CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

nadad
30. říj 2007

ahoj vakoema- tak jak jsi dopadla včera u doktora? 🙂

vakoema
autor
30. říj 2007

Ahoj, pry ty priserny bolesti byly od toho, jak mi praskla cysta ve vajecniku. Tenhle mesic nebudu nijak śtimulovat, tim padem neotehotnim, ani kdybych se na hlavu postavila - nerostou mi folikly. No a snad pritel uz nebude tolik zlobit a konecne bude souhlasit s IVF po vanocich.

nadad
30. říj 2007

Vakoema- nezoufej 🙂 Nikdy nevíš,třeba budeš mít přirozenou ovulaci 😉 A proč nebudeš stimulovat?
Minulý cyklus jsem měla také bolesti levého vaječníku asi 3 týdny až do mrchy. Tu jsem dostala až 36 den- v CAR mi dr. řekla, že mi asi taky praskla cysta. Bylo to nepříjemný, ale tenhle měsíc už je to ok. 😉

vakoema
autor
30. říj 2007

No, nebudu stimulovat, protoze chteji, abych si ted mesic odpocinula...asi jim prijde, ze tam chodim moc casto. Ja myslim, ze kdybych jednou jedinkrat mela ovulku, tak jsem tehule. Ach jo... Nekdy z toho mam fakt depky. Hlavne kdyz mi mailem prijdou fotky bejvalyho ze svatby a pak se dozvim, ze ceka s tou novou rodinu - bych fakt skrtila 😠

lussi
30. říj 2007

Ahojky, já taky chodím do Podolí, jsem spokojená a chodím k Dr. Řezáčové 🙂

nadad
30. říj 2007

Ahoj lussi- jak dlouho už do Podolí chodíš?

Vakoema- chápu tě, ale neměj depky, tím si nepomůžeš. Snaž se myslet pozitivně. Já mám normální ovulky, nepotřebuju stimulaci, spermíci jsou výstavní a stejně to nejde. 😉

olivia.a
30. říj 2007

Ahoj holky, jeste lonskou zimu jsem procitala tyto diskuze a velice dobre si pamatuji tu smes pocitu - na jedne strane klid, vzdyt mam jeste cas, na druhe strane hrozny strach z toho, co bude, kdyz se to nepovede... Po roce bezuspesneho snazeni a sledovani bazalnich teplot jsem se vydala ke gynekologovi, at mi nejak pomuze. Velice rychle jsme prisli na to, ze po 12 letech antikoncepce proste zadnou ovulaci nemam. To se da vyresit leky, takze no problem. Temer soucasne se nechal vysetrit i manzel a spermie docela zdrave, ale mnozstvi hodne pod minimem uvadenym v norme. To byl sok a tak jsme se obratili CAR v Podoli. Tam zacali uplne od zacatku, tzn., ze nejdrive mesic sledovali, zda vajicka vubec dozravaji, samozrejme, ze nedozravaly, pak vysetreni manzela - tentokrat to dopadlo uplne v pohode, vsechno v norme. Pak jsme asi tri mesice jen stimulovali ovulaci a doufali, ze kdyz bude styk v dobe ovulace, tak to nejak vyjde. Nevyslo, ale lekarky stale v poho, ale ja ztracela nervy, ze to byl ztraceny cas. Tak jsem se zacala ptat jake vysetreni se da jeste udelat, jestli nebude problem v me bolestive menstruaci... Nabidli mi laparoskopii a vysetreni na imunologii. Na imuno je cekaci doba nekolik mesicu a pak se jeste snad mesic ceka na vysledky. Nekonecne. Zjistili mi, ze me telo ma alergickou reakci na manzelovo sperma, tak jsem mela jist 3 mesice nejake leky a potom nove vysetreni. Lekarka chtela cekat na dalsi vysledky ty 3 mesice, ale ja ji pozadala o laparo ihned. Nebyl to pro ni zadny problem to zaridit na dalsi cyklus. Tam mi nasli endomertiozu, kterou spalili a lekarka rikala, ze mam 3 mesice na otehotneni, jinak, ze to doroste zase zpatky. Tak jsme se dohodli na nekolika inseminacich nez prejdeme k IVF. A ono to vyslo!!!!! Ted jsem v sestem mesici, skoro cele tehotenstvi mam nejake problemy a doufam, ze to miminko nejak donosim. Tim jsem Vas vsechny bezradne chtela povzbudit, ze to opravdu muze vyjit. Do Podoli jsem chodila prakticky 9 mesicu a to i sestkrat za mesic, takze je fajn, kdyz je CAR nekde blizko bydliste. Neplatila jsem ani korunu, coz nevim, jestli jde i jinde. Je to tam trosku jako na bezicim pasu, pacientek maji opravdu hodne, v ordinaci ani minuta nazmar, ale porad jsem si rikala, ze tam leci telo a ne dusi. V cekarne spousta pacientek, ale tomu se vyhnout neda, kdyz uz vas jednou zacnou lecit, tak se prizpusobuji oni Vasemu cyklu a ne svym ordinacnim hodinam. Obe lekarky Rezacova i Bahnikova byly velice prijemne, sestricky uplne super. Trosku jsem tam citila smerovani na IVF, predpokladam, ze to je to, na cem vydelavaji, ale kdyz jsem dala jasne najevo, ze chci nejdrive vyzkuset jine moznosti a vyloucit vsechny komplikace, tak nebyl zadny problem. Totez casove. Nektera vysetreni se daji delat postupne, nektera najednou, mi bylo 33, tak jsem na ne zacala tlacit a nebyl jediny problem se domluvit. Manzel byl tolikrat darovat sperma na vysetreni nebo inseminaci, ze si na to nakonec zvykl a delal si z toho legraci. Takze holky drzim palecky at to vyjde i Vam, nesedte doma a nestresujte, jednosuse se objednejte do nejakeho CAR a oni uz Vam pomuzou. Pro mne byl nejhorsi pocit, ze je zase mesic pryc a nic se nestalo. V Podoli jsme co chvilku zjistili novou komplikaci, ale porad to nekam postupovalo a to mi davalo pocit, ze jsem v dobrych rukou. Pokud se rozhodnete pro lecbu tam, tak vrele doporucuji.

lussi
30. říj 2007

nadad od jara letošního roku, mám za sebou 2x IUI a laparoskopii, tak teď čekáme co z toho bude, pokud neotěhotníme tak zkusíme asi ještě jednou IUI a pak IVF 🙂
olivia gratuluji k miminku a držím palce ať dopadne vše jak má! 😉

nadad
30. říj 2007

Olivia také gratuluji a přeji, ať máš krásné a zdravé miminko 😉

Lussi-mně si teď bude dr. zvát na ultrazvuk a sledovat folíky a bude se mi snažit načasovat pohl. styk, pokud to nezabere, půjdu pak na IUI. Chci se zeptat, před IUI se musí partner opět dostavit na odebrání spermatu? Nebylo to tam pro něj moc příjemný,když jsme tam byli na spermiogramu. 😒

lussi
30. říj 2007

nadad bohužel tam musí naklusat v ten den, kdy ti IUI budou dělat a odevzdat vzorek ☹ Ale ono se to určitě povede sama, když vám to načasují a partner nikam nebude muset 😉

nadad
30. říj 2007

Lussi, myslím si, že se to stejně nepovede samo. Ovulku jsem podle testů několikrát měla a nikdy z toho nic nevzniklo 🙂 Tak už se vidím na IUI. Ještě mě čeká nějaký test- stěr z děložního hrdla po pohlavním styku- dělala ti to Řezáčová taky?

lussi
30. říj 2007

jé no tak to nevím jestli mi to dělala 😕 Já jsem ze začátku byla tak zmatená těma všema testama, že ani pomalu nevím co mi dělali a co ne.

pikusa
30. říj 2007

Ahojky Lussi 🙂
Olivia díky za psaníčkoa gratuluji k miminku a přeji jen zdravíčko 🙂
My jedeme ve čtvrtek na tu genetiku,musíme tam byt v pul 8,tak to aby jsme v pul 6 vyrazili ☹

nadad
30. říj 2007

Je to nějaký test, kdy se večer budeme tulit 🙂 a ráno musím přijít na stěry. Zjišťuje se tím, jetsli se spermíci dostávají asi přes čípek nebo co. Sama tomu moc nerozumím. No, a když to bude v pohodě, tak se zkusí UIU a pokud nevyjde, říkala mi, že půjdu na laparoskopii.Jinak, z dr. Řezáčové mám moc dobrý pocit 😉 Jsem ráda, že jsem z Apolináře odešla k ní. Taky tam vždycky tak dlouho čekáš? To jediný mě docela vadí. I když, v práci v kanclu holky vědí, kam chodím, ale stejně je to tam docela na dlouho 🙂

lussi
30. říj 2007

pikus ahooooooooooooooooooooooooooj! 🙂 Ve čtvrtek na Tebe budu intenzivně myslet!

mondour
30. říj 2007

Ahojky ctu tady ze chodite k pi.dr.Rezacove v podoli.Ja tam taky chodim uz 2roky.Chodim vetsinou k dr.Žáčkové ale i k dr.Rezacove.Dr.Žáčková je sice moje jmenovkyne ale nemuzu si stezovat je super.Pred 2mesici mi delala IVF a povedlo s,cekam dvojacatka.Jsem v 7tydnu tehotenstvi.Ma nejakou novou metotu 3D ultrazvuku pred odberem vajicek.Pozna tak jake jsou nejlepsi folikuli.
No nic drzim vam moc moc palce

lussi
30. říj 2007

nadad tak to mi nedělali, domluvili jsme se rovnou na IUI a pak na laparce 🙂 no a teď to IVF pokud to neklapne🙂Ty čekací doby tam jsou takové docela blbé, ale je to pro dobrou věc, tak si počkám ráda 🙂 Ale je to jak kdy, někdy jdu po pěti minutách někdy po půl hodině, někdy po hodině. Řezáčová je super, dělala mi i tu laparoskopii.

nadad
30. říj 2007

Lussi, zjistili ti něco z laparoskopie? Nebo máš vše v pořádku?

Mondour- držím palce, ať je vše v pořádku a máš krásné mimi 🙂

Je příjemný číst o tom, že se s tím dá opravdu něco dělat a jsou výsledky 😉

vakoema
autor
30. říj 2007

Ahoj Mondour, co jsi mela za problem? A gratuluju!!!!

mondour
30. říj 2007

Ahojky vsem.
Problemu je vic ale ta nejzavaznejsi je ze mam v krvi vic muzskych hormonu.Manzel ma spermiogram stoprocentni skoda myslela jsem na to, ze aspon u nej by mohla byt aspon trochu chyba, ale bohuzel nic

lussi
30. říj 2007

monodour no tak to je skvělá zpráva, a rovnou dva mimísové 🙂 Gratuluji, já bych taky chtěla 2 🙂
nadad říkala mi, že jsem někdy v minulosti prodělala nějakou infekci, kterou mi špatně léčili, a která mi to tam poslepovala, když mi profoukávali vejcovody tou kontrastní látkou tak to nejdříve nešlo a pak se to údajně nakonec podařilo, takže průchodné vejcovody mám a nic jiného mi nenašli, tak nevím no.

mondour
30. říj 2007

Lussi nic si z toho nedelej.Ja jeden vejcovod mam a druhy ne.A taky 1 vajecnik.Vidis a slo to.Sice na druhy pokus ale aspon neco

lussi
30. říj 2007

tak to jsou velice povzbuzující zprávy, ráda slyším, že to někomu vyšlo i přes všechny ty problémy 🙂

mondour
30. říj 2007

Je to sice peklo nic netahat ale stoji to za to.Zrovna dnes jsem Dr.Rezacove volala co mam delat kdyz mam vytok.Pry je to v pohode mam dostat MS takze je to normalni.Ale musim az do kontroly v patek lezet.Je to otrava

lussi
30. říj 2007

jenom lež, lepší než v práci ne? 🙂

pikusa
30. říj 2007

Mondour,gratuluji 🙂
Lussinko,tobě děkuju,pak písnu 🙂
Já když tam jedu,tak si musím vzít v práci volno celý den,tak je mi jedno,jestli čekám 20 min.nebo hodinu 😝

mondour
30. říj 2007

Lussi ty jdes na 1pokus IVF? 😵 🙂

lussi
30. říj 2007

a jak to tam je s těhu prohlídkama potom? To budeš chodit k Řezáčové až do porodu nebo jako oni to tam mají?

lussi
30. říj 2007

pikus no to písni, budu čekat 😉
monodur, chceme jít na jaře, teď si chceme dát na chvíli pokoj od doktorů, alespoň přes ty svátky🙂

mondour
30. říj 2007

Ja jsem z toho cekani vzdycky utahana vic jak z te cesty.Jednou jsem tam cekala 4hodiny ale nastesti to bylo pred obderem.ted nevim jak bych to zvladla spatne se mi tam dycha. 😒