CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

vendi1
23. zář 2009

Jeee zapomnela jsem se odhlasit, to jsem psala predtim jaaaaa 😀

macous
23. zář 2009

Ahoj holky,
Piku, náš malinkej spí v noci až moc 😀 včera jedl v 19:30 a probudil se v 6:15 - měla jsem prsa až u brady a dneska ani nevím, že ho mám, probudí se, nakojíme, přebalíme a zase dobrou 😵 jsem zvědavá, jak se mu bude chtít spinkat v noci, když dneska spí celý den. Nejvíce mi vyhovuje, když se probudí jednou za noc mezi 3-4 hod. a pak spí do osmi, to je jeho normální režim - zatim, jen doufám, že mu to takhle vydrží 🙂
A co zuby Piku, to se asi budí proto ne?

Vendi, no já si říkala, kdo to tady píše asi omylem a tos ty 😀 😀 Já to patlám i svým vlastním mlíčkem - bradavky a je to o dost lepší, už to i malinko polevilo - zázrak, ale teda já žádnou mast v Podolí na prsa nedostala 😕
To je super, že Apolenka takhle přibírá, šikulka jedna, já ti to říkala, že to doženete jak prd 😀 😀 A to jsi mi připoměla, že brzy půjdeme na další kontrolu kyčlí, měla jsem dávat dvě plenky navíc, ale hodila jsem na to trochu bobek, malej v tom řval a kroutil se, tak mu dávám navíc jen jednu plenku a to ještě jen na noc. Nález jsme stejně měli minimální a tak čekám na tu 3 měs. kontrolu, co na ní teďka půjdeme - radila jsem i se svou Dr. a prý v pohodě 😉

Jinak pořád přemýšlím, jestli dát Prevenar už na 3 měs. nebo až na 6............

pikusa
23. zář 2009

Macous.....jen at spinká 🙂 bobeček malej
My už zoubky asi za chvíli najdeme,pořád loví v pusince a slintá a slintá....ale to už asi 2 měsíce 😲
Jinak kyčle....my měli dávat po první Ko plenu navís---dávala jsem jen na noc.Pak po druhé KO zase...to už jsem nedávala.A ted na KO...v pořádku,máme jadýrka a už tam nemusíme 😀
A nechci ti brát iluze,mates to takhle měl taky.....a ted prd.reži se nám změnil 😲
Vendi.....krásně přibýváte,to je mooooooc dobře 😀
Joooo a my nedávali Prevenar,ale Synflorix----je to skoro to samé a 1.dávku dostal 14 dní po 1 hexe.Ted už půjdeme na 3. dávku.

ploucnice
24. zář 2009

dobré ráno, nezlobte se, že jsem vám sem takhle vtrhla, měla bych jeden dotaz ohledně CAR Podolí, jsem po prvním neúspěšním IVF v červenci, listopad-prosinec bych měla podstoupit druhý pokus. Původně mi dali krátký protokol, ale reagovala jsem špatně, ze 4 folikulů jen dvě dobrá vajíčka, dobře oplodněna, dobře se vyvíjela, ale těhotenství se nekonalo. Tentokrát mi doporučují dlouhý protokol. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jediné co mi řekli, že manžel nemá moc dobré spermio, vyšetření mám imuno i genetiku za sebou, vše v pořádku, jen mi stanovili PCO, přičemž mi teď dělali kontrolní HP a ten byl mnohem lepší než když jsem k nim nastupovala, tak vůbec nevím. Doufala jsem, že mě pošlou na laparku nebo hysterku, ale prý je to zbytečné. Podstupovali jste před IVF nějaký z těchto zákorků?

pikusa
24. zář 2009

Ahoj Ploucnice...
já měla 2 stimulace a obě protokol krátký a já zase reagovala až moc.
přítel taky špatné spermio,já anovulaci a PCO.....a vyšetření jsem měla jen genetické....
tak třeba holky poradí.
A at se zadaří 😉

ploucnice
24. zář 2009

Ahoj Pikuso, děkuji za reakci. Myslím, že spolu jsme cca v tom červenci tady konverzovali 🙂 , já se právě bojím, že když jsem takhle špatně reagovala, aby mi ten dlouhý protokol sedl lépe. Snažím se Darebnému důvěřovat, že laparo není v našem případě, vzhledem k SPG potřebná, ale červíček ve mně hlodá. Už je to rok a půl co jsem měla MA a to se nám podařilo spontánně, tak nevím, kde je najednou chyba. Pravdou je, že sami doktoři nemůžou vědět, jak kdo bude reagovat. Jak dlouho po sobě jsi měla druho stimulaci?

pikusa
24. zář 2009

Já jsem stimulovala v březnu loni a to mi stopli před odběrem....měla jsem moooooocccc folíků
a pak jsem začala znova v červenci s nižšími dávkami a povedlo se....
Jo a pamatuju si tě podle Nicku....Ploučnice-ta teče tady u nás 🙂
Jo a Darebný je dobrý...

ploucnice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pikusa
24. zář 2009

To už se tady řešilo....mě začali ET bet UTZ ale mám zakloněnou dělohu,tak ho nakonec dovezli.
Ale řez.to dělá bez něj.....prý je profík,tak už ho nepotřebuje.

ploucnice
24. zář 2009

aha, pročtu si diskuzi, já mám dělohu právě také zakloněnou, ale to spíš už budu pak směřovat na Darebného před transferem, tuto otázku. děkuji za odpovědi Pikuso. Pěkný den.

pikusa
24. zář 2009

Není zač a přijd nám říct,co a jak 😉

macous
24. zář 2009

Ahoj,
tak koukám, že Piku pěkně prodiskutovala 😵
Já jen dodám, že mě taky dělali ten poslední - úspěšný transfer bez utz a dělala ho Řezáčová 😀 tak hodně zdravu Ploučnice a neboj, ono se zadaří 😉

Piku, já jsem taky na to spaní do budouna zvědavá, ale říkám si, že každá dobrá noc je super 😀 😀
Váš Matýsek bude mít za chvilku půl roku 😲 a ten náš 3 měs. 😨 to snad není ani možný 😀

pikusa
26. zář 2009

Ahojík macous....
no 2 noci ted byly super,dnes zase děs....snad co 2 hodiny vzhůru...
a malej má rýmu,tak se mu i špatně dýchá...
Jinak jsme začali chodit na plaváníčko a přesně si pamatuju,jak mi to přišlo daleko,když jsem posílala přihlášku a že to je až od půl roku...no a máme za sebou 1.lekci 🙂 sice trošinku předčasně....krapínek před půl rokem...ale bylo to moc fajn.
No a je pravda,že mi to nikdy tak neutíkalo,jako ted s prckem.

vendi1
26. zář 2009

Ahoj holky,
jdu Vas pozdravit.
Mame po kyclich a vse dopadlo dobre. Kontrola v listopadu. Doktor byl poradny vtipalek 😀 .
Macous ty jsi nedostala v porodnici tasku a krabici s propagacnima predmetama?? 😲 Tam byl krome jineho i ten vzorek toho kremiku na bradavky. Ja doma mela dva, jeden jeste z predporodniho kurzu.

Jinak ad ockovani. Tady jsem nasla prispevek holciny co psala mudrovi na jine diskuzi. Mozna ti to Mac pomuze v rozhodovani:
Vážený pane doktore, ráda bych znala Váš názor na očkování vakcínou Rotarix? Synkovi je 7 týdnů, je zdravý, donošený, plně kojený, prospívá. Stále se nemohu rozhodnout, zda-li toto naočkovat. Přijde mi, že společně s očkováním na pneumokoka (necháme očkovat) a povinným očkováním, je toho už pro dětský organismus až až. Zároveň se, ale bojím, abych si později něco nevyčítala. Kdyby vy ste měl malého synka, nechal byste tuto vakcínu naočkovat??? )
Ještě bych se chtěla zeptat ohledně toho pneumokoka. Kloním se spíše k Prevenaru (druhou dávku by zřejmě dostal již tím "vylepšeným" Prevenarem), ale nevím, zda-li ten nový Prevenar bude bude indikován i na zánět středouší jako je ted Synflorix? (četla jsem, že při očkování Prevenarem mají děti o více než 30% větší šanci, že právě zánětem středouší onemocní) Jakou vakcínu byste v této době doporučil spíše?
Velice Vám děkuji za Vaši odpověď a čas.
S pozdravem a přáním pěkného dne

Je to perorální vakcína a stimuluje lokální imunitu ve střevě, přetížení imunitního systému bych se rozhodně nebál. Očkování doporučuji. Pokud by takto malé dítě zejména do 3-5 měsíce života prodělalo rotavirový průjem, tak téměř s jistotou skončí na infuzi v nemocnici (pobyt většinou 5-7 dnů) a může i poté přechodně netolerovat mléko (až 14 dnů) což je také komplikace. Prevenar třináctivalentní bude k dispozici určitě a proto je lepší první dávku aplikovat současný sedmivalentní Prevenar. Ochrana stran zánětu středního ucha je podobná (rozdíl cca 2%). Je nutno si uvědomit že je známo 90 sérotypů pneumokoka (očkuje se proti těm nejhorším nejinvazivnějším) a proto není nikdy vyloučeno že dítě onemocnění méně nebezpečnými kmeny pneumokoka

Piku plavanicko....taky se tesim az zacnu chodit s Apolenkou. Videla jsem, ze uz se nekde plave i od 3. mesice, ale to mne prijde brzo a pres zimu se bojim at se nenachladi broucek mala a nebo jeste lepe receno ja 😀 😀. Jsem stary zmrzlik 😀

Jinak Ploucnice, mne delala transfer Bahnikova a taky bez UTZ a preji Ti hodne stesticka 😉

pikusa
26. zář 2009

Vendi...já jsem taky zmrzlík.....
tak snad to přežijeme oba ve zdraví......
Jej Rotarix...na co to je???musím pohledat

ivkaj
28. zář 2009

Ploucnice, na transfer bez UTZ jsme se Řezáčové ptala a ta mi řekla, že je zkušená a UTZ k tranferu nepotřebuje. Ale méně zkušení kolegového ho prý používají, tak nevím.

Jinak já měla první pokus krátký protokol, ale z 10 vajíček bylo 7 prázdných, a k tranferu nakonec jen dvě. Psala jsem i do nějaké netoév poradny, kde mi dva doktoři z jiných CARů doporučili dlouhý protokol.
V tom se tedy shodli s Podolím. Takže mám v sobě zastavovací injekci a ve St na kontrole uvidím co a jak. Jen doufám, že tam neprosedím celý den.

ploucnice
30. zář 2009

Ivkaj, taky mi teď řekli, že tentokrát ten dlouhý protokol. Jsem jen nervózní, protože tady na jedné diskuzi dvě holčiny z Podolí odcházejí, protože si myslí, že to tam lékaři zanedbávají a málo zkoumají, tak jsem z toho celá rozladěná. Je pravda, že jsem doufala, že by aspoň tu laparo mi udělali, aby prozkoumali, proč se teda embrya neuchytila. Ty jsi spokojená s Podolím? Já tedy nemám výhrad, ale jak to čtu, tak začínám přemýšlet všelijak. Dej prosím vědět, jaký ten dlouhý protokol je, mně mají i zvýšit dávky.

ivkaj
1. říj 2009

Ploucnice, musím říct, že po včerejší návštěvě jsem byla spokojená. Ř. úsměvavá, říkala co a proč dělá, nestačila jsem se divit. Doufám, že jí to vydrží.
S laparkou záleží na tobě. Jestli máš třeba příznaky které by ukazovaly na nějaký možný problém asi bych na ní trvala. Ale o to vše si pak posuneš další stimulaci.

Dlouhého protokolu se neboj. Mě osobně zastavovací injekce nic moc neprováděla a za 15dní od ní se začíná se stimulkou. První dávka je zvýšená a pak už pokračuji v dávkování jako před tím, jen to bude všechno delší.

ploucnice
1. říj 2009

Já tedy chodím k Darebnému, ale transfer mi v červenci dělala Řezáčová. Právě žádné příznaky na sobě nepozoruji, ani nemám extrémní bolesti při MS ani před a cyklus mi trvá tak 5 dní, takže když jsem si četla ohledně endometriozy, tak to vypadá, že jí fakt nemám. Budu Darebnému důvěřovat a zkusím druhé IVF. Ještě mě napadla štítka, ale dle krve je prý ok, tak mě ani nikam neposlali. Dělali ti nějaká taková vyšetření?
Tak to jsem ráda, že to nic s tělem nedělá ta zastavovačka. To jako budeš úplně bez menstruace tento cyklus?

macous
1. říj 2009

Ahoj holky,
nějak teď nemám moc čas, malej je moc hodnej, ale mamka se rozhodla prodat domeček, tak pořád čučím na netu po realitách a na koníka času nezbývá 🙂
Já ten Prevenar určitě dám, akorát jsem nevěděla jestli od 3 nebo 6 měsíců, teďka 15tého jdeme na hexu, tak se poradím i s doktorkou co si o tom myslí.
Piku, jaké všechny očkování máte za sebou?

Ivka a Ploucnice - držím palečky na stimulku - uteče jak voda 😉

ivkaj
1. říj 2009

Ploucnice, ber to tak, že první pokus je vždycky jenom pokus. Dr. zkouším jak vlastně tělo na hormony zareaguje a navíc úspěšnost u prvního je cca 30%. A přiznám se, že jsem už dlouhou dobu neslyšela o nikom, komu by IVF vyšlo hned na poprvé. Vždyť i těhotenství málokomu vyjde hned na poprvé 😉

A co se vyšetření týče, tak díky špatnému spermiu máme za sebou genetiku (ta je nutná kvůli ISCI) a imunologii (tam mi vyšli nějaké protilátky, takže se teď odpuju ) a to je všechno.

Na zastavovačce jsem byla 20DC, dostala jsem injekci do břicha. Varovali mě před změnou nálad a případnými návaly horka, ale nepřišlo mi to. Potom se jde za 15 dní na kontrolu a pokud je dosatečně nízká sliznici a a vaječníky bez zvětšených folikulů, tak se začíná se stimulací. Ta je v porovnání s krátkým protokolem o něco delší. já teď jdu např na kontrolu až osmý den stimulace a na OPU to vypadá až po 14dnech stimulace.

A jeslti plánuješ stimulaci v prosinci, raději se pořádně zeptej jak jsou mezi svátky. Abys pak nemusela třeba se stimualcí čekat až ne leden.

ploucnice
1. říj 2009

Ivkaj máš pravdu, manžel mi to říká taky, já jsem jen už docela nervák. Nejde mi do hlavy, že se nám to před rokem a půl povedlo normálně a teď to prostě nejde, tak už plaším a začínám být nedočkavá 🙂 , ale vydržím to, pro mimi všechno. Imuno i genetiku za sebou máme také a tam na nic nepřišli, byli jsme u MUDr. Madara a akorát u manžela v souhrnu je napsáno mírně snížená plodnost, dle onoho výsledku.
Měla jsi vyšetření na prolaktin? Ten prý brání uhnízdění. Musím se na to Darebného zeptat.
S tím prosincem máš naprostou pravdu, dneska jsem už koukala do diáře a vypadá to, že mi to nakonec vyjde, že bych tam zašla ke konci října, jestli ms dorazí jak má, to by byla ta zastavovačka a stimulka by mi začínala začátkem listopadu, tak si myslím, že je to lepší než prosinec, když budou mít zřejmě dovolené 😉 .

Držím ti všechny palce, aby ti to tentokrát vyšlo a dočkala ses vytouženého mimča.

Jestli ta zastavovačka má takhle působit, tak na mě to určitě bude sedět, protože u mě i při stimulaci byly výkyvy jak na houpačce, chudák manžel 😅

pikusa
1. říj 2009

Ahojík..
Macou,včera jsem byly na poslední dávce Synflorixu....a i hexy už máme za sebou....
Se Synflorixem jsme začali 14 dní po 1.hexe...někdo dává najdnou,my jsme dali zvlášt.
Ivko a Ploučnice....listopad nebo prosinec,nálady nenálady--hlavně at je prcek v pupíku 🙂 a drží se tam zuby nehty 😀

macous
4. říj 2009

Ahoj holky,
já loni touhle dobou stimulova na Matýska a dneska už je to pěknej rošťák 😀 určitě se taky dočkáte, je to jen otázka času 😉

Piku, já ten Prevenar asi dám, ještě to s MUDr. jednou proberu 🙂 Vám už bude půl roku 😲 😵

Vendi, to myslíš ten pytlík - vzorek od Aventu ? Jsem ho vyhrabala a zkusím, dneska ráno mi malej zase dal co proto 😅 a jak to jde? 🙂

macous
4. říj 2009

Jinak mám novinku zdálo se mi, že se Maty trošku prohýbá, tak jsem si sehnala od kamarádky číslo na rehabilitační sestru a jeli se tam ukázat, tak nás zkoukla a máme cvíčo, malej pase, ale úplně špatně - po bříšku, což už dávno nemá dělat a taky přetáčíme pomocí nožiček, aby si posiloval svalíky, trénujeme kontakt s hračkou a podobné zajímavosti. Vojtu zatím necvičíme, ale v úterý se to rozhodne, to jedeme na lesson 2, a bude více času. Každopádně nás neposílala ani na neurologii, protože je to tím, že je Maty dlouhé miminko a tak se mu hůře učí ovládat tělo, máme velikost 68, takže je to fofr, mám pocit, že mu 62 byla jen 14 dní a šmidra, až je mi to líto, jen pořád vyřazuju věci a spoustu jsme ani neměli na sobě
😠 😀

pikusa
4. říj 2009

Mcous...jojo půl ročáka už budeme mít 😲
A my teda taky něco máme ještě 68,něco 74,ted jsem na mimiaukci vydražila 2 kombinézy,tak snad mu budou...
My spíš budeme mít problém s autosedačkou....v kombinéze se tam určo nevejde a nabalený taky ne 😒

macous
5. říj 2009

Piku, tak to nás čeká teda taky, vzhledem k tomu, že teďka 68, tak jsem zvědavá, až budeme půl ročáci 😀 jedině ho do autosedačky moc nenabalovat a přikrýt zvrchu nebo koupit fusak do autosedačky - ten náš tam snad jde, ale zase až v autě zatopíš, tak bude vedro. A snad se nám prďola trochu zarazí, a když jsme u těch kombinézek, koupila jsem v sobotu v Chiccu na ČM za 350 fakt parádní a vel. 74, tak jen doufám, že mu bude na konci února, to jedeme do Alp na lyžovačku (bude mu 7,5 měsíce, tak možná 😅

pikusa
5. říj 2009

Mac,kdybych tak dala ffusak,už tam asi Matese nenarvu...
No nenabalovat....ale než se tam dostanem a než se zatopí.....uvidíme no 😒
Malej pojede do ciziny jo???ten se má 😉

macous
6. říj 2009

Piku, jo jo pojedeme na lyžovačku a vystřídáme se, jede nás více co mají děti, tak budou jeden den hlídat chlapy a druhej den ženský - bude sranda 😀 😀

No a jinak máme cvičení Vojtu 😖 ale není to ani na neurologa, takže dobrý, uvidíme za jak dlouho to bude lepší.
Malej začal slintat a je od včera mrzoutek, tak si tak říkám, že je na zoubek brzy 😲

vendi1
7. říj 2009

ahoj holky,
po delsi dobe se dostavam k netu.
Macous....jj ten pytlik, to je ten vzorecek 😀 . A co dobry?? Ja jsem s tim kremikem maximalne spokojena.
Jinak Apolenka v noci nechce spinkat a pres den reze v kuse 😀. Mame malo veceru klidnych, ze mala usne. Treba vcera, resp. dnes usla az ve 2 hod rano, byl to teda extrem, vetsinou to do te pulnoci zabali🙂. Doufam, ze se tohle nekdy zlomi a budeme chodit spat jako normalni clovek😉. Je i dost blinkava, takze kojime s bryndakem na krku. Ale jinak je to zlaticko uz se usmivajici🙂. Zatim se jeste taky nepretacime a rikam si, ze uz by jsme mely. Za 2 dny mame 2 mesice 😲 a velikost 54,56. Prvni vecicky jsem uz taky vyradila a nektere nemela ani na sobe☹.
17.10. jdeme na vitani obcanku, tak doufam, ze tam nebudeme plakat a budeme hodne holcicky 🙂.

Mac tak lyzovacka uz jo?! No pajada, taky bych jela🙂