CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

malinka_02
6. kvě 2012

@pikusa no právě.. já bych raději byla doma pokud by byl problém než rovnou do toho zápřehu v práci.. mám dost psychicky náročnou práci.. šefová nás furt dusí, řve po nás a sem tam i 12 hodin denně protožr vždycky v 5 začně mít požadavky..
@zuzij to já se toho bojím, že si vezmu dovolenou na IVF pak to nevyjfde a nebudu mít ani dovolenou, to bych radši tu neschopenku ale nevím jak to provedu..

zuzij
6. kvě 2012

malinka_ 02 taky jsem mela šéfa co zadíval práci za 5 minut 5. . . opravdu jsem ho za to milovala. Já bych to s tou neschopen po OPU zkusila domluvit v Podolí, když "pikusa " psala ze nabízeli neschopenku. Kdyby jsi řekla ze máš psychicky náročnou práci. Já mam fakt kliku že mužů pracovat z domova přes VPN připojení takže to prinejhorsim vyřeší takto.

pikusa
6. kvě 2012

@malinka_02 hele,oni ti jí napíšou......jim to je přece jedno 😀

malinka_02
6. kvě 2012

@pikusa no je to složitý mojí šerfový je 36 děti nemá a když přijdu s neschopenkou z podolí tak je to jasný a budu se bát že mě vyhodí, myslela sem si že to zkusím přes gyndaře ale koukal na mě jak zjara, že to je falšování..

pikusa
6. kvě 2012

@malinka_02 ale však Podolí není jen IVF ne?????prostě jsi byla na gyn.zákroku.......

pikusa
6. kvě 2012

@malinka_02 jo a nemá protože to třeba taky nejde.....co ty víš

malinka_02
6. kvě 2012

@pikusa ne ne, ona děti nechce pomalu je kvuli tomu na rozvod, a její nejlepší kamarádka - dnes její pravá ruka v práci nemá ani manžela a ani toho nechce ..
No to jo, ale ona se na vše vyptává - dřív sme byly kamarádky než se tak změnila a začla všechny šikanovat a nevím jak ji dokážu lhát do očí až se zeptá..bojim se toho..

ivkaj
7. kvě 2012

@malinka_02 nechci tě strašit, ale jako bych viděla sama sebe před pár lety - makala jsem 12h denně, šéfka byla šílená (oddaný workoholik, tekřka bez osobního života a očekávala to i od ostatních). Do prvního umělka jsem šla s tím, že je to hotová věc, povede se a já si budu užívat doma na neschopence. Ale myslím si, že ten stres tomu prostě neprospívá 🙄
Nemůžeš se zkusit domluvit na PN třeba s obvoďákem?

darazv
9. kvě 2012

@pikusa Ahojky po dlhom čase som tu 🙂 tak čo sa týka mna som uplne zdrava mam za sebou imunologiu,hematologiu,genetiku a 17.5 iden na UZ a ak bude všetko oki čaká ma 4 ket dufam že posledny lebo predstava do 2ivf ma desí ☹ mam posledne dve varky jednu morulku a dve embrya.A ako to je s tebou?

malinka_02
9. kvě 2012

@ivkaj no bohužel to tak asi je, a tobě vyšlo kolikátý IVF? A vyšlo to v tý práci nebo si nakonec odešla?

ivkaj
9. kvě 2012

@malinka_02 z práce jsem nakonec odešla. Byla jsem už tak vystreslá, že jsem ani neměla odvahu dát výpoveď a "pomohlo" mi až když jsem od šéfky dostala písemné napomenutí pro neplnění prac.povinností :-/ Pak už jsem řekla, že končím, než čekat na vyhazov pro hrubé porušení prac.kázně.
Měsíc jsem se dávala dohromady, pak jsme se vrhli do třetího pokusu, chodila jsem k tomu na akupunkturu a užívala si slunečné jaro ;o)

malinka_02
9. kvě 2012

@ivkaj no právě přesně takhle sem na tom já, jenže ted je to tak že když dáš výpoveď tak nedostaneš ani podporu, ne že bych chtěla žít na podpoře.. ale hypoteka a mám strach že kdybych nenašla hned práci tak by nás to dost ohrozilo.. A ještě mám 30 dní dovolený tak jí chci vyčerpat a pak uvidím..

malinka_02
10. kvě 2012

Tak mi dneska volali z genetiky že se jim uvolnil termín tak jdeme už zítra tak to je super. A co super není, že mám zase zánět močáku a ATB takže jdu 8. 6. na operativní rozšíření močové trubice. Takže se mi to IVF mohlo přiblížit a zas nic..

jara
10. kvě 2012

ahoj kočky, jen nakukuju. Zítra jedeme s manželem do Podolí doplatit za mražení, tak se těším na výlet. 😉 a všem dalším přeju hodně štěstí! 🙂

malinka_02
11. kvě 2012

tak dneska gentika, výsledky budou za měsíc a pak prý si máme zavolat a do 2 týndu objednávají, takže stejně 6 týdnů 😒

pikusa
14. kvě 2012

@malinka_02 tak dneska držím palečky a at je vše ok 😵 a hele,nejdřív vyléčit a pak na IVFko 🙂
@darazv tak budu strašně moc držet palečky.....a já????nějak mě přešly myšlenky na KET....práce,domů,uklízet,přemýšlet,kdo bude hlídat Matese.......je toho víc a tak jdou myšlenky jinam.......uvidíme co a jak v létě

maja1111111
15. kvě 2012

@pikusa ahoj mužu se zeptat ,když si měla odběry vajíček,byla si pak na neschopence?? a jak po transferu??vubec nevím zda se mám hodit marod..dovču mi nedají,musíme to hlasit 5 tydnu do předu,děsná buzerace 😠

zuzij
15. kvě 2012

připojím se k dotazu, jsou tu holčiny, které už mají odběr vajíček a transfer za sebou. Jak dlouho jste po každém zákroku byly doma, případně je to nějakým způsobem bolestivé? díky

pikusa
15. kvě 2012

Holky....já byla doma ale jen proto,že to bylo v době letních prázdnin,dělám ve školství,tak jsme měla dovolenou
Ale neschopenku mi nabízeli už po OPU když jsme měla tolik folikulů....jinak po ET dávájí bez problémů.....a nebýt to v době dovolené,vezmu si neschopenku.....

ivkaj
15. kvě 2012

@maja1111111 @zuzij na OPU a ideálně i den po něm se volno určitě hodí. V den zákroku tě pustí stejně nejdřív v poledne a já osobně byla jak po flámu. Břicho mě trochu bolelo, protože mám jeden vaječník jakoby víc v břiše, takže asi museli víc dolovat.
Já jsem byla po ET vždycky doma. Pár dnů jsem odpočívala a pak se snažila užívat klidu a pohody. Vím o kočce, která šla po ET do práce a otěhotněla (známá jela třeba z Brna domů na Slovenko a má krásná dvojčátka) a v některých soukromých centrech nechávají ležet do druhého dne a těhotenství se nekoná. Prostě je to věc mezi nebem a zemí, jen stres tomu asi moc nepřidá.

jara
16. kvě 2012

Přesně jak píše ivkaj, je to mezi nebem a zemí, spíše záleží na psychické pohodě, každá jsme jiná, takže bych se řídila vlastní intuicí. 😉 Já osobně jsem dvakrát po zákroku doma byla (neschopenka), vlastně už před zákrokem a šla bych znovu. Myslím, jak jsem hodila práci za hlavu a užívala si volna, mi přispělo k tomu, že jsem nakonec měsíc po neúspěšném IVF otěhotněla přirozeně. 🙂

jara
16. kvě 2012

@zuzij při prvním transféru (dělali mi v jiném CARu) nic bolestivého nebylo. Při druhém (v Podolí) se Dr. nemohla strefit, tam kam chtěla, takže to nebyla otázka 3 minut, jako obvykle, ale ležela jsem tam asi 15 min a nic moc příjemného to nebylo, ale v duchu jsem si říkala, porod bude o dost horší. 😀

zelvik
16. kvě 2012

@jara Ahoj, taky mám za sebou podobnou zkušenost z Podolí - ET nebylo "šup tam a hotovo", naopak - taky se nemohla trefit a poslala pro MUDr. Řezáčovou, ať to udělá. Takže jsem čekala, než pro ni dojdou, než přijde, než si nandá rukavice...15 minut to snad nebylo, bylo to míň, ale pak jsem někde četla, že to pro embryo v tom katetru není dobré, když je "mimo a v té zimě" víc jak 5 minut. Nevím, možná jen hledám mouchy, abych nějak odůvodnila, proč mi ET nevyšel:(

jara
16. kvě 2012

@zelvik U mě byla tedy přímo Řezáčová. Myslím, že ten katetr dávali ještě někam (do chladna, či kam, nevím!), ale nějaká komunikace ohledně toho s embryoložkou proběhla. Byla jsem ale tak vystresovaná a vyplašená, že jsem nebyla schopná moc vnímat, jen jsem se modlila, ať už je to za mnou... ☹ A ty jdeš do dalšího pokusu? Máte ještě něco na KET?

zelvik
16. kvě 2012

@jara Hmm, tak to si pamatuju úplně přesně, že u mně ho nikam nedávali a držel ho pořád někdo v ruce... 😒
Jojo, máme 3 sněhuláky, mražené 1 a 2, tak do toho půjdu.

jara
16. kvě 2012

@zelvik Na kdy KET plánujete?

zelvik
16. kvě 2012

@jara NO už jsem ho chtěla absolvovat teď, hned v cyklu po tom nevydařeném ET. Jenže já už předtím měla problém s vysokou sliznicí - 20mm, ta se při MS odtrhla, ale Řezáčová při ultrazvuku říkala, že teď už by byla vysoká akorát, ale zase není homogenní (jako souvislá peřinka), asi jak se trhala, tak to není souvislé a navíc objevila malou cystu, takže NIC a odklad do dalšího cyklu. Tak jsem otrávená

zuzij
16. kvě 2012

ahoj holky, díky moc všem za zkušenosti a informace 🙂 Myslím že na OPU si 2 dny volna vezmu určitě to nebude v práci problém a na transfer uvidím ale snad ta dovolená taky půjde....3 dny bez penízků kvůli neschopence se mi moc nevyplatí. A radši budu doma v klidu na dovče a nebudu se stresovat co v práci....Já jsem totiž taková,že se prostě od té práce odpoutávám těžko a kdybych pracovala z domova tak to asi bude stejný jako kdybych seděla v kanclu.

malinka_02
16. kvě 2012

@pikusa no ted doberu ATB pak jdu na kontroly s močí a na předoperační snad to dopadne dobře, sem objednaná už na 8.6: na rozšíření močové trubice a MS by měla pak dojít cca 10.7. pokud mi to narkoza nepohne,. tak to by IVF bylo cca 22.7: tak to je měsíc apůl potom tak to by mělo být už ok, říkali že za 3 dny dobrý a pak že tak 14 dní problémy při čuraní..
@zuzij tak to mám stejně, mě volají i dovolené i neschopence, ale říkala sem si že když IVF nevyjde tak by si spravila chuť dovolenou, když vyčerpám všechnu na IVF tak pak budu zklamaná a nebudu moct ani někam vypadnout a vypnout 😒

jara
17. kvě 2012

@zelvik Uplně chápu, jak se cítíš. Také jsem měla odklad o měsíc (kvůli cystě) a nesla jsem to hodně špatně. Už jsem měla všechno naplánované, nalajnované, v práci jsem to řekla, a najednou taková čára přes rozpočet! Nakonec jsem byla i ráda, jelikož ten odklad o měsíc znamenal to, že jsem si pěkně užívala celý Vánoce doma. Sice se špatným zakončením - zázrak se nekonal - ale i tak jsem si je pěkně vychutnala a na všechno se vybodla. Přeju, ať ti to rychle uteče! A co lázně, nad nima jsi nepřemýšlela??