CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

lenjav
19. pro 2018

@pepetousek Koukej.

pepetousek
19. pro 2018

@lenjav Ach jo 😢 Pritom vse bylo perfektne pripraveno.. Ono se to muze jeste zmenit, treba 11 den budes mit uz douska.. Kolik pripadu takovych bylo! Podivej na me, ja az 12ty den mela hcg v krvi, i kdyz to tedy nedopadlo, ale jsem dukazem, ze se muze zahnizdit pozdeji.. Budu drzet pesti, at v patek neco na testu uz je! Pokud nebude v patek, tak uz to bude definitivni 😢 Tys ted uzivala estrofem pred ketem?

lenjav
19. pro 2018

No ale v pátek budu teprve 11. den po transferu, takže na krev v podstatě taky brzo, pokud ty si měl pozitivní krev až 12. den. Ale tak kdyby tam v pátek byla nula, tak to snad prokazatelně je, ne?
Užívala sem a užívám (do vyloučení těhotenství) estrimax 1-1-1 od 1DC a utrogestan 2-2-2 cca od 12DC.

pepetousek
21. pro 2018

@lenjav Na krev je v podstate brzy, ale v pondeli te asi nikde nenaberou, nebo jo? To bys pak musela az ve ctvrtek.. Dneska si na krev skoc, ale pro jistotu bych nevysazovala prasky az do pondeli.. V pondeli bych si udelala test a pokud by byl negativni, tak bych vse vysadila.. Jinak se omlouvam, ze odepisuji az ted, ale jak jsi me neoznacila, tak jsem sem nekoukala..

pepetousek
21. pro 2018

@lenjav A kdyz neuzivas estrimax, tak ti sliznice roste? Ja bych zkusila pristi ket v nativnim cyklu, uplne bez prasku, jen utrogestan, pokud ti sliznice roste.. Je zbytecne brat estrimax. Cim min hormonu, tim lepe.. Treba jen ten rust podporit kontryhelem, ale jinak nic.. At je to co nejvic prirozene...

pepetousek
21. pro 2018

@lenjav Zkousela jsi dnes test? Nevykouklo tam neco?

lenjav
24. pro 2018

@pepetousek Ahoj, krev byla s totalni nulou, takze mi rekli at vse vysadim a to sem taky udelala.Sliznice mi roste bez estrimaxu, ale pomalu a kolem 15DC myvam tak 5mm.Minuly cyklus v nativu byl a to prave bylo tech 5 mm sliznice.Ted si dam pauzu, chci tu hysteroskopii, 4.1. jdu na konzultaci.Tak se uvidi....Krasne Vanoce vsem 🙂

pepetousek
24. pro 2018

@lenjav Tak to je mi líto 😢 Hsk určitě doporučuji, budeš mít jistotu, že je vše ok! A snad hned další cyklus se už konečně zadaří.. U nás zatím z 5 transferů (7 embryjek) jen 1 vítěz, 4 embryjka nás ještě čekají v mražáku.. Říkám si, zda není nějaká genetická chyba v embryjkách? Ale nikdy jich nemáme tolik, abych je chtěla poslat na to genetické vyšetření, bála bych se, že žádné nebude dobré... Na druhou stranu, i když dobré je, také to neznamená, že to vyjde... Příroda je mocná.. A když to vyjde, je to zázrak ❤️

miracleelcarim
14. led 2019

@sagema ahoj,tak jak se mas a co dvojcatka,uz vite co to budmoc na vas myslim a drzim pesti

sagema
14. led 2019

@miracleelcarim 🙂🙂 to jsi hodná 🙂 Máme se výborně, dvojčátka rostou jak mají, za 14 dní mě čeká podrobný UZ ve 13. tt. Ještě nevíme, co to bude, to tak ještě za měsíc. Zatím si to užívám, žádné nevolnosti, jen čas od času velká únava, ale jinak super 🙂 A co Ty? Jak se má mimčo?

miracleelcarim
14. led 2019

@sagema tak to mam radost,ze se vam dari dobre a vse vypada,jak ma 🙂 my se mame taky dobre,te nasi holce uz 2,5 mesice,zacala se na nas smat a mnoukat...je to materstvi narocnejsi,nez jsem cekala,ale je to krasny,mate se na co tesit 🙂

pepetousek
23. led 2019

@lenjav Tak jak to s tebou vypada?

lenjav
24. led 2019

@pepetousek Ahoj, zítra jdu teprve na indikační vyšetření. Tam mi sdělí termín výkonu. Zatím se tedy neděje nic. Co u tebe?

lenjav
25. led 2019

@pepetousek
Tak 25.2. jdu na hysteroskopii, skarifikaci a průchodnost vejcovodů. Prý tam budu tři dny???A pak bych měla mít ještě doma klidový režim cca 14 dní. Do práce prý nejdřív za 10 dní. Taky si to tak měla?

girafkag
25. led 2019

Holky nestíhám 🙂 Bylo zkouškové, pracuju na bakalářce, teď marodí dcera... Fotka pro představu jak to dopadá, když dají to nejlepší 🙂 tyhle míry neměla dcera ani ve třech měsích. 12.2. druhý jdeme za Darebným. Poděkovat a říct si jak dál s mrazáčky. První samozřejmě budeme zkoušet sami, ale ať víme, kdy je pak čas začít a jak KET probíhá... Moc na všechny myslíme 🙂

pepetousek
25. led 2019

@lenjav Ahojky...ta skarifikace je škrábání sliznice? U koho jsi byla na tom indikačním vyšetření? Jinak já šla po hsk ještě ten den domů, výkon byl dopoledne a cca 4-5h po anestezii s doprovodem domů, klidový režim asi 5 dnů..

sagema
26. led 2019

@girafkag ta je nádherná!! Moc Ti to přeju 🙂
To já mám po včerejším screeningu trochu hlavu v pejru. U obou miminek pozitivní Down. Jedno 1:5 (navíc se nezobrazovaly nosní kůstky) a druhé 1:41. U toho druhého se nebojím, věk mi holt to číslo velmi zhoršuje, ale u prvního se opravdu bojím, hlavně vzhledem k těm kůstkám. Takže povinně plodovka. Bude to ještě dobrodružné ☺️

girafkag
26. led 2019

@sagema děkuji. Jen je to klučina 😊 výsledky nic moc, ale moc držím palečky ať se to nepotvrdí 🍀🍀🍀🍀

pepetousek
27. led 2019

@sagema Jejda! Jak je to mozne? Ja myslela, ze pri IVF je snad nemozne mit downa, vzdyt vybirani nej spermie! Kdy jdes na tu plodovku? Drzim moc pesti!

lenjav
27. led 2019

@pepetousek Byla jsem obednana k dr. Krepelkovi, misto nej tam byla ale takova mladicka sympaticka doktorka (Novakova se jmenovala). Nastup mam den predem a domu pujdu az den po.Ano, skarifikace je jakoby porezani vajecniku.Snad to bude vse ok.Jsem z toho sice trochu vypleskla, ale budu mit alespon vse skontrolovano a treba nam to pomuze k prirozenemu poceti.

@sagema Jej, tak snad budou testy a tim padem i obe miminka v poradku😉😘.

sagema
28. led 2019

@girafkag jejda, promiň, ale i tak platí, že je to krásné miminko 🙂
@pepetousek pokud při IVF neudělají PGD (preimplantační genetickou diagnostiku), tak je šance na Downovu chorobu stejná jako v běžné populaci. A my jsme si to nenechali dělat, protože jsme měli málo embryí.
@lenjav moc v to doufám. Bohužel mi vyšla ne úplně dobře i krev - vysoký volný beta-hCG a hraniční PAPP-A, což jsou taky ukazatele na Downa. Nic teda nějak strašně tragického, ale i tak tam je pozitivní výsledek.

Jinak jsem dneska byla na genetické konzultaci, doktorka byla strašně milá, opravdu v Podolí oceňuju citlivý přístup a snahu nevystresovat, i když nervy samozřejmě mám. Nicméně stejně nedokážou říct, zda ta čísla opravu znamenají velký problém, nebo to bude v pořádku. Když jsem se ptala na její zkušenosti, tak mi diplomaticky odpověděla, že zná případy, kdy i horší výsledky byly pak v pořádku a při lepších výsledcích bylo miminko postižené. Nicméně, protože nechceme s partnerem postižené dítě/děti, tak na tu plodovku jdu a sice 20.2. Za 2 dny budou dílčí výsledky, aspoň na toho Downa a pak do 3 týdnů kompletní genetické vyšetření. Nicméně i když vyjde Down negativní, tak to neznamená, že tam není jiný problém. Pokud mi screenig pozitivní vyšel, tak prý nějaký problém nejspíš opravdu je, jen zjistit jaký a jestli půjde "opravit". Takže únor bude ještě dobrodružný 🙂 Teď se snažím na to nemyslet a být v klidu, ale nedá mi to a tak celý den Googlím 🙂 Nevím, jestli to přináší kýžený efekt, možná bude opravdu lepší se tím nezabývat a počkat, na co přijdou 🙂

lenjav
29. led 2019

@sagema To me mrzi, ze mas takovehle komplikace.Jsou to nervy to vsechno ustat. Nedivim se vasemu rozhodnuti ze nechcete postizene dite, ja bych to asi taky neumela prijmout.Nejhorsi je, ze se nakonec opravdu mohou narodit zdrave deti.Svagrova mela u syna diagnostikovany rozstep a narodil se uplne zdravy kluk. Doufam ze snad nakonec i u vas bude alespon jedno miminko zdrave.I kdyz v takovem pripade by se asi stejne musela donosit miminka obe co? Moc moc drzim palce at jsou vysledky co nejlepsi a nakonec to vse dobre dopadne 😘🙏🏻

sagema
29. led 2019

@lenjav děkuju 🙂 vůbec netuším, jak by to bylo v případě, kdyby jedno bylo zdravé a jedno postižené. Ale už jsem se dneska naladila do módu "pohoda, neřešit to a užívat si těhu". Stejně s tím nemám teď sebemenší šanci něco udělat, takže klid a užívat si to a prostě počkat 🙂

A jak jsi na tom Ty? Jak se cížíš po výkonu? Dobrý? Vše v pořádku? Taky Ti moc držím palce, aby to pomohlo!!

lenjav
30. led 2019

@sagema
To je dobře že se dokážeš nestresovat 😉. Jak píše, stejně musíš počkat na výsledky a teď s tím nic nezmůžeš...Já jdu na tu "operaci" až 25.2. 😉. Zatím tedy času dost.

sagema
30. led 2019

@lenjav aj, a já myslela 25.1. Tak držím palce, ať jsi brzo fit a brzo budou // 🙂 Jak dlouho budeš muset po zákroku čekat?

lenjav
31. led 2019

@sagema
Ne ne, až 25.2. 😉. No po zákroku bych měla dodržet cca 3 týdny sexuální abstinence. Takže to začneme zkoušet s novým cyklem. Jsem zvědavá jestli budu mít tu ovulaci a nebo ne. Ještě zvažuji jestli budu sledovat jen ovulačními testy, nebo budu chodit na folikulometrii. Tak mě tak napadá, že by se mohla zkusit inseminace, když už konečně budu snad mít pravidelný cyklus s ovulací 🙂. Tak uvidíme co bude.

sagema
31. led 2019

@lenjav no, taky to máš teda dobrodružné. Někdy stačí "trochu" pomoct a pak se zadaří samo. Určitě i Ty budeš tenhle případ 😉

lenjav
1. únor 2019

@sagema
Jj, už sem toho vyzkoušela fakt hodně a už to dlouho trvá. Je těžké nebrat si to a být v pohodě. Ale po těch letech si myslím že trochu nadhled nad tím už mám. Co se dá dělat, prostě musím vydržet. Však můj čas taky přijde 🙂

sagema
24. únor 2019

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, tak přidám zprávu, jak to vypadá u nás. Bohužel se mé tušení a šestý smysl, který jsem měla už od začátku těhu potvrdil. Podle výsledků plodovky je miminko A v pořádku, ale miminko B má Downův syndrom. Štěstí je, že jsou bi-bi, to znamená úplně oddělená, každé se svojí placentou a plodovým vakem. Takže řešení je "poměrně jednoduché". Postižené dítě nechceme.

A jak u vás? Už má některá //? Doufám, že si přečtu nějaké pozitivní zprávy 🙂 Držím vám palce!

girafkag
24. únor 2019

@sagema chápu tě a držím palce ať už nejsou žádné další komplikace.