CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

mabumi
15. bře 2012

ahojte, tak moje 2. IVF nevyslo 😒
@pikusa prosim ta, kolkokrat zvycajne musis ist na UZ pred KET? ja mam ist na 11. DC a vtedy mi povedia kedy bude KET alebo este medzitym tam budem musiet raz prist?
inak z 26 vajicok mi vlozili 2 embrya (tie sa neuchytili) a co bolo v PK nic viac nezamrazili. iba tych 6, ktore mi odlozili hned na druhy den po oplodneni 😒

pikusa
15. bře 2012

@mabumi nevyšlo?????mrzí mě to.....
a ty na ket budeš stimulovat??nebo sama ovuluješ....pokud sama a jdeš 11 DC tak ti řeknou kdy zavedou....

mabumi
15. bře 2012

@pikusa veru nevyslo ☹
no ja tiez sama neovulujem. ale na co treba ovulaciu? ked neovulujem, tak tam budem chodit viackrat?

pikusa
15. bře 2012

@mabumi aha takže máš něco na stimulaci???já měla vždy estrimax a UTZ tak 12-13 den cyklu....a to mi řekli většinou i datum KETU....a ten je cca 18-19 den
jednou se stalo,že jsem ještě jednou na UTZ jela cca 16.den

ivkaj
15. bře 2012

@coralin Nám se zadařilo až po třetím transferu. První dva vždy ukázková embrya, ale nic z toho. U třetího pokusu to byla poslední věc co jsme nezkusili. Embryoložce se do toho moc nechtělo, ale nakonec souhlasila. Chytla se obě embrya, jen jedno se pak přestalo yvjíjet. Ale kdo ví jestli pomohl zrovna AH, já v té době byla pár měsíců bez práce, bez stresu, odpočinutá a k tomu bylo jaro. Takže asi kombinace všeho ;o)

maja1111111
16. bře 2012

@mabumi to mě opravdu moc mrzí ,že to nevyšlo. ☹ ..no já byla zatím s manžílkem na krvy a začatkem dubna jde na spermio a pak máme konzultaci,tak jsem nato zvědavá...(asi k mudr.Řezáčové)docela se bojím těch hormonu,já měla problem i s antikoncepcí,no tak snad to přežiju... 😅

maja1111111
16. bře 2012

Mužu se zeptat ,kdo z vám měl imunologické vyšetření před IVF???

pikusa
16. bře 2012

@maja1111111 já imuno neměla....jen genetiku

jara
17. bře 2012

Ahoj holky, jen nakukuju... 😉
@maja1111111 já jsem umuno vyšetření měla až před 2.IVF. Při prvním to asi nikdo moc neřeší..a to se ještě na to moc Dr. netvářil a že prý budu muset dlouho čekat a kdesi cosi...
@pikusa
@ivkaj jak se máte, holky? Koukám ivkaj už čeká druhé? Po umělém nebo přirozeně?? Krásný den všem! 🙂

pikusa
17. bře 2012

@jara ahojík....no jak.....užívám poslední dny mateřský...
a s klidem říkám,že to bylo to nejhezčí období.....a budu doufat že ještě bude

jara
18. bře 2012

@pikusa to víš, že bude 😉 ...a v jaké fázi jseš teď na tom? jdeš do dalšího pokusu?

ivkaj
18. bře 2012

@maja1111111 my jsme na imunologii byli, ale poslala mě tam gyndr. a současně s tím jsem si vymrčela už konzultaci v Podolí.

@jara druhé se nám zadařilo překvapivě přirozeně. A když jsem se viděla s Darebným, tak prý nejsme jediný pár, který neřeší při prckovi z umělka antikoncepci a otěhotní přirozeně. Dokonce mu prý volala pacientka aby ho "sprdla" že s 8mi měsíčním prckem teď otěhotněla (neplánovaně) přiozeně 😵

pikusa
19. bře 2012

@jara ted nijak....za chvilku jdu do práce a pak uvidíme co a jak.....asi v létě

malinka_02
19. bře 2012

tak muj muž jde zítra na spermio a ve čtvrtek jdeme na konzultaci, budem už kít výsledky i krve .. A dneska sem byla u gyndaře 13 DC a prý žádnej folik.. ☹

pikusa
20. bře 2012

@malinka_02 tak at spermio dopadne dobře a dej pak vědět....

malinka_02
20. bře 2012

@pikusa tak nakonec jdu jen já zátra, dnes mi volali že ve čtvtek se jim něco posunulo tak zítra a manžel nemuže, jdem po druhý a poprvé mi to posunuli a ted taky

pikusa
21. bře 2012

@malinka_02 hm tak to je blbý.......
a kdy teda jde???to ještě nevíš??

jara
21. bře 2012

@ivkaj tak paráda..velká gratulace! 🙂 nám se také zadařilo naprosto nečekaně přirozeně..už při prvním... 😀

malinka_02
22. bře 2012

@pikusa tak v centru jsem byla včera, manžel prá má 30 mil spermii ale v nějakým testu kdy spermie protékají něčím jako olejem prý dopadl katastrofalně.. No a já mám zvýšený prolaktin a něco se štítnou žlázou takj mě poslal na endokrinologii, byla sem tam hned dneska na štítnou žlázu mi dali léky kontrola krve za měsíc a prolaktin prý je větší problém zítra jdu na další krev na to může to být ze stresu nebo něco špatně na mozku, za měsíc další krev na prolaktoin a podle výsledkumě bud nasadí lečbu nebo mě pošle na magnetickou rezonanci atd.. Takže sem dost špatná z toho.. 😒

pikusa
23. bře 2012

@malinka_02 jejda.....nic moc vid....
ale zase bud ráda,že na to přišli,že nejdete do umělka a to by pak nevyšlo kvuli nějakým blbým hodnotám
prolaktin je problém,dá se léčit.....

maja1111111
24. bře 2012

Ahojky ,tak jsem zvědavá co zjistí nám.Zatím jsem byla s manžílkem na krvi a 3.4jde na spermio a 4.4 máme mít konzultaci bud s Mudr.Řezáčovou nebo s Mudr.Kovařem...Raději bych měla Mudr. Řezáčovou ,ale prý je to závislé natom jak budou mít čas...Co se tyče imonologického vyšetření,tak otom nikdo nemluvil...což mě přijde zvláštní...jelikož jsem alergik..Myslím ,že bez vyšetření to muže být zbytečně zmařené první IVF.. 😠
držím palce všem!!!! 🙂

maja1111111
24. bře 2012

ještě jsem se chtěla zeptat: bylo mě řečeno že pokusy na ivf jsou 3 stím ,že pokud nevyjde stimulace a nebo ještě něco (už nevím co 😒 )tak potom je 4 pokus...Muže mi to někdo vysvětlit...????chtějí mi dát pouze jedno embryo,asi kvuli te operaci co jsem měla..A pokud je jedno ,je nárok na 4 Ivf...Nebo to ještě není uvedeno v zákoně??jsem ztoho jelen díky moc za info

pikusa
24. bře 2012

@maja1111111 mě stopli 1.stimulaci ještě před odběrem vajíček....tím pádem byl ten pokus neplatná a nepočítal se...jen jsme přišla o peníze za léky na stimulaci
Jedno embyo.....pokud by se něco stalo a nedošlo k odběru vajíček a ted nevím,jestli i k transferu,tak se ten pokus nepočítá,takže bys pořád měla 4 hrazené

maja1111111
24. bře 2012

@pikusa jojo ,ale ještě to není asi schválené..myslím že od 1.4 2012

pikusa
24. bře 2012

@maja1111111 no to je za týden 😵

malinka_02
25. bře 2012

@pikusa jo to jo, ale zatím mě ani neléčí, jen sem bylůa na krvi ted mám měsíc počkat bez léku a pak přijít na další krev, pokud bude ještě 1 z těch dvou hodnot vysokýá pošle mě na rezonanc atd.. Tak je to trochu depka když člověk ví že nemá vše ok a že neotěhotní ale zároveň jen čekání..No a manžel taky špatný minule měl 64 mil a od té doby bere 2 měsíce selzink a Ečko a má hodnotu 30 mil..
@maja1111111 my sme byli jednou u Řezáčové a jednou u Darebného, jak mají čas no. Oni první zkouší HP atd. No mě třeba zjistili tohle tam rovnou poslal na endokrinologii a řekl že až se tam dám dopořádku tak se teprv mám obědnat, znělo to jako možná se uvidíme za měsíc možná za rok.. 😢
@pikusa já myslím, že od dubna to má být tak že když si necháš dát 1 a 2 pokus jen 1 embryo tak jsou hrazení celkem 4 pokusy. Udělali to protože hodně lidí riskovalo dvojčata aby měli větší šanci ale je to víc rizikové. Když si necháš dát 2 embrya tak zustanou pokusy.

pikusa
25. bře 2012

@malinka_02 jojo tak to je....
ale pokud nějaké IVF přerušíš tak se nepočítá
A doufám,že vše dobře dopadne a vyléčíte se a půjdete do akce

malinka_02
25. bře 2012

@pikusa no snad jo..díky moc..

zelvik
30. bře 2012

Ahojky, mám prosbu - fungujou v Podolí na IVF i o víkendech? Možná je to blbý dotaz, ale minulý měsíc se mi odložilo IVF jen kvůli tomu, že jsem měla přijít na ultrazvuk 1.nebo 2. den cyklu a vyšlo to na víkend a nikdo ani nenabídl, že bych v sobotu přijít mohla... Prošla jsem už dřív ISCARem a GENNETem a víkend byl pro ně naprosto běžná záležitost na cokoli. Zase byli jiné okolnosti, které mi vadily a proto jsem přešla do Podolí (kde mám reference od známých, že je tam IVF super) a tohle mě docela zklamalo a zarazilo. Teď bych nerada, aby se něco podobného opakovalo i tento měsíc, kdy MS dorazí o velikonocích... Moc díky za info

ivkaj
30. bře 2012

@zelvik za mě se o víkendu (a to spíš asi jen v sobotu) dělaly jen odběry a transfery.