CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
5. říj 2010

tak to je vážně super, to než se zadaří nám, tak dříve vykvetou hrábě 😀

pikusa
5. říj 2010

Jako co než se zadaří???
my tu jídelnu máme vedle baráku 😀

loretana
5. říj 2010

@macous děkuju moc holky... je to všechno před námi a člověk vůbec neví, kde mu hlava stojí, nevyzná se ve všech výrazech, postupech a tak, takže ještě jednou moc děkuji za rady... moje dr. mi říkala, že Podolí je v této oblasti v Praze jedno z nejlepších, že jediný problé je, že se dlouho čeká na objědnání, na vyšetření, že se to může protahovat - je to pravda? jak dlouho jste čekali na vstupní vyšetření a poté na ty následující? A mohu se zeptat, jestli Vaše diagnoza byla podbná té mé nebo jiná?A jak jste zaháněly churné mylšenaky na to, co kdyby se to vůbec nepodařilo...?
ještě jednou, díky moc za odpovědi a rady!!!

pikusa
5. říj 2010

@loretana tak pro mě CAR byl falší velký krok k miminku.....
Na vstupní pohovor jsem šla asi měsíc od objednání....
Já měla PCO,anovulační cykly a partner špatný spermio....takže IVF-ICSI......k tomu jsme se ale dohrabali až skoro za rok.....
zdržela nás genetika a taky moje cykly....až 60 dní,to se pak těžko čeká na 2.den cyklu....
jo a pak cysty a pořád něco...

pikusa
5. říj 2010

Jo a že by se to nepovedlo jsem si asi nepřipouštěla..... 🙂

zulik
5. říj 2010

Loretana, rok snažení nic není, v CARu Ti určitě pomůžou, když se najde nějaká příčina.
U nás se vlastně nenašla po několika letech v tomto CARu a taky nám nepomohli 😖 Ale my už jedno dítě máme, takže nějaké hroucení se u mne neprobíhalo,samozřejmě, že jsem to obulela při prvním IVF. Nikdy se nemůžeš připravit na něco, s čím si ještě neměla dočinění. Při IVF budeš nastimulovaná hormonama a tedy přecitlivělejší. Důležité je, když nepodřizuješ vše jenom této věci.
Čekání v Podolí je většinou DĚSNÝ!!!!

loretana
5. říj 2010

Holky, děkuji moc! Ještě se zeptám na financování IVF. Vím, že je hrazeno z pojštění, ale některé věci je nutné doplatit. Můžu se zeptat, jak toto funguje v Podolí?

PIKUSA: tak to jsem na to podobně, polycistická ovaria, cyklus 60 dní.... ale jsem ráda, když vím, že příběh někoho, kdo na tom byl podobně, měl šťastný konec🙂

ivkaj
5. říj 2010

Ahoj, taky jsme se za čas dopracovali v Podolí k mimču, i když je teprve u mě v bříšku. U nás se čekání prodloužilo horšími výsledky z imunologie a taky čekáním na výsledky z genetiky.

Co se týká financí, záleží na tom, co všechno si budete chtít "dopřát". U hormonů můžeš mít ty na pojišťovnu (pak si musíš najít někoho kdo ti je bude píchat. Já chodila k obvoďákovi a bylo to bez problémů) nebo si můžeš připlatit za hormony v injekčním peru a to si pícháš sama (doplatek je cca 3,5tis Kč). Pak záleží na výsledku spermia, pokud vásm doporučí ISCI, počítej s max. doplatkem 10tis. Když si budete chtít nechat prodlouženou kultivaci u oplodněných vajíček je to tuším dalších 3tis a pokud budete mít štěstí a dobře se vyvíjejích vajíček budete mít víc, je na řadě zamražení a to jsou tuším další 3tis Kč. Ale klidně si hned na první konzultaci řekni o ceník ať víte aktuální ceny.

Z Dr. mi Darebný přišel nejpohodovější. Ale má toho víc, takže neordinuje každý den. Když budeš chtít k němu, stačí to sestrám při objednání říct.

zulik
5. říj 2010

Při IVF se doplácí třeba injekční pera, pokud budeš málo reagovat tak si můžeš doplácet další za plnou cenu, metoda ISCI, prodloužená kultivace embryí, mražení embryií, pak rozmrazení embryí s KETem...takže hlásání médií, že 3 IVF jsou zdarma je blbost! Nás stály 3 pokusy tak asi 80 tisíc, když k tomu nahodím i pobyt v lázních. Je to různé, podle počtu odebraných vajíček a pak podle počtu životaschopných embryí, podle počtu transferů z jednoho IVF.

pikusa
6. říj 2010

@loretana ano.....štastný konec a ještě 17 emboušů v mrazáčku 😀
Já za léky platila kolem 4000,ale měla jsem nízké dávky.....první stimulaci mi totiž stopli před odběrem vajíček,měla jsem jich strašně moc...
Ale 10000 stála metoda icsi,pak prodloužená kultivace myslím 5000....no dohromady něco komem 20000-23000...ted nevím,musela bych s epodívat do papírů....
Ale vy ještě nevíte,aký bude spermio...

loretana
6. říj 2010

Ahoj holky, děkuji moc za rady! je mi jasné, že to nebude zadarmo, i když jsem našla i ohlasy holek z jiných CARů, že doplácely jen za léky...
IVKAJ: můžu se zeptat - když ti léky píchal dr., jak jste to řešili o víkendech? Nebo se léky nepíchají každý den?
Taky jsem moc ráda, že si můžu při objednání vybrat lékaře. Moje dr. mi říkala, že si není jistá, jestli by mě sestřičky k Dr. Darebnému objednali...

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Ahoj Podolandy,

hlásím se po delší době 🙂 , bylo to u nás nějaké hektické ☹ , poležela jsem si skoro tři týdny v nemocnici, špinění, vysoké horečky....ale už to mám za pás a už aby to bylo 🙂 a já měla miminko v náruči.

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Zulik a Brundik, jak vy?

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Vendi, Macouš a Piku, na vaše sluníčka koukám a říkám, že už taky brzo budu mít štěstíčko u sebe 🙂 .

pikusa
6. říj 2010

@b.a.r.u.s.2010 tak hlavně,že jste v pořádku
@loretana píchají se každý den.....já si to píchal doma sama...asi 14 dní

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Loretana, a jak píší holky, ono ty částky jsou každé z nás jiné, záleží zda je ICSI, prodloužená kultivace...atd

Nás stálo první IVF asi 10.000 a druhé kolem 24. tisíc protože bylo ICSI na 20 vajíček no a k tomu ještě neschopenka, ale měla jsem vždy léky v peru a za ty se víc doplácí...Pregnyl při IUI mi píchali sestřičky na pohotovosti, takže se určitě nějak domluvíš, ale píchá se i ovíkednu, když to na něj vyjde a ono asi většinou vyjde....

loretana
6. říj 2010

@b.a.r.u.s.2010 děkuju moc... když mluvíš o té neschopence, můžu se zeptat - když už dojde na IVF, po odebrání vyajíčka bych asi měla zůastat doma, nebo až po zavedení embria? Asi se ptám na úplně základní věci, ale nějak se v tom všem moc neorientuji🙂 díky moc....

pikusa
6. říj 2010

@loretana mě nabízeli neschopenku hned po obběru....měla jsem moc vajec a hrozící hypersimulák....po ET jí dávají ale jestli si řekneš že chceš po odběru,napíšíš ti jí myslím bez problémů

macous
6. říj 2010

Piku, no než se zadaří chodit na jídlo do školní jídelny, prý tam vaří dobře, říkala kamarádka, ta má malou holčičku a když se jí nechce vařit, tak malou ustrojí a zajdou si na oběd, malá ukáže na co má chuť a je to za 50,- i s polévkou a čajíkem, tak se nabaští a jdou procházkou zase hezky domů 🙂

macous
6. říj 2010

Ahoj holky,
Loretana, tak nás to tolik nestálo, neměli jsme ICSI - to je, že musí napíchnout spermii přímo do vajíčka, takže jsme platili ty lepší hormony v peru - Puregon, a potom prodlouženou kultivaci embrií a zamražení a pak rozmražení, vyšlo nás to celkem cca 25 tis., ale to za 2 celá IVF a k tomu 5 transferů, Matyášek je až na pátý pokus, embriek jsme měli hodně a proto mi za dvou IVF vyšlo na 5 transferů a ještě máme 3 embrísky u ledu 😵 a moje diagnóza je, velmi nepravidelná ovulace s cyklusem "jak kdy" bylo to i 50 dní, ale teď po porodu se to trochu ustálilo, tak jsem ráda 🙂

Ivka a Baruš, holky to to letí, ani se mi tomu nechce věřit, že už jste obě tak daleko s těhulkováním, obzvláště ty Baruš, koukej nám pak napsat, jaký jsi měla porod a nahodit fotku mimíska 😉

macous
6. říj 2010

Zuliku a co je u vás nového? Co holka, jak se má?

macous
6. říj 2010

Ivka - a vybrali jste hezký jména pro kluka, já pořád chtěla Františka - to by bylo po mym taťkovi a manža chce zase při druhém mimču - jednou až to přijde, tak jestli to prý bude kluk tak Kryštof 😵

loretana
6. říj 2010

@pikusa jestli tomu dobře rozumím, měla si neschopenku po odběru (jak dlouho?) a po ET (jak dlouho?). Nekteré holky psaly, že těhotenství po IVF je rizikové od začátku a že byly tedy celé těhotenství doma, byla si na tom stejně?

loretana
6. říj 2010

@macous ahojky a děkuji moc🙂 jestli tomu dobře rozumím - v průběhu života mám nárok na 3 IVF, ale můžou mi odebrat x vajíček a ty zmrazit a pak je možné chodit jen na ty trancfery - to se do těch 3 pkusů nazahrnuje? takže je asi lepší si nechat nějaká vajíčka zabrazit, že jo? Omlouvám se za hloupý a asi jednoduchý otázky, ale jsem za každou radu ráda🙂

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Loretana, já měla taky neschopenku od OPU a ted už jsem na mateřské, do práce už jsem pak nechodila, nechali mě na rizikovce...a jsem ráda. Sice sedím v kanceláři, ale i tak jsem se bála.

Loreta, ono musí být co zamrazit, po odběru se volá a embryoložky, které jsou v Podolí naprosto úžasné ti říkají, jak se embryjka vyvíjejí...každá z nás to máme jiné, já třeba napoprvé neměla nic a z druhého IVF mám mrazáčky .

Holky rodil někdo z vás v Podolí? Já budu 😉

b.a.r.u.s.2010
6. říj 2010

Ivka, jezdíš do Podolí do prenatálkya budeš tam rodit?

pikusa
6. říj 2010

@loretana Já jsem pracovala ve škole,takže jsem ztovna měla prázdniny...tak jsem si neschpenku nebrala.....až pak na konci léta a to už jsem věděla,že jsem těhu....a ano,byla jsem na rizikovém doma celou dobu.
Máš nárok na 2 IVF cykly "hrazené"poj.+ jeden navíc,kddyž nedojde k tranferu.....
Pokud budeš mít hodně vajíček a oplodní se,dají je zamrazit a pak nemusíš celou proceduru podstoupit znova.
Třeba by si pak pojedeme jen pro "mrazáčka"

macous
6. říj 2010

Baruš, jo jo, já rodila v Podolí i do prenatálu jsem tam chodila celou dobu těhu a zrovna k Darebnému 😀

Loretana - odeberou ti vajíčka, ty v laborce oplodní a čekají, jak se budou vyvíjet, když dobře a máš jich dost, tak ti navrhnou prodlouženou kultivaci - až 5 dní, každý den si do laborky voláš a oni ti říkají, jak se embrijkům daří, pak je transfer, a zbylá embrijka se zamrazí, když se transfer nepovede - embrijka se nechytnou, tak můžeš jít další cyklus na tzv. KET - kryno embrio transfer, rozmrazí embrijka a zase ti je zavedou do děložní sliznice a tak dále a dále, až máš prostě miminko 😀

pikusa
6. říj 2010

Ach jooooooooooo Mates má 39.2 po odečtu.....

macous
6. říj 2010

Piku, ty vado, tak to upalujte k doktorovi, to ti asi ani nemusím říkat viď, chuděrka, takovou teplotu i přes den, kolik by měl v noci..............držím palce, ať to brzy klesne