CAR, Praha. Máte zkušenosti?

romcatko
27. pro 2006

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s jednotlivými CAR v Praze.(gest, gennet, Iscare, Podolí...)Čeká mě to, tak budu ráda za vaše názory, připomínky a informace. Jaký je přístup lékařů,jak dlouhé jsou objednací a čekaci déby, jaké jsou poplatky atd. Děkuji.

len
17. čer 2008

No přesně tak! Čekání na UZV na tý společný chodbě, jo a minule jsem čekala před poradnou a kolem šlo asi dvacet mediků zasvěceně diskutujících o hormonech, tak na mě tak divně koukali 😒 Záchodu se taky snažím vyhnout, ale dost často zrovna v tý chvíli prostě musím, tahám si z domova toaletní papír, mýdlo a hygienický ubrousky 😝 Já fakt nechápu, že tak špičkový zařízení se nevzmůže ani na to, aby na záchod namontovali kování, který když už nepůjde zamknout (a háček na dveře stojí pade), aspoň by šlo zavřít na kliku a nemusela bych ho jednou rukou přidržovat 😠

myskyva
17. čer 2008

no a když na tom záchodě byla před tebou ještě nějaká ženská která se ani neumí trefit do mísy a ještě asi neví k čemu slouží splachovadlo 😖
S těma nezavíratelnýma dveřma to mám vyřešený,protože pořád nosim v batohu vodítko na psa takže ho z vnější strany zaháknu za kliku a zevnitř uvážu na mříž 😅 😀

len
17. čer 2008

😀 To by se asi divili, jaký triky musej pacientky používat 😀
No, já tam balancuju nad mísou (protože prkýnko je špinavý), jednou rukou držím dveře a druhou zuřivě hrabu v batohu a lovím toaleťák... A představuju si, kam mi za chvilku bude dr. čučet, tak bych se třeba ráda umyla, jenomže to umyvadýlko je přímo naproti nezavíratelnejm dveřím, co vedou do tý hlavní chodby, kde se permanentně promenujou doktoři, pacienti i návštěvy...
Sakra, radši toho necháme, nebo už vážně nikoho nepřesvědčím, že Apolinář je vážně báječný centrum 😀

myskyva
17. čer 2008

😀 😀 😀 😀
opravdu až na ty záchody 😖 a že si mě tam každej prohlíží jestli jsem náhodou nezabloudila 😅 (to proto že prej vypadám sotva na 18) jsem tam vážně spokojená 😉
tak doufám že těhle pár příspěvků nikoho neodradilo 🤐

len
17. čer 2008

Tak já sice snad vypadám na svůj věk, ale zase mě tam uctivě titulujou, což je taky báječný, když sedíš na chodbě, snažíš se působit co možná nejnenápadněji, a sestra si tě pěkně vyvolá i s titulem, to se hnedka každej ohlídne, kterej blbec se to nechá na takovýmhle místě titulovat 😝
Ale ten přístup pak všecko vyváží, už vím, ke komu chodit a s kým se dá dobře diskutovat, berou mě, jako že sama sebe znám nejlíp a až na tu Koryntovou (?) nezpochybňojou moje názory a zkušenosti, tohle já vážně potřebuju 🙂

myskyva
17. čer 2008

a hlavně ti nenutěj co nechtěj.....první 3IUI bez stimulace - nechtěla jsem,nic mi nenutily.Pak mi teda navrhli clostil - souhlasila jsem,po 4IUI jsem požádala o průchodnost - ještě ten den mi jí udělali...vše o.k tak po domluvě další 3IUI s hormonama a teď na požádání IVF......takže to se mi tam líbí,že mě okamžitě necpali hormonama a nehnali na IVF,ale hodně dali na můj názor a moje přání 🙂

len
17. čer 2008

Mně teda dělali průchodnost hned, ale taky jsem to chtěla bez stimulace, reaguju na hormony příšerně... Dvakrát jsme zkusili Utrogestan, pokaždý katastrofální důsledky, takže uznali, že v mém případě je to na nic a poslední IUI (a snad i ta příští) bude jenom s Pregnylem, nic víc... Mně se prostě líbí, že můžu říct, jak to vidím já, a nikdo na mě nekouká skrz prsty, pokud rovnou nechci tělo zhuntovat tím nejdrastičtějším způsobem, jenom abych zvýšila pravděpodobnost 😒 I když bohužel na to taky nakonec dojde ☹ Apoň budu mít pocit, že jsem vyzkoušela všecko a dala tělu taky šanci 🙂

myskyva
17. čer 2008

utrogestan mi ani jednou nedali,prej u mě je to zbytečný,clostil jsem měla 4měsíce naštěstí jsem ani necejtila že nějaký hormony beru - reagovala jsem dobře a pregnyl mi dali jenom dvakrát a to proto,že IUI dělali dřív kvůli víkendu......líbí se mi že oni sami jsou proti hormonům když nejsou třeba,taky jsem se tomu sice nevyhla ale doufám že na mě bude aspoň potřeba jenom minimální stimulace 😒

len
17. čer 2008

Tak koukám, že ke každýmu přistupujou individuálně 🙂 Tak potom poreferuj, co a jak, mě to čeká na podzim, takže pořád beru, jako že času dost... I když to jsem si loni touhle dobou říkala taky, straším tam už od loňskýho února 😝 Možná, že by přeci jen něco akčnějšího zabralo 😀

myskyva
17. čer 2008

tak to už tam strašíš docela dlouho,já teprv od června......já si taky pořád řikala že mám času dost a kdyby mi zjistily nějakej problém proč se nedaří tak bych třeba ještě pár IUI zkusila ale když je vše o.k tak mi to připadá jak zbytečně vyhozený peníze
Léčba šokem bude ideální 😉

tegil
17. čer 2008

Já jsem byla dvakrát u Korytové. Poprvé na ET. Vůbec nic mi pomalu neřekla, neměla jsem z ní dobrý dojem. Podruhé už to bylo lepší. Všechno mi vysvětlovala.
Pak jsem byla u nějaké doktorky, která mi zjistila cystu a tvrdila mi, že nemohu stimulovat. Když viděla, jak se tvářím, tak mne ještě objednala na kontrolní ultrazvuk. Ten prováděla mladá, trošičku bláznivá (myšleno v dobrým, ale někomu to nemusí sednout) blondýnka, která mi udělala nějaké krevní testy, zjistila, že je to druh cysty, který nevadí, a šli jsme na stimulaci. Ta doktorka předtím se o takové možnosti vůbec nezmiňovala. Při ET mi jí bylo trochu líto(i když jsem měla sama se sebou co dělat), protože si mne spletla s někým jiným(i když tu cystu a vadu dělohy si pamatovala), šla na mne s veselou. Pak se podívala do karty a úsměv jí ztuhl. Nepřežilo nám ani jedno embryo. Ale v srpnu se na to znovu vrhnem.

Jo a k těm záchodům. Když zahnete do té chodby, co je přednášková síň, tam jsou také záchody. A trochu lepší, než je na hlavní chodbě. Nebo úplně vzádu, jak jsou ultrazvuky, tam jsou nové, renovované.Poté, co jsem se tam málem po... jsem trochu zapátrala. 😀

myskyva
17. čer 2008

tegil já o nich vim...ty dřív byly pro pacienty,ale pak tam dlouho visela cedule že jsou pro dr. a pacienti maj ty v chodbě....pak už jsem tam koukat nechodila,tak to asi změnily zpátky,děkuju za tip 😉
ta bláznivá,přesně vim kterou myslíš 🙂 je fajn,tu mám nejčastěji,věčně má v puse ty barvící lízátka,převážně červený barvy 😀

ví se čim to bylo že ani jedno embryo nevydrželo?

tegil
17. čer 2008

Bohužel neví. Já měla prý i hodně folikulů a jen tři zralá vajíčka. Dvě embrya přežila do druhého dne, do třetího ani jedno. Genetiku, imunologii, krev - vše v pořádku.Uvidíme co na to doktoři v srpnu. Já neměla sílu se jich moc vyptávat. Brečet jsem naštěstí začala až na chodbě. Ale i minule jsem měla 12 vajíček, jen pět embryí. Jedno mi dali a zbytek nepřežil.

myskyva
17. čer 2008

☹ ale když nedošlo k přenosu tak se ti to aspoň nepočítá do pojišťovnou hrazenýho IVF?V srpnu začneš s další stimulací?je to pech....pořád jsem si řikala že IVF má velikou pravděpodobnost,ale když tady čtu ty všechny příběhy tak docela ztrácim optimismus

len
17. čer 2008

Tegil, já myslím, že ty za rohem jsou pro personál, ne? Teda aspoň loni v únoru ještě nebyly, ale pár měsíců poté už na nich byla výstražná cedule 😒
Jo, jak teda vypadá Koryntová? Holky se tady v podstatě shodly, že má delší světlý vlasy, ale sestra mi naprosto přesvědčivě tvrdila, že je tmavovlasá 😒 Já potkala tu blonďatou. Nejdřív na mě koukala skrz prsty, jestli si jako myslím, že 8.DC tam vůbec může vidět nějaký folikul (měl 18 mm), potom prohlásila, že při mý dýlce cyklu musím nutně mít insuficienci žlutýho tělíska (luteální fázi mám pravidelně 12 dní a progesteronu dle testů dost) a nakonec na moji námitku, že blbě snáším Utrogestan, prohlásila, že je to blbost, protože je snášen dobře, a zdvojnásobila mi odminulůa dávku 😝
Ta mladá, o který mluvíte, bude asi Jaržembovská, je fajn, ale na všechno má rychlý řešení... Takže když jsem tam přišla loni se všema výsledkama OK, za sebou 20 cyklů, tak pronesla, že to neva, že IVF mi pomůže 😀 Na mou námitku, že IVF ještě nechci, pokrčila ramenama, že je to jedno, že klidně můžeme rok počkat... Jsem se v duchu smála, že do toho roku budu stopro těhule - no a vida, rok uplynul, já jdu shodou okolnbostí zase k ní a oznámím jí, že teda IVF jo 😀

tegil
17. čer 2008

Nevím, jestli jsou pro personál. Ceduli jsem neviděla, nikdo mi nikdy nic neříkal. 😉 A stejně, mně když se chce na záchod, nikdo mne nezastaví. 😀 Ale stále jsou ještě záchody u těch ultrazvuků. Tam určitě pro doktory nejsou, chodí tam pacienti, co čekají na ultrazvuk. Po levé straně v té ultrazvukové chodbě je místnost, kde se nahlašují pacienti(vy se samozřejmě nahlašovat nemusíte) a popravé je taková minichodbička se záchody.

Ano, vzhledem k tomu, že k ET nedošlo, mám hrazený jeden cyklus navíc.
Koryntová je tmavovlasá, řekla bych že trochu kudrnatá. Délka vlasů ani dlouhé ani krátké. Docela vysoká, štíhlá.

V srpnu se mám objednat. Jestli začnu hned se stimulací, to nevím. Doufám. Já vážně neměla sílu se na cokoliv ptát. 😒

myskyva
17. čer 2008

koryntová má vlasy trošku pod ramena,tmavě hnědý a kudrnatý jak kdy bych řekla...asi podle toho jak to stíhá ráno natočit 😉 a hlavně má věčně blbou náladu 😠

tegil ty to tam máš prozkoumaný.....já jsem za ten rok ani neměla odvahu hledat jiný wc 🙂

len
17. čer 2008

Hm, tak takovou, jako popisujete (kromě tý blbý nálady) jsem tam potkala jen jednou, ta výše zmiňovaná byla dost mladá s delšíma světlýma vlasama... A na receptu stálo Koryntová 😀

myskyva
17. čer 2008

na receptech je jenom Koryntová nebo řežábek ostatní asi tiskátka nemaj....taky už jsem odcházela od Vokroje s razítkem Koryntový,takže podle toho myslim že je to tak 😅

len
17. čer 2008

Tak to jo 😀 Teď teda nevím, komu se mám vyhýbat 😀
Jak je stará ta Koryntová?
Jo, minule jsem byla u Faita, ten mi teda přišel dost mimo, měla jsem skoro pocit, že si musím diagnózu a postup stanovit sama, všecko mi odkýval, všecko si poznamenal... Takže vlastně ve výsledku spokojenost, odešla jsem přesně s tím, co jsem potřebovala 😀

myskyva
17. čer 2008

u faita jsem byla jednou na IUI a doufám že naposled......teda,ne že by něco udělal špatně,ale bylo to v létě,já měla rozbitý sandále takže nezbylo nic jinýho než jít v botaskách a v momentě kdy jsem vylezla na kozu jsem ucejtila svoje nohy...chudák,kterej byl přímo u zdroje 😎 😅 tajně doufám že už ho tam nepotkám 😖

len
17. čer 2008

😀 No, já tam taky přilítla uřícená, Pregnyl vytaženej z ledničky se rozmočil, takže jsem mu podala jednu velkou rozmáčenou kouli papíru, ze který kapala voda... Ale zase si říkám, že ti doktoři musí vidět takové pacientky, třeba s desítkama kil nadváhy, v létě nevábně vonící... musí to být profesionálové a tohle přejít 😉

myskyva
17. čer 2008

taky tajně doufám že jsem byla jen jedna z mnoha 😅
utikám předvést jak jsem doma pilně studovala 😅 🤐 zatim ahoj 🙂

len
17. čer 2008

Ahoj a držím palce 🙂

tegil
17. čer 2008

myskyvo - já když nejsem v práci, tak do Prahy dojíždím. A když jseš tam třeba o 45min dřív, máš dost času si to tam prohlídnout.(například v prnvím patře je kaple). Navíc jsem jednou na tom ultrazvuku byla. Jo a pak je ještě jeden záchod v té chodbě, co jsou ambulance. 😀 Maličký, ale alespoň šel zavírat.Ale když jsem tam byla před cca 10 dny na pregnylu na pohotovosti, byl rozbitý.

Já bych Koryntové tipovala tak kolem 40? Ale mne ten odhad věku moc nejde.

Fajt mi teď dělal OPU. Ale ani nevím, jak vypadá. Já usnula dřív, než přišel. Navíc mám 4 dioptrie, takže bych ho stejně viděla jen jako rozmazanou skvrnu. 😀

S nohama mám také problém Řeším to tím, že si sebou beru náhradní silnější ponožky. Na tu chvilku to udrží. Ale řekla bych, že jsou zvyklí. Navíc při studiu medicíny si museli zvykat na horší pachy.

len
17. čer 2008

No, žádnej krasavec to není, o nic jsi nepřišla 😀

hypo
24. zář 2008

ahojky, dnes mi dala doktorka cislo na CAR k Apolinari ale ja vubec netusim co to je ja vysetreni, nemuzete mi to nejak priblizit? chtela jsem vedet jen jestli ovuluju to se dela na CARu?

len
24. zář 2008

Hypo, nejspíš ano. Zavolej tam, předpokládám, že tě objednají a řeknou ti, co a jak. Taky počítej s tím, že budou chtít vidět i partnera, u Apolináře totiž na ženskou nekouknou, dokud nemají spermiogram od chlapa. Na první návštěvě si s vámi popovídají, naberou oběma hromadu krve, partner odevzdá sperma a pak už si objednají jenom tebe na určité dny cyklu kvůli dalším odběrům krve a ultrazvuku (tím se zjišťuje ovulace). Ale nic to není, neboj 😉

jankatr
26. zář 2008

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...
holky hodila jsem vám sem zajímavou adresu na petici, kterou si myslím je dobré podpořit

krista
25. lis 2008

miluse • snž • Dnes v 10:25
Ahojky,

minulý týden jsem prodělala laparku a můj doktor mi podle předběžného výsledku (ještě není známa histologie) řekl, že nás nejspíše bude směřovat do nějakého CAR, zatím o žádném konkrétním nemluvil, spíše, že se máme porozhlédnout a event. si vybrat. 😖 Pravděpodobně mám endometriozu. Proto jsem se chtěla vás zkušenějších zeptat, jaké asi tak CAR je nejlepší, samozřejmě, že kvůli dostupnosti bychom nejspíše v Praze, neb v našem nejbližším okolí je snad jen v Teplicích Pronatal a tam nechci ☹

Díky za vaše rady a typy.

len • Dnes v 10:27
CAR Praha 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

saralinda • snž • Dnes v 10:29
Miluse, zkus kouknout do dizkuzí jednotlivých CARů. TAm určitě najdeš hodně informací.
Já chodím k Apolináři a jsem spokojená.Profesionálové, člověka do ničeho netlačí, netahají z tebe peníze, dontoři i sestry velmi příjemní.
Na stránkách jednotlivých CARů jsou i jejich výsledky (úspěšnosti IVF a pod.) a je to +- stejné.
Přeji šťastné rozhodnutí a brzy mimíska.

miluse • snž • Dnes v 10:30
Len díky... 😉 nějak tu správnou diskusi nemohla najít