ivf a přítel mě utěšoval že peníze nejsou důležité. Ted děláme rekonstrukci bytu a taky nás to bude stát spoustu peněz, ale přítel řekl že o to si koupíme třeba něco levnějšího a na něčem budeme muset ušetřit. Nevím jak s injekcema ale při prvním ivf jsem měla puregon a to mě reagovali oba vaječníky a ve finále jsem měla teda jen 7vajíček a to jsem ještě měla oba vejcovody. Při druhém pokusu jsem měla menopur injekce a to mě reagoval jen pravý vaječník a taky jsem měla 7 vajíček tak nevím jestli to je tou operací,nebo injekcema no fakt nevím a doktoři ti taky nic neřeknou proč to tak je. Když jsem byla na té operaci tak zkoušeli průchodnost toho zdravého relativně a doktor řekl že mu museli pomoct že ta tekutina nechtěla moc sama jít. Můj přítel to vzal velmi dobře se spermiogramem a ted to je pro něho taková normální věc a už mu to vůbec nevadí. No uvidíš a moc držím pěsti

veromira
17. dub 2012

@petruska83 no já jsem se na to ptala a to asi záleží na doktorech, takže jsem byla ráda že mě dali zase dvě že aspon máme větší šanci že se uchytí aspon třeba jedno. No uvidíš co ti řeknou tam a jak vůbec dopadnete, já pokud se to nepovede tak chci jít jinam změnit kliniku jen abych věděla ty rozdíli a třeba to bude lepší nebo i horší no uvidíme tak zatím pá a držím pěsti

petruska83
17. dub 2012

@veromira Tak snad to vyjde, moc ti to přeju. Víš, mně připadá, že doktoři dělají co je v jejich silách, ale naše tělo si dělá, co chce. Ale každopádně, jak píšeš, tak pokud nemáš žádné dítě, tak si na to ty peníze vždycky najdeš a uděláš pro to maximum. Já už to beru trošku jinak, malý se nám povedl před 7 lety na první pokus a teď je to už tři roky vyčerpávající boj. A vyzkoušet různé metody a různé cary je taky dobrý nápad. Moc,moc držím palečky...!!!

petruska83
18. dub 2012

@veromira Ještě prosím info, jestli chodíš po transferu do práce nebo jsi doma na neschopence?Díky.Petra

veromira
20. dub 2012

Děkuji moc, no uvidíme a nevím jestli ti dokážu poradit jestli je lepší být na neschopence nebo chodit do ráce? Já byla po prvním pokusu doma na neschopence a ležela jsem a nepovedlo se to a ted už teda mám jinou práci, hlídám holčičku známé a to se pozná jestli se to chytlo nebo ne když mám menší aktivitu. Já dělala servírku a od února jsem doma a hlídám malou a musím říct že je to super, člověk není ve stresu a má víc odpočinku a to tělo to asi taky potřbuje. V práci to byla lítačka, zahulený prostředí a tak jsem to riskla a ted se ukáže jestli to bylo k něčemu dát výpověd ☹ Asi toho z pracáku moc mít nebudu na mateřskou ale co už, člověk udělá pro to vše co může tak snad to k něčemu bylo. Dej pak vědět co na krvi 🙂 Jinak nevím jestli jsem ti psala že beru taky prášky na štítnou žlázu a mám je pro to abych nepotratila hned v začátku, takže mám sníženou hodnotu. Tak pa pa a těším se až zase napíšeš..!!!

petruska83
20. dub 2012

@veromira Já beru taky euthyrox 100 jeden denně, mám docela vysoké FSH nebo tak nějak,ale prolaktin mám v pořádku, tak snad mě na ivf pustí. Z toho mám právě strach, že mě tam kvůli té štítné nepustí, ale byla jsem teď březnu na endokrinologii a bral mi krev a napsal vyjádření do caru a podle něj nic ivf nebrání, ale gynekolog to vidí někdy jinak, tak uvidíme. Příští týden jedu na první krev, další týden na druhou a pak na výsledky,tak snad to rychle uteče a dopadnou dobře....pá

veromira
21. dub 2012

Budu moc držet pěsti at se zadaří a krev a vše ostatní dopadnou dobře. Já beru je 50 euthyrox a jen od pondělí do pátku. Doktorka mě řekla že až budu těhotná tak se to zvíší a budu brát třeba 3xdenně tak uvidíme jak se mě to navýší 🙂Jinak mám od včerejška bolesti břicha teda asi je to žaludek no já nevím je to divný ☹ No budu celej víkend ležet a uvidíme co se z toho vyvrbí. Tak pá pá

petruska83
23. dub 2012

@veromira A kdy máš přijít na krev? Už aby to bylo a bylo mimi tam, co? 🙂

veromira
23. dub 2012

@petruska83 jdu v sobotu a už se to blíží , doufám že tam jsou a nebo aspon jeden z dvou!!! Už aby to bylo vše za náma a mohla jsem se těšit z těhotenství 🙂

petruska83
24. dub 2012

@veromira Určitě to bude pozitivní.....A je super, že na obi pracují i v sobotu....Já tam jedu tento týden na první krev a manža spermiogram, tak se docela i těším, že se to někam posunuje. Mám dotázek, jak tam pojedu na druhou krev v 11.DC a budou mi dělat i uzw, tak mi řeknou výsledky té první krve a spermia a to půjdu na uzw ke své doktorce nebo k tomu, kdo bude mít právě službu? A po tom uzw jsem ještě objednaná na nějaké vyšetření do COP ambulance,tak tam asi strávím celý den.....🙂 ale to neva. Pro mimi všechno!🙂

veromira
24. dub 2012

@petruska83 Ahoj, no mě dělali vždy když jsem šla na krev tak i ultrazvuk a pak jsem šla k doktorovi a tam mě řekli co a jak. Jinak na obilnáku vždy je na ultrazvuku doktorka která tam tomu velí a pak jako kdyby v poradně tam je tvůj doktor. To COP nevím co je tak to ti neporadím a určitě to bude na půl dne s tím počítej, ale jak říkáš tak pro mimčo vše 🙂Tak pak napiš jak to dopadlo budu na tebe myslet pá

petruska83
25. dub 2012

@veromira Jasně, že napíšu, ale ono bude asi co psát až půjdu po všech těch testech na další konzultaci, což bude snad tak v půlce května....Ale určitě budu psát,jak mi nebude něco jasné...Moc držím palečky, ať sem v sobotu napíšeš, že jsi těhulka....Myslíš, že když nám tento měsíc dopadnou testy dobře, tak od příští MS bych mohla začít stimulovat nebo se to nestihne než přijdou výsledy těch krví,co na ně jdu 4.a11.DC?Opatruj se.Pá

veromira
25. dub 2012

@petruska83 Tak oni většinou ty výsledky mají hned, pokud to teda nění něco jako genetika to pak trvá dlouho. Snad to dopadne dobře moc se těším a tobě držím palce pá zatím

petruska83
25. dub 2012

Děvčata, zkuste mi jednoduše vysvětlit, kde se na obi chodí na spermiogram? Ať tam moc nebloudíme a neptáme se každého koho potkáme....🙂 Díky.

pupidu
26. dub 2012

@petruska83 Ahoj, spermio je v budově K (hned vlevo za vchodem z Údolní)
Jinak se k vám zase hlásím po dvou měsíční pauze (lázně atd.) 🙂 V pondělí jsme začali se stimulací, píchám si Puregon a v sobotu jdu na kontrolu, tak snad bude všechno v pohodě.
Holky, chtěla bych se vás zeptat - kdy se dělá genetika? Nebo ji vůbec dělat nebudou, když je to náš první cyklus?

petruska83
26. dub 2012

@pupidu Ahoj pupidu,tak tě tady opět vítám. Teda není jako tobě, odpočatá z lázní......tak to určitě vyjde. Tak si budeme určitě psát co a jak, ikdyž já jsem teprve na úplném začátku, ale věřím, že už budu taky brzo stimulovat.

petruska83
26. dub 2012

@pupidu A jaké máš pocity z injekcí, máš dlouhý nebo krátký protokol? Já mám strach, jak na to budu reagovat a jestli budu zvládat chodit do práce, ikdyž jsem v kanclu...

pupidu
26. dub 2012

@petruska83 Z lázní su perfektně odpočinutá. Byl to opravdu úžasný měsíc, perfektní parta... I bych se ještě na chvilku vrátila 🙂
Jinak s tím protokolem - nevěděli jsme, jestli krátký nebo dlouhý, protože primář mi při konzultaci řekl, že druhý den cyklu bych měla přijít. Jenže jednak oni prý mají v neděli omezený provoz (on tvrdil, že jsou tam pořád) a hlavní bylo, že podle toho,co mi řekl, tak bych měla mít krátký protokol (tzn. začít s hormonální stimulací 2.-3. den cyklu), ale v brožuře od něj jsem měla zaškrtlý dlouhý protokol. Takže v pondělí ráno jsme měli přijít, že se domluvíme a uvidíme. Naštěstí se tam primář pohyboval, takže jim řekl,že můžeme začít už tento měsíc. Vzali nám krev, mně udělali ultrazvuk a už to frčí 🙂 Jinak reakce na to nemám zatím vůbec žádný, akorát si trošku připadám jak magor, protože se každý den těším, až si píchnu 😀

petruska83
26. dub 2012

@pupidu 🙂 Tak to je sranda, takže máš nakonec krátký protokol, ten je asi šetrnější....a hlavně rychlejší. Tak to jsi šikovná, že si to tak zvládáš píchat a kolikrát denně a máš ty pera, s těma je to prý jednodušší?

pupidu
26. dub 2012

@petruska83 První dávku mi píchla na Obilňáku sestřička, další den už to bylo na mě, ale pěkně se mi klepaly ruce. Naštěstí to ale bylo v pohodě, píchnutí vůbec nebolí. Mám Puregon Pen. Ještě jsem se ptala na ty další hormony (o 5tis. levnější) a to mi doktorka řekla, že nejsou tak kvalitní, protože se získávají od žen v menopauze nebo co, a hlavně - musela bych si sama míchat prášek s vodou a natahovat do normální injekční stříkačky. Tak to u mě teda nehrozilo, na to se mám moc ráda 🙂

petruska83
26. dub 2012

@pupidu Tak to víš že jo, když nejsi zdravotní sestra, tak ti ani nic jiného nezbývá než si připlatit, aby sis to zvládla píchnout...Tak to vypadá příští týden na transfer....Jejda, já jsem zvědavá, co nám řeknou po těch výsledcích krve a spermia a mám z toho docela strach,ale ať zjistí cokoliv, tak snad se to bude dát pomocí těch jejich metod a léků nějak zvládnout....

pupidu
26. dub 2012

@petruska83 No, transfer mi naplánovali až na 7.5. (17DC)...já to čekala o pár dní dřív, ale mám sníženou funkci vaječníků, tak jim možná chtějí dát čas 🙂
Kdy si pro ty výsledky máte jít? Ničeho se neboj, dopadne to dobře. I kdyby byl nějaký problém, pomůžou vám s tím. Já mám neprůchodné vejcovody, horší vaječníky, endometriózu, manžel spermio jakž takž v normě, ale žádná pecka a stejně se do toho pouští, jako kdyby na neúspěch ani nepomýšleli. Su za takový přístup ráda 🙂

petruska83
26. dub 2012

@pupidu Tak zítra jedu na krev 4.DC,pak 11.DC a pak na výsledky,ale to ještě nevím kdy,to se domluvíme asi jak tam pojedu ten 11.DC,což je pátek a snad budou výsledky hned ten další týden...ale zatím jsme se o tom nebavili, kdy přijít na další konzultaci. Já mám jen jeden špatně průchodný vejcovod,který mi prý pokud se první ivf nezadaří,tak budou chtít vejcovod odstranit a léčím se se štítnou žlázou,ale prolaktin mám podle endokrinologa OK,ale FSH mám 10,takže vaječníky nebudou taky asi fungovat zrovna nejlíp,tak uvidíme.Na prolaktin mi bral krev v březnu,tak snad bude i teď ok,ale to FSH mám z loňska,tak to se mohlo změnit.Manžel jde taky poprvé na spermio... Prostě musím čekat...ale to víš, že už bysme chtěli mít všechny jasno, že?