CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pepetousek
16. lis 2018

Najde se tady některá s úspěšným ET/KET s 6mm sliznicí? Resp. sliznice měla 5,9mm 6 dnů před plánovaným ET... A ještě jeden dotaz - 1 nebo 2 embryjka? Děkuji za Vaše zkušenosti/názory..

sagema
16. lis 2018

@pepetousek to je krásný počet! A z víš, Hajn vypadají dál?
Třetí embryjko se nedostalo do fáze blastocysty, takže nemáme žádný mrazáček. Takže se musí chytit ta, co mi vrátili 😀
S nižší sliznicí zkušenost nemám. Ale co se týče počtu zaváděných embryí, tak chci vzhledem k věku (40) vždycky 2. A doktoři s tím nemají problém. Naopak vždy odkývou, že je to rozumné.

lenjav
16. lis 2018

@veverka55
@pepetousek
Jenze oni tvrdili ze je tohle jejich obvykly postup, ze vzdy napred rozmrazuji prvojadra a nakonec blasty.Nevim proc?!Prave, da se otehotnet kdyz je embryjko kvalitni.Samy embryolozky ale o prvojadrech rekly ze jsou to “zajicci v pytli”.Ze kdyz je rozmrazi tak nikdy nevi jak a jestli vubecse budou vyvyjet.Vkladali mi ho jako tridenni, ale to co bylo rozmrazeno spolu s nim ( o obouch tvrdily ze jsou moc krasnaa obe na zavedeni- kvuli pojistovne muselo byt jen jedno), tak se po tom tretim dni prestalo vyvyjet.Proste tomu postupu nerozumim.A ta sliznice je podle me samozrejme taky nizka.Upozornovala jsem na to.Vysetroval me Krčmář, Darebny byl bohuzel na sale.Prisel ale kdyz sem jeste byla v ordinaci.Ptala jsem se jestli 5 mm staci na transfer, tak rekl: joo, vic stejne nemate.Prislo mi ze nechtel Krcmare shodit.Nevim, ja uz se v tom pak vic nevrtala, ale myslim ze jsem diky nim promarnila dalsi pokus.

pepetousek
17. lis 2018

@lenjav Tys nemela prodlouzenou kultivaci, zes mela zamrazene 3denni embryjka? V pripade PK totiz zamrazuji vzdy 5ti denni, teda aspon v mem pripade.. A kvuli pojistovne se musi vkladat 1 embryo jen pri ET (a to jen v prvnich dvou cyklech), pri KET je to jedno, kolik jich je... Krcmare nemam rada, Darebny je fajn, divim se, ze KET nestopnul - mivas normalne vyssi sliznici? Nebo 5mm je tve max? Oni se pak rozhoduji individualne podle pacientky a jeji anamnezy.. Normalne maji pro ET/KET 7mm, pac se tim zvysuji % uspechu, v mem pripade je ale hranice snizena na 6mm, pac vic mi nenaroste a v prirozenem cyklu to staci, zalezi spis na kvalite sliznice..

pepetousek
17. lis 2018

@sagema Jaj, to je skoda, ze to tretatko to nezvladlo 😢 Ale jestli ty dvojcatka u tebe to vybojuji, tak ti to plnohodnotne vynahradi! 😉 Budes testit pred krvi? Kdy pujdes na krev?

pepetousek
17. lis 2018

@sagema Ve ST bylo OPU, v PA mi rekli, ze se vsech 8 zacalo vyvijet a nektere jsou moc krasne.. Ale to nic neznamena, ze, treti den byva zlomovy.. Dnes si volat nemam a mam pockat na tlf od nich, tak jsem zvedava...snad to jsou bojovnici...

lenjav
18. lis 2018

@pepetousek Ja mela ohss, takze se vse muselo mrazit a misto ET jsem mela az KET.Nemrazili mi tridenni, ale jednodenni prvojadra, ktera nechali rozmrazit a kultivovali je do tretiho dne kdy mi jedno vlozili.Jako prvojadra mi zmrazili osm a zbytek (celkem jsem mela 23 embryii myslim) mi nechali kultivovat do 5 dne, kam dosly pouze 4 blasty, zbytek nevydrzel.Mam tedy k dispozici i blasty, ale vlozili mi tridenni, coz moc nechapu.Muselo byt vlozeno jedno, byl to sice KET, ale bran jsko ET, ktere nemohlo byt kvuli tomu ohss.Sliznici mam v prirozenem cyklu takhle nizkou, ale KETy jsem pred tim mela 4x vzdy s estrimaxem a sliznice pred transferem byla vzdy kolem 10 mm.Upozornovala jsem na to, pres to mi KET s petimilimetrovou sliznici naplanovali.Krcmar je divnej.Byla sem u nej jen dvakrat, ale myslim ze to hodne flaka, mam z nej takovy pocit.Darebny je tam jediny doktor kteremu duveruju.Rezacova je nekomunikativni, jinak ale snad dobry doktor.Priste uz se jinam nez k Darebnemu nastrkat nenecham.

pepetousek
19. lis 2018

@lenjav To je zvláštní postup, že ti nenechali embryjka rovnou kultivovat, ale ihned zamrazili...ale možná to je právě proto, že pak se KET bere jako ET...netuším. Z Krčmáře mám naprosto stejný pocit, přijde mi, že si chce jen rychle odbýt čas strávený v práci a nějak nedomýšlí následky. Řezáčová je zvláštní paní, ta nekomunikativnost mi na ni hodně vadí, ale na druhou stranu mě mile překvapila, když mě poslala na hysteroskopii, že jsem ji měla dát vědět termín a ona se k tomuto zákroku dostavila, aby si ho "pohlídala" 🙂

lenjav
19. lis 2018

@pepetousek No měla jsem celkem 25 vajec, 23 se oplodňovalo. Říkaly embryoložky že si ulehčují práci, že by se jim to tam nevešlo. Jo, s paní doktorkou Řezáčovou mám taky moment kdy se zachovala velmi lidsky a projevila empatii a zájem. První stimulace mi totiž trvala hrozně dlouho a léky stály majlant, když mi psala další léky asi za dalších 5 tisíc, tak sem se tam málem zhroutila, vytáhla tedy co měla z nějakých zásob co jim tam nechávají pacientky co naopak nemají takovou spotřebu. Tam sem si poprvé řekla, ha, ta ženská má i srdce a nějaký cit. Od té doby už zase studený čumák a nulová komunikace, empatie a snaha. Řekla sem si, že chodit už chci jedině k Darebnému, který je tam prostě jediný komunikativní a cítím se u něj uvolněně a příjemně, věřím mu. Vsadím se, že on by mě na KET s 5 mm sliznicí neposlal. Krčmář je podivnej týpek, ještě že tam není tak často. dobrovolně bych se k němu nikdy neobjednala.

lenjav
19. lis 2018

@pepetousek Mimochodem, ani Řezáčová by mě na KET s 5 mm sliznicí neposlala. Ta mi ho právě v minulosti odmítla a jen suše oznámila: Bohužel, objednejte se na příští cyklus na 10.DC, na shledanou. Profesně si tedy myslím že to nefláká, jen je skoupá na slovo a rozhodně nemá pochopení pro nějakou nedočkavost, prostě má na všechno tři pr. času. Byla jsem na imunologii, genetice a pak ještě na kontrolní imunologii, toto vše mi brzdilo další pokus ivf, a když už sem konečně měla všechny testy za sebou a shodou okolností jsem byla i 1 DC, objednala jsem se tam a chtěla jsem začít se stimulací, výsledky z genetiky jsem ale ještě neměla v ruce, ležely na stole o patro výš. Řezáčová nehnula ani brvou a řekla mi ať se objednám na další cyklus, až budu mít výsledky. Tenkrát sem se trochu naštvala a byla jsem dost horlivá. Říkám jí: vždyť leží jen o patro výš, přece kvůli tomu nebudu čekat další měsíc, zvlášť když mám dlouhé cykly a předešlý cyklus netrval měsíc,ale dva. Ona na to jen bohužel. Tak jí říkám, tak já si pro ně nahoru dojdu sama a když vám je přinesu tak mě ještě dnes vezmete? Prý ano.Tak sem si to vyřídila, přišla jsem zpět a ona kolem mě prošla a řekla že si mě vezme Dr. Bahníková. Ta se na výsledky ani nepodívala, udělala utz a prý že tam mám cystu (tu sem nikdy neměla, ale tak snad nekecala) Tak jsem stejně na další cyklus čekat musela. Další ivf stimulaci mi místo Řezáčové rozepsal a hlídal Darebný, byla ne jen o hodně levnější, ale o dost výtěžnější. Darebný je empatický pořád, ne jen jednou za čas. Za mě prostě jediný použitelný doktor na ivf v Podolí!!!

pepetousek
19. lis 2018

@lenjav Aha, tak to jsem nevěděla, že je takový postup při velkém množství vajíček, já měla vždy max 10, tak u mě se vždy ihned oplodňovalo..

Darebný je boží! Jak profesně, tak lidsky...Řezáčová pouze profesně...Krčmář no comment...Bahníková je také skvělá, krásně vše vysvětlí, je hodná, také empatická, nemůžu k ní říct ani zrnko něčeho špatného, jen je tam bohužel málo.

Ohledně cysty, já na ně také netrpím, ale IVF jsem kvůli ní musela také odložit, našel mi ji tehdy Darebný. Hold občas se to stane..

lenjav
19. lis 2018

@pepetousek Mě vajíčka oplodnili taky hned, ale část zamrazili po 24 h. To jsou ve fázi prvojádra, kdy to vlastně ještě není embryo, spíš oplodněné vajíčko, kde jsou patrné buňky matky a otce 🙂. Taky se mi to stalo prvně, při prvním ivf jsem měla jen 7 vajíček a z toho 7 embryí. Ovšem zaplacenou jsme měli prodlouženou kultivaci a zamrazili nám je né 5. den ale už čtvrtý. To bylo asi z toho důvodu, že by nedošly do stádia blasty a nebylo by co vkládat. Teď mám blasty zamražené 4 a stejně mi je nevložili. myslím ale že to bylo kvůli té sliznici, i když to embryoložky uvedli jako běžnou praxi. Bahníkovou ráda taky nemám. byla jsem u ní ale jen párkrát. naštvala mě minule, když si odešla na oběd (měla objednané pacientky a čekárna praskala ve švech), pacientky za ní vzal Darebný (hodný blbec) a čekací doba se tak neskutečně natáhla. Přišla až po hodině jako by se nechumelilo. Sestry jí tam slušně propraly. to samé ale platí o Řezáčové, která tam minule byla přítomná, ale prostě neordinovala a opět tam zůstal jen Darebný, i tam sestry slovama nešetřily - já si sedám vždy k recepci, ať mám přehled 😀.

lenjav
22. lis 2018

Tak dnes už po krevním testu a byl negativní. Tak snad příště.

sagema
22. lis 2018

@pepetousek Tak jak jsi na tom?

sagema
22. lis 2018

já se naopak ráda objednávám k Řezáčové. Je to zvláštní ženská, ale věřím jí jako odborníkovi. A u OPU a ET je skvělá, komunikuje a dokonce i vtipkuje a je velmi empatická, To jen u těch vyšetření před tím je dost stručná a velmi málo komunikativní. Člověk se přes to musí přenést. Pokud to nedokáže, nemůže k ní chodit. Což je pro mnoho pacientek složité vzhledem k tomu, o jaké téma se jedná, a že každá by ráda úspěch a pokud možno co nejdřív, proto tam přeci jsou. Bahníková je taky velmi fajn, ta naopak všechno opravdu skvěle vysvětlí. Když jsem ale u ní byla poprvé, tak měla nějaké starosti a pořád kontrolovala mobil a moc se mi nevěnovala, proto k ní nechodím. Darebný je takové sluníčko mezi přítomnými lékaři, ale když jsem v Podolí já, tak tam většinou není on. A Krčmář..... no comment. Takže pro mě, i přes tu kamennou tvář, Řezáčová.

pepetousek
22. lis 2018

@lenjav Tak to mě mrzí 😢

pepetousek
22. lis 2018

@sagema Byla jsem na transferu v neděli, tak jsem dnes 4 dny po, tak to je ještě brzy na všechno...ty jsi ale už 9tý den! A až toto budeš číst, tak už budeš 10tý den! Už jsi testovala? Jak to u tebe vypadá! Moc držím pěsti 🙂

pepetousek
22. lis 2018

@sagema Jo! Jinak mi v neděli zavedli 1 blastocystu a 1 morulku, takže taky dvojčátka 😉 Tak uvidíme, snad aspoň jedno se chytne a dotáhneme to spolu do zdárného konce..začátku 😉

pepetousek
23. lis 2018

@lenjav Ona ta Řezáčová je opravdu zvláštní. Hezky se chovala, když jsem sebou měla v ordinaci syna, nebo manžela. A pak ještě kolem té mé hks (dostavila se na ní, uklidňovala mě), den po zákroku jsem šla k ní do ordinace a zaváděla mi ještě gel do dělohy, aby nedošlo po zákroku ke srůstům, tehdy byla naprosto úžasná! Byla se mnou i v lékárně, protože mi tam dali špatný ten gel... ale na utz apod. je chladná, rychle se vším hotová... hold, každý jsme nějaký..

lenjav
23. lis 2018

@sagema
Mě to ze začátku říkaly i sestry, že Řezáčová je dobrý doktor. Ale když sem jí měla u transferu, tak to bolelo jak nikdy. Nikdo mi neřekl že mám mít plný močový měchýř a prý kvůli tomu se tam nemohla dostat, což bude asi pravda, ale i tak. Mohly podle mě chvíli počkat než to utrpení které následovalo. Řezáčová rozhodně není zlý člověk a špatný lékař, ale její výkyv nálad já prostě nedávám. Jak píšeš, je to pro mě dost citlivé téma než abych ho sdílela s několika lékaři, je mi příjemné chodit k jednomu a to k Darebnému, který je prostě milý, ochotný, empatický pořád, ne jen jak má náladu 🙂.

@pepetousek
Díky, ale jsem s tím v pohodě. Spoléhám na příští transfer 🙂

@pepetousek
@sagema Vám holky držím palce, vidím že jste po transferu. Tak ať to klapne 😉. Kolikátý už máte? Můj ten příští bude už 6.

pepetousek
23. lis 2018

@lenjav A z těch 5ti transferů nebyl žádný úspěšný? Kolikátý pokus IVF jsi podstupovala?

lenjav
24. lis 2018

@pepetousek Ne, ani z jednoho jsem neotehotnela.Jen jednou jsem mela hcg v krvi, ale v nejakem nepatrnem mnozstvi, ze o tehotenstvi se nejednalo, jinak vzdy cista 0. Ivf cykly mam vycerpane dva ze ctyr.

sagema
25. lis 2018

@lenjav tak to Ti budu moc držet palce, jednou to prostě vyjít musí! U mě je to 2. ET. Zatím jsem si nedělala test, počkám už do toho úterka. Trochu se bojím vidět zase bílo, nikdy jsem // neměla 🙂 Nicméně jsem si teď měřila teplotu a mám 37,1. Nemám tedy srovnání s předchozími dny, jen jsem to zkusila. Už pár dní cítím takovou horkost ve tvářích, ale necítím se nemocná, tak moc doufám, že v úterý se tam tedy ty // objeví 🙂
@pepetousek a Tobě taky moc držím palce! Třeba se nám zadaří společně a budeme se potkávat v Podolí s bříšky 🙂))

lenjav
25. lis 2018

@sagema
Tak to vypada nadejne, snad ti to vyjde a uz se tam miminko zavrtalo a roste 😉...Ja jsem dnes 1DC, takze uz brzy pujdu na dalsi KET a snad se to uz taky povede.

sagema
27. lis 2018

dneska TT a jsou na něm // 🙂🙂🙂 Výsledky krve budou zítra, Podolí teď 3 dny nefunguje laboratoř a krev posílají jinam. Ale ty dvě super silný čárky jsou hoooodně pozitivní zpráva 🙂 Takže kdo se přidá? ;)

vineta
27. lis 2018

@sagema Super! Držím pěsti 🍀🍀🍀
Já jdu dnes na ultrazvuk, pokud bude vše dle plánu, měla bych jít co nevidět na IUI, tak doufám, že se netrefím do víkendu 😐

sagema
27. lis 2018

@vineta děkuju 🙂
To je jediná nevýhoda Podolí, kterou vidím, že IUI nedělají o víkendu. Všechno ostatní ano, ale IUI bohužel ne. Tak ať Ti to vyjde na všední den 🙂🍀🍀🍀🍀

lenjav
27. lis 2018

@sagema Tak gratuluji! Super, že se to povedlo 😉. Já se snad přidám do měsíce taky. Na KET bych měla jít někdy kolem 10.12.. A mohu se zeptat jak u tebe KET probíhal? Jaké léky a kdo ti ho prováděl? A jak staré bylo embryo? Jak vysoká sliznice? Promiň za smršť dotazů, nechci ti kazit eufórii z pozitivního testu 😉

sagema
27. lis 2018

@lenjav tak to bys mohla stihnout do Vánoc pozitivní test a taky si udělat hezké svátky 🙂
Byla jsem na ET, byla to čerstvá embrya. Léky mi nastavovala Řezáčová - Eigenorm a Cetrotide - celkem na 10 dní to vyšlo. Vyvolávačka Ovitrelle. ET dělal Darebný. Měla ho dělat Řezáčová, ale byla akorát nemocná. Embrya jsem chtěla zavést dvě a byla 4 denní ve fázi moruly. Sliznici jsem měla 8 mm. ET jsem si vyloženě užila, byla jsem tam sama, i když ten den měli spoustu transférů. Ale protože pracuju 10 minut od Podolí, tak jsem tam byla už v 10:00 ráno a krásně si poležela na lůžku v předpokoji. Byl to opravdu relax 🙂
Ať si to taky tak hezky užiješ, ta pohoda je moc potřeba ;)
A jinak jsem před měsícem začala brát čínské bylinky na podporu těhotenství - nedokážu samozřejmě posoudit, jestli mohly mít nějaký efekt, ale minimálně psychicky to pomohlo. Člověk musí být v pohodě, což se mi poslední dobou daří i díky fajn práci.

vineta
27. lis 2018

@sagema Děkuju... nakonec z toho IUI nic nebude, folikul neodpovídá 15 DC, takže napsána Femara, příště mi to vyjde akorát do Vánoc, takže až leden... jsem z toho docela rozhozená, měla jsem radost, že se to konečně nějak pohne, navíc mě minule docela vystresovali věkem... vloni jsem těsně před Vánoci potratila, doufala jsem, že ty letošní budu těhotná. Ovulaci mívám někdy až mezi 16 až 20 DC, luteální fázi 14 dní, tak si myslím, že se to odpískalo brzo, nebo bych aspoň uvítala větu vysvětlení navíc 😕