CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sajmona
8. únor 2010

ahoj holky,ty jo to je dobrý s tím příspěvkem z pojištovny,kdyby dali aspon něco,každá kačka dobrá...
chanel ahooooj no dobrý,zlobí hlavně Nelča,chytla pubertu,je jak tajfun 😀
já jsem taky zvědavá co nám na té genetice vyjde,hlavně bylo super jak nám dr u toho vysvětlovala různý věci,připadla jsem si vyloženě inteligentní,strašně jsem to chápala 😀 😝
tak dobrou noooooc

klara.k
9. únor 2010

ahoj, tak já jdu dnes na obi za Crhou, pro výsledky a jsem lehce nervozní ale těším se že se snad konečně začne něco dít. Mě dělali imunologii hned pře prvním odběru krve 2 DC. Manža má jít taky na genetiku, tak si právě taky říkám že jim dnes řeknu, jestli mě tam nechtějí poslat. nevím jestli je to zbytečný nebo ne. Dalí to jenom manželovi na urologii.

Laparoskopii nabízí každé nebo ne? proč jste se rozhodli na ni jít nebo nejít?

prdecek
9. únor 2010

Ahojky holky,

chci se zeptat na kolik celkově vyšla částka na IVF, když jde jenom o stimulaci, odběr vajíček a ET, žádný nadstandart. To by se mělo platit něco jen za léky, že? Nevíte kolik to tak výjde?

yvett09
9. únor 2010

ahoj holky, tak vysledky genetiky jsme meli vcera ve schrance. Moc se v tom nevyznam, ale jestli jsem pochopila spravne, nejsou tam zadny problemy. Jeste tam budeme volat a chceme se domluvit na schuzku, abychom si vse poradne probrali.

yvett09
9. únor 2010

Antoaneto: jinak my jsme na genetiku cekali celkem skoro pul roku, nejdriv asi dva mesice nez nas objednali a pak dalsi tri mesice na vysledky ☹

veria
9. únor 2010

Léky na stimulaci v s pohodlnou aplikací v peru (Puregon, Gonal), píchání do špeku do břicha mají příplatek asi 5500, pokud by sis vzala Fostimon (aplikace klasickou jehlou do svalu do zadku), tak ten je zadarmo. Taky je vhodné, ne-li skoro nutné si připlatit prodlouženou kultivaci - když máš více embryí, aby se vidělo, která se nejlíp vyvíjejí. Jinak ti je tam dají po 48 hodinách, kdy se ještě moc nepozná, která jsou dobrá a která ne. To stojí asi 4000 (nevím teď přesně, když tak mě někdo opravte). Plus zmražení nadbytečných embryí, pokud by nějaká zbyla, asi 3000 nebo 3500.

xovicka
9. únor 2010

Mám takový hloupý dotaz. Jak fungují ty pera? Jak to vůbec vypadá? To jako jenom přiložím a ono se to píchne samo? Já jsem strašná poseroutka když jde o jehly. A ty injekce do svalu, to bych si tam každý den zašla a nějaká sestřička mi to píchne?

veria
9. únor 2010

xovicko, no až zas tak automatické to pero není 😀 Uvnitř pera je ampulka s látkou, nastavíš potřebné jednotky, na pero se nasadí jehlička (tak půl cm dlouhá), tu si vbodneš do špeku na břiše, zatlačíš na tlačítko pera a látka se vpíchne. Je to jednoduché a téměř bezbolestné, přísahám 😉
No, ten Fostimon buď si každý den chodit na injekci, nebo, pokud si někdo troufne v rodině, ti to může někdo píchat. Ale je to klasická dlouhá jehla......
Taky se ty léky liší ve způsobu jejich výroby, účinná látka Puregonu a Gonalu je nějak uměle vyráběna, Fostimon se vyrábí z moči žen po menopauze. Nicméně účinek by měl být podobný.

klara.k
9. únor 2010

verio a nevíš jestli se dá do pera na puregon dát i gonal nebo má každý nějakou jinou velikost nebo něco? Já jsem dostala od sestry pero na puregon abych ho nemusela kupovat. Ale nevím jestli to k něčemu bude.

elennka
9. únor 2010

hojda, tabulku do zítra doplním..

veria
9. únor 2010

Klárko, ne, to se nedá. Gonal má trochu jiný systém. Tam jsou ty pera jakási jednorázová.

monulkab
9. únor 2010

Ahoj holky, tak mám zážitek ze včerejšího píchání (musím se smát jak to vyznívá 🙂 ) Takže, včera jsem si bodla jehlu do břicha jako vždy, nejdřív jsem dle rady sestry trochu natáhla zpět abych viděla jestli jsem nenapíchla nějakou žilku ale bylo to ok, tak jsem to tam stříkla, a když jsem jehlu vytáhla, tak jsem začala z toho vpichu krvácet, ale jakože docela dost, takže si myslím že mi s tou krví vytekl i ten fostimon...
Chci se zeptat verie, proč se u IVF píchá Fostimon velkou jehlou? já mám fostimon na IUI a píchám tou krátkou podkožní....?

petula82
9. únor 2010

Chanelko,děkuju. No právě že nevím,jestli to projde,protože ať najedeš na jakoukoliv stránku z nějakýho centra,tak tam je,že ten příspěvek je v tom případě,že u některého ivf nedošlo k ET.Ale kdoví jak to je,u ní transfér byl po každý a i přesto jí to schválily.Zkusím zjistit u jaké je pojišťovny.Moni,prosímtě prozraď mě kolik bývá u iui při tý stimulaci Fostimonem vajíček?Po clomhexalu jsem měla2-3.A zajímají mě doplatky,nebo jestli to komplet hradí pojiš.? Jinak něco z toho zkusíme až budou výsledky z hemato.tam jdu zítra ráno.A jak je to zkontrolama u této stimulace,ptám se protože to mám kus cesty.Moni já si nemyslím,že ti to všechno vyteklo i s tou krví,to možná jen část.Tak mě napiš co a jak.

sysysy
9. únor 2010

holky, kam se tada píchá fostimon nebo menopur? Já od doktorky pochopila, že je to klasika podkoží - do břicha a že si to budu píchat sama...

prdecek - klasické IVF na OBi stojí 11tisíc. Tak mi to tam aspoň včera řekli. Asi jsou tam pak ty příplatky za tu kultivaci a zmrazení, ale ten základ je těch 11tisíc.

petula82
9. únor 2010
veria
9. únor 2010

Holky, tak to fakt nevím. Fostimon se vždy bodal do svalu, tak možná se už taky může pod kůži....Asi nějaké nové trendy 😉

elennka
9. únor 2010

holky, tabulka je v albu, kdo bude chtít připsat, upravit, tak do IP.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

xovicka
10. únor 2010

Tak jsem včera dostala od svého doktora nějakou tu doporučenku, okopíroval mi můj hormonální profil a dneska jdu na první konzultaci na obi. Tušíte někdo, jak má vypadat správný hormonální profil? Jde mi hlavně o poměr FSH a LH. Je mi jasné, že ten můj je blbý už proto, že mám vyšší LH, ale jak to má vypadat správně? Já mám LH 14,7 a FSH 8,1. Je to ten odběr na začátku cyklu...

prdecek
10. únor 2010

ok, díky za odpovědi 🙂 no tak určitě bych si vzala ten Fostimon, protože sou to fakt pálky, ikdyž pro miminko všechno, ale když peníze nejsou tak se nedá nic jiného dělat.

klara.k
10. únor 2010

holky ahoj,
tak se hlásím že jdeme na ivf, teď necháme jeden cyklus proběhnout a ten další začneme se stimulací a hurá na to. potom výběr těch hormonů puregon nebo gonal atd. to si rozhodnu sama nebo mi to dají podle našich výsledků? Užíváte nějaký vítamíny před tím?

monulkab
10. únor 2010

Petulka82 měla jsem myslím 5 větších folíků, byly různě veliké. U Clostilobegytu jsem měla 2.
U clostilobegytu neplatíš nic, u Fostimonu platíš 1400kč. Mají tam 300 kč za konzultace a 1100 za transferovou soupravu. (přitom při IUI s Clostilobegytem používají to stejné a neplatíš za to, tak to trochu nehcápu, asi je to kvůli tomu že pojišťovna hradí všechny léky, které taky nejsou nejlevnější, a tak tu soupravu nechává na pacientech...)

elennka
10. únor 2010

Moni, co se týká té transferové soupravy.. revizní se to moc nezdálo,ale oni mají smluvní ceny.. jinak kamarádka doplácena jedno IUI 1400 a druhé 4500../musela doplácet injekce.. nestačil ji základ

sajmona
10. únor 2010

ahojky holky,kde jste kdo???se po dlouhé době sem dostanu a tady je mrtvo:(

klara.k
10. únor 2010

tak jsem se objednávala na genetiku a jdeme tam 23.2., tak to vypadá, že to možná stihneme i s výsledky do toho druhého cyklu jak bych chtěla začít. Ale uvidíme. Možná počká i dva cykly, zse asi nemá cenu to uspěchat.

monulko kam ses objednávala - dětská nebo obi?

monulkab
10. únor 2010

Objednali mě na obi, neptali se mě, takže tak.
To mě fostimon z minulého iui ještě zbyl, ale nikdo ho po mě nechtěl vrátit nebo tak něco, je to blbý že se to nedá vyúčtovat zpětně, takle by nto nějaké holčině mohlo pomoct a nemusela by si kupovat celý balení, když by potřebovala třeba pár dávek. já minule spotřebovala myslím 15 ampulí.

monulkab
10. únor 2010

ahoj Saj! tak jak válčíte? už chodíš asi do práce že?

sajmona
10. únor 2010

ahooooj monul,neválčíme vůbec,čekáme na výsledky z genetiky...do práce nechodím,dala jsem výpověd,ale to je na dýl...a jsem spokojená🙂))

xovicka
11. únor 2010

Holky, tak jsem byla včera poprvé na Obilňáku. Teda čekala jsem, že pan doktor Vrána bude jeden z těch mladších, ale, že bude vypadat až tak mladě, to mě překvapilo. Jinak byl převelice sympatický, až jsem se před ním styděla mluvit o takových intimních věcech. Pozitivní je, že udělal dojem i na přítele. Mě připadal strašně hodný, člověk je zvyklý, že doktoři působí jako autority, tak to bylo takové nezvyklé. Domluvili jsme se, že mi udělají nový a důkladnější hormonální profil, přítelovi nový spermiogram a pak se budeme domlouvat, co dál. Dostala jsem injekci agolutinu, neb už jsem zase dlouho neměla MS, tak předpokládám, že příští týden to nastane. Domluvili jsme se, že pokud to nebude nezbytné, tak IVF se zatím budeme snažit vyhnout. Musím říct, že jak všichni líčí obilňák jako že je to prostředí tam strašné a zastaralé a že je to normální nemocnice, tak já jsem byla docela mile překvapena, mě to tam přišlo docela fajn. Jenom ty maminky s miminkama před asistovanou reprodukcí mi přišly trošku absurdní. Teda mě až tak nevadily, ale dokážu si představit, že když se někomu léta nedaří, tak netouží zrovna po pohledu na roztomilé miminka a pyšné maminky. A teď jsem zvědavá, jak to budu dělat s omluvenkama do práce. Ono razítko z CARu na propustce bude asi docela nápadné. Co na tom razítku mají napsané? Je tam přímo zmíněná asistovaná reprodukce? Nebo jenom něco obecného, že bych to v práci nějak okecala?

monulkab
11. únor 2010

xovicka, na razítku bude jen Fakultní nemocnice Brno, gynekologicko - porodnická klinika. Můžeš se vymlouvat na cysty, záněty, špatné výsledky stěru z čípku....toho je... 😉

monulkab
11. únor 2010

aha, teď se dívám na recept a všimla jsem si že je tam ještě CAR01, ale myslím že většina lidí neví co to znamená, já jsem to taky nevěděla, než jsem to začala řešit.