CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

miracleelcarim
16. únor 2018

@veverka55 me cysta s ms neodesla,na konci cyklu byl znovu ultrazvuk,kde se cysta jen zmensila,takze jsem sla na punkci

miracleelcarim
16. únor 2018

@girafkag 4 mrazacci jsou super,to bych si taky prala 🙂 zitra mam utz a podle nej v po snad punkce 16dc.asi jsem mela na zacatku nizsi davky hormonu,folici rostly,ale pomaleji,pak mi to zvedli a ceka se,az dozraji zbyvajici,jinak stimulace pry pekna,tak snad je to ok.uz to chci mit za sebou.chripek je ted mraky,spodem i horem,ale to by snad nemelo mit vliv na uchyceni ne?at je brzy lepe 🙂

girafkag
17. únor 2018

@miracleelcarim kontrola i v neděli jo? Jak jsi dopadla?

miracleelcarim
18. únor 2018

@girafkag kontrola byla v sobotu.v po bude punkce.nakonec to vypada,za na obou vajecnicich je cca 10 folikulu,takze by se u me pry mohl projevit hyperstim.syndrom,takze se celkem bojim ☹ a prosim te,mela jsi to v analgosedaci?co si citila?

girafkag
18. únor 2018

@miracleelcarim měla jsem stejný odhad a napsala mi protifar. Bílkovina co se dává do mléka nebo jogurtu. Zatim žádné komplikace nepociťuji. Napichnou ti kanilu a něco ti dají, já jsem si řekla, že chci rovnou víc a ikdyz si nic nepamatuju, tak jsem se s nimi prý bavila a dirigovala jsem anesteziolozku ať mi dá ještě 😂😂

miracleelcarim
18. únor 2018

@girafkag na protifar jsem taky koukala.a kolik si toho mas davat?mam z toho hyp.syndromu opravdu strach,asi to neni zadna sranda ☹ takze mame lednici plnou skyru,ten ma totiz oproti jinym jogurtum vic bilkovin 🙂 tak to jsi me trochu uklidnila,ze te to nebolelo.jsem zvedava,kolik tech foliku nakonec teda bude...

girafkag
18. únor 2018

@miracleelcarim měla jsem jich nakonec 15 a z nich 13 ocytů. Já se zbytečně nestrachuju, OHSS je fakt nebezpečný, ale neřešila jsem. Ještě jak jsem měla tu střevná chřipku, tak jsem ho teď za poslední týden měla jen asi 3x a psala mi 2x denně 3 odměrky. Je to bez chuti, jen tot trochu změní strukturu dané věci.

miracleelcarim
18. únor 2018

@girafkag diky za info,dam vedet,jak jsem dopadla 🙂 je skoda,ze z takoveho hezkeho poctu ocytu,se do finale probojuje vetsinou ani ne polovina,priroda je az moc prisna :-/

girafkag
19. únor 2018

@miracleelcarim Jak se cítíš? Kdo vedl zákrok?

miracleelcarim
19. únor 2018

@girafkag ahoj,ted uz je to zatim dobry.nakonec bylo 16 folikulu a 13 ocytu.delal to mudr.darebny,takze jsem byla rada.2/3 vykonu byly v pohode,temer jsem o nicem nevedela az na asi posledni 3 folikuly jsem citila pichani jehlou a to docela bolelo,ze jsem nadskakovala...takze cipek proti bolesti jsem uvitala 🙂 a jak se dari tobe?zbavila ses uz chripky?

lenjav
19. únor 2018

Ahoj všem. Zhruba jsem si přečetla cca poslední půlrok této diskuze a ráda bych se přidala 😉.
I já jsem (už víc jak rok) pacientkou CAR v Podolí a zatím bez výsledku ☹. Doma mám dceru (7 let, počata přirozeně) a o druhé miminko se snažíme víc jak 3 roky. V Podolí jsem absolvovala 1 x IUI (stimulovala jsem 3x, ale pouze jednou byl folikul 15 mm), 1 x IVF s ET a 2 x KET. Teď momentálně jsem před 3. KET našeho posledního mrazáčku. Pak už asi budu zvažovat jiný CAR, ale nevím, jestli si tím pomůžu, v Podolí jsem celkem spokojená a věřím, že snad dělají všechno správně a já jen nemám štěstí. Mám PCO a cykly mám tedy řízené (nechodí mi MS ani ovu). Teď beru na sliznici estrimax, ve středu 21.2. jdu na utz a pokud bude sliznice dobrá (mívám ji po estrimaxu 10. DC kolem 10 mm), tak bude nejspíš KET v pondělí 26.2.. Tak snad už to konečně vyjde 😉.

barcaaaaaa
19. únor 2018

@lenjav ahoj take dochazim do Caru Podoli. Momentalne mame za sebou vsechny mozne testy a vysedek je u me vysoky prolaktin dali mi dostinex a diky tomu ho mam zase naopak nizky takze mazec. Do toho pritel hodne spatne spermio . Museli jsme na genetiku 9.2 a vysledky jeste nejsou. Pote nas ceka konzultace na icsi uplne nevim co vse k tomu zda et nebo ket moc se vtom nevyznam. Ale doufam ze to klapne a podari se nam prvni miminko

lenjav
20. únor 2018

@barcaaaaaa
A to byl první spermiogram? Manžel to totiž má jak na houpačce, jednou výborné, podruhé špatné. ICSI je metoda oplodnění vajíček. Tomu bude předcházet hormonální stimulace tvého těla, aby začalo tvořit větší počet vajíček, které ti pak odeberou (říká se tomu OPU) při částečné anestezii. Je to ambulantní zákrok a ještě ten den půjdeš domu. odebraná vajíčka oplodní. V případě ICSI je to tak, že tvůj partner odevzdá sperma (stejně jako tomu bylo při spermiogramu) a laborantky vyberou kvalitní spermie (bez zalomených hlaviček, dobře pohyblivé, atd.) a jimi oplodní v misce tvá vajíčka. Z těch pak vzniknou embrya, která ti vloží zpět do dělohy, čemuž se říká ET-embryonální transfer (většinou 3-5 den, z čehož od 4. dne od oplodnění se to počítá jako prodloužená kultivace- PK, která se připlácí). Embrya, která zbydou se zamrazí (to se taky platí) a budou ti případně vložená, pokud se nepovede ET. Vložení mražených embryí se říká KET- kryoembryonální transfer a v Podolí stojí 5000,-.Být tebou, bych zkusila jít s partnerem ještě na kontrolní spermiogram, a pokud by byl dobrý, a tobě dají do kupy ten prolaktin, tak bych zkusila IUI - ineseminace. My jsme měli také metodu ICSI a bylo z toho 7 embryjek. Teď nám zbývá to poslední, které to snad vybojuje 🙂.

girafkag
20. únor 2018

@miracleelcarim taky jsem si brala čípek. Já už mám jen trochu plný nos, ale dnes jsem nechala malou ze školky doma, odpoledne měla 38,7 tak uvidíme co z toho bude... Máš prodlouženou kultivaci? No a samozřejmě mě už začínají svědět prsty na testování...

@lenjav ahoj 🙂 koukám že máme společné první dítko přirozeně 🙂 kolik si necháváš zavést při KET? Držím palečky.

barcaaaaaa
20. únor 2018

@lenjav jo prvni spermiogram druhy kontrolni nas ceka 13.3 tak jsem zvedava. Bere ted kotvicnik,macu a caje na povzbuzeni a zlepseni spermii tak snad to pomuze. Tak rada bych chtela zazrak a aby se to povedlo prirozene , ale bihuzel ne vsem je prano. Jinak koc dekuji za vysvetleni uz se vtom aspon vyznam 🙂 oni nam totiz k tomu zatim nic nerekli jen ze jedina moznost u nas je icsi. Moc drzim palecky aby se to u vas povedlo 🤱

miiisule
21. únor 2018

Ahoj snazilky,maminky,tehulky...jen se chci podělit o zkušenost s CARem v Podoli...po opravdu jen základním vyšetření nám bylo sděleno ze partner ma jedno procento zdravých spermio a ze otěhotnět přirozené je pro nas téměř nereálné,přitom jsem uz jednou tehotna byla,ale bohužel to v 9tt zmlklo,takže okamžitě doporučena metoda IVF plus ICSI...my jakožto zoufali lidé co chtějí miminko poslechli...výsledek byl hyperstimulacni syndrom 2st u me a nemožnost zavést čerstvé embryo( nekontroluji během stimulace hladiny hormonu) z 16folikulu se povedlo 9oplodnit...bohužel v den ET mi bylo mezi řeči sděleno ze vydrželi jen dvě embrya(špatná kultivace)po te KET ale řízena ovulace protože v přirozeném cyklu se jim to jaksi moc nehodí...(mam cyklus 35-45dni) a paní Mudre(šéfové caru) co nas měla v péči se proste takový cyklus nechtělo sledovat...KET nedopadl,na další cyklus uz jsem neměla po psych stránce sílu ani chuť...paní doktorka vždy velmi spěchala a při každé otázce odpovídala stylem...jste úplně blba a zbytecne se vyptavate...dojíždějí jsme 200km...nicméně z nasi neplodnosti byl rok poté přirozene pocat nas syn,kterému jsou nyní dva měsíce a z nas jsou nejšťastnější rodiče...nas případ jaem konzultovala s vícero odborníky a všichni se shodli ze postup léčby měl vypadat zcela jinak a v první radě bylo potřeba udělat před samotným IVF spoustu doplňujících vyšetření...jak se později zjistilo mam PCOS a partner ma spermiogram Ok....prosím nevzdavejte naději a pokud cítíte ze léčba či přístup k Vám není Ok...změňte car a nebo vyžadujte to na co mate právo...je to finance velmi nákladné a o psych náročnosti nemluvím.

miracleelcarim
21. únor 2018

@girafkag jj byla nam doporucena prodlouzena kultivace,tak jsme si ji dali...muzu se zeptat,po kolika ks jste nechali zamrazit zbyvajici embryjka?porad vaham,zda si priplatit a mrazit po jednom,pokud bude co mrazit.vsude pisi a rikaji neco jineho :-/ tak nevim,co by bylo idealni...dnes jsi 9.den po zavedeni vid?chapu,ze uz bys chtrla testovat 🙂 ja si rikam,ze bych to pripadne zkusila vydrzet na 10.den,ale kdo vi 🙂

nita1984
21. únor 2018

@miracleelcarim mrazit určitě po jednom. Ideálně vitrifikaci. Nevím jestli ji dělají. Nám díky mrazení starým způsobem umřela 4 embrya pri rozmrazení. Při vitrifikaci se to nestává. A trvala bych na mrazení 5. Den. Mají ve zvyku mrazit 4. A to je brzy

miracleelcarim
21. únor 2018

@nita1984 dekuji za zpravu,cetla jsem,ze vitrifikace je setrnejsi.k oplozeni doslo v pondeli a mrazit by se mely v patek..ty jsi chodila take do podoli vid a pak presla jinam...

nita1984
21. únor 2018

@miracleelcarim ano, chodila ano, přešla. No, mražení v pátek je přesně ten 4. den.. no... Den OPU je den 0. Není to nic proti lékařům v Podolí, lidsky lepšího doktora než Darebného jsem ještě nepotkala, ale bohužel, já bych s jeich přístupem neotěhotněla nikdy. Celé 1. IVF bylo zbytečné.

miracleelcarim
21. únor 2018

@nita1984 tak to jsem nevedela,nerozumim teda tomu,proc kdyz je to lepsi,navic priplace,tak nekultivuji tech 5 dni?a muzu se zeptat kam chodis ted a jake jsou rozdily v prubehu ivf?co me osobne zarazilo,ze v papirech k ivf bylo,ze se chodi na ultrazvukove i krevni kontroly a me delali jen ultrazvuk :-/ pokud uz stastne netehotnis,tak hodne stesti 🙂

nita1984
21. únor 2018

@miracleelcarim Bohužel, netěhotním. K 2. IVF zatím ještě nedošlo. Základní rozdíl je v tom, že po přechodu do Iscare mi rovnou řekli, že bez vyšetření na imunologii a genetiku nám vůbec IVF neudělají. A v imunologii mi našli zvýšenou imunitu proti embryu, takže bez léčby bych nikdy neotěhotněla. Teď jsem třetí týden léčby, ještě mám před sebou další dva, pak kontrolní odběry a pokud bude všechno ok, tak teprve budeme řešit 2. IVF. Argument, proč mrazí 4. den mi bylo řečeno, že všechna jsou pěkná, tak není na co čekat. Takže to dopadlo tak, že před posledním KETem volám ráno v kolik mám přijet a dozvěděla jsem se, že ani jedno ze dvou rozmražených embryí není vhodné k transferu, protože se přestala vyvíjet. Takže na rychlo rozmrazovali poslední a tím pádem do cyklu připraveného na pěti denní embryo, šlo čtyřdenní. Samozřejmě se nechytlo. Ale já už byla v tu chvíli potom všem tak yřízená, že mi to vlastně bylo úplně jedno. A když jsem potom všem chtěla doporučení na reprodukční imunologii, bylo mi řečeno, že je to zbytečné, že těhotním, takže to prostě jednou vyjde.

nita1984
21. únor 2018

@miracleelcarim neříkám, že jsou tam špatní, neříkám, že jejich postupy nemohou fungovat, ale já osobně po prvním nadšeném půl roce spadla až úplně na dno.

miracleelcarim
21. únor 2018

@nita1984 tak to me mrzi ☹ snad objevili problem a priste to vyjde...je to tezke,clovek by rad udelal maximum,aby to vyslo.jenze tech informaci je tolik a hlavne odlisnych,ze pak nevi,cemu verit,co by bylo nejlepsi..iscare se mi taky libil,kdyz jsem vybirala centrum

nita1984
21. únor 2018

@miracleelcarim ano, problém našli a řešíme.. snad se už konečně letos zadaří. Tobě držím palce.

girafkag
21. únor 2018

Ahoj všem. Je pravdou že v 85% jsem šla vždy k Darebnemu. Vyšlo to i tak že dělal OPU a ET. Dnes jsem 7.den od zavedení.

veverka55
21. únor 2018

@girafkag to vypadá nadějně moc moc gratuluji 🙂

miracleelcarim
21. únor 2018

@girafkag juuu perfektni,moooc gratuluji 🙂 pokud se nepletu,tak opu si mela v patek a transfer v utery?u me se transfer rysuje na ctvrtek nebo patek

girafkag
21. únor 2018

@miracleelcarim díky. Ano OPU 9.2. a ET 13.2.
@veverka55 děkuji
Teď bude masakr čekat na srdíčko a že se chytlo kde mělo.

lenjav
22. únor 2018

@girafkag
Jůů, gratuluji😘. To je krásný test 7. den 👍👏
Já jdu na KET v pondělí 26.2., tak snad také budu mít štěstí a takové krásné dvě čárky na testu. Transfer mi dělala zatím vždy Řezáčová, tentokrát snad poprvé chytnu Darebného. Né že bych Řezáčové nevěřila, ale Darebnému věřím víc a taky tak nějak psychologicky potřebuji změnu. Je to můj poslední mrazáček, tak to prostě musí vyjít.