CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

luxcka
19. lis 2010

@pikusa Tys řekla, říďovi, že chceš otěhotnět? Já nevím...já mu to říkat nechci. Pro mě je to dost osobní. Řekla jsem, že mám nějaký gyn. problémy. Jako problémy mi nedělá, ale nadšenej taky není...Kor když jsem tam čerstvě nastoupila.

@noween Já to asi taky zkusím vydržet. Pokud mě nevyhodí říďa sám ☹ ...tak já to sama nepoložím. Ale štve mě všechno strašně moc.

Nic...za chvíli jedu zpět na Moravu, tak se ozvu případně až v pondělí. Držte se 🙂 Ahoj

noween
19. lis 2010

@luxcka ☹ Je to mizérie, na oddělení jsou teď 2 nové těhotné, což mi klidu taky dvakrát nedodá. Navíc ta jedna je pěkná kráva, takovej studenej čumák a jde klidně i přes mrtvoly, to bude panečku maminka! Dítě odloží ve třech měsících a půjde zase na plný úvazek pracovat, je přesně ten typ, to známe. A ještě si bude stěžovat, že by na tý mateřský jinak zblbla, a prohlašovat, že nechápe, jak někdo může být na MD tři roky ☹ To já bych si toho vážila úplně jinak.

pikusa
19. lis 2010

@luxcka no ne přímo.....holky u nás na 1.stupni věděly,jak dlouho se snažíme a že pak začnu jezdit do CARU...
a když jsem tam jela poprvé jen na knzultaci,tak se ptal,kam jedu,když jsem si šla pro propustku,tak jsem mu to řekla...
pro mě to bylo docela ulevující o tom normálně mluvit.Tak mi ještě popřál hodně štěstí.....a pak se ptal,jak to vypadá......
ale trvalo to rok,než jsem v CARU otěhotněla......
A taky---my si tykáme,jsme více méně kamarádi 🙂

macous
22. lis 2010

Ahoj Piku,
tak jsme od soboty doma, byl to nejhorší týden v mém životě a rovnou říkám, že bych malýho radši třeba ještě 2x porodila než tohle V pondělí byl příjem a na úterý už jsem vůbec nespala, ráno mu dali nějaký kapky, bal po nich po pěti minutách zfetovanej, byl jak hadr, pak ho odvezli na sál s tím, že ho má za půl hodiny zpátky a prd, byl tam skoro dvě hodiny, varlátko nemohli najít, ale nakonec ho našli a bylo v pořádku, takže ho stáhli co nejvíce dolů, má ho na hranici pytlíku, dále to nešlo, takže je možnost, že až začne chodit, že mu uteče do třísla a to by pak museli operovat znovu, ale už by to nebylo takové, každopádně den po operaci ještě šel, malej i ležel, ale ty další dny byl hotovej očistec, musela jsem ho celý den držet v klidu, nesměl ani sedět, aby se mu to neutrhlo a neuteklo zpátky do bříška, ani chovat jsem ho moc nemohla, takže 3 dny jsem ho držela v poloze pololeh v náruči, naštěstí ho to ani moc nebolelo, tak neplakal, ale seděla jsem i 7 hodin v kuse na jednom místě téměř bez hnutí, když mi v pátek ráno řekli, že nás nepustí, že až v pondělí, tak jsem brečela snad dvě hodiny, psychicky mě to úplně položilo, týden jsem téměř nespala a dlouhé hodiny jen seděla na místě a držela ho, chtěl si hrát a chodit, ale to prostě nesměl, takže mi rval vlasy apod., nakonec se primář slitoval a pustil nás domů, takže mě v chování střídá manžel a už je to mnohem lepší, nemusím čekat, abych si došla na záchod než malej usne apod., do toho jsem to v den nástupu dostala, takže jsem tam v tom seděla jak idiotka s nervama nadranc................. teď jdeme zítra na stehy....
Majej ještě nesmí chodit, tak snad už nám to zítra dovolí, jinak veškerá výchova od před tím je pryč, fackuje nás, tahá vlasy, ale ode dneška už za to dostává přes ruce, jinak bych neměla žádné vlasy 😅 no a jak jsem ho před tím dala na spaní do postýlky a šla pryč a on usnul sám, tak to je taky fuč, někdy uspáváme i 2 hodiny, nemůžu ho tam nechat, aby si ještě neublížil 😖 každopádně jsem ráda, že je to za náma 😀

pikusa
22. lis 2010

@macous jejda,až mám husí kůži....chudinka....
a ty taky,nemocnice s prckem je šílená.....jen at je v pořádku a kašli ted na nějakou výchovu......ono se to srovná zase....
tak něco pro zasmání ju??

https://www.youtube.com/watch?v=zGNl-uoGCOo
macous
22. lis 2010

Piku, prostě kvávík no 😀 😀 Matýsek je kouzelnej, má velký kukadla a krásný obočí 😵

pikusa
22. lis 2010

@macous joooo od té doby,co ho kousnul za to může králík 😀

macous
22. lis 2010

@pikusa to je jasný, hlavně že to má na koho svést, nemůžu usnout, jsem nějaká celá rozházená, jdu si zakouřit 😀

pikusa
23. lis 2010

Macous....doufám,že jsi po cigárku usnula 😀
Co malej????jak mu je???ono to asi nebolí že,jen musí být v klidu

okurkaa
23. lis 2010

Ahoj holky, tak jsme byli u dr. Darebneho a uplna spokojenost. 🙂

vendi1
23. lis 2010

Ahoj holky,
po delsi dobe Vas jdu pozdravit.
Macous koukam, ze to muselo byt silene 😲 . To kdyby melo Apolenku neco takoveho potkat a ja ji mela drzet v klidu cely den, tak by ji asi museli nadopovat praskama. Ptz jak ta se holky vzteka.....ja rikam, ze zlobivejsi ditko jsem jeste nevidela. Nepohraje si minutku sama, porad kunka a je to stara protivka 😝 😅 . Rikamji, ze ma jedine stesti, ze je moje,jinak by uz byla v baby boxu 😀 😀 😀 . Jinak ted zrovna prodelala sestou nemoc, teploty se ji vysplhaly az na 39,8, trvaly 4 dny a pak 2 dny byla obsypana. Jsem rada, ze uz je to za nama, to byl taky ocistes 😕 .
Piku Matyasek je uzasnej, jsem tak koukala na tve video a rikala jsem si, ze kdyz prictu Matyskovi 1 mesic, tak v te dobe se narodi dalsi broucek. Mam z toho hruzu uz ted, ale prekvapilo mne jak uz Matyasek krasne povida.
Pristi patek jdu do Podoli na velky UTZ ve 20 tt, tak zavzpominam a snad se dozvime co to bude 😉

@okurkaa u dr. Darebneho to nejde jinak nez s naprostou spokojenosti 😉 . Chodila jsem k nemu dokud jsem neporodilo a to je proste doktor na svem miste🙂. Pozdravuj ho od nas Podoland 😀 😀

pikusa
23. lis 2010

Matýsek má teplotu...chjoooooooooooo dlouho nemarodil že
@okurkaa tak super....a jak????co dál??
@vendi1 šestá nemoc taky síla...Mates jí m ěl na půl roce,takže ještě jen ležel------naštěstí
a na UTZ držím palečky,at je vše jak má a at se vám "dubňátko"ukáže 😉

okurkaa
24. lis 2010

@pikusa Nechce me videt driv nez v unoru, chce abych si odpocinula. Nejdriv rikal tak brezen, duben, ale udelali jsme kompromis na unor. 🙂 Mezitim jdeme jeste na imunologii. A pak inseminace v prirozenem cyklu, protoze dvojcatka uz nee.......

pikusa
24. lis 2010

@okurkaa ono to uteče,Vánoce,Silvestr a pak šup na to......

Imuno je super,že jdete......
já se chystám volat v lednu,tak se tam možná v únoru potkáme 🙂

okurkaa
24. lis 2010

@pikusa Nevis jak to probiha na imuno?

pikusa
24. lis 2010

@okurkaa neeee my nebyli---jen na genetice

ivkaj
25. lis 2010

@okurkaa Na imunu to probíhá tak, že ti odeberou několik zkumavek krve, manžel odevzdá spermie (i jemu tuším berou krev), pak na pohovor k Dr. a pak si několik týdnů (tuším 4-5) počkáš na výsledky. Když ti nic nenajdou je to v pohodě. Pokud něco najdou, tak se to léčí a do té doby se nikdo do IVF nepouší. Myslím, že tu kdysi bylo i téma na imunologii v Podolí, tak zkus pohledat.

macous
25. lis 2010

@pikusa jo jo, usnula 😀 😀 a to je právě to, že ho to nebolí, chce dělat kraviny, lítat, schválně padá apod., je to těžký mu něco zakazovat, když z toho nemá rozum, a když ho chci jistit a chodím za ním, tak si myslí, že hrajeme na honěnou a zdrhá mi ještě víc 😀 A co Matýsek, vyklubalo se z teploty něco?

macous
25. lis 2010

@pikusa jo jo, usnula 😀 😀 a to je právě to, že ho to nebolí, chce dělat kraviny, lítat, schválně padá apod., je to těžký mu něco zakazovat, když z toho nemá rozum, a když ho chci jistit a chodím za ním, tak si myslí, že hrajeme na honěnou a zdrhá mi ještě víc 😀 A co Matýsek, vyklubalo se z teploty něco?

macous
25. lis 2010

Ahoj Vendi, taky držím palčky na velký utz a neboj, ono to vztekání Apolenku přejde, náš Maty se taky vzteká jak blázen, úplně se zatíná až rudne, jenže já se tomu musím smát, ovšem u oblékání mě smích přejde, to je vždycky boj, dělá že nemá nohy, prohýbá se v zádech apod., a nedej bože, když chci, aby šel určeným směrem, to si sedne na zem a řve jak tygr 😀

pikusa
25. lis 2010

@macous nene teplota byla jeden den a v noci a konec...tak asi fakt k tomu zoubku,jak se mu vyklubal....ale plavčo jsem na zítra raději zrušila

noween
25. lis 2010

ivkaj, ta imuno se ale dělá jen na základě nějaké indikace, nepoženou nás tam asi hned, co?

pikusa
25. lis 2010

@noween nene,vy jen genetiku......

ivkaj
25. lis 2010

@noween Nás na imunologii poslala ještě gyndr. a současně s tím i do CARu. Měla jsem zvýšené protilátky proti spermiím i proti embryu. Na tohle se klasicky nasazuje Prednison na 3měsíce + sex pouze s kondomem a pak další kontrola po které se to přehodnotí. Každopádně je to na delší dobu. Další "kontrolu" na imunologii jsem si vymrčela až po dvou neúspěšných IVF. Zkus se zeptat přímo v CARu co oni na to.

noween
25. lis 2010

Díky, holky, asi bych zatím nehledala problémy, kde třeba ani nejsou. Už teď jsem nervózní jak fena, a to teprve čekám na výsledky genetiky. V pondělí to budou teprve 3 týdny od náběrů.

Zjistila jsem, že mi konec cyklu, kdy se mám přijít ukázat, vychází mezi Vánocema a Silvestrem. Má v IVF centru vůbec někdo službu? Aby mě nevynesli v zubech, co je tam votravuju třeba 29.12.

loretana
26. lis 2010

@pikusa Ahoj Pikuso, tak jsem včera byla u né dr a opravdu mě poslala přímo do CAR, už mi ani nenasazovala jinou léčbu. Řekla mi, žestejně při mých dlouhých cyklech by to bylo příliš na dlouho... Takže jdu 9.12. k Darebnému. Manžel byl už na spermiu a to dopadlo dobře, vše v normě. Já si koupila Femigard a poctivě beru, tak se uvidí... Jsme pořád na začátku, i když včera mi dr. řekla, že to vidí rovnou na IVF, ale to stejně musí rozhodnout oni tam... takže tak🙂

pikusa
26. lis 2010

@loretana no vidíš.....a Darebný je super.......tak jsem zvědavá-----spermio máte v poho,možná zkusí IUI....
já mám taky ted zase šílený cykly

loretana
26. lis 2010

@pikusa a co je přesně to IUI? A můžu se zeptat, jak probíhala ta první návštěva, dělali už rovnou nějaké testy? A asi je lepší, aby se mnou šel manžel, že?
Takže když máš zase tak dlouhý cykly, tak se situace vrátila do starých kolejí, že? Někde jsem totiž četla, že těhotenstvím a porodem se to může srovnat a normalizovat...

noween
26. lis 2010

@loretana Na první návštěvě brali krev chlapovi a mně udělali prohlídku, nabrali stěry a udělali ultrazvuk. Za 10 minut jsme byli vyřízený jak žádost 🙂

pikusa
26. lis 2010

@loretana IUI....chlap dá sperma a tobě ho dopraví dovnitř....takový pohlavní styk s pomocí 😀
Na 1.návštěvě pohovor,pak chlap krev a šel se objednat na spermio....já hned kontrola na koze 😲

pikusa
26. lis 2010

@loretana jo a cyklus jsem měla rok normální.....to ted zase ty 2 poslední 😖