CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
14. kvě 2009

Já radši balón nee, protože bych mohla mimi pěkně převálcovat a přinejmenším se překulit a natlouct si, moc si s ním nerozumím, má ho mamka 😅

Pipik mám teď celej šiši, mimi se nějak špulíkuje 😀

brundik
14. kvě 2009

No, hopsani asi ne, ale to valeni muze byt prijemny, je mi to i ted prijemny 🙂

zulik
14. kvě 2009

Macousku, co to je? To vypadá jako těhudemence 😅
Ne, vážně, na mně je moc taková ta mluva "ŤUŤUŇUŇU" infantilní.
Brundíku, jsem fakt zvědavá, jak budu běhat jako srna brna, když teď můžu předpovídat počasí 😀 Prostě je to teď zanedbaný a musí se to rozcvičit, nejlíp je mi na bazéně ale já parcuji v kanclu 😀
Jo, dělala jsem nástavbu zdrávky po gymplu a pracovala přitom v IKEMu na nefrologii, ale vzhledem k mé fyziognomii a dalším problémům jsem toho nechala.Bavilo mne to ale zdraví je přednější.

pikusa
14. kvě 2009

Koukám,že pipík se ujal 😀 no super 🙂
A příští sobotu jdeme na vítání občánků...dnes přišla pozvánka a zase mě dojala....

zulik
14. kvě 2009

Jé, Piku, za nás byla doba, kdy se to zrovna nedělalo.Jako že to byl přežitek z dob komunismu 😀 v roce 92

macous
15. kvě 2009

Ahoj holky,

Zuliku, to je dost možný, že už mám ten bacil 😀 jak jsem doma už osmý měs. v kuse, tak mi z toho začíná šibat, jinak já na mimina nešišlám a ani na to svoje, taky to nemám ráda, děti pak i blbě mluví 😉

Piku, jestli pamatuješ na Mel, tak dneska ráno porodila Lukáška císařem 😵

pikusa
15. kvě 2009

Macous jasan,že pamatuju 🙂 tak klučíka 😉 super 😀

macous
15. kvě 2009

Tak v Podolí jsme si dneska slušně počkali - v poradně, téměř dvě hodinky 😅
Screening dopadl dobře, mimi má cca 1750 g, tak jsem ráda, že mu daří 😀 😀 všechno ostatní taky v pořádku, tak mám další kontrolu za 3 týdny - takže Vendi, to se neuvidíme, třeba se ještě časem posuneme 😵

pikusa
16. kvě 2009

Macous........počkali,nepočkali.hlavně že prcek je v poho 🙂

zulik
16. kvě 2009

Ahojky,
jak čtu, tak se v Podolí stále všude dlouhu čeká 😒 Hlavně, že jsou pozitivní zprávy. Macku a kde budeš vlastně rodit, nějak mi to uniklo? Vím, že jsi říkala, že máš obavy, aby to nebylo na dálnici 😀 ale vážně? Tak včera rodila Mel i Grej. Mel jsem viděla akorát před jejím ET v CARu a už je tu miminko. Já si tak tuhle v duchu říkala, že kdyby byla doba jako před lety, tak by se mi mohlo taky stát, že bych mohla být za 3 roky babička 😀 😀 😀 Snad to tak nebude 😅
Dnes jsem si /nám/ udělala radost:
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vRefe...

macous
17. kvě 2009

Ahoj holky,
Zuliku, parádní, to se bude ale spinkat 😵 Jo jo, holky rodily ve stejné pododnici, Melík si teda počkala, pořád mysleli, že to bude normálně a nakonec jí vezli na císaře a hnedka na její místo nastoupila Grej, tak se holky parádně vystřídaly 😀 😀
Piku, však jo, mimi si dávalo nohu na čelo, se Dr. smála a já, že je celý po manželovi, to je taky takovej opičák 😀 😀 😀

Jo a rodit budu právě taky v Podolí, teda jsem tam registrovaná k porodu, kdyby byly ale kontrakce rychle postupující, tak frčíme do Mladé Boleslavi 😵

zulik
17. kvě 2009

Macous, když bys porodila nějak ve slušném termínu a v Podolí a chtěla společnost, tak to mám kousek-nezapomeň 😉 Nesmíš to ale moc protahovat 😀

pikusa
17. kvě 2009

Ahoj holky...........
Macous,do Bolky to mám asi 30 minut.........ale s prckem by mě na návštěvu nepustili vid 😒
Nééééé stihneš to do Podolí 😉

zulik
17. kvě 2009

To já to mám 15 minut-pěšky 😀 Ale z dovolené by to bylo delší. Macous, musíš být uvědomělá a stihnout to v termínu a v Podolí, abych tam mohla pro opravdové bacily a ne je viry z PC 😀

pikusa
17. kvě 2009

Zulik,tak to máš opravdu kousek 🙂 ..........škoda,že jsem tě neznala,když jsem tam jezdila,mohly jsme pít spolu kávu 😉

pikusa
17. kvě 2009
https://www.youtube.com/watch?v=P_tCzVrdt0w


a tady jsem si hrála....první pokus,ale zvládla jsem to 😉

zulik
18. kvě 2009

Piku, tak snad sem zase někdy pojedeš 😉 Třeba pro sourozence 😀

macous
18. kvě 2009

Ahoj holky,
teda Piku parádní, je vidět, že je Matyášek spokojený miminko a že se mu dobře daří 😵 😵
No holky taky doufám, že to do Podolí stihneme a hlavně že nebudou mít plno a nepřevelí mě jinam 😅
Žuliku, tak to si na tebe musím vzít ale tel. abych tě mohla pak informovat 😀

pikusa
19. kvě 2009

Ahojík...
Zulík,já doufám,že pro sourozenečka jednou pojedeme.........
budu tam muset zavolat,jak je to s placením mrazáčků,máme to zatím na rok a to už v červenci končí.....

macous
20. kvě 2009

Ahojky,
no Piku, taky si to musím do kalendáře zaznamenat, aby nám ty 3 zmrzlinky co tam máme nezničili 🙂 je to tuším 4 tis. na rok, nám to končí v říjnu....

pikusa
20. kvě 2009

Ahojík.........
4000????ani nevím,já myslím,že to bylo 2500 😕 no to je jedno.........
hele,když vidím,co z toho je,tak bych je chtěla všechny.......a jestli se pak zbytek bude ničit,asi ti obrečím....jsem padlá na hlavu........... 😀 😒

mawiss
21. kvě 2009

Ahoj holky,
nedá mi,abych když jsem objevila tuto diskuzi,nepřispěla i se svýma zkušenostma z Podolí. Jsem ráda že jste v Podolí spokojené a že vám vyhovuje. Bohužel,já mám zkušenosti poněkud odlišné. Dojížděli jsme s manželem do Podolí dva roky,kdy během této doby jsme se dopracovali ke dvěma nepovedeným stimulacím. Tu první mi stopli po několika dnech,kdy jsem vůbec nereagovala. Druhá se dotáhla do konce,ale bohužel ze mě vymámili jen jedno nekvalitní vajíčko. První stimulace probíhala s Fostimonem a tak jsem si myslela že když reakce byla negativní,že mi změní stimulační preparát,ale dr. Darebný mě přesvědčil,že jsou všechny tyto preparáty stejné a u těch dražších že se platí jen za komfort a pohodlnost aplikace. Tak při té druhé stimulce do mě naprali 60 injekcí Fostimolu,kdy max. povolená dávka je 30 injekcí. Po tomto žalostném výsledku,mi dr.Darebný doporučil,ať přijmu vajíčka od dárkyně,že u mě se zřejmě otěhotnět s těmi svými nikdy nepovede. Tohle určitě nepotěší žádnou ženu,ale já se tomu nebránila. Jen v Podolí je čekací doba na darovaná vajíčka 2 roky. Tak jsme se s manželem rozhodli dojet zeptat ještě do Českých Budějovic,protože tam je čekací doba na vajíčka 1/2roku. Ale oni se po prozkoumání mých výsledků rozhodli že by mě zkusili nastimulovat po svém. To bylo na konci února 09. A nyní jsem v 10tt. Nasadili mi puregon a vykouzlili 11 vajíček. Jsem z toho poměrně v šoku,že v některém CAR tě normálně odepíšou a ve druhém dokáží takové zázraky. Jsem moc ráda že jsem se tomu nepoddala a rozhodla se pro změnu CAR. Musím přiznat že jsem se v dr:Darebném celkem zklamala,protože jsem k němu pojala velkou důvěru. Nejdříve jsem docházela k dr.ŘEZÁČOVÉ,ale nevyhovoval mi její neosobní a studený přístup. Proto jsem se upjala k Darebnému,který byl moc fajn. No a ty čekací lhůty,taky nic moc. Vžycky i když jsme byli objednaní tak jsme čekali přes 2 hodiny,i když to je proti tomu všemu zanedbatelná maličkost. Proto jsem se pak nestačila divit,jak úžasný přístup mají v ČB. Neexistuje žádné čekání,všichni jsou moc milí a věnují se vám naplno. Každý dr. vám dá na sebe mobil a můžete volat kdykoli. A běží to tam jak po máslíčku. Od mé první návštěvy jsem do 2 měsíců byla těhotná.
Tak se omlouvám za svůj román,ale jsem plná tohoto prožitku a chtěla jsem se o něj jen podělit. V žádném případě není můj záměr někoho od Podolí odradit,věřím že spousta jiných snažilek je tam spokojených a že spoustě už pomohli k vytouženému mimi. Přeju všem mnoho úspěchů a hlavně holky,nevzdávejte se!!

pikusa
21. kvě 2009

Ahojky..........
Mawiss,jsem moc ráda,že ses stejně dočkala a jsi těhu.
A taky žes tady popsala svou zkušenost.........to je teda docela síla ale,co jsi napsala.......takhle tě odepsali a přitom jinde to jde....
Tak ti držím moc moc palečky at je vše jak má a ty a miminko jste v pořádku.¨
A teda neosobní přístup dr.Řezáčové mě teda taky vždy rozladil.Já měla jednu stimulaci taky stopnutou,ale já to měla naopak.Mnoho mnoo vajíček..........
Ted mám z Podolí klučíka a jsem štastná..............a máme tam ještě mrazáčky,tak kdyby něco,sourozeneček bude.Mám jic tam hodně
🙂

mawiss
21. kvě 2009

Ahoojky Piku,
díky moc za podporu. Jsem moc ráda že vám se v Podolí zadařilo a vůbec jsem netušila,že jsde stimulku stopnout i z opačného důvodu. To tě hned nastartovali takhle od začátku? A nechají pak cyklus doběhnout do konce? Myslím že jsi šťastná žena,když tak krásně reaguješ 🙂 .

pikusa
21. kvě 2009

Já jsem do podolí jezdila skoro rok,než jsme začali stimulovat....
A začali jsme puregonem a já měla obr reakci-měla jsem 150 jednotek....a stopka těsně před odběrem....kvuli hyperstimulaci nedošlo ani k odběru.Tak jsem samo byla uslzená a na dně....trvalo 3 měsíce,než se tělo vrátilo do normálu.
Pak jsme začali na 75 jednotkách,ke konci jsem přidala a stejně....30 folíků,z toho 23 vajíček,21 oplodněno.A kvuli hyperstimuláku,který opět hrozil mi zavedli po pětidenní kultivaci jedno embryo a to tady ted spinká 🙂
No a zbytek je v mrazáčku....

mawiss
21. kvě 2009

tak to jsi teda velice šikovná a mohla by jsi rozdávat 🙂 . Pravda je ,že se v Podolí pořád na něco čeká. Stále posílají na nějaká vyšetření,kdy objednací termíny jsou několik měsíců,pak se další čeká na výsledky a člověk má pořád pocit,že se nic neděje. Když už konečně zahájí stimulku a ona nedopadne dobře,je to fakt na zbláznění se. Je to vážně hodně psychicky náročné. Ještě že je nás víc a můžeme se navzájem podporovat 🙂

pikusa
21. kvě 2009

Však jsme taky po té nevydařené stimulce leteli do Eypta 🙂 fakt jsem byla na palici....
A rozdávat----je pravda,že se nás dr.ptala,jestli by jsme neuvažovali o dárcovství...........

mawiss
21. kvě 2009

Když mě bylo sděleno,že budu muset přijmout vajíčka od dárkyně,tak mi řekli že buď si počkám dva roky,nebo když si seženu sama nějakou dárkyni,tak mě to posune v pořadníku na přední místo. Ale můžu ti říct,že nejsem ten typ,který by chodil po svých kamarádkách a o něco zakového žádal. Z okruhu mých nejbližších o mé situaci věděly a myslím že pokud by měli zájem mi pomoc,tak by se mohly rozhodnout samy. Zeptala jsem se jen jedné své kamarádky,která právě v Podolí pracuje a doporučila mi to tam. Od začátku to se mnou prožívala a píchala mi ten Fostimon. Když jsem jí teda požádala,tak se v Podolí ptala na možná rizika a oni jí to rozmluvili,že by se mohlo stát,že by mohla mít pak sama problémy s otěhotněním. Tak kde to jsme,nejdřív ti řeknou ať si seženeš dárkyni a pak jim to rozmlouvají.

pikusa
21. kvě 2009

No taky sis ale zažila...nevím,jak byc reagovalak,kdyby mi řekli,že musím mít dárkyni..........
A sama bych darovala,kdybych si byla jistá,že z tolika vajíček budou skoro všechny kvalitní.....ale v tu chvíli mě to nenapadlo....
No a ted už by se jednalo o dárcovství embrya...to už je těžší rozhodování...........

mawiss
21. kvě 2009

to asi jo,určitě to není jednoduché se rozhodnout. Není snadné asi přijmout to,že někde běhá tvoje další dítě,asi bych na to taky musela myslet.Nevím zda v takovém případě už není lepší rozhodnout se pro adopci. Když vidím kolikrát ty opušťěné dětičky,kterým může člověk dát domov a udělat je šťastnými....
Už jsme se s manželem taky pro tuto variantu rozhodli a začali obíhat úřady. Než jsme stačili ale něco vyběhat,tak jsem otěhotněla. Nicméně stále tuhle možnost nevylučuji.