CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 no kebyze to viem tak ti poviem 😀 mne nič nenašli a priatel má na prd spermie,,vždy pre nich povedane luxusne embryjka a prd z toho 😠

maja1111111
3. črc 2012

@darazv a kolikaty pokus 4?

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 ty mas nepriechodne? aj ja, ale z endometriozy 😒 . ja ti neviem poradit, ale za pokus by to mozno stalo. akurat ze je to uz take nenavratne riesenie 😒
@darazv ja som bola 2 krat na laparku. ono ti to pri IVF je v podstate jedno ci su priechodne alebo nie, ale tak aspon by si vedela, ci sa moze stat zazrak a otehotnies prirodzene alebo nemas vôbec na to cakat 😖

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 piaty ☹

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi já mam také endometriozu,ale doktor neřekl že je to kvuli ní...a zkoušíš to i přes to přirozeně??psala tady jedna paní ,že po 2 operacich s potvrzením nepruchodnosti,nakonec otehotnela přirozene 🙂 asi to budu zkoušet 🙂

maja1111111
3. črc 2012

@darazv tak to už se musííí chytit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😉

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 dakujem dufam že ano a ak nie s podolí končim 😠

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 ano, pocula som asi o dvoch takych pripadoch. skusala by som to (tak ved s mm prirodzene spolu zijeme aj bez toho, aby sme to volali "skusanim" 😀 ), ale u nas ma problem aj manzel a ma protilatky proti vlastnym spermiam, takze nedokazu preniknut do vajicka. takze to uz by musel byt megazazrak aby jeho (okrem toho vysoka morfologia) spermia nejaka prenikla do môjho vajicka a cez nepriechodne vajcovody by sa to dostalo tam kde ma 😀
a tebe nejaky lekari odporucili vybrat tie vajcovody? priamo tebe? lebo ja som si myslela, ze ked su vajcovody zrastene kvôli endometrioze (urcite to bude aj tvoj pripad), tak vtedy to neprodukuje tu latku, ci sa mylim?

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi v prvni řadě chci jit na imunologii..určitě budu alergická na vše 😀 ..ano poradil..hned po iivf mi doktorka řekla,že je lepší si je nechat před ket vyndat..jeden byl malinko naplněný vodou...při ket ,už naplněný nebyl ,což je dobře ..ale stejně muže pry produkovat nejaké látky bránící embryu se uhnízdit...ale muže mě poslat na hlubší vyšetření ,kde se to pry dá zjistt..tak to budu ted vše vyžadovat... 🙂

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 a to hlbsie vysetrenie, to je ta imunologia? na to treba odporucenie?
to som aj ja pocula, ze aj ta endometrioza môze taketo latky produkovat, a ono to je asi cez tie vajcovody 😒 😒 😒
tak po 5. vkladoch by sa s tym uz tiez mohli zapodievat 🙄 🙄

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi nene pry májí lepší ultrazvuk a zjistí jak to snim vypadá...nato se musím ještě zeptat...Imunologii Ti museli dělat ne??když víš o těch protilátkách?trvá pry dost dlouho a musí se tam doporučit...

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 to su manzelove protilatky. to mu zistili v CAR podoli asi z krvi, neviem. alebo zo spermii 😕 ? to fakt neviem. taku tu komplexnu imunologiu, kam idu obaja, to nam nerobili.

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi noto fakt nechápu, 😠 po tolika pokusech...no proč taky,dit znás mají dost peněz že..mě řekla mudr.5ezáčová,že je to zbytečné a trvá to dlouho...no zbytečné to rozhodně není..psala jsem i na reprodukční imunologii,kde pak doktor řekl,cituji (vyšetření reprodukčním imunologem by ve Vašem případě bylo jistě vhodné, zejména s ohledem na Vaši alergii)!!.----.pokud je na něco alergie(spermie,embryo atd.,mužem všechny pokusy hodit do záchodu...a ptám se vrátí mi pak někdo ty peníze ,co jsem do toho dala???

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 nevrati. ale este viac ako peniaze ma trapi ten cas, energia, preplakane pokusy. pocity nadeje a beznadeje a v neposlednom rade zivot tych x embryi, ktore by mozno mohli zit ☹ ☹ ☹
a to komu si pisala, tiez do podoli na imunologiu alebo inde?

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi ano do Podolí..at koukají napsat doporučení!!uplně jsem se rozčílila 😀

mabumi
3. črc 2012

@maja1111111 ze? 😀 😀 aj ja 😠 ☹

maja1111111
3. črc 2012

@mabumi
@darazv a jak dlouho chodite do Car a zkoušíte?

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 do podolí chodime od januara 2011 a priprava na ivf začala 08/11 ,s priatelom som skoro 7 rokov a začali sme potom sexovat na divoko s tým že to nechame osudu kedy sa mimi chytí ale asi po troch rokoch snaženia sme sa zamysleli a hovorili si že asi mame problem tak sme vyhladali odbornu pomoc a zvyšok poznáš...počas tých troch rokoch snazenia sme mali obaja super pracu takže ani malí naznak o vsugerovanom počatí,,, klasika bud bude mimi alebo nie,,, a aj tak prd z toho ,,píšem to preto pretože vela žien ti povie ak myslíš na to stále že chceš mimi tak ako naschval nieje ale ja som počas tie tri roky nemyslela na nič ani testy nerobila nechala to osudu a aj tak nič 😒

maja1111111
3. črc 2012

@darazv takže jsi měla 1 ivf a zbytek byl ket to jsi toho stihla hodně..někdo má velké pauzy mezi pokusy..pul roku-rok..to já si nemužu dovolit..tahne mi na 35 ,ted si dam pauzu kvuli vyštřenim a abych zhubla...sem desne nabrala ☹ ..tedy pokud neotěhotním 🙂 😉

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 no ja mam čo chvila 30tku a moj má 36 🙂 kebyže je mladší tak tiež to necham chvilu tak ale už mi tykaju biologicke hodiny a teraz duplovane ked viem že aky je problem otehotniet 😠 prosííím ta hovor mi niečo ja som jak bublina pribrala som vyše 10 kil 😠 moje telo neskutočne reaguje na hormony ved si vezmi je to moje prvé ivf mala som 42 vajičiek bruchu takže 1 et a teraz 4 ket z toho,,,a to som pred opu mala brucho jak tyžden pred porodom a to len miernučky ohss 😀

maja1111111
3. črc 2012

@darazv jejeeee 42 to jsi v ginesově knize rekordu ne🙂)....ale alespon máš více pokusu,to bud ráda 🙂 ...já z 10 dobrych dva kety a to budu ráda pokud druhy bude.

maja1111111
3. črc 2012

@darazv a kolik TI zbylo vajíček z těch 42?

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 praveže nie 😠 som nazoru mat radšej menej a nech sa chytia hned ako prejst pokusmi jak ja a neuspešnými ☹ velmi to dá na psychike a moja mysel bola v otazkach- prečo? ☹ ☹ ☹ nechcem byt hnusna ale niekedy som mala pocit že ked mam vela embryi tak prečo ma nevycucat z penazí 😠 v tomto momente sme vrazili 40 tisic a to mimo lieky ešte nerátam 😠

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 oni to urobili tak,,že z tých 42 sa ujalo 26 embryi a nechali po 5 dnovej PK 21 tých najlepších samozrejme sa stalo pri ketoch že pri rozmrazení neprežili pár ks,,,takže v tomto momente mam tam posledneho bojovníčka,,,vedelo ma vytočit jak mi vždy pred transferom povedali jak mam luxusní embryjka a aj tak prd z toho 😠 v tomto momente mam u seba 2 blastocysty jak nikdy predtym 60 a viac bunkove tak ak toto zase nevijde tak asi skončím na psychiatrii 😠

maja1111111
3. črc 2012

@darazv no a to Ti je davají po dvou ,,,a co já jen s jedním ☹ ...taky mi chvalila embrya a prd ☹

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 prečo iba jedno?

maja1111111
3. črc 2012

@darazv měla jsem myom na děloze..tak se bojí,že by se to chytlo oboje a děloha by to nezvladla...ale mluvila jsem s embryoložkou a zkusí to ještě probrat s doktorkou...jáká jsou rizika...v málo připadech se chytí dvě a vydrží...já bych to asi riskla...

jara
3. črc 2012

@darazv Jasně, že mě budete za chvíli následovat...Držím moc všem palce!!!! 🙂 Jsem dorazila z předporodního kurzu a poté následoval hladový nálet na ledničku... 😀 už je fajn. 😉

darazv
3. črc 2012

@maja1111111 a to z čoho vznika a ako sa na to príde že to maš? ☹ ,,,neboj ty už dve nebudeš potrebovat už si tehulka a basta 😠

maja1111111
3. črc 2012

@darazv no má to hodně lidí a zjistí to na gyndě...normálně to nechávají,ale mě to hodně rychle vyrostlo a deformovalo to dělohu... 😠 ..jojo kež kdyby 🙂 🙂 🙂