CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

danci70
1. únor 2013

@adriene jo hezky to napsali 🙂

adriene
1. únor 2013

@danci70 😀

sofie1974
1. únor 2013

@adriene
adrienko, a je důležitý ten hodinový monitoring? já tomu moc nerozumím 😨

danci70
1. únor 2013

já jsem si to znovu poslechla,embryolog(který tam již nepracuje) říká že se snímá každých 20min 😉 je to ve druhém vstupu

danci70
1. únor 2013

Daniel Hlinka v Podolí tedy nejspíš pracoval,v pořadu ho uvádí jako embryologa podolí,nyní již tady http://pragueivf.com/cs/o-nas/mvdr-daniel-hlink... a to je již jiná cenová kategorie

julie74
1. únor 2013

Holky, nechtěla jsem tady dělat dusno. jenom my přišli takový minimálně neorganizovaný. Když si sama dohodnu test, jeden týden si ještě dělají legraci, že roztok už mají a že z nepohyblivých spermií bývají samé holky a za 14 dní, když jim doneseme vzorek, tak řeknou , že ho vlastně nemají. A taky byl jasný předpoklad , že budeme mít max 5 vajíček, kvůli špatnému spermiogramu chtěli jednu dávku zamrazit do zásoby - z té naší se rozdělí na tři zamražené, nevím jak tomu říct "mražence". potom ale přemluvili přítele ať necháme zmrazit ještě jednu - tedy další tři. A při odběru ještě čerstvý ejakaulát. A to přítelovi řekli, že má jít v rozmezí jedné hodiny dodat dvě dávky. Což asi těžko , při našem množství. Takže nakonec budeme mít na dvě vajíčka devět vzorků, kde budou hledat spermie. Buď měli na začátku říct, že u nás v jednom milionu těžko najdou tři, což rozhodně spermiogram neříká, nebo nerozumím.

petulet
1. únor 2013

@adriene no to je fakt,ale děsná úroveň ☹ . Fakt do Podolí už ne. Dnes když mi sdělila sesta,že jsem negativní se ihned zeptala a chcete objednat?Tak jsem jí řekla,že ted do 3 pokusu ivf nejdu a ona to,tak až budete chtít,tak si zavolejte a objednejte. Tam už ne!!!

mkuki
1. únor 2013

@danci70 mám dnes druhý den ju a píchám v poledne.... a dnes jsem měla návaly jako prase... nevím jestli to mám přisuzovat menopuru... ale po cca hodině mě bylo fajn 🙂 Dnes jsem měla špatný den pohádala jsem se se ségrou a hodně, takže i stres ☹ kurňa co se to děje.... ☹ snažím se být v klidu a pohodě, ale život je krutý...

mkuki
1. únor 2013

@nelfilka díky, myslela jsem si že to bude hormony že ta hladina je nyní jiná.... jako to se musím opravdu hodně mírnit i v chování jsme náladová ☹ ☹ někdy více stresu ... ale doufám, že už bude jen lépe...

danci70
1. únor 2013

@mkuki to je určitě těmi léky.je to krátké období,musí se to nějak přežít.drž se! já jsem docela vyváděla,když jsem začala brát prednison na imunitu.podělala jsem celé rodině Vánoce,nervy pracovaly.ale já to mám složitější mám další bolístky na duši ☹
a který den cyklu si začala píchat menopur,třetí?

nelfilka
1. únor 2013

@mkuki
Neboj, po ET bude krásně s bobísky v bříšku 🙂

mkuki
1. únor 2013

@danci70 začala jsem druhý den cyklu nyní jsme třetí, zítra čtvrtý, mám 150jednotek... Snažím se být v klidu a pohodě, ale mám toho někdy moc v práci, mám brigádu kvůli penězům na IVF......
takže se bojím.... aby bylo vše v pohodě... Dnes jsem měla fakt blbé odpoledne...

mkuki
1. únor 2013

@nelfilka děkuji.... doufám že ano 🙂 bobísci moji ... jen at rostou vajíčka a jsou kvalitní a podaří se je oplodnit..

adriene
1. únor 2013

@sofie1974 Ja ti vlastne nevim... ale rozhodne se u nekoho, kdo ma treba horsi kvalitu embryi, tak da sledovat, zda jsou opravdu v poho a zda tam neni chyba ve vyvoji... No ale druha vec je to, zda chyby objevi a pak ti to embryo stejne nabidnou... to je pak des 😒
@danci70 No tak to asi maji... doufam ze to i pouzivaji 🙂

danci70
1. únor 2013

@adriene taky mi napadlo,jestli za každou cenu nedaj cokoli,jen aby se ujalo a aby byly pro ně dobré výsledky
ale tak to může být i v jiných CARech

adriene
1. únor 2013

@danci70 Jo, to je presne ono... do toho clovek nevidi a nedelam si velke iluze, ze jinde to bude tak diametralne rozdilne. Spis jedulezity ten komplexni pristup... 😉

petulet
2. únor 2013

@mkuki já když jsem si píchala merional,tak jsem taky měla návaly horka a měla jsem hroznou hádavou náladu. ty hormony do těla nic moc nejsou a k tomu ten stres,tak se to nahromadí. ale uvidíš zas bude dobře a malý se ti hezky zavrtaj. 🙂 moc držím vše co mám.

maja1111111
2. únor 2013

Holky a jaké máte info o gennetu??byl tam někdo z vás nemo z vašich známých??Kámoška tam ted otehotnela,přešla z Podolí

malinka_02
2. únor 2013

@petulet no ja nic. Test bily..

petulet
2. únor 2013

@malinka_02 ☹ to mi mrzí. to je děs.nikomu se nedaří. ☹
@maja1111111 já nevím o genetu,kdo by tam chodil. a jak dlouho chodila do Podolí?

adriene
2. únor 2013

@maja1111111 Znám dvě holčiny z gennetu... jedna tam otěhotněla z ET a druhé mimi má též od tamtud z KETu. A druhá holčina - povedlo se až 2. IVF, protože 1. IVF se nezadařilo, tak jí následně více vyšetřili (imuno, genetika, hematologie) a zjistili MTHFR heterozygot a fosfolipidový syndrom, nasadili dlouhý cyklus s clexanem a prednisonem a otěhotněla. Víc z gennetu nevím.

petulet
2. únor 2013

@adriene to je super. 🙂 já nevím,kam pak na IVF pokus jít.co kulíšci v bříšku? 🙂

adriene
2. únor 2013

@petulet No gennet vypadá, že asi "jede"... ale je to také továrna. Což nemusí být v negativním slova smyslu, důležité je, aby byl "výsledek" 🙂
Jinak kluci v bříšku dobrý, už mají nějak méně místa... tak se různě boulí a je to hold už náročnější 😉

petulet
2. únor 2013

@adriene no ona ta továrna asi bude všude viď? 🙂 výsledek je pak důležitý. 🙂 no za chvíli už budeš mít kulíšky u sebe. 🙂

adriene
2. únor 2013

@petulet Myslím že jo... všechna ta centra mají prvotní cíl: vydělat. Ale když se to povede, je to úžasný 🙂 Nojo... ještě cca 1 měsíc a bude nejvyšší čas 😉

sofie1974
2. únor 2013

@adriene
a rodíš v Podolí, viď? máš naplánováno u koho?

adriene
2. únor 2013

@sofie1974 Já už v Podolí zůstala... i kvůli těm jednovaječným dvojčatům, aby to bylo ohlídané. Plánují mi na 36.tt preventivně hospitalizaci a dle stavu a výsledků plánovanou sekci. Tak uvidíme 😉 Jinak přímo porodníka nemám... asi kdo půjde okolo 😀

petulet
2. únor 2013

@adriene no jasně hlavně vydělat. 😉 já budu chtít před poslední ivf pokusem pak fakt udělat vše znovu. myslím imunologiii,genetiku a pak budu uvažovat,jestli pak není lepší odstanit ty vejcovody,když jsou neprůchozí. tak popř.znovu laparoskopku. když mi jí dělali poprvýv Motole,tak říkali,že jsem měla pořádně srostlý vejcovody a že srůsty odstranili. co když se tam udělali znovu a to je ten problém,proč se embryjko nechtělo uhnízdit?
tak to budeš už nunáskama za měsíc kochňat. 🙂 ať máš dobrýho porodníka. 🙂

adriene
2. únor 2013

@petulet Mas pravdu... urcite bych nesla do dalsiho ivf bez poradneho vysetreni... laparka je vhodna, imunologie urco taky... jen urcite cca 3 mesice po vysazeni prednisonu, abys to nemela zkresleny. Na tu genetiku jsem zvedava, co ti reknou, jestli ti ji znovu udelaji. Ale kdybys sla jinam, tak je asi vetsi sance, ze ano.
Budu ti moc drzet palecky!!! 🙂

petulet
2. únor 2013

@adriene já jsem prednison nebrala. Měla jsem dělanou imunologii naposled v roce 2009 a měla jsem jí v pořádku. Ale mohlo se to třeba změnit. Zatím jako ted do ivf nejdu. To až třeba za půl roku nebo déle. 🙂 Nechci ten poslední hrazený pokus uspěchat a pořádně promyslet,kde si ho nechám udělat. 🙂
Těším se pak až sem dáš fotečky kluků,až budou na světě. 🙂