CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

xovicka
22. bře 2010

Chrobacku díky moc. Takže pokud výsledky dopadnou tak, jak předpokládám a jak mi říkal i gynekolog, když mě odesílal, a doktor mi potvrdí, že mám rozhozené hormony, polycystické vaječníky, přítel je vpohodě... tak už mi přímo dá vyvolávačku a předepíše mi nějaké ty injekce na IUI? Pokud to opravdu bude jenom v těch mých hormonech, jak to až do teď vypadalo, tak už tam toho na vyšetřování moc není, to už by jsme mohli rovnou začít stimulovat ne?
Chanelko taky radím zkusit Reprofit, četla jsem na něj samou chválu a taky jsem se rozhodovala mezi Obilňákem a Reprofitem. Obilňák vlastně nad Reprofitem vyhrál jenom proto, že ho mám blíž a že tam jsou od rána až do večera. Ta Reprofiťácká krátká pracovní doba, mi opravdu přišla jako nevýhoda, ale pokud jsou jinak tak dobří, jak se říká, tak to za zkoušku stojí, si myslím.

chrobacek
22. bře 2010

no hlavně ty si řekni co chceš jestli chce jít rovnou do IUI ..... no do Reprofitu bych šla pouze kvůli ivf(nativu) .... takže je dobře že jsi si vybrala Obilnák

chrobacek
22. bře 2010

mmorgan?? kde jsi? doufám, že nejsi na Obil s OHSS

hanulamarkova
autor
22. bře 2010

Ahoj holky došla jsem vás pozdravit a podpořit... vidím že se dál snažíte a všem přeji aby Vám to dopadlo přinejmenším jako dalším těhulkám z Obi.
Chrobi, chanelko jak jste na tom?
Já jsem teda konečně těhule to víte ale stejně z toho mám moc zmíchané pocity...ale stále doufám, že z toho nebude MA no teť ve středu jdu na NT screening tak se dozvíme víc.
Těhu bylo vééélmi neplánované, jelikož manžovi umřel v listopadu 2009 tatínek tak jsme museli KET odložit (měli jsme uplně jiné starosti) a na začátku roku jsme si říkali, že do toho nemůžeme jít teda manža kvůli financím a snížení (blbým státem) mateřské a tak jsem se s ním hádala a hádala až jsme jeli na víkend na hory a tam že jsem 47DC (posledně jsem měla 40DC) mi bylo už hodně podezřelé ale jednu noc jsem spala na břiše a říkám si že mám nějak tvrdé bříško tak jsem se testla než jsme jeli a kopec-co kdyby- a byli tam...// tak nás to šoklo že jsme na sebe koukali s takovým blbým výrazem na obličeji...no rozhodně jsem zavolala ke svému dr. a objednala jsem se ... a od té doby se snažíme se držet i když je to těžké nepropadat panice z MA a čekat co 3 týdny na UTZ jestli žije ale doufám, že až začne kopat budu klidnější - ne až se ve zdraví narodí...ale nesmím si to tak brát já vím ale nejde to...tak to je můj příběh ...je to otřepaná fráze ale u mě to zabralo - myslete na něco jiného...

monulkab
22. bře 2010

Ahoj holky, přišla jsem na vás juknout, za chvilku jdu na gyndu na preventivku, tak doufám že se dostanu i k nějaké diskusi s paní doktorkou, co a jak dál....je původně z obilňáku, ale i přes to se jí chci zeptat zda by mi doporučila i jiný car než obi....v září půjdeme do ivf, ale nevím kam....asi bych to už měla začít obíhat že....????a zjišťovat infa...ale nevim, moc se mi do toho nechce....

marietea
22. bře 2010

Ahoj holky, zdravim. Chtela jsem se jeste zeptat, jak je to s tou genetikou. Mne tedy nikam neposlali, vlastne jsem zadne testy moc nemela. Nikdo se mne ani na zadnou anamnezu neptal. Precetli si operacni zpravy a bylo vymalovano. Premyslim, ze by nebylo od veci si to nechat udelat. Co myslite? Meli jste to pred IVF? Kdy se to vlastne dela? Kdyz je teprve na neco podezreni nebo IVF nejde? Pred prvnim se to normalne nedela? Jen abych zase neco nepropasla... Ted bych na to mela cas, kdyz cekam 🙂 Diky!

veria
22. bře 2010

čau holky.
Chrob - teda vážně čumím, kolik vajec z tebe v Heliosu vydolovali! Super! Já jsem měla v H. i na Obi úplně stejný počet, ale taky jsme měla podobné (dlouhé) protokoly.

Marietea - my jdeme zrovna zítra na genetiku do dětské. Ale my máme již dvě neúspěšné IVF za sebou.... Před prvním IVF se to nedělá, až po opakovaných neúspěších (nebo aspoň po jednom). Pokud tedy nemáte v rodině nějaké zatížení (postižené děti). Jinak je málo pravděpodobné, že by na té genetice něco našli, proto se standardně před IVF nedělá. Tak si s tím teď nelámej hlavu.

mmorgana
22. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Nefunkčnost koníka mě zarazila a cítila jsem absťák 🙄
chanel: to je mi moc líto ☹ Vždy můžeš zkusit konzultaci i jinde (a pak se rozhodout). Koukám, že je nás víc, co váhaly mezi Obi a Reprofitem.
chrobi: supernosnice 🙂 Gratuluji 🙂
xovi: není to tak dávno, co jsme šli na první konzultaci (v lednu). Dělali nám hormonální profil, imunologii a spermio. Na druhé muže poslali na urologii a oba na genetiku. Začali jsme 1. IVF, na výsledky genetiky ještě čekáme.
marietea: hlavně se doktorů ptej a ptej a ptej - ať Ti to vysvětlí klidně třikrát.

V pátek mi zavedli 2 výstavní morulky (2 se přestaly vyvíjet, takže v mražáku nemáme nic). V pátek jsme odjeli na velmi příjemný víkend s přáteli, tak doufám, že se morulkám líbilo a rozhodly se zůstat. Na krev jdeme 31. 3. - jsem zvědavá, jak dlouho vydržíme netestovat 😎

xovicka
23. bře 2010

Tak jsem včera byla na oblilňáku, že se dozvím něco nového a začne se něco dít. Ještě teď jsem z toho vykulená. Doktor mrknul na moje výsledky krve a ultrazvuku. V podstatě jsem se dozvěděla, že PCO, o které mě přesvědčoval gynekolog, tak to nemám. Všechny výsledky jsou naprosto v pohodě. I přítel je úplně v pohodě. Nádhera. Kdybych nevěděla, že už deset let sama nemám MS, tak bych si myslela, že jsem dočista zdravá. Takže jsem na tři měsíce dostala clostil, který mi teda u normálního gyndra moc nezabral, ale třeba tentokráte zabere, pro zpestření i trochu utrouše. No kdyby se přítel nezeptal na ultrazvuky, tak snad ani na kontroly nebudu chodit. Zpočátku trochu zklamání, neb jsem přesvědčená, že clostil zase nezabere, ale teď už docela radost. Kdyby náhodou clostil zabral, vyhnula bych se všem těm injekcím a ještě bych otěhotněla skoro přirozeně, tak proč to ještě nezkusit. No a malá perlička na závěr. Vzpomínáte si, jak jsem minule vyšilovala, že mi po agolutinu nechtěla přijít MS a přišla až desátý den. No tak mi včera byl nabodnut též agolutin, cca o půl šesté večer a cca o půl šesté ráno už mám MS. Tak teď váhám, jestli je možné, aby to zabralo tak rychle, nebo jestli jsem snad tu MS dostala sama od sebe a po deseti letech se mi poštěstil jeden skoro normální cyklus i když douměsíční, což by vvysvětlovalo i ty doktorovy dobré výsledky. No ale pokud by ta MS přišla fakt sama od sebe, nezruší ji ten agolutin? A kdy tedy budu mít ten třetí den cyklu ve který mám začít s tím clostilem? Posouvám se teda opatrně mezi stimulantky, i když ten clostil zase a taková stimulace není...

Posouvám tabulku:

ČEKATELKY A SNAŽILKY:
***********************************************************************
sajmona - 3. IVF duben květen????
klara.k - 1. IVF - duben, květen - dlouhý protokol (utrogestan + Synarel)
veria
rioko - 1 KET asi květen
elennka - PCo, zatím přirozeně, pokud neotěhu, tak 7-8/2010 inseminace s injekcemi
monulkab
aliseea - 1.IVF,dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel )
marietea - zatím přirozeně, 4-5/2010 kratky protokol IVF
***********************************************************************
STIMULANTKY:
chrobacek 3.IVF, dlouhý protokol (Provera, Decapeptyl) cca od 4.3. stimulace Merional 225j + Decapeptyl OPU cca 17.3. od 8.3. 150j, UTZ 11.3.
mmorgana 1. IVF, dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel), od 3.3. Puregon 225j + Prednison, OPU 15. 3.
xovicka - clostil, utrouš a samosnažo
***********************************************************************
ČEKATELKY NA TT:
chanel 3.IVF, krátký protokol, 20.2. Puregon 175j, Decapeptyl,Prednison, ET 6.3., kontrola 18.3. krev
***********************************************************************
TĚHULKY:
hanulamarkova
antoaneta

chrobacek
23. bře 2010

ahojky kočky

ver taky čumím 🙂)) a doufám, že to alespon díky tomu bude mít zdárný konec

mmorgan... no tak pěkně opatruj mimča at se pochlubíš za chvilku // na testu

marietea .... my šli na genetiku hned ovšem jen kvůli patologickému spermiogramu jinak není důvod to dělat

xovi.... tak supr ne? jen at tě pěkně sledují jestli se vajíčka vyvíjí a uvidíš jak na tom jsi nevím jak dalece to zkoumal tvůj gynekolog... ale myslím, že jste rovnou mohli zkusit IUI když budeš stimulovat

chrobacek
23. bře 2010

tak máme už dnes dvě v mrazáku a zbytek nechali ještě na misce

petula82
23. bře 2010

mmorganko,hodně štěstí,ať se ti pořádně zahnízdí.Já byla včera na IUI.paní doktorka byla moc hodná,tak snad měla i štastnou ruku. 😀 No uvidíme. Xovičko,já měla taky teďka clostilb. a úrodičku jsem měla po něm pěknou.Hodně štěstí 😉

chrobacek
23. bře 2010

Petulo budu držet moc palce 🙂

xovicka
23. bře 2010

No, co se týče clostilu, tak já bohužel takový optimista nejsem. Mě zafungoval jedinkráte hned poprvé, kdy mi vyrostl jediný pěkný folikul a pak už to šlo do kytek. Čím dál menší sliznice a menší folikuly i při zvýšené dávce, proto jsem byla od gynekologa do CARu odeslána. Takže moc šance tomu nedávám, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou se moje tělo chová fakt divně, tak si říkám, že je možné cokoliv, třeba i to, že zase zabere. Mě teď spíš trápí ta MS a agolutin. Teda jestli je opravdu možné, že by agolutin zapůsobil už po dvanácti hodinách? a pokud to možné není a ta MS přišla sama, tak jestli ji ten agolutin nepřeruší a za pár dní nespustí znovu? a v takovém případě, kdy mám začít brát clostil, s nímž mám začít třetí DC? Petulo, Chrobacku oběma Vám držím palce! Jedné k otěhotnění a druhé ke krásným embryjkům. 😉

chrobacek
23. bře 2010

a říkala jsi jim to ?

mmorgana
23. bře 2010

opravuju se v tabulce:
ČEKATELKY A SNAŽILKY:
***********************************************************************
sajmona - 3. IVF duben květen????
klara.k - 1. IVF - duben, květen - dlouhý protokol (utrogestan + Synarel)
veria
rioko - 1 KET asi květen
elennka - PCo, zatím přirozeně, pokud neotěhu, tak 7-8/2010 inseminace s injekcemi
monulkab
aliseea - 1.IVF,dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel )
marietea - zatím přirozeně, 4-5/2010 kratky protokol IVF
***********************************************************************
STIMULANTKY:
chrobacek 3.IVF, dlouhý protokol (Provera, Decapeptyl) cca od 4.3. stimulace Merional 225j + Decapeptyl OPU cca 17.3. od 8.3. 150j, UTZ 11.3.
xovicka - clostil, utrouš a samosnažo
***********************************************************************
ČEKATELKY NA TT:
mmorgana 1. IVF, dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel), od 3.3. Puregon 225j + Prednison, OPU 15. 3., ET 19. 3., krev 31. 3.
chanel 3.IVF, krátký protokol, 20.2. Puregon 175j, Decapeptyl,Prednison, ET 6.3., kontrola 18.3. krev
***********************************************************************
TĚHULKY:
hanulamarkova
antoaneta

monulkab
23. bře 2010

ahoj holčiny, včera jsem byla na gyndě a bylo mi doporučeno IVF už i od mé lékařky, ptala jsem se na CARy a doporučila mi abych vybírala mezi Reprofitem a obilňákem. Tak v květnu jdeme na konzultaci do Reprofitu, snad do té doby už budou výsledky z genetiky....toť vše, jina je vše při starém.

chrobacek
23. bře 2010

Mon no vidíš tak hurá do boje ne?

chanel
23. bře 2010

MM: tak držím pěsti,aby jsi byla těhotná 😉 Chro: už Ti dali něco do mrazáku a jak jsou embryjka na tom,kolik mají buněk a co ten polyp? Mon: dobré rozhodnutí, na co čekat!! Já jsem taky dneska ráno volala do Reprofitu a řekli mi, že mají termín až květen někteří lékaři,nakonec mě objednali 12. dubna po obědě, teda nevím ke komu,jen řekli at přijdu do třetího patra a na recepci se nahlásím.A vezmu s sebou všechny papíry,ohledně dosavadní léčby.

chrobacek
23. bře 2010

no vidíš chanelko to je supr 🙂 já vím, že si chválí Machače, ale ten je snad z Olomouce a jezdí občas do Brna nebo co ...

jo 2 nám dnes šupli do mražáku ... zbytek nechali na miskách, ale těžko říct co z toho dál bude..... máme jich tam pořád ještě 9 ale dvě ztoho už byly třetí den slabší tak předpokládám, že z nich nebude nic tak uvidíme jak to dožene do zítřka ten zbytek..... no kdyby byly ještě dvě blasty do rezervy byla bych ráda zbytek mrazit nebudou to je jasné .... a na ten polyp jdu v pondělí

chanel
23. bře 2010

Chrobi: neboj, pamatuješ na Snahu, té vyšel třetí Ket a má dvojčátka, takže to tak nějak vidím i u Tebe, moc se těším na Tvé dvě čárečky,ale já Tě taky brzy doženu 😀 Xovicko: držím pěstičky, aby to vyšlo, člověk musí věřit 😉

xovicka
23. bře 2010

Chrobi, jo doktorovi jsem to říkala, Vrána holt bude zastáncem spíše opatrnějšího postupu. Vlastně jsem za to ráda, nechtěla bych, aby mě hned od začátku lákal na IVF... Chanel tak to jsem zvědavá, jak se ti v Reprofitu bude líbit, musíš pak napsat srovnání, ať víme, o co jsme přišly, když jsme se rozhodli por obilňák.

chrobacek
23. bře 2010

chanelko jo snahou se utěšuju 🙂) ale my na tolik KETu mít nebudeme ☹ ale tak snad konečně budeme mít to štěstíčko a děkuju moc 🙂)

xovi takj nezbývá než ted počkat co to s tebou udělá však na UTZ už půjdeš co by dup ono to uteče ....

veria
23. bře 2010

ahoj, byla jsem dneska na té genetice v dětské nemocnici, bylo to docela dobré, doktor měl na nás čas, vše jsme pořádně probrali. Je docela obeznámený s neplodností, takže jsme probrali kdeco. Taky jsem se ho ptala, který CAR je dle jeho názoru v Brně nejlepší a řekl mi na to - nooo, někde mají pěkně vymalováno a udělají vám tam kafíčko....jinak je to jedno, všude mají stejné postupy, výsledky jsou naprosto srovnatelné a všichni se "vyučili" na Obi.......

chrobacek
23. bře 2010

Veria... no nevím ... myslím, že to až tak pravda není 🙂)) např. stejné postupy 🙂

veria
23. bře 2010

A co mají v Heliosu za jiný postup? Že ti dali jiný protokol přece neznamená, že to je jiný postup. Takové protokoly se dávají i na Obi. Prostě ti zkusili zas něco jiného.

chrobacek
23. bře 2010

Helios... 5-6 dní kultivace a nedávají zpět málobuněčná embr. jako na Obilnáku, řeší tvoje výsledky z krve a dle toho určí léky a to jestli jít nebo nejít na laparoskopii, na Obil každýho ženou na laparoskopii když nevyjde ivf.... jiná délka stimulace FSH

Reprofit ... upřednostnuje nativ či minimálku .. tím se odlišují jeho postupy taky dělají kultivaci 5 -6 dní

mmorgana
23. bře 2010

Přidám se k verii - taky myslím, že takový rozdíl mezi CARy není. Když jsem hledala úspěšnost, tak se jednotlivé CARy moc neliší. Změna ovšem může pomoci i psychicky. A taky platí, že když nastane nějaký malér, stejně skončíš na Obilňáku.

chrobacek
23. bře 2010

no mě přijde dost změna v postupu stimulovat 9 a nebo 13 dní

chrobacek
23. bře 2010

mm nemyslím si Helios má přece taky sály a dělá normální gynekologické operace