CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

mabumi
7. led 2012

@darazv ahoj, to mi je luto ☹ . a ty si bola samoplatca alebo cez poistovnu cesku? je to smutne, stoji nas to tolko penazi, energie, psychickych sil, a este aj o pracu si kvôli tomu prisla, je to nespravodlive. akoby toho nebolo dost.
drzim palce, nech sa KET podari 😉
ku komu chodis, k dr. Rezacovej alebo k tomu lekarovi?

darazv
7. led 2012

@mabumi nie nebola som samoplatca normalne mam tu poistovnu vzp chodim aj rezačovej aj derebnemu ale doktor je lepší všetko vysvetli a rezačova nije zla ale tá nevysvetli a nepokeca jak doktzor tá je taká šup šup a další,,, robili mi ket obaja už a nič z toho,,,no je to pravda na psychiku žena túži po dietati a musí ešte platit za to a dlhu cestu prejst aby sa dočkala mat mimi pod srdcom ☹ no asi nemam sudené mat dieta alebo fakt neviem potom,,,

pikusa
8. led 2012

@darazv a jaké jsi měla léky????na IVF a na KET????
a jooo včera jsme se vdávala 😀

loretana
8. led 2012

@pikusa jeee Piku, yla si krásná nevěsta!!! a musím říct, že zimní fotky svatby vypadají fakt krásně, u těch holinek jsem se nasmála🙂 Přeji do společného života moc a moc štěstí!!!! a ještě musíš přidat fotku s malým, jak mu to na svatbě seklo🙂

darazv
8. led 2012

@pikusa jéé gratulujem krasna nevesta pekné fotky 🙂 no pri ivf a prvom kete 2-0-2 utrogestan a kyselinu listovu a teraz pri druhom kete mi pridali aj prednison jednu tabletku denne,no úžas iba čo som pribrala a nič z toho 😠 jaj a vždy 4 dni pred ketom som si pichla injekci ovitrelle normalne som mala ket v natívu bo ovulujem tak ani neviem prečo tá injekcia to je niečo ako pregnyl ,,vela žien si to nepichalo pred ketom a ja ano 😖 no uvidim, čo mi zajtra povie darebny bo už aj priatel je nahnevany že to nieje normalne,,

mabumi
8. led 2012

@pikusa gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 . a prajem vela zdravicka, spokojnosti, stastia, LASKY a deticiek v spolocnom zivote. fotky su naozaj krasne 😵

@darazv ahoj a ako dlho si cakala od prvej navstevy v centre kym ti schvalili ziadost a kym si zacala stimulovat? lebo ja by som potrebovala IVF asi cim skôr, lebo uz 2 tyzdne po operacii mam nove cysty a bojim sa aby sa to este nezhorsovalo 😒
2.-5. DC mam ist na krv, ale vraj vtedy s dr. nebudeme, az ked budu vysledky. tak sa trochu bojim, ci sa to nebude dlho natahovat. aj som rezacovej skusala pisat, ale neodpovedala mi.
a cim si stimulovala pri IVF?
drzim palce na zajtrajsiu konzultaciu 😉 . kolko mas este zmrazenych embryi?

pikusa
8. led 2012

@loretana děkuju......holinky se hodily 🙂
celej den lilo a lilo..... a pak nám nasněžilo.....jsem říkala,že mi to poslala babička zhora....protože jsme dofotili a zase lilo....
@darazv aha.....já sama neovuluju takže stimuluju před KET estrimaxem na nárůst sliznice.....a po KETU taky urogestan a k tomu pořád ten estrimax
a zítra jdeš????tak dej vědět

pikusa
8. led 2012

@mabumi děkuju 😵 a dítko mi stačí jedno...teda myslím k tomu,co mám doma
A já si pamatuju že na schválení se nečeká.....já začala stimulovat a ten den se odesílala žádost

mabumi
8. led 2012

@pikusa no tak nech sa vam to ditko bez problemov zadari 🙂 . ty ides teraz tiez na IVF?
to je fajn, ze sa na ziadost necaka. na Slovensku som na prvu cakala tusim 2 mesiace 😒

pikusa
8. led 2012

@mabumi jdu na KET.....po IVF máme ještě mrazáčky...
a KET to bude 3.

darazv
8. led 2012

@mabumi ja som začala hned ako prebehli všetky navštevy testy atd,,pichala som si vela injekcii puregon a ešte niečo do brucha 😉 brucho som mala jak tyžden pred porodom mala som hyperstimulačny syndrom to je vraj bežne z tych injekcii bodaj by nie ved sú to hormony ,,,mala som 42 vajičok 😀 a z toho mi vybrali najkvalitnejšie embrya bolo ich 21 no momentalne mi ostali dve varky 3 embrya a 4 morulky dufam že už nebudem musiet podstupit 2ivf lebo je to fakt aj o psychike a mala som aj neskutočné bolesti po tom všetkom svinstve čo som do seba dávala ☹ no ženy si musia neskutočne aj vytrpiet aby sa dočkali a stali Maminami ☹ no zajtra budem mudrejšia som zvedava aky bude další postup ,,dufam že tam nevybuchnem bo je to už na nervy všetko,,,

mabumi
8. led 2012

@darazv no tak to si mala teda riadne vela vajicok, to som este asi ani nepocula 😕 . ja som mala nizsie davky hormonov, lebo mam aj PCO a mala som len 5 vajicok. ale tiez som mala mierny hyperstimulak, ale len 1. stupen.
je to fakt, vytrpime si ako kone a vysledok neisty. ale raz sa nam to podari 😉 😉 😉
ja inu moznost ako IVF uz nemam, lebo mam nepriechodne vajcovody kvôli endometrioze. takze ich budem podstupovat dovtedy, kym budem vladat a môct a kym sa to nepodari 😉

mabumi
8. led 2012

@pikusa tak budem drzat palce 😉

darazv
8. led 2012

@mabumi a ty si tiež Slovenka žijuca v prahe?a čo ta teraz čaká druhé ivf alebo Ketík?držím palčeky nech sme všetky tehule už 😉

pikusa
9. led 2012

@darazv já měla první stimulaci stopnutou kvuli hyperstimulaci....před odběrem mi to zastavili,měla jsme strašně mc vajíček a to by mě teda zajímalo kolik....tehdá mě to strašně sebralo....po 3 letech konečně něco a stopka....
Pak jsme měla nižší dávky a stejně jsme měla 31 folíků a z toho 29 vajíček....myslím,už si to ted přesně nepamatuju......ale někde v albíčku tady to mám popsané přesně....

mabumi
9. led 2012

@darazv ja zijem tak na striedacku aj na Slovensku aj v Prahe - tam pracujem na polovicny uvazok. na 1 IVF a 1 KET som uz bola a teraz idem od zaciatku na 2. IVF.
a vy ste aj s @pikusa mali tolko embryi a vyslo vam to len na 5 vkladov? to po kolko vam vkladali?

pikusa
9. led 2012

@mabumi vždy mi vložili jen jedno embryo.....já to tak chtěla....
ještě máme mrazáčky....a ne 5,zatím vkládali 3krát a IVF vyšlo,KET první taky ale pak jsme o to přišla,druhý nevyšel vůbec

mabumi
9. led 2012

@pikusa no ano, ale kolko mas este pokusov na KET? ak som to spravne pochopila, tak aj darazv mala zatial jeden ET a dva KET a este ma 2 pokusy. takze mrazia po 3 kusy a ked vkladaju jedno, tak zvysne 2 zostanu nepouzite? a neda sa nejako dohodnut, ze by mrazili po jednom 😕 ?

darazv
9. led 2012

@mabumi práveže oni to s tebou ani neriešia ked je viac embryi tak to zamrazuju po dvoch troch kusov a potom je to len škoda pretože ked už raz rozmrazia nejde to už dat naspat zamrazit ☹ no dnes som kecala s DR,darebnym a chce aby som šla zase hned na KET pretože nevidí žiadny problem dávat pauzu že ked je už telo naštartované nieje dovod čakat ,,že zamrazené embrya je čím skor lepšie použit ako neskor,,no a nakoniec morulky sú vraj lepšie jak embrya tak nechapem prečo mi ich už davno nedali,doteraz som mala 6 a 8 bunečmné embrya čo je vraj tiež dobré ale prd z toho ☹ no a chce mi dat zaviest tri morulky ak prežijú rozmrazovanie 😖 ale ma ulkudnil že nech nestrácam nadej že predsa je to menšia uspešnost s rozmrazenymi embryami a mám verit že to už vyjde 😀 tak pondelok idem na UZ či je sliznica oki a potom ketik

mabumi
9. led 2012

@darazv fuha, takze ides hned do toho. dufam, ze sa to uz podari 😉 . no keby zmrazovali aspon po dvoch, ale tri je dost. ja by som nechcela plytvat ani s jednym, zvlast ked som ich mala tak malo, to by mi dali vsetky naraz asi 😕
a na ultrazvuk sa chodi na to 3. poschodie alebo v CAR maju vlastne? lebo na tom tretom sme v piatok cakali asi 3 hodiny 😖
tak buduci tyzden uz budes tehulka 😅 😉 😉

darazv
9. led 2012

@mabumi nie normalne na 1 poschodí kde je CAR tak doktori robia aj UZ pretože to maju oni na starosti 🙂 no buduci tyžden tehula určite ešte nebudem KET som mala vždy na 20DC takže KET by som mala mat cca 24.1 🙂

mabumi
9. led 2012

@darazv no dobre, tak od 24.1., to bude tvoj stastny datum 😉
a pri stimulacii na IVF sa tiez chodi kazdy druhy den na UZ?

darazv
9. led 2012

@mabumi sa mi zdá že tiež 😀 už si to ani nepamatam 😀

ivkaj
9. led 2012

@pikusa gratuluju k svatbě. Moc krásné fotky a koukám, že vá i nasněžilo, takže krásná romantika ;o) Já bych se tak vdávala znova 😵

loretana
9. led 2012

@pikusa tak to je krásný, opravdu se mi ty sněžené fotky moc líbily, je to zase něco jiného, než ty letní a moc romantické, skoro jako Popelka🙂🙂🙂

pikusa
10. led 2012

Ahojík holky...
hele nám napadl sníh fakt jen na to focení....jinak lilo a lilo.....
@mabumi no kolik mám mrazáčků sama nevím......až pojedu musím se zeptat

mabumi
23. led 2012

@darazv ahoj, tak ako pokracujes 🙂 ? co nove?

dievcata, v Podoli mrazia vsetky embrya vhodne na vklad alebo iba jednotkovej kvality?
a este jedna otazka, ake testy robia z partnerovej krvi? boli sme totiz na krv 2. - 5. DC a brali nam obom. viete co vsetko sa vysetruje?
Vdaka 😅

darazv
23. led 2012

@mabumi Ahoj zajtra mám KET dufam že už posledny je to moj dokopy štvrty transfér 😒 čo sa týka zamrazení záleží kolko ich máš ja som mala napriklad 21embryi a boli po várkach 4,3,2 kusy a krv Nám brali kvoli tomu či nemáme na seba nejaké protilatky štitná zlaza atd 🙂 takže čo chvila si budeš pichat včeličky však? 🙂

pikusa
24. led 2012

@darazv strašně moc držím palečky 😵
@mabumi mrazí všechny.... krev u tebe je hormonální profil...kvuli hladině hormonů a chlap???ted nevím---asi jak psala darazv

mabumi
24. led 2012

@darazv drzim moc silno vsetky palce 🙂 . tak je to predsa toho 24., ako si si aj myslela. dufam, ze sa podari 😉 . tak stastnu ruku lekarom

@pikusa dakujem za info, to som rada, ze mrazia vsetky 🙂