CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

petulet
22. lis 2012

@pikusa ty jsi si nechala udělat i rozmraženýho embryjka PK?

petulet
22. lis 2012

@maja1111111 jak ty se máš? kdy tě čeká další ketík?

julie74
22. lis 2012

Ahoj,

ráda bych se přidala do diskuze. Mám nízkou AMH, ostatní hodnoty v pořádku, celkem kdejakou informaci jsem sehnala po internetu, od doktora jsem si jich moc nepřinesla. Ale není mi jasné, jaký je rozdíl mezi nativem a minimálkou? A pokud je, je už minimálka pokus IVF pro pojišťovnu? Z mých dotazů je jasné, že jsem před prvním pokusem, ale jsem dost samouk, pan doktor měl pro nás tak „dobré“ zprávy, že jsme ani nevěděli na co se ptát, studovala jsem až doma. díky moc za radu
jste tady někdo s nízkým AMH ? Pořídili jste někdo DHEA a odkud ?

maja1111111
22. lis 2012

@petulet u mě celkem nanic..ted se to stoplo,protože jsem neměla ovulaci a,tak řeším zda to zkusit až to dostanu..problem je že nevim kdy to dostanu...brala jsem antikoncepci vkuse přes 2 měsíce,tak se mi to rozhodilo...a nevím co bude pokud vyjde ket na vánoce...zda tam někdo vubec pracuje... 😕 ..ale na další rok se mi čekat nechce...

sofie1974
23. lis 2012

@julie74
Ahoj Julie, vítej 🙂 Nevím, jestli je pro Tebe nativ nebo minimálka to pravé ořechové, pokud máš nízké AMH. Já mám naopak zase moc vysoké AMH, a proto mi v CARu doporučili nativ. Pokud chceš vědět něco o nativu, jak probíhá v Podolí, napíšu víc.

petulet
23. lis 2012

@maja1111111 aha,no tak asi někdo bude v caru i na Vánoce. Tak pokud to někomu vyjde přeci na nějaký svátek,tak přeci nmeřeknou my tu nejsme. No já to dostávám taky nepravidelně. Tak uvidím,kdy to dostanu.

maja1111111
23. lis 2012

a ty jdeš taky na další pokus,??dnes jsem se ptala a vypadá to na svátky bledě..emryoložka bude pryč a s doktorem by se to muselo pořešit..ale bez embryoložky to nejde.. ☹ .no uvidím kdy to dostanu a zavolám tam ,zda se to dá vypočítat..ale odkládat na leden to nemužu..musela bych až za pár měsícu--nechce se mi čekat...a kdy to dostanu netuším... ☹ ..

darazv
23. lis 2012

@maja1111111 ahojky mne pred rokom vysiel KET na piatok 23.12 a prebehol normalne boli tam vsetci 😉

maja1111111
23. lis 2012

@darazv jojo to oni tam jsou ale 24,25 a 26.12 už ne..a těžko se to dá ovlivnit kdy mi to tam dají..no nevím,budu doufat,že snad ano

darazv
23. lis 2012

@maja1111111 a dnes kolkí dc?

adriene
23. lis 2012

@pikusa Mooooc gratuluji k 2. čárce, teď už jen držet palce, ať vše dobře dopadne 😉 Vidíš a to jsi to po prvním testu vesměs vzdala... ne nadarmo radí netestovat brzo 😎

maja1111111
23. lis 2012

@darazv ted mi to stopla nebyla ovulka a pak bych to měla dostat koncem listopadu a začátkem prosince...ale moc tomu nevěřím...mám to rozhozené...

darazv
23. lis 2012

@maja1111111 držim palce aby prisla cim skor a mala si ketik v decembri.

sofie1974
23. lis 2012

Tak holky, mám výsledky z imunologie-opět zvýšená buněčná imunita, tudíž 2 měsíce prednison a gumo sex, ak kontrola a pokud bude vše dobré, tak snad koncem února další snažení. A to jsem se těšila, že na to vlítneme už v lednu:(

maja1111111
23. lis 2012

@darazv moc děkuji 🙂

julie74
23. lis 2012

Díky moc Sofie, já mám totiž myšlenku, že jednak MUDr. Machač tvrdí, že nějakou velkou stimulací nejspíše vyrobím stejně malý výsledek, co do počtu vajíček, a měla jsem tedy představu, že napoprvé by jsme to zkusili takhle. Aby se vůbec zjistilo, jak funguju. Protože tři pokusy na IVF se mi zdají dost málo na nějaké zkoušení. A jestli vyrobíme společně třeba dvě vajíčka, tak myslím, že na malý pokus to stačí. A je možné celkem rychle to zopáknout. Netvrdím, že moje samoucká teorie nebude mít zádrhel, příští týden se s tím svěřím panu doktorovi. Můžeš mi, prosím, popsat Nativ v Podolí ?

sofie1974
23. lis 2012

@julie74
Máš ve zprávě 🙂

malinka_02
23. lis 2012

@pikusa je koukam na testik, tak to je super!!! Co dnesni? Kolikaty to byl ket?

malinka_02
23. lis 2012

Ja sem pekne nastvana..vcera sme byli na te imunologii. Pta se nas dobry a mm tam loni byl na spermiogramu prvnim kdyz se omylem objednal tam misto do caru. A tenkrat mu vrazil vysledky ze to neni nejhorsi. na chodbe a cau. A vcera prvni ze vysledky nam nedaji ale daji je do karty pro car pritom ja je chtela vysvetlit. A pak kouka a rika jo vy ste tu byl loni a mel st nizke protilatky a my koukali.To jako nemohl rict pred rokem? Proc tam teda chofime! Rok sme to mohli resit a mit aspon doma sanci malou..A pak jdu na endokrinologii a ona ze kdyz chci otehotnet tak mam brat 2x takove davky. No ale proto sem tam sla uz na zacatku ne jen tak! To mi taky mohla rict. Fakt sem si pripadala jak bkbec!

sofie1974
23. lis 2012

@malinka_02
To je divný, já si dneska výsledky na imuno sama vyzvedla, abych to nejdřív prozkoumala a pak je odnesla o 2 patra dolů Řezáčové. Sestřička mi udělala kopii zprávy a Řezáčová (i když měla narvanou čekárnu) mě na minutku pozvala dovnitř, abychom výsledky probraly. Takže co teď, objednáš se na konzultaci k těm výsledkům k Darebnému?

sofie1974
23. lis 2012

@danci70
Ještě se vrátím k tématu mimálky x nativ x IVF. IVF-klasika, kterou asi všechny známe-dlouhý nebo krátký protokol (záleží, jak jsi reagovala na předchozí stimulaci např. v rámci IUI-co jsem tak pochopila z praxe, dlouhý protokol dávají holkách, kterých se tolik netvoří vajíčka, krátký zase těm, který s tím nemají takový problém). Nativní IVF-stále je to ale IVF je založeno na modelu, že se chce získat velmi málo, ale kvalitních folikul (vajíček)-přitom je ovšem většinou potřeba alespoň minimální stimulace nějakými hormony (např. Clostík). Výhody oproti klasickému IVF, že to není taková zátěž pro tělo, nebereš tolik hormonů a odběr folikul je bez narkózy, protože jich máš málo (já například při mém nativu měla 4 folikuly, 1 vajíčko). Minimálka IVF je dle mého takový kompromis mezi nativem a klasickým IVF-opět se jede na to, aby nebylo moc hormonů, ale přeci jenom se chce více folikul, takže odběr musí být asi pod narkózou a od toho se odvíjí asi vyšší cena (nativ v Podolí stojí 10 000 Kč+2000 Kč za ISCI), minimálka nevím, asi záleží, co všechno musí ordinovat. Možná by zde byla zajímavá diskuze na téma, jaké protokoly a proč jste každá absolvovala a s jakým výsledkem

pikusa
23. lis 2012

Ahoj holky....
radost byla předčasná a mamatest comfort hodil falešnýho ducha...
dnešní ranní mamatest byl naprosto negativní....
takže nic.........
Ach joooooooooooooooooo

sofie1974
23. lis 2012

@pikusa
Ach jooooooooooooooo, trošku jsem se o tebe dneska bála, ale stejně falešný hodně silný duch 14. den? Stejně bych si došla na krev-kvůli HCG

pikusa
23. lis 2012

Uvidíme jak mi bude ale nikam se asi nedostanu malý je nemocný a budu s ním doma teď leží a hoří dneska dostat antibiotika a není mu dobře. Tak v pondělí musím pro ošetřovačku že bych se zeptala mé obvodní jestli mi vezme krev

sofie1974
23. lis 2012

@pikusa
Udělej to, nechci strašit, ale nedej bože, aby to bylo mimoděložní:( Spíš to vypadá jako na biochemické, ale ještě se to může vyvrbyt dobře

darazv
23. lis 2012

@sofie1974 biochemicku som mala ja 2 krat po transfery ☹

maraida
23. lis 2012

Ahojík! Tak jsem dnes(vlastně už včera) byla na krvi,je negativní a rovnou se domluvila na 2.IVF.Budu mít opět dlouhý protokol,takže mi to vychází,že bych s ním začala někdy kolem poloviny prosince a OPU a ET by byl kolem půlky ledna.
Co se týče dlouhého protokolu,tak nevím proč mi ho Dr.dává(že by kvůli vysokému věku?),ale minule jsem měla 10 folikulů,z toho 7 vajíček.

pikusa
24. lis 2012

Holky já měla to embryo glue....takže to drží toho embrouše v děloze.....právě to i předchází mimoděložnímu těhotenství...
Prostě test byl šmejdovní

@maraida budu ti strašně moc držet palce.......a všem tady vlastně 🙂
já dlouhý neměla....nevím,podle čeho to tak rozhodují a dávají

malinka_02
24. lis 2012

@pikusa to me moc mrzi!!! ☹ a ja myslela ze si tady tu smulu prolomila.. Tak se drz!

malinka_02
24. lis 2012

@sofie1974 me rekli ze mi je daji do karty a az pujdu do caru tak tam budou,ale az za mesic a pokud budu chtit neco tak mam zavolat..ale vzhledem k tomu ze nam ani nerekl ze ma manzel zvysene protilatky tak co nam asi rekne ted..