CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
14. črc 2011

jdu do pelíšku, počtu knížku, Petr není doma, musel narychlo na Šumavu do dětského tábora, včera jim to tam při té buřině popadalo ☹ bylo to i na čt1 ve zprávách, ale snad to dají dohromady, naštěstí se dětem ani nikomu nic nestalo 🙂

tygrisek09
14. črc 2011

@macous snad to bude dobré a tábor se vzpamatuje, taky jsem to zažila i jako dítě, instruktor, vedoucí, dobrou noc, dobrá knížka je prima nápad

loretana
15. črc 2011

@macous víš co mě pak napadlo? jestli náhdou ten prvotrimestrální screaning nevynechala a rovnou bude dělat triple testy, myslíš, že je to možné? já jí ani nemůžu zavolat, protože po mé kontrole začala mít 3 týdenní dovču, takže já tam jdu hned první týden po její dovolené...
@tygrisek09 holky, taky jsem nabrala při snažení, řekla bych tak 2 kila a teď už mám další nahoře... vůbec by mě nanapadlo, že to půjde tak rychle, je to skoro kilo na měsíc, takže od začátku už to jsou 3 kg nahoře... já už ani nedopnu kalhoty🙂 dnes jsem si na ně musela dát gumičku, tak to pořád hlídám, aby to nebylo vidět🙂🙂🙂

pikusa
15. črc 2011

@loretana tripple se dělají až v 16 týdnu.....jdeš určo na ten první screnink---či jak se to píše 😵
Já byla s matyáškem u dr.zase strašně kašle,v noci šílený,nespali jsme ani jeden.....dostal něco na noc,snad to bude v poho

loretana
15. črc 2011

@pikusa aha, tak uvidíme, jak to vlastně bude, už (až) za 14 dní... Budu držet palce, aby mu bylo líp... určitě léky zaberou!!!

ivkaj
15. črc 2011

@loretana Zkus mrknout sem http://www.babyweb.cz/Tehotensky-kalendar.aspx když zadáš termín porodu, je tam kalendář jednotlivých vyšetření. A hend budeš vědět na čem jsi.

loretana
18. črc 2011

@ivkaj děkuji za tip... koukla jsem na to, a na vyšetření jdu zrovna v týdnu, kde není nic uvedeno... takže o moc moudřejší nejsem... ani nevím, jestli je to tak, že se to první genetické vyšetření dělá běžně kolem 12 tt přesně a později už ne, nebo jestli se dělá od 12 tt a je tudíž jedno, že mi ho bude dělat až 13+1 tt.... moje dr měla 3 týdny dovolenou, takže k ní jdu hned první možný týden...

macous
18. črc 2011

@ivkaj tak ten dort nic moc, hezký byl, to ano, pak šoupnu fotku, ale na chuť byl hodně neutrální, málo sladký, taky to bylo možná i tím, že jsem si vybrala piškotové těsto a vanilkovým krémem, ale právě ani nebylo poznat, jaký krém tam byl - téměř bez chuti, takže příště budu hledat zase jinde (ten loni z Přerova byl mnohem chutnější) 🙂

macous
18. črc 2011

@loretana tak se na to vyprdni a nech to na doktorce, já akorát prostě vím, že by se prvotrim. screening měl dělat tak, že se v 11 tt bere krev a ve 13 tt se dělá utz, pak se výsledky vyhodnocují dohromady 🙂 ale třeba si to tvoje doktorka dělá jinak než zrovna v Podolí.... 😉

loretana
18. črc 2011

@macous máš pravdu, nechám to na ní a uvidím, co mi řekne...

pikusa
18. črc 2011

@macous tak já určo nebyla zvlášt na krvi a zvlášt na UTZ.....vše bylo jeden den....

macous
18. črc 2011

@pikusa jo jo, to je druhá možná varianta, vím to, protože mi doktorka popletla dataci a musela jsem na krev 2x jednou v tom 11tt a pak ještě v den utz 🙂 ale to jsme po utz čekali na výsledky z krve PAP, aby mohli napsat celkový výsledek. Piku a co Matýsek, jak je na tom? Mě se pro změnu malej probudil odpoledne s teplotou 39, je vyřízenej, po paralenu mu klesla a teď dostal další čípek, protože měl zase 39 - chudáček, je mu tak špatně a pořád se snaží povídat a zpívat, to je děs, když jim takhle něco je a nemůžou si ani hrát 😔

macous
18. črc 2011

@loretana si myslím, že ti tvoje gyndařka přeměří miminko a NT bod - šíjové projasnění a pak ti udělá triply v 16tt, asi je tak zvyklá 🙂 tak si s tím hlavu nelámej, miminko je zdravé neboj se 😉

loretana
19. črc 2011

@macous
@pikusa holky, děkuji za uklidnění, asi to tak bude, udělá mi zřejmě až ty triple testy... občas mě to popadne, že by to nemuselo dopadnout, ale věřím, že ano... manžel je o tom tak přesvědčen, že se nemůže plést🙂
Holky, já mám asi zácpu... navíc mám takové mírné křeče v břiše při prudčím pohybu nebo když si prudčeji sednu... ráno mě to i zbudilo... a včera mě k večer ua dnes od ráno mírně bolí podřišek... nevím, jestli je to normální, nebo jestli to není jen tím, že si nemůžu normálně dojít na záchod... myslíte, že je to normální?
Omluvám se, že Vás pořád tím otravuji, ale já se nemám koho jiného zeptat🙂

pikusa
19. črc 2011

@loretana je to normál...však jsi těhotná 😀
@macous mates stále kašle ale v noci už ne a kašel není ten dávivej,ale vykašlává
Zato já si užívám zase se zubama....ráno jsem m usela jet,bolest byla vělká a mám rozvrtáno...

loretana
19. črc 2011

@pikusa díky za ukldinění, určitě to tak bude...🙂 dozvěděla jsem se, že by mohlo pomoci magnésium na ty křeče, tak si koupím Magnesii na pití... a taky prý švestky🙂
jeee, tak to nezávidím, držím palce, aby to příště nebolelo a bylo to rychle za tebou!!!

macous
19. črc 2011

@pikusa zuby jsou hnus ☹ snad už tě to teď bolet nebude, taky musíme na prevenci k zubařce, vůbec se do toho nemůžu dokopat.... pak taky na prevenar s Matýskem, ale to teď po té teplotě počkám (dnes je bez teplot), a registrovat se v porodnici, rychle to utíká a já to valím všechno jen před sebou, jak je léto, tak se mi nic nechce řešit 😕 😎 😀

@loretana jojo, jak píše Piku, je to normál, to víš, co bys chtěla, všechno se to tam napíná a zvětšuje, tak to cítit mamko musíš 😀

holky já se vůbec nemůžu dohrabat na ty nákupy na vánoce, pak už to stíhat nebudu, takže to musím všechno udělat, než se mimi narodí....hlavně jsem i bez nápadů 😠 🙂

loretana
19. črc 2011

@macous je to tak, určitě máte pravdu🙂🙂
jeee, vidíš, to mě ani nenapadlo, že vlastně musíš řešit i tohle... hele, teď jsu různé výprodeje na oblečení, tak třeba něco na sebe... a jak jsem začala teď přemýšlet, zjistila jsem, že mě vůbec nic jiného nenpadá, tak to se už těším, to zase bude honička🙂🙂🙂

pikusa
19. črc 2011

@macous na Vánoce nakupuju na netu.....díky za něj 😀
Holky....bolí to jako svině---s prominutím.....už má 3 brufeiny od rána a děs.....

loretana
20. črc 2011

@pikusa jeee, tak to ti nezávidím, když bolí zuby, tak je to hnus... snad už to brzy bude za tebou!!!!
A máš nějaký spicialozivaný web, kde nakupuješ?

pikusa
20. črc 2011

@loretana no zuby budu mít rozvrtaný až do 11.8.--teda jestli to vydržím.....
Nakupuju převážně na mimibazaru......tam je všechno 😀
ted jsem nechávala tam Pepovi k narozkám namalovat portrét Matese 😀

loretana
20. črc 2011

@pikusa jeee, tak to je krásný!!! o mimi bazaru jsem taky slyšela, to víš, dřív jsem tam neměla nějak důvod chodit🙂 tak já tam juknu, děkuji za tip🙂

pikusa
20. črc 2011

@loretana jooo tam seženeš všechno 😀

macous
20. črc 2011

@pikusa teda Piku, tak to si s těma zubama pěkně užíváš, ale já myslela, že když už to máš ošetřené, tak že by to takhle moc bolet už nemělo 😖 já bych si tam na tvém místě zaběhla, než se takhle ládovat brufíkama 😉

@loretana nic si z toho nedělej, já na mimibazar taky moc nejdu, ale asi taky začnu 😀

holky, tak malej má prý nějakou virozu s pupínkama, jeden den teploty a pak pupínky, chytil to od ségry prcka, toho s tím zkoumali o víkendu v nemocnici a dle testů to prý je obyč viroza s exemem, ale já měla bobky, co kdybych to chytla, aby to nemělo na miminko v pupíku vliv, tak to ségra zase obvolávala a prý ne, ale stejně z toho mám nepříjemný pocit 😅

pikusa
20. črc 2011

@macous zítra...dnes už tam není 😒

loretana
20. črc 2011

@macous tak to držím palce, aby to nebyla nějaká infekční vyrážka... ale když to ségra ověřila, tak by to mělo být v pořádku. doktorři určitě vědí, co a jak!!!

ivkaj
20. črc 2011

@macous nebude to ta šestá děcká nemoc? Teploty a yvrážka jsou tuším příznaky.

pikusa
20. črc 2011

Tak šestá nemoc.....pár dní teploty a až pak se osype prcek....a nakažlivé to je--myslím mezi dětma

macous
20. črc 2011

holky šestá to není, Mates jí měl v 9 měsících a probíhá to trochu jinak, to jsou 3-4 dny dost vysoké teploty a dítě se vysype až 5-6 den. Tohle mělo jiný průběh, teploty jen jeden den a do 39 a hned pupínky....ségře malýmu se to objevilo v pátek večer, tak letěli na pohotovost a tam si je nechali do neděle a dělali všechny možné testy, protože nemohli přijít na to, co to je a podle mě ani na to nijak extra nepřišli, tak je ve zprávě "viroza s výsevem", a když to ségra včera nesla doktrorce, tak jí to potvrdila, že to není první případ, že to tam teď poslední týden už párkrát měla. Taky se ségra ptala, jestli je to pro mě nebezpečné a řekli jí že není (v nemocnici i doktorka), doktorka pak prý ještě řekla, že jsem už 24 tt a že má mimi všechno vyvynuté, že kdybych to prodělala, tak to prý nevadí. Takže čekám, zda mě to přepadne, zatím teda nic, ale dokud je malej vysypanej, tak je to nakažlivé, takže myslím, že si oddechnu až tak koncem týdne, protože holky, já prostě v těhlech věcech doktorům nevěřím, asi vás tím tady prudím, ale já z toho mám nerva, v noci jsem o tom pořád přemýšlela (a nic nevymyslela - to je jasný), Petra s tím už nechci otravovat, je to chlap, to by nedal 🙂
Jediný co mě uklidňuje, že kdyby to bylo herpetického typu (zarděnky, pátá, šestá, spalničky atd.), tak by na to v té nemocnici z krve na tuty přišli a to vyloučili....