CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
12. únor 2009

No znám......,.vím o co jde

brundik
12. únor 2009

No, ale krom kyvani s Brunou nemam nic spolecneho 😀

pikusa
12. únor 2009

Tak to je dobře 😀
My už si tak doma říkáme skoro 2 roky....teda občas toto oslovení použijeme........tak nevím,kde se vzalo

georgik
13. únor 2009

Bre ranko holky 🙂
Brundik: diky za palecky 🙂
Holky, co jste na neschopence, jak to mate s vychazkama???? Slysela jsem, ze po novele zakona o nemocenskem pojisteni to zkrouhli na ctyri hodiny a to je sileny ☹

zulik
13. únor 2009

Dobré ránko,
já už "oběhla", spíš obkulhala polikliniku 😉 Já zatím žádné vycházky nemám, z pochopitelných důvodů. Musím si prostudovat ten zákon, jak to je, jestli to tam najdu.Vím, že to má být nějaké komplikovanější i papírově a že se to moc asi doktorům nebude chtít absolvovat.Někde to vyčeteme. Ony ty holky, co mají PN z minulého roku to mají vše postaru.

ivkaj
13. únor 2009

Ahoj, já jsem vygooglila tohle:
http://www.pressweb.cz/zprava/10302-zasadni-zme...
Povolení vycházek, včetně jejich rozsahu a doby, pokud zdravotní stav pojištěnce a stanovený léčebný režim tyto vycházky nevylučuje. O rozsahu a době povolených vycházek bude rozhodovat ošetřující lékař .

zulik
13. únor 2009

Jo, tak to by mělo být ono, je to zdroj ČSSZ. Já jen vím, že s tím mají trochu víc papírování.A navíc může teď kontrolovat i sám zaměstnavatel těch prvních 14 dnů, předtím mohla jen OSSZ na základě žádosti zaměstnavatele. Včera mi říkla doktorka v CARu, že oni už PN dávat nebudou, že to nechají na praktických lékařích.

georgik
13. únor 2009

ivka: diky za odkaz 🙂 nam v praci poslali prezentaci o zmenach v NP, ale me slo spis o ty vychazky
ja teda doufam, ze mi napisou neomezeny 🙂 to se jinak nehnu z baraku a zesilim 🙂 kamaradka mela letosni neschopenku z Gennetu a mela tam napsano "neomezene"... tak v ne trosku doufam taky 😀

vendi1
13. únor 2009

Ahoj holky,
tak jsem po screeningu, musim Vam rict, ze mne docela vydesili, vubec nevim co si mam o tom myslet.
Mereni vseho na UTZ vyslo dobre, zadny problem a kdyz vzala jenom vysledky krve, kterou mně odebírali v 10+1, tak vyslo riziko stredni 1:861 co se týče DS a po zapocitani dalsich markeru (NT a nosni kustka) se to snizilo na 1:1509 tedy nizke riziko. Tak jsme se zacli vyptavat mudr a ona ja Vam hned vse vysvetlim a nekam odesla....za chvili prisla s jinou mudr....starsi, asi zkusenejsi a ona ji ukazuje ty vysledky na pc a rika, posleme ji na genetiku a ta starsi se mne pta kolik mne je let a rika, ne to je negativni a podiva se na mne a rika nebudte vystrasena je vse v poradku, vyslo to negativne a starsi odchazi. Holky mne to tak vzalo, poplakala jsem si hned na chodbe. Prijde mne to cislo hodne male☹. Mate nekdo podobnou zkusenost?
Jinak zazitek to je uzasny, dam fotecku do albika, mimco spalo v jine poloze nez mudr potrebovala, tak ho tam mudr trosku masirovala a pak zase delalo sklapovacky a protahovalo se🙂. Mame 7,3 cm. Ted jdu az za 3 tydny k Darebakovi, tak jsem zvedava co mne na to povi, ale 3 tydny budou nekonecne☹.

pikusa
13. únor 2009

Ahoj holky,
tak já byla dnes v "práci"u svých detiček a bylo to fajn.....deti byly hodný,tak byla výuka 3 hodiny a pak jsme si hodinu povídali.
Tak třeba se ještě párkrát poštěstí,že bude kolegynka chybět :lol:
Vendi,nestresuj se...negativní tak negativní....neboj,na triko by si to nevzali,kdyby něco.....
Já měla v 16.týdnu riziko DS 1:10 000 a pak se přidal můj věk a šup...1:480..............a neřeším to......
Ono spojení všech faktorů dohromady to dost změní..........

zulik
13. únor 2009

Jé, Piku a ptaly se dětičky, proč si tak napapaná 🙂 Já myslím, že v dnešní době vědí, o co jde.
Musím se přiznat, že jsem včera málem zapomněla na bodání, vzpomněla jsem si až po sedmé. Tak jsem chtěla zaangažovat manžu. No to jste měly vidět. Při nastavení si matně vzpomněl, že to přesně tak sestřička říkala a když jsem si tu jehličku bodla do špeku, vypadalo to, že zachvíli upadne do komatu.Tvářil se hrozně, ještě, že seděl. Asi to zůstane zase na mně 😀

pikusa
13. únor 2009

Zulik,děti vědí......... 🙂
Jo a injekci mi doma taky nikdo nepíchl a dokonce pak u toho ani nebyl 😀 Ale litoval mě..to jo 😉

zulik
15. únor 2009

Zdravím v neděli 😉 Jak ji nemám ráda, dnes mi to nevadí, když jsem doma 🙂 I když na to vůbec nejsem zvyklá, noha už malinko splaskla a já můžu aspoň něco uvařit. Vyhrabala jsem nás z konce 3.strany, abychom někde nezapadly-sněhem 😀 U nás venku symbolicky poletuje, jinak sníh a led jen v mrazáku 😀

pikusa
15. únor 2009

Ahoj holky,jdu pozdravit,dnes nemám časík....
byla jsem za babi v nemocnici a nic moc....spíš špatný...........................
ted musím něco ukuchtit.........

zulik
16. únor 2009

Dobré ránko a celý týden!
Zase jsem nás lovila...
Pikusko, co je s babi? A kolik jí je let. My měli vloni zle s manželovou babičkou, už i bulel, že to nepřežije, zlomila si nohu v krčku. No ale ta má tuhý kořínek a v 96 letech se z toho vykřesala 😉 Teď už je jí 97.

macous
16. únor 2009

Ahoj holky,
tak jsem se sem za celý víkendík nejukla - to jsem teda ostuda, ale pořád jsem někde poletovala 🙂
u nás dneska parádně sněží, už máme min. 5 cm 😵 ani se mi nechce ven, co ale budu obědvat - kdo ví?

Vendi, pěkně to pust z hlavy, máš to prostě negativní a hotovo, já ani čísla nevím, prostě negativní závěr a víc nic. Jinak si o tom myslím jediné, a to, že tam byla nová doktorka, která se to teprve učí a občas takhle znejistí, tak se jde zeptat zkušenějších kolegů - ale vůči těhulkám to není teda zrovna super.
Jejda, teď jsem si vzpoměla, mě když dělal screening doktor, tak vedle něj seděla, taková mladá doktorka a on jí to vysvětloval, tak to bude asi ona....... 😀 😀 😀

ivkaj
16. únor 2009

Ahoj, tak jsem zpět z CARu a na stimulku to moc nevypadá. Mám totiž 2cm cystu 😝 Zkusíme to ještě 1DC a uvidíme jestli praskne a mohla bych se stimulkou začít. Když ne, budeme must čekat dokud nezmyzne. Prý jí dá tak tři měsíce a když tak by se musela odstranit laparoskopicky.
Tak jsem si pofňukala nad nespravedlností osudu a budu tajně doufat,že spolu se začítekm MS zmizne. Nemáte nějakuo babskou radu,jak cystu vyhnat?

zulik
16. únor 2009

Ivkaj, to bude dobrý. Já ji měla v lednu a křupla sama 2 dny před ms.

ivkaj
16. únor 2009

no já ms čekám ve Čt, tak doufám, že nějak praskne a nebo že ms nedorazí o víkendu.

macous
16. únor 2009

Ivka - já nemám, ale držím palec, ať praskne sama a co nejdříve 😵

ivkaj
16. únor 2009

Děkuju, doufám, že zmizne a budu mít klid.

georgik
16. únor 2009

hezke pondeli 🙂
ivkaj: držím palečky aby co nejdřív zmizla 🙂
piku: snad to bude s babi lepší....
jinak já o víkendu prospala 30! hodin ☹ je možny, ze bych byla tak unavena po tech injekcich??? No a dneska jsem zaspala do prace 🙂
jinak kolegynka z prace mi dneska psala, ze ji vysel pozitivni tehu testik (1.IVF)... tak snad bude OK 🙂

zulik
16. únor 2009

Georgik, no, to nevím, s tím spaním. Někdo si spíš stěžoval na únavu po té injekci na uspání vaječníků. Na mně to takhle nepůsobí. Až ke konci tlačí břicho,podle toho, jak rostou folíci. Spíš jestli z Tebe nebude medvědice 😀 Počasí by tomu odpovídalo. Já už chci jaro!!!!!

pikusa
16. únor 2009

Ahoj holky,
Ivko,tak já takhle čekala s cystou taky 3 měsíce a pořád tam byla....tak jsem už řekla,že tam takhle můžu jezdit rok...
tak Darebák vzal krev a zjištoval,jestli by dělala bordel při stimulce...nějakou hladinu hormonů a bylo to v poho.Tak jsem stimulovala.Sice to nedopadlo.................ale to je jiná.

ivkaj
16. únor 2009

Pikus, uvidím. Kolegyně mi radila vytamín B a holky tady na koníkovy ještě kontryhel. Tak zkusím obojí k tomu přidám věř a víra tvá tě uzdraví a doufám, že praskne. U Darebného jsem dneska byla, je vážně moc fajn.

Nepamatujete si, kdo ordinuje v pátek?

pikusa
16. únor 2009

Jo jo Ivko,klapne to uvidíš 🙂
Jenže u mých anovulačních cyklů a PCO,kdy se folíky mění v cysty se s cystama mohlo počítat pořád 😒

macous
17. únor 2009

Ahoj holky,
Ivko - já si to nepamatuji - kdo tam v pátek byl, ale Darebák má odpoledne ambulanci, takže ten leda tak dopoledne....
Zuliku - já se chodím koukat do záhonků, jestli raší už jarní kytičky a raší, akorát teď zapadaly sněhem, tak jsem naklusala a nakoupila jarní kytičky domů za okno 🙂
Georgik - já taky po těch injekcích utahaná nebyla.... 😵
Piku - ahojda 😉

pikusa
17. únor 2009

Ahoj holky,
Tak jaro nikde...místo toho hromady sněhu ☹ a já už chci teploučko...............
Já po injekcích unavená byla ke konci

zulik
17. únor 2009

Ahoj holky,
chystám se na cesty k doktorce s nohou, se mi do toho ven ani nechce, musím mhd.Auto je v servisu,mění prasklé sklo, jela bych raději autem a pak nasadila ortézu, je to daleko lepší.Takhle to jsou horory,lidi jsou jako telata 😒
To je dobře, že už jsou někde ty jarní kytičky, jen, co to půjde si nějakou pořídím.Na manžu teď nechci moc nakládat, má toho dost, ještě musí ve čtvrtek doručit do Motola holky výsledky k operaci.

pikusa
17. únor 2009

Zulik,teda že jsou lidi bezohledný vím...mě s pupkem minule málem porazili,jen proto,aby byli dřív u pokladny