CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

martina_z
1. bře 2011

@loretana Cysty muzou zpusobit i leky na IVF, proto to v CAR hodne hlidaji a kdyz ma zenska nejakou vetsi cystu, tak ji stimulaci nepovoli. jj, IUI je umela inseminace a bez odberu vajicka. Ale nemam s nim zkusenost, jen vim, ze se hlida ovulace a nacasuje se spravny okamzik, kdy se sperma vstrikne primo do delohy. Obejde to problemy s cipkem nebo neprostupnym deloznim hlenem. K IUI musi byt ale dobry spermiogram a hlavne pruchodne vejcovody, jinak je to k nicemu.

loretana
1. bře 2011

@martina_z aha, takže to vlastně by mohlo připadat i u nás, protože seprmiogram je dobrý... tzn. že si objednaná do Podoí i s manželem a až manžel dodá sperma, dr. ho vstříkne přímo do dělohoy? Tak to není tak hrozné, jak jsem si myslela🙂 a průchodnost vejcovodů ti nějak zjišťovali? To se předpokládám dělá laparoskopicky, ne? v mém případě to zatím nikdo neřešil, tak vlastně ani nevím...

pikusa
1. bře 2011

@loretana myslím,že IUI by u vás bylo fajn,pokud to ted nedopadne.....
je to vlastně jako dom snažení,jen tam spermijkám pomohou 😵

martina_z
1. bře 2011

@loretana Pravy vejcovod mam spatny, ale to uz jsem vedela drive. Mame ale hlavne spatne spermio, takze hned IVF. Vejcovody vubec neresili, ale u Tebe asi budou. Akorat nevim, jestli pred pripadnym IUI nebo az po nem.

loretana
1. bře 2011

@pikusa
@martina_z aha, čili pokud se to nezdaří můžeme očekávat IUI... a myslíte, že i operaci? já jsem hrozný srab a všech těchtle zákroků a operací se hrozně bojím, jako čert kříže... nebo se průchodnost vejcovodů dá zjistit i jinak? ale samozřejmě, když mi to navrhnou, podstoupím to, udělám všechno proto, aby to dobře dopadlo... jen, kdyby k operaci nemuselo dojít, byla bych mooooc štastná🙂

pikusa
1. bře 2011

@loretana hele,neboj se té operace...já na ní teda nebyla ale pro mimi všechno 🙂

loretana
1. bře 2011

@pikusa máš pravdu, je to tak, podstoupím všechno, když budou mít doktoři pocit, že to pomůže... a těm v Podolí důvěřuju hrozně moc, takže na ně dám ve všem!!!

pikusa
2. bře 2011

@loretana no vidíš.......tak hlavně že to máš takhle nastavený 😵
Já si včera večer vzala 2 utrogestany a hned jak bych dostala facku,šla jsem uspat Matese a usnula jsem u něj na zemi…pak jsem se doploužila do postele a spala až do rána.
Ted ráno zase 2,tak asi usnu u stolu

loretana
2. bře 2011

@pikusa já začnu brát utrogestan v pátek, vlastně 2-3 dny po snažení... a to má tyhle účinky - únava a ospalost? a já to budu brát skoro 3 týdny🙂 sestřička mi říkala, že se buď polyká nebo zavádí, co myslíš, že je lepší? a na co přesně ten Utrogestan vlastně beru? Ještě jsem se nedostal k tomu, přečíst si příbalový leták....

pikusa
2. bře 2011

@loretana hele,já ted polykám,ale po transferu budu zavádět....aby tam dole "nebyl bordel" z něj ted....
Já už ho dřív brala,je to celkem v poho,ale včera mě teda skolil.....
A ty po snažení zaváděj...a je to na podporu těhu

loretana
2. bře 2011

@pikusa aha, takže bude lepší ho zavádět a je pak nějak nutné třeba nějakou dobu ležet? Dr. Darebný mi do Dekursu napsal, že vzhledem k dlouhým cyklům předepisuje Utrogestan, takže jsem nevěděla, na co přesně je určen....
Zétra jdeš na to? Moc a moc budu držet pakce!!!!!

martina_z
2. bře 2011

Utrac davaji i na upravu cyklu, nejen na udrzeni tehotenstvi. A taky mi po nem byva blbe.

pikusa
2. bře 2011

@martina_z taky jsem ho kdysi měla na úpravu cyklu......a pomohl....
@loretana no já po zavedení ráno s matesem asi stejně moc nepoležím 😀
a díky,jojo zítra jdu na to

martina_z
2. bře 2011

Mne ho zkusil gynekolog dat, kdyz se mu zdalo, ze mam kratke cykly (26 dni). Vysledek byl, ze mi po nem bylo akorat blbe a cykly se mi zkratily na 24 😀 Pak me poslal do CARu.

pikusa
2. bře 2011

@martina_z já ho zase měla na ty moje šílený 60ti denní cykly....
a po něm tak 35

martina_z
2. bře 2011

@pikusa 60 dni...to je desny, zvlast kdyz chces otehotnet. Ja mam sice teoreticky vic sanci, kdyz mam kratsi cyklus, ale o to vic je to frustrujici, kdyz se porad nedari a nedari.

pikusa
2. bře 2011

@martina_z to jo...
když mi řekli,přijdte 2.den cyklu,čekala jsem 2 měsíce 😝

loretana
2. bře 2011

@pikusa
@martina_z tak to jsem ráda, že je to i na úpravu cyklu... u mě je zázrak, když je to 40 dní, většinou 50, 60 a jednou za minulý rok i 90:(

pikusa
2. bře 2011

@loretana taky síla...můj rekord je asi 73 dní

loretana
2. bře 2011

@pikusa Pkusko, už se asi nedostanu k počítači, na zítřek držím všechny palce, tfuj tfuj tfuj🙂🙂🙂

macous
2. bře 2011

Ahoj holky,
tak jsme doma, jsem v jednom kole, tak nestíhám dočíst, skočila jsem sem hlavně popřát Pikusce na zítra hodně štěstíčka - budu zítra mačkat pěstičky a vlastně celých dalších 10 dní až do testíku 😵 😵 😵

macous
2. bře 2011

ještě k těm nepravidelným cyklům, byla jsem na tom před těhu hodně podobně, po porodu se mi to jakš takš srovnalo na délku 34 dní někdy mám dva tři zpoždění, dneska jsem ovšem 42 cyklu, takže možná budu tam co před těhu......ale i tak se Matýsek v Podolí zadařil, tak vím, že cykly bez ovulace nejsou v Podolí překážkou pro mimi 😵

martina_z
2. bře 2011

@macous Presne tak, lekarska veda uz dokoze takovy problem, jako jsou nepravidelne cykly, krasne obejit. Na druhou stranu nejsou pravidelne cykly zarukou uspechu.

@pikusa No jo, Ty uz jdes zitra. Preju hodne stesti a Matyskovi sourozence.

pikusa
2. bře 2011

Holky....moc díky všem a snad to bude první a poslední KET 😵

loretana
4. bře 2011

to se hezky poslouchá a čte, zvlášť, když vidím, že Vám se díky všem v Podolí zadařilo, to je největší vzpruha!!!

pikusa
4. bře 2011

Tak mám holky u sebe osmibuněčné embryo......a děj se vůle boží

loretana
4. bře 2011

@pikusa Osmibuněčné, co to znamená?🙂 A kdy si máš udělat test? Držím všechny palce!!!

pikusa
4. bře 2011

@loretana to zn.že už se ze dvou buněk takhle hezky vyvíjelo v mističce,nezastavilo se ve vývoji,takže snad se bude vyvíjet dál....
laicky řečeno....
A na krev má dojet za 15 dní...což je 17.3.....ale doma to asi zkusím dřív 😀

martina_z
4. bře 2011

@pikusa Drzim palce, at se osmibunecne pekne drzi. Kolik Ti vlastne rozmrazovali embryi? Tj. kolik mrazacku jeste zbyva?

pikusa
4. bře 2011

@martina_z rozmrazili 3.....jedno se zastavilo,druhé prý nic moc--pomalejší,ale toto prý parádní....
Tak jich máme ještě 14 ted 😀