CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
25. dub 2012

Tak ICSI jsme měli my.....a taky sjem museli na genetiku...ta dopadla dobře....ale to čekání,pamatuju jak jsme z toho byla smutná,že zase čekat a čekat.....strašný to je holky,takže vím,jak se cítíte...
ALE vše dopadlo dobře,po IVF/ICSI mám Matyáška a ještě mrazáčky--takže raději at je vše OK?at jsme pod kontrolou a vyjde to později než vůbec

murecka76
25. dub 2012

@malinka_02 Nesmutni, taky jsme měli jen 20mil. taky špatná kvalita, takže doporučené IVF ICSI, genetika, když byla genetika hotová, zjistili ve spermatu leukocyty, takže zase odložení a léčba, po léčbě jsem otěhotněla přirozeně, už jsem čekala s injekcemi v lednici a cyklus nedorazil, to však nedopadlo a v 8tt zamklé těhotenství, následně revize a pak 3měsíce zase čekat. Nakonec jsme se dočkali a hned po 1 IVF ICSI mám doma dnes už skoro 3letou cácorku, ani těhu jsem neměla jednoduché , 23tt mě RZ vezla k potratu, ale naše bojovnice vydržela až do 36+5tt při ležení v nemocnici. Zbyli nám i mrazáčky pro které se zrovna teď začátkem května chystáme. A zase to není tak jednoduché, už jsme chtěla v březnu, ale cyklus nedorazil, musela jsme na vyvolávačku, takže teď čekáme jestli přijde normálně, nikdy jsem problém neměla.
Takže určitě je vyplatí čekat !!!!!! A dovolených si ještě užijete 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzij
25. dub 2012

@malinka_02 ahoj, jsme objednaní na zítřek ráno. Odpoledne sem hodím zkušenosti a taky jestli budem vědět jak dlouho se čeká na výsledky. Tu informaci o 6 týdnech jsem dostala od pikusa. Doufám, že to tak dlouho trvat nebude 😉

pikusa
25. dub 2012

@zuzij my měli výsledky asi za 5 týdnů.....
pak jsme pro ně jeli a cestou z genetiky jsme se hned objednala dole v centru na dalším postupu

malinka_02
25. dub 2012

@pikusa 5 týdnů to je strašný.. no mmě řekla že po výsledcích se mám objednat na konec cyklku tak 27DC a já mám cyklus i třeba jen 22DC, tak tam nakráčím brzo..
@murecka76 já vím, ale mám strach že to nevyjde a ani dovolenou si pak nebudu moct hodit abych se trošku srovnala..No manžel leukocyty měl a nic mu na to neřekli?
@zuzij děkuju moc, tak to doufám, že to bude za týden 😀

pikusa
25. dub 2012

@malinka_02 je to dlouhý.....ale v tom všem čekání už se to ztratí......
Ono se to vše posílá prý do Krče a tak proto je to dlouho a hlavně je nás strašně moc,co toto potřebují

murecka76
25. dub 2012

@malinka_02 na leukocyty dostal antibiotika, já potratila v červenci a tak jsme taky na žádné dovolené nebyli, protože bez koupání by to nebylo ono, ale dnes nemusíš mít dovču jen v létě 🙂 🙂 🙂 🙂
myslet pozitivně je polovina úspěchu!!!!!!!!! 😉 😉 😉

na genetiku jsme taky čekali přes měsíc ☹

malinka_02
25. dub 2012

@murecka76 a kolik měl leukocyty? Manželovi nic nedali, ale netuším kolik má mít..
@pikusa holky to ste mě moc nepotěšili..

sedmitecka
25. dub 2012

ahoj vsem, mam prosbicku a dotaz, nemate nahodou nektera zbytky Prednisonu? potrebovala bych par tablet, abych vysla do stimulky.....koupim, moc dekuji

murecka76
25. dub 2012

@malinka_02 tak to ti nepovím, určitě o žádném množství neříkali, jen že jsou zvýšené a musí se léčit, tak určitě je to u vás ok 😉 😉 😉

@sedmitecka bohužel, nebrala jsem

malinka_02
25. dub 2012

@murecka76 no bohužel třeba na endokrinologii mi řekli že mám zvýšený prolaktin ale lečbu nepotřebuju a ted v CARu mi řekli že by mi na to něco dali, tak nevím no.. každý říká něco jinýho..

zuzij
26. dub 2012

@malinka_02 ahoj, přidávám zkušenosti z genetiky, kde jsme dnes s manželem byli. Zavolala si nás paní doktorka, předali jsme jí výsledky vyšetření a manželův Spermiogram. Vysvětlila co nám budou testovat a proč - karyotyp u obou a u manžela dispozice k cystické fibroze, trombofilii a poruše chromozomu Y. Potom jsme kreslili rodokmen a ptala se nás na závažné nemoci. Nakonec jsme byli odeslání na odběr krve - manželovi brali zkumavky dvě a já jsem musela na tu jednu vypít přes 3/4 litru vody. Mršky žíly se schovaly...🙂 Sestřička si na nás vzala kontakt a do 5 týdnů nám dají vědět výsledky. Tak doufám,že to bude trošku kratší. Až budo výsledky tak přijdeme na další konzultaci a potom už bych se snad měla objednat 2 - 3 dny před menstruací kvůli stimulaci.

malinka_02
26. dub 2012

@zuzij do 5 týdnů.. tak to je fakt masakr.. ted budem 5 týdnu teprv čekat na tu genetiku a pak dalších 5 týdnu na výsledky? A pak při mým štěstí budu na začátku cyklu a budu čekat další měsíc.. to jsou 4 měsíce.. A hlavně my jdeme 1.6. takže když pak budu čekat 5 týdnu tak to je půlka července a pak nebudu vědět jak MS mám to strašně nepravidelný - takže nebudem moc ani dovču naplánovat ☹

zuzij
27. dub 2012

přesně to taky řeším, aby mi stimulace nevyšla na dovolenou...snad to klapne a dovča bude. Strašně moc se těším za sluníčkem a už máme zaplacenou zálohu ☹ Tak snad nám oběma ta dovolená vyjde. Mimochodem taky mám MS nepravidelně i když poslední měsíce už to celkem jde - cca po 30 dnech.

maja1111111
27. dub 2012

@pikusa Ahoj tak jsem dostala jednorázovou injekci (že prý mi to oddělí mozek od vaječníku🙂 ) a za 15 dni tam mám přijít a dostanu leky na stimulaci....prosímtě jak dlouho si brala ty leky??
jinak ač má manžel naprosto v pořádku spermie ,bylo nám doporučeni icsi,což mě překvapilo,ale prý je potom větší šance.Tak se tomu rozhodně nebráním...no jsem tedy zvědavá,co bude dál.... 😵

pikusa
30. dub 2012

@maja1111111 tak to máš asi jiný protokol na stimulaci.....já tuto injekci neměla...já píchala injekce od 2.dne cyklu do cca 14 dne cyklu
A ICSI uvidíš sama....můžeš mít půl na půl když bude více vajíček.....půl ICSI a půl zkusit normálně

malinka_02
1. kvě 2012

@zuzij no já naopak poslední měsíce mám 21-27 dní ale spíš kolem 23.. Já orávě nevím ani jak to bude v práci, nemužu říct že jdu na IVF ale zase co řeknu když razítko dostanu v podolí.. a zase kdybych si vzala dovolenou na 3 týdny tak mi pak žádná nezbyde kdyby to nevyšlo..

@maja1111111 to by mě doscela taky zajímalo zda je větší šance? My ICSI mít musíme..

zuzij
2. kvě 2012

malinka_02: tak já to se zaměstnavatelem zatím moc neřeším. V práci to ví jen 2 nejbližší kolegyně. Můj gynekolog mi nabídnul že mi po transferu napíše na pár dní neschopenku, tak to určitě využiju minim. na týden. Zase ten klid kvůli uchycení mimča mi za to stojí (první 3 dny bez penízků). A dovolenou si chci užít v klidu. Jestli se zadaří a budou na testu 2 čárky tak začnu teprve řešit zaměstnání. Ale já dělám takovou práci, která se dá v klidu dělat z domova a stačí připojení na internet a mobil🙂

malinka_02
2. kvě 2012

@zuzij tak já jsem se zrovna dneska stavovala na gynekologii a když sem se ptalka jestli by mi po IVF napsali neschopenku tak na mě koukali jak zjara, že prý to je falšování a že to nemohou riskovat 😠
Když ono to máš nějaký den odběr a pak a potom po ET to je skoro 3 týdny..

Já mám opět negativní novinku. Dneska jsem šla na kontrolu na urologii.. Byla sem po těch zánětech v listopadu na roztahování močové trubice, roztáhla mi jí cévkama z 16 na 20 v březnu kontrola dobrá a dneska se ptala jestli chci dítě, říkám že v létě pujdu na IVF a ona na to koukla a že se to prý zase trochu zužilo a že tam 20 sotva nacpe a že mi doporučuje operativní rozšíření. Ona pořád že sem na hranici operace a ted prý že když chci IOVF tak to mám vyřešit ted než abych neměla záněty v těhu.. Ach jio.. nevím vubec co mám dělat.. Vubec se mi na to nechce, mám strach - nebyla sem nikdy v narkoze, je to další zákrok, další neschopenka v práci a hlavně mám strach aby pak neunikala moč .. A hlavně máme jít 1.6. na tu genetiku a tam nesmím brýt léky a potom se berou ATB, ted než by mi udělalai vyšetření a moč tak to dostanu MS a pak bych nestihla tu genetiku. Tak jedině hned poté genetice.. Blbý je že jak mám nepravidelnou MS tak ani nevím na kdy by to IVF vycházelo. ALe spočítala sem si to plus mínus že bych měla konec cyklu asi 2 týdny po tý genetice takže to už nestihnu jít na UTZ a stimulaci, takže až další a to je kolem 10.7. tak kdybych hned na začátku června šla na tenhle zákrok tak by to bylo snad už na to IVF ok. ALe furt nevím jestli na to jít.. ☹

zuzij
3. kvě 2012

malinka_02: tak to mám asi štěstí na gynekologa 🙂 Navíc dělám v práci, kde se toleruje spíš práce z domova než dlouhodobá nepřítomnost. Já tedy doufám,že to půjde tak,že neschopenku si opravdu vezmu jen po odběru a např. po transferu budu nějakou dobu pracovat z domova...ale uvidíme. Nakonec miminko a moje zdraví je na 100% důležitější než práce...takže to kolegové nějak zvládnou i beze mně 😀
Chápu že se bojíš operace není to asi příjemný pocit a další komplikace při snaze o miminko. Ale opravdu bych doporučila aby jsi do toho šla. Já jsem se odhodlala např. dořešit svůj poslední zub moudrosti - zážitek nic moc ale už nemám ani jeden, který by mohl zlobit. Jsem si dělala u doktora legraci, že mi snad neklesne IQ, když už nebudu mít žádný zub moudrosti 😀
Moje sestra se zase snaží o druhé miminko a jako komplikaci po prvním porodu měla žlučové kamínky. Taky se bála a nechtělo se jí, ale na operaci šla a má te´d klid na snažení.

malinka_02
3. kvě 2012

@zuzij no to mi ani neříkej já mám moudráky všechny.. 😒 no mám spíš strach abych pak neměla nějaké problémy.. a mrzí mě že mám problémy s močákem 7 let ted rok a pul to řeším chodím na dobrou urologii, půl roku sem bez potíží a ted 2 měsíce před vytouženým IVF mi řekne že mám jít na operaci..

zuzij
3. kvě 2012

malinka_ 02@ já nevim jak moc tě s IVF tlačí čas. . . mě je skoro 35. Chápu že když je člověk těsně před IVF a najednou komplikace. . tak je to zklamání. Ale pořád si myslim že je lepší pokud možno dořešit zdravotni problémy před tehotenstvim než s miminkem v bříšku: -)

ivkaj
5. kvě 2012

@zuzij @malinka_02 v Podolí dávají neschopenku až po transferu (takže na OPU a den po něm je dobrá dovča) a razítko je tam z Podolí (není tam specifikace IVF). Já se v práci třeba vymluvila na nějaké cysty, které se musí řešit.
Každopádně hodně štěstí a pevné nervy😵

malinka_02
5. kvě 2012

@zuzij to určitě no ale přesně jak píšeš je to zklamání když už člověk doufal..
@ivkaj a po OPU má jít jako člověk do práce? No uvidíme no.. jednou by to vyšlo ale nedokážu si představit jak 3x říkám že cysty a zase nepřítomnost..

malinka_02
5. kvě 2012

@ivkaj a ty má šobě mimča z IVF?

ivkaj
5. kvě 2012

@malinka_02 záleží jak moc se v tom bude chtít v práci kdo šťourat, ale většinou když ženská řekne, že má gynekologické potíže, tak už se v tom nikdo nerýpe.
Prvního prcka máme z Podolí až z třetího IVF. Druhý se podařil jaksi přirozeně. Když jsem se nedávno potkala s Darebným, tak mi říkal, že mu volala taky nějaká pacientka a "vynadala" mu, že taky přirozeně otěhotněla 😎

malinka_02
5. kvě 2012

@ivkaj no bohužel my sme začli tak že šefová je známá vzala mě tam a kamarádky a pak si tam vzala kamarádku a stali se z nich strašný furie a buzerujou všechny ale vědí o mě dost znají přes jiné lidi moji rodinu a musím opatrně, a zeptají se na cokoliv.. 3IVF to si nedovedu představit.. mydlím že budu na dně už po prvním nepodařeném..

zuzij
6. kvě 2012

@ivkaj. Díky za informace o neschopence. Naštěstí mam dost dovolené a taky "sick day " to si mužů vzít 1den volna bez udani duvodu. A o duvodech dovolene se s nikym moc bavit nemusim. . .Sefa mam v zahranici a pn se v tom nerype . . . 😉

zuzij
6. kvě 2012

malinka_02 když máš tak "zvedavou" sefovou je mi jasné že by se mohla chtit nevhodne vyptávat. . Asi bych si na každou případnou dovolenou připravila nějakou nemoc. . Jinak ji musí stačit razítko od doktora a tečka. . Chápu ale že ne. všude je šéf tak chapavy ohledně dovolené a nepta se po detailech.
Já jsem člověk co věci plánuje a hodně řeší uvnitř ale případně neuspesne pokusy o IVF si proste dopredu nepripoustim. Asi bych se z toho musela zblaznit 🙂 držím palecky at vsechno probiha v klidu a na první pokus 😀

pikusa
6. kvě 2012

Tak mě nabízeli neschopenku tehdá už po OPU.....prý nechcete být doma s těma 30 odebranejma folíkama.....asi vám nebude dobře.....