CAR, Praha. Máte zkušenosti?

romcatko
27. pro 2006

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s jednotlivými CAR v Praze.(gest, gennet, Iscare, Podolí...)Čeká mě to, tak budu ráda za vaše názory, připomínky a informace. Jaký je přístup lékařů,jak dlouhé jsou objednací a čekaci déby, jaké jsou poplatky atd. Děkuji.

happykaty
27. pro 2006

Ahoj romcatko, můj názor na Gest už máš v IP 😀

romcatko
autor
27. pro 2006

díky 😉

buresinka
4. led 2007

Ahoj Romcatko, já Ti mohu napsat svojí zkušenost s CARem v Podolí. Chodím tam už přes rok a jsem tam maximálně spokojená. Chodím stále k jedné lékařce, což je fajn, protože si i dost pamatuje. Ne ve všech centrech je obvyklé, že může člověk chodit k jednomu lékaři. No a dělají tam docela dost vstupních vyšetření, díky nim mi přišli na jiné zdravotní problémy, o kterých bych asi jinak nevěděla, no a stejně tak manžel. Čekací lhůta je asi nejdelší na první konzultaci a pak už nejsou téměř žádné. No a většinou mě vezmou v hodinu, na kterou jsem objednána. No a ceník, pokus bys měla zájem tak mohu naskenovat a poslat Ti ho.

romcatko
autor
4. led 2007

Berusinko děkuji moc. Tvoje rady jsou pro mě cenné. Pošlu ti svůj mail do IP.

lienkal
4. led 2007

Ahoj, já mám dobrou zkušenost s CAR u Apolináře, platila jsem jen pipety k oplodnění za 6.000,-- Kč, jinak vše hradila pojišťovna..

hankar
8. led 2007

Ahojky, navštěvuji Gennet a mohu jen chválit 🙂 . Chodím stále k jednomu lékaři a on i ostatní personál jsou naprosto skvělí. Všechno mi vždy vysvětlí a maximálně se nám věnují. Pokud vše dobře dopadne půjdeme v únoru na naše první IVF.

kreksi
3. dub 2007

Ahoj, stojím před volbou CARu v Praze. Můj doktor mi doporučil Gennet se slovy "tam se vám bude líbit, je to tam hezké". Skutečnost, že je to tam hezké, pro mě není nejdůležitější, i když to milé je. Potěšilo mě spíš, že bychom prý měli stálého lékaře. Mé dvě kamarádky chodí do Pronatalu a jsou hodně spokojené, uvažuji proto i o této variantě. Holky mají za to, že není důležité chodit stále k témuž lékaři, za podstatnější pokládají, že Pronatal má prý dobré statistické výsledky z důvodu zkušeností a dobré laboratoře. Mohu poprosit o Váš názor? Vybírat spíše zařízení, která má už "něco za sebou" nebo to, které nabízí stálého lékaře? Jsem trochu na popletená snažilka 😀

romcatko
autor
3. dub 2007

Kreksi máš IP.

xxy
28. dub 2007

Ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit, jestli by nebylo možné si info o CAR v Praze sdělovat do diskuse, aby si to mohli přečíst i ostatní. 😅 Dost by mě to zajímalo, protože se budeme rozhodovat do kterého se objednáme... 😉
Předem moc děkuju za všechny názory, rady, info, atd atd 😉
Jinak dost přemejšlíme o Gestu, ale budu ráda i za ostatní CAR názory 😎

xxy
28. dub 2007

Ju, že by se nikdo nechtěl podělit o zkušenosti a probrat situaci v CARech? 😢
Zatím se mějte krásně a zítra juknu a užijte si krásný sluníčkový víkend 😎

xxy
29. dub 2007

Ahojky - to vypadá, že trpím samomluvou 😀 - mohla bych poprosit aspoň holky co si psaly zprávičky do IP, jestli by mi to teda taky mohly poslat moc prosiiiiiiim 😔 Předem moc děkuju a zatím ahojky 🙂

bigrendy
29. dub 2007

ahoj XXY ja chodím k apolináři a jsem tam spokojená. ma to výhodu ,že je to tam levnější . 🙂

mikulka
30. dub 2007

Holky, také se připojuji, aby se všechna infa sdělovala zde veřejně a ne jen do IP (pak je tato diskuse značně mimo, zpráva typu: "Máš to v IP" nikomu nuc neřekne), je tu spousta holek, které to zajímá... Díky 🙂

len
30. dub 2007

No tak já už to tu sice psala mnohokrát jaksi "roztroušeně," takže trochu souhrn 😀

Apolinář - Praha

+ naprosto báječný přístup všech zúčastněných - všichni milí, příjemní, ochotní
+ ve chvíli, když už máte za sebou první schůzku, to jde všecko opravdu rychle
+ rozhodně nemám pocit, že by na nás jakkoli šetřili
+ výborný přístup při všech vyšetřeních - bylo mi vždy řečeno, CO dělají, JAK to dělají, PROČ to dělají, CO zjistili a jestli je to dobře či špatně a JAK by se to případně řešilo, pokud by to nebylo zcela OK
+ absolvovali jsme snad všecka možná vyšetření (odběry krve na zjištění všemožných chorob - oba, hormonální profil v průběhu celého cyklu - LH, FSH, estradiol, progesteron, folikulometrie s podrobným výkladem na monitoru přímo nad mou hlavou, manžel spermiogram, já imunologii, průchodnost vejcovodů...) a neplatila jsem ani jednou ani halíř - to vše jsme zvládli během necelých dvou cyklů (u mě do šesti týdnů)
+ průchodnost vejcovodů dělají nejprve kymoinsuflací - "profukem" - nenáročné, nebolestivé cca dvouminutové vyšetření - pokud je vše OK (jako že většinou je), vyhnete se problematickým vyšetřením tymu HSG nebo laparoskopie (pochopitelně pokud problém je, tato vyšetření ho stanoví přesněji a v CARu vám je také mohou provést)
+ velice oceňuji takový "přírodní" přístup - do ničeho mě netlačili, "nehonili body," když nic závažného neobjevili, doporučili mi spíše ještě pár měsíců vyčkat a dát šanci přírodě, než aby se mě snažili vmanipulovat do umělého oplodnění už po roce neúspěchu (to bych považovala za naprosto zbytečné, ale jsem mladá, pokud chce mít někdo všecko HNED, asi ho tady moc nepotěší - i když mám pocit, že vše je spíše na domluvě), necpali mi žádné zázračné léky (proč taky, když je nepotřebuju)

- prostředí je holt jako ve státní nemocnici, před CARem se čeká pěkně na sedačkách v průchozí chodbě
- pokaždé vás vyšetřuje jiný lékař (ovšem v tom jsem neviděla problém, info o mně měli v počítači, vždy se představili a jednali se mnou tak, že jsem opravdu neměla pocit, že mě vidí poprvé)
- od prvního objednání do první schůzky to trvalo téměř dva měsíce, pak už to ale šlo rychle
- přes prázdniny má laboratoř zavřeno
- nezkoušejte chodit na odběry v sobotu, já tam musela jednou a tu milou nemocnici jsem fakt nepoznávala

evi3
30. dub 2007

Já jsem byla v Gennetu a taky jsem tam byla spokojená, objednávala jsem se tam někdy 10/2006 - první konzultace byla 3 týdny po telefonátu. Krevní testy a orientační vyšetření průchodnosti hned v následujícím cyklu. Partnerovi byl vyšetřen spermiogram. Po srovnání snížené funkce štítné žlázy jsme to jeden měsíc nechali na přírodu, a pak jsme (spíše kvůli mému věku) zkusili inseminaci. Všichni byli velice ochotní a milí, lékaři i sestřičky. Po každé konzultaci nebo vyšetření jsem dostala zprávu z vyšetření i s mobilem na lékaře pro případ nějakých komplikací. Jediné co jsem platila byl doplatek v lékárně (pregnyl a utrogestan), ale to stejné ve všech carech.

len
30. dub 2007

Tak já za Pregnyl neplatila ani korunu 😕

romcatko
autor
30. dub 2007

Já mám taky zkušenost z Apolináře. Musím říct, že rozporuplnou. První návštěva supr. Při druhá děs - bez vysvětlení neudělali domluvené IUI, horm. profil v druhé půlce cyklu prý není nutný, žádné vysvětlení, málo času atd. Když jsem řekla, že bychom chtěli po 2 letech snažení na IVF, tak jsem se měla ozhodnout do týdne. Ale třetí návštěva to opět vyžehlila- dost času, odpověď a podrobné vysvětlení všeho. Takže záleží na času a asi i náladě doktorů. Jdem na 1.IVF v červnu - platí se jen ICSI - 5100,- bez ohledu na počet a případně léky (pokud nechci ty hrazené pojišťovnou). KET stojí 2400,- Za PK ani AH se neplatí- záleží totiž na embyologovi, ten rozhoduje coje lepší.
A lékařku jsem měla 2. i 3. návštěvu stejnou.

happykaty
26. čer 2007

Ahojky, není tu náhodou někdo, kdo chodí taky do Gestu? Chtěla bych si vyměnit názory na lékaře, postupy atd. 😉

grej
6. srp 2007

Tak si dovoluji posunou diskuzi nahoru...
Chystáme se s manžou příští týden do Gestu na první schůzku.

Máte někdo zkušnosti? O Gestu se tu moc nemluví, tak snad to tam bude v pohodě...

campi
6. srp 2007

A nevite, kde by se daly najit k CARum nejake statistiky? Jako uspesnost.. Ne vsechny je maji na strankach a nebylo by spatne ziskat nejaky prehledny zebricek.

Ad Gest: byla jsem tam na vstupni konzultaci u Dr. Alexandera a udelal na me spatny dojem. Moc nenaslouchal, machroval, delal mi i gyn. prohlidku (stezovala jsem si na krvaceni uprostred cyklu, nic nenasel, ale za 14 dni me muj gyn odeslal na hysteroskopii kvuli velkym myomum). Moje gyn rikala, ze jeji pacientky nemaji s Gestem moc dobre zkusenosti.

Moje gyn. mi nejvice doporucila Pronatal. Profesionalni pristup, uspesnost, zkusenosti.

matlova
7. srp 2007

Grej,
souhlasím s Campi.... také jsem chodila do Gestu a před rokem jsem od nich utekla do Podolí kde jsem spokojená. V Gestu nemůžeš počítat s tím, že budou zkoumat příčinu neplodnosti, rovnou vám nabídnou IVF.... teda u nás to tak bylo.

campi
7. srp 2007

Ad matlova:
Jj, na to jsem vlastne zapomněla, že automaticky mluvil o tom, ze teda pujdeme na IVF, zdálo se mi, že to je pro ne jedine reseni.

A cekala jsem cca 20 minut, i kdyz jsem byla objednana. To neni samozrejme tak podstatne, ale kdyz uz jsme u tech negativ🙂.

Hlavne fakt nechapu, ze nevidel na ultrazvuku ty myomy. Kdyz jsem s nima pak prisla ke gyn, tak ten zbledl a okamzite me objednal do nemocnice.

matlova
7. srp 2007

Campi, to je teda fakt zvláštní, že ty myomy neviděl, nevim co si o tom mám myslet....ještě, že jsem už pryč.

grej
7. srp 2007

Díky za info holky. Moc jste mě teda nepotěšily...
My jsme objednáni k MUDr Šulcovi, tak uvidíme.
Mě právě naopak doktorka doporučila raději Gest, že prý s ním mají její pacientky lepší zkušenosti.
Původně jsme chtěli jít do Iscare, ale nabídli mi první volný termín až 10.10., tak to se nám teda fakt nechtělo čekat...
Snad mě nějak prozkoumají. Dle mé MUDr, jsme zatím oba v pořádku, z vyšetření mi chybí snad jen průchodnost vejcovodů a imunologie nebo genetika...

campi
7. srp 2007

Grej: moje gyn tvrdi, ze delsi objednaci lhuta je spise pozitivni znameni... Ze to znamena vice pacientek a vice zkusenosti... Rekla mi doslova: kdyz jste cekala do 33, tak jste snad ochotna pockat jeste par mesicu🙂

Urcite se jich zeptej na tu procentualni uspesnost a napis to sem pak pls. No, treba budes mit lepsi dojem.

Kamaradka je objednana na IVF v Brně, prý mají uspesnost 50 %, toho podle mych informaci nedosahuje zadna prazska klinika...

mikulka
7. srp 2007

Grej, tak uvidíš podle 1. návštěvy, ale do IVF bych být tebou nešla, když jste oba v pořádku! To je fafkt velká zátěž - hlavně fyzická, pak psychická a finanční samozřejmě. To raději teda IUI!
Já jsem spokojená v Pronatalu.

campi
7. srp 2007

Mikulko: a v pripade IUI se nic nepriplaci?

grej
7. srp 2007

Já vím, že ta krátká lhůta je zvláštní, ale zkusit to můžem, přinejhorším se objednáme potom jinam🙂
Vím, že těch pár měsíců to už nezabije, ale a já jsem v tomhle hrozná. Šíleně nerada čekám 😉

Koukala jsem na jejich výsledky, je to něco kolem 43%. Koukala jsem v Pronatalu a je to podobné...

Do IVF se mi taky nechce. Spermio máme dobré, spíš asi zjistí jestli mám průchodné vejcovody a pak se uvidí...

mikulka
7. srp 2007

Myslím, že je to určitě do 1000,- Záleží, jestli tě nějak stimulují, nebo ne. Kamarádka platila 600 za IUI i se stimulací. Proti IVF je to samozřejmě ohromný rozdíl.

matlova
7. srp 2007

Grej, také jsme chodili k Dr.Šulcovi ....
Také bych prvně zkusila IUI jak píše Mikulka ..... v Podolí jsem nic za IUI neplatila, teda vlastně jenom stimulační léky (clostilbegyt)+ utrogestan = cca 250,- Kč, ale vím o pár CARech kde se IUI hradí, řádově kolem 1.000,- Kč.