CAR, Praha. Máte zkušenosti?

romcatko
27. pro 2006

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s jednotlivými CAR v Praze.(gest, gennet, Iscare, Podolí...)Čeká mě to, tak budu ráda za vaše názory, připomínky a informace. Jaký je přístup lékařů,jak dlouhé jsou objednací a čekaci déby, jaké jsou poplatky atd. Děkuji.

grej
7. srp 2007

Matlová a jak na tebe Šulc působil? Dobrý? Vypadá na fotce docela sympaticky...

matlova
7. srp 2007

Na pohled vypadá sympaticky... můj muž mu ale na chuť nepřišel.

campi
7. srp 2007

Grej: nenechej se ale ovlivnit, treba ti Gest a Dr. Sulc sednou.

Chodím na jednu německou diskuzi a fakt hodně Němek jezdí právě do Gestu a mezi sebou si je doporučují. Pak taky Pronatal a nejakou plzenskou kliniku.

Ale taky to může znamenat, že mají v Německu dobrou agenturu, která jim dohazuje kšefty🙂

mila30
7. srp 2007

Holky, já chodím do Gestu do CAR i na normální gynekologii k Dr. Koreckýmu a nemůžu si stěžovat. V CAR mi udělaly veškeré testy během jednoho měsíce, objednací lhůta byla asi 10 dní, jen snad co jedině se mi nelíbí je, že mě nevyšetřoval pokaždé Dr. Korecký , ale střídal se s Dr. Alexanderem, ten mi až tak nevyhovoval, ale zase byl při vyšetření mnohem příjemnější. Sestřičky jsou tam také super a prostředí taktéž. Teď tam jdu na další kontrolu a na radu jak pokračovat dál abych mohla otěhotnět. Tak jsem zvědavá, ale poprvé mi nabízeli IUI a pak teprve jako krajní možnost IVF. Jo a taky, pokud mám nějaký problém, tak stačí napsat na jejich info mail a během jednoho dne mi Dr, Šulc odpověděl opravdu perfektně. Takže já je zatím hodnotím velmi kladně 🙂 .

grej
8. srp 2007

Díky moc holky za všechny vaše názory🙂
Příští pátek pak napíšu jak se mi tam líbilo 🙂

k.bett
26. říj 2007

Ahoj holky ja od Ledna 2007 chodim do GENNETU v Praze je tu nekdo kdo chodi take a jake mate zkusenosti??

campi
27. říj 2007

Ja se nakonec rozhodla pro Pronatal, vstupni konzultaci mame koncem listopadu. Do Gennetu se ted vraci jedna znama. Nejdriv byla tam, ale byly problemy s pojistovnou (VZP) - jinak moc spokojena, pak byla v ISCARE a zase se vraci do GENNETU, tam byla spokojenejsi (dokonce si kvuli tomu - myslim - zmenila pojistovnu.

k.bett
27. říj 2007

campi:

Ja jsem taky spokojena s Gennetem a ke komu chodi?Ja mam pani primarku Brandejskou

campi
27. říj 2007

To nevim, ke komu chodi. Co vsechno uz jsi tam absolvovala?

k.bett
27. říj 2007

1 pokus IVF, teda ten nevysel tak se budem domlouvat na dalsim pokusu..

campi
27. říj 2007

A kdy jdes na dalsi?

k.bett
27. říj 2007

nevim tam musi byt asi naky odstup, to nevim jen jsem to nekde cetla ze holky pak cekali asi 4 mesice, mrazacky nemame.

campi
27. říj 2007

Hezky si odpocin a nacerpej sily na dalsi pokus, budes je potrebovat🙂.

k.bett
27. říj 2007

To je presne to co ted chi, nevim jestli se mi to podari ale budu pro zo delat vse. 😉 🙂

saralinda
16. čer 2008

Ahojky holky, ráda bych navázala na příspěvěk Len na předešlé stránce. Chystám se v červenci k Apolináři. To tedy znamená, že berou i o prázdninách (což mě dost překvapilo, protože některá oddělení o prázdninách neordinují). Takže pozitivní zpráva. A další dobrá - obědnali mě za 1,5 měsíce, takže nyní asi nemají ani tak narváno. A už při obědnávání byli moc příjemní (tak doufám, že jijm to vydrží). Až budu mít více zkušeností, určitě je sem přihodím.
Jinak musím moooc poděkovat len za perfektní shrnutí, kterým mě ujistila, že Apolinář je dobrá volba. Tak doufám, že rozhodnutí nebudu litovat.

len
17. čer 2008

Saralindo, tak držím palce 🙂
Jinak je to, tuším, tak, že do půlky července jsou v plném provozu, ale pak až (snad do začátku září?) je velice omezená laboratoř, takže spoustu zákroků odkládají na to září 🙂 Takže třeba na IVF (jenomže k tomu se stejně nedojde po jedné konzultaci) mi nabídli buď to stihnout do června nebo to pak odložit až na září... Nicméně v nějakém omezeném provozu jsou tam i o prázdninách, mám si volat v půlce srpna, co a jak 🙂

myskyva
17. čer 2008

podle mých informací je provoz přez celý prázdniny,ale otevřená bude jenom jedna ordinace a proto je omezená kapacita ale jinak kromě IVF se budou snažit fungovat normálně aby to neměli v září tak naplněný 😉

len
17. čer 2008

Aha, vida vida, mně slibujou poslední IUI příští týden a pak až do září nic... I když já se v tom zase tak moc nešťourala, stejně nehodlám strávit prázdniny po doktorech. Díky za info, já z nich vytáhla akorát to, co jsem psala výše, a to jsem se ptala kdekoho 😒

myskyva
17. čer 2008

já právě zjišťovala přímo u zdroje "Řežábka" 😅 a řekl mi že IVF teď ještě stihnu a v případě neúspěchu pak klidně KET,jenom se musim doufat že už nebudou zaplněný 😒

len
17. čer 2008

No to jsem teda zvědavá... Na mě se tvářili, že jako s tím IVF v září mám počítat... Jinak u Řežábka už jsem pěkně dlouho nebyla, naposledy mi doporučil objednávat se na ultrazvuk 7.DC, jenomže objednej se k němu už za 6 dní - beznadějně plno 😒 Už jsem se viděla snad se všema doktorama, co tam jsou 😀 Takže teď švindluju a objednávám se ještě před skončením předchozího cyklu, jakmile začne teplota klesat...

myskyva
17. čer 2008

když si na tom trváš že chceš přímo k určitýmu doktoroj tak tě vždycky někam vmáčknou 😉 já už se takhle poslední 3měsíce statečně vyhejbám Koryntový 😀

len
17. čer 2008

No fakt nevmáčknou, představ si, že tam voláš ve středu a říkáš - dobrý den, chtěla bych k dr. Řežábkovi na příští úterý... Beznadějně plno 😝 Takže mi okamžitě nabízej Koryntovou, tak tu taky nechci (paradoxně doteď nevím, která to je, protože mám protichůdný informace od pacientů a sester, ale nebudu riskovat, že je to ta, co si myslím 😀 ), takže naprosto zoufale hledají, ke komu by mě tak vmáčkli 😒 Vyhnu se někomu bez problémů, to zase naštěsí jde dobře 😉
Dřív jsem neměla problém, jenomže objednávat se necelý týden dopředu jde fakt blbě 😒 Kdybych ovulovala jako každej normální člověk 14.DC, jsem v pohodě, ale naposledy jsem Řežábka viděla, když se mi 8.DC snažil najít aspoň nějakej folikul, ale nenašel, protože už jsem byla po ovulaci 😒

tegil
17. čer 2008

ahoj, já také chodím k Apolináři. Teď nám nevyšlo IVF a mám si tam zavolat v srpnu a objednat se na další pokus. Já jsem se jednou dokonce musela objednat ze dne na den. Chtěli mne vidět 2.maximálně 3.den cyklu. Když je třeba, tak tě tam vždy nějak vmáčknou. Maximálně mi řekli, že si budu muset chvilku počkat. Nakonec jsem šla dokonce o půl hodiny dříve, protože nějaká paní se opozdila. 😀

myskyva
17. čer 2008

no jo.....já zapoměla na tvojí nezvykle brzkou ovulaci 😒 takhle si fakt nemůžeš moc vybírat

tegil
17. čer 2008

Jo a taky jsem šla k Řežábkovi. Zdůraznila jsem jim, že mne chce pak doktor vidět, že mne takto instruoval. No a bylo. 😉

myskyva
17. čer 2008

no mě se právě i 2x stalo že jsem potřebovala změnit hodinu a volala jsem tam ten den....taky to šlo

len
17. čer 2008

Jo, to oni určo vmáčknou, když je třeba 🙂 Ale pokud to není tak, jako to má Tegil, že chce Řežábek vidět ji, ale naopak já chci vidět jeho, tak holt záleží na náhodě... A tuhle byl dokonce asi tři týdny pryč, tak nebylo na výběr, bohužel si ovulaci posouvat neumím 😀 Ale jinak souhlas, pokud to jenom trochu jde, taky se snažím dostat k němu 🙂 Ještě mi přišel skvělý Vokroj a Jirsová minule taky byla moc fajn 🙂
Na IVF mám taky volat kolem půlky srpna, potom jsem moooc zvědavá, protože dle jejich slov "se to nějak zařídí," abych se stavila 22.DC, věřím v jejich nadpřirozené schopnosti, neboť moje minulé 2 cykly měly 19 a 21 dní 😉

myskyva
17. čer 2008

ten 22DC neni tak nutný.....mě špatně dr.řekla že mám přijít 20DC tak jsem přišla,sestra na mě koukala jako že co tam dělám že to je brzo a pak přišla doktorka(ta mladá) a že to vůbec nevadí,v některých carech dávají i HA tak asi i ve tvym případě by to pomohlo 😉

len
17. čer 2008

No, já v to taky doufám, kdyžtak budu zase podvádět 😉 Nějak bude... Za týden tam zajdu ještě na poslední IUI a definitivně se poptám, co a jak, napíšeme žádost na pojišťovnu a pak to nechám plynout...
Ale jinak jsem moc ráda, že chodím zrovna k Apolináři, až na to příšerný prostředí (vysloveně alergická jsem na jejich záchod 😝 ) tam mám pocit, že jsem opravdu ve správných rukou 🙂

myskyva
17. čer 2008

sice je to docela paradox snažit se otěhotnět pomocí antikoncepce 😀 ale oni si poraděj 😉
Jsem tam taky spokojená až na těch pár technických nedostatků( vyloženě blbě si připadám při čekání na utz mezi ženskejma pár tejdnů před porodem 😠 ,o záchodech ani nemluvim...už jsem se naučila ráno moc nepít abych vydržela až domu 😖 )