CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

lenjav
6. pro 2018

@pepetousek
Hermelínovou tu já mám taky ráda, u nás v lahůdkách mají výbornou, už sem jí dlouho neměla 🙂. Tak to ještě že jsi nevysadila prášky po prvním negativním testu 😉. To by pak malé nemělo šanci. Já sice v úspěch nevěřím, ale zároveň se ani nikterak nestresuju. Prostě doufám, že tam ty dvě budou, ale jsem už tak nějak smířená s tím že nebudou a že půjdu na další KET. Dokud tam ty mrazáčci jsou, tak budu asi klidná (i když peníze na KETy už taky docházejí), ale jak se bude blížit poslední mrazák, tak se asi zhroutim. Celé další ivf, to nevím jestli ještě finančně dáme...Nevím v čem u mě může být problém?! Genetika je u obou v pořádku, sliznici po estrimaxu mám. To že nemám běžně ovulaci se umělým oplodněním obejde a jiný problém snad nemám. Jedině snad kdybych měla nějaké srůsty uvnitř. Dceru jsem rodila císařem a to neplechu dělat může. Hormonálně asi taky nefunguji jak bych měla, ale to vše se snad obejde těma práškama. Tak nevím, že bych měla tolik smůly? Přijde mi, že obecně lépe těhotní ženy které mají pravidelný cyklus. Já mám PCO a cykly nepravidelné a hooodně dlouhé. Bez prášků klidně půl roku bez menstruace....

A jak tobě dnes dopadla krev? Roste?

pepetousek
6. pro 2018

@lenjav Tak se zkus před dalším případným ketem nechat poslat na hysteroskopii, v Podolí ti dají termín hned, také jsem byla...Řezáčová by s tím neměla mít problém.. a pak ještě imunologie..případně PGD..

pepetousek
6. pro 2018

@lenjav Krev ještě nevím...ale dám hned vědět 😉

pepetousek
6. pro 2018

@lenjav Hodnota HCG ze vcera je 87,4...dle teto kalkulacky je narust v normálu, tak snad ano..

lenjav
6. pro 2018

@pepetousek
No tak to je skvělé. Věřím, že teď už vše dobře dopadne 🙂… Asi ano, pokud tento KET nevyjde, budu chtít aby se dělo něco víc než jen že mi vloží další embryo. Imunologii máme hotovou taky.

pepetousek
6. pro 2018

@lenjav Tu hsk bych zkusila, já po revizi po porodu srůsty měla a když jsem šla rok na to zase na hsk, měla jsem tam prozměnu nějaký výrůstek..

lenjav
7. pro 2018

@pepetousek
No je mi divné, že za celé dva roky co do Podolí chodím to nikoho netrklo. Ty si si o to řekla? Nebo ti to sami navrhli?

pepetousek
7. pro 2018

@lenjav Pokazde me na hsk poslala Rezacova, ale skrz to, ze mi i pres vysoke davky Estrofemu nerostla sliznice..

lenjav
7. pro 2018

@pepetousek
Aha, no tak to mě roste jak o závod. Takže jestli je tohle jediná indikace k hsk, tak to asi nepotřebuji 🙂. Ale asi toho bude víc. To že 5 pokusů nevyšlo, přes to že jinak bylo vše "ok", není samo sebou. A předpokládám, že obyč utz asi žádné srůsty, nebo něco podobného neodhalí.

sagema
7. pro 2018

@pepetousek děkuju za tu kalkulačku, našla jsem si ji na netu a má tam zajímavé informace. Je tam i dotaz, jestli s vysokým hCG se může říct, že žena čeká dvojčata. Samozřejmě se to tak říct nedá, protože ty hodnoty se můžou velmi lišit, nicméně to jistá indikace být může. Tak jsem velmi zvědavá, co mi řeknou v úterý 11.12. na tom prvním UZ, protože já měla 14 dní po ET, tedy 18 dní po OPU (vlastně ovulaci) hCG 1668,7 a nechala jsem si zavést 2 embrya 🙂

pepetousek
7. pro 2018

@lenjav Zkus to probrat s dr., že bys byla raději, kdyby ti zkontrolovali vnitřek...zákrok trvá 10 min a ještě ten den jdeš domů..budeš mít aspoň jistotu, že je opravdu vevnitř vše OK

pepetousek
7. pro 2018

@sagema Já měla se synem HCG 17 den po KET přes 3 tis. a máme jedno 😉 Zaváděli jsme dvě, dvě se také uhnízdily, ale to jedno se přestalo brzy vyvíjet a syn dál bojoval, tak možná proto ze začátku tak vysoká hodnota HCG... jak říkáš, že tam široký interval, můžeš a nemusíš čekat dvojky 😉

lenjav
10. pro 2018

@pepetousek Tak uz sem po ketu.Tentokrat s pani doktorkou Bahnikovou.Tu sem jeste nemela, tak snad to konecne vyjde.Test vychazi na 24.12., budu ale testovat urcite i driv...A co ty?Jak to u tebe vypada?Jsi dnes taky v Podoli, byla si na krvi?

pepetousek
10. pro 2018

@lenjav Tak to držím moc pěsti, ať to vyjde! 🙂 Já byla dneska na krvi, ale ne v Podolí, ale na své gyndě (bydlím 100 km daleko, tak abych nejela jen na otočku)...výsledky budou zítra, ale tt dnes negativní, takže už jsem se smířila s tím, že to nevyšlo ☹

lenjav
11. pro 2018

@pepetousek Jej, tak to me moc mrzi ☹.Ale je videt, ze se ti dari tehotnet a priste zase bude vetsi sance.Ja nemela pozitivni test jeste ani jednou.Nevim proc se u me nedari.

pepetousek
11. pro 2018

@lenjav Tak HCG 7,4 takže vysadit prášky a zajít si ještě jednou na kontrolní krev, že to (nejlépe) kleslo až na 0.. jinak to je podruhé, co jsem zatím otěhotněla, jinak vždy sněhobílo na testu hodnota hcg na nule..

pepetousek
11. pro 2018

@lenjav Kdy se chystáš testovat? 😉

sagema
11. pro 2018

@lenjav taky jsem strašně dlouho neviděla dvě čárky na testu. Ve své podstatě se o miminko snažím s přestávkou 8 let (před tím ještě s bývalým) a teď to vyšlo, poprvé na TT // 🙂 Tak neboj, jednou to přijde taky, chce to jen strašně moc věřit a ono se to podaří 🙂
@pepetousek to je mi moc líto, ale zadaří se příště. Teď to asi vyjít nemělo. Budu moc držet palce! 🙂

No a já byla dnes na 1. UZ a viděla jsem dvě tlukoucí srdíčka 🙂🙂

sagema
11. pro 2018

@lenjav a držím moc palce, ať máš po stromeček nádherný dárek v podobě // !!! Hoď se do absolutního klidu a nenech se nikým a ničím vynervovat a miminku se bude dařit, uvidíš 🙂

miracleelcarim
11. pro 2018

@sagema juuuuuuu 🙂 moc gratuluji,rovnou dva darecky,at je vse v poradku az do zdarneho konce

lenjav
11. pro 2018

@pepetousek Mrzi me ze ti to nevyslo ☹, budu drzet palce v dalsim snazeni.Kolik ti jeste zbyva mrazacku?..Ja budu testovat nejdriv v pondeli, skoro ale spis pozdeji, dnes sem vlastne 1. den od transferu.

@sagema
@sagema

lenjav
11. pro 2018

@sagema Moc gratuluji k dvojcatkum 😉, to je uzasne!!!My se snazime neco kolem ctyr let, dva roky z toho v CAR a tohle byl sesty transfer.Mame ale uz osmiletou dceru a ta je pocata prirozenou cestou.Nevim proc se ted nedari. Rady ze mam verit a byt v klidu, ty kolem me litaji denne, sice v uspech neverim (uz), ale v klidu jsem a to totalnim.Uz to proste tak neprozivam. A to ze neverim v uspech je vlastne obrana, radeji budu pripravena na horsi variantu a pripadne prijemne prekvapena 🙂

pepetousek
12. pro 2018

@sagema No neeeee, 2 srdíčka!! Tak to vyšlo parádně!!! Jupíííí 🙂

pepetousek
12. pro 2018

@lenjav Tak v pondělí držím pěsti, jestli se odhodláš 😉 Jinak my máme 4 mražáčky (2, 1, 1), takže možnost 3x KET..ale u mě je problém ta sliznice, tak uvidíme, co s ní udělá toto krátkodobé těhu..

lenjav
13. pro 2018

@pepetousek
Já jsem časný testovač, takže nejspíš v pondělí test udělám 🙂.Možná bych ale tentokrát mohla vydržet až do krevního testu (v pátek 21.12.), nechci si ale nechávat naděje tak dlouho a pak být o to víc zklamaná a ještě když je to před Vánocema... Tak to máš podobně jako já. Já mám zamražené 3 blasty (1,1,1) a 6 prvojáder (3+3). Takže sice teoreticky 5 pokusů, ale u těch prvojáder člověk nikdy neví co z nich bude. No hele, sice máš nízkou sliznici, ale i tak si s ní otěhotněla. Já měla 10-ti milimetrovou peřinu (zatím skoro pokaždé) a nic (snad až teď 🙂). Takže si myslím že to u tebe půjde i s tou nižší sliznicí.

pepetousek
13. pro 2018

@lenjav Otěhotněla, ale co když to byl právě ten problém, že to nevyšlo? Uvidíme, já doufám, že se usměje na tebe štěstí teď v prosinci a na mě (v prosinci přirozeně 😉 ) v lednu 🙂

lenjav
16. pro 2018

@pepetousek Mozne to je, ale spis bych rekla ze ne.Kdyz uz se uchytilo, tak mu i nizka sliznice stacila.Krom toho ti pak i rostla.Problem podle me tentokrat ve sliznici nebyl...Diky ze mi drzis palce, snad to klapne.Tentokrat se neuspechu bojim nejak vic, ze se mi ani testovat nechce.Asi tim ze sliznice byla ok a vkladala se blasta, tak by me neuspech vic vzal, v podstate neni duvod aby to nevyslo 🙂.Chtela sem testovat uz zitra, radeji ale asi pockam.Nechci lovit duchy a nechci byt zklamana z negativniho testu a nervovat se jestli tam jeste dve vylezou.Test zkusim asi az ve stredu.V patek pak jdu na krev.

lenjav
19. pro 2018

@pepetousek
Tak test zatím stále negativní. V pátek jdu na krev, tam už to bude tutovka.

pepetousek
19. pro 2018

@lenjav Ty jsi dnes 9ty den od transferu? I po zaschnuti tam nic nevidis?

lenjav
19. pro 2018

@pepetousek Ano, dnes sem 9. den od transferu, není tam ani čmouha.