CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

m.e.l
29. zář 2008

Jo chodím do Podolí, a snad se s nima za dva týdny rozloučím. Je to vlastně jako vyšetření u tvého gyn., jenže oni si chtějí udělat svoje i když máš třeba zprávu od svého doktora.

vendi1
29. zář 2008

Rozloučíš.....takže už Tě udělali šťastnou a ivf či icsi jsi podstoupit nemusela? To mně ten čas čekání nebaví☹

m.e.l
29. zář 2008

Vendi, podstoupila jsem inseminaci, 3 časované styky a nakonec IVF s ICSI (jinak vše o sobě mám ve zkratce napsáno v albíku). Byť má manža dobrý spermiogram, tak jsme měli dost málo vajíček a taky byl manža předtím nemocný, což se projevilo i na spermio. Měl sice dost spermoušů, ale tentokrát se jim moc nechtělo hýbat. Čekání je hrozné, mohla bych o něm vyprávět. Ale věř, že to stojí za to. Tím že víš, že máte málo spermoušů, tak ani třeba nebudou jako u nás zkoušet inseminaci a půjdeš rovnou do IVF. U nás byl problém s mojí anovulací, jinde ne. A stejnak pomohlo až IVF. Držím palečky, taky budeš šťastná uvidíš.

vendi1
29. zář 2008

Omlouvám se, jsem tady nově, pořádně se v tom nevyznám, ale mezitím co jsi napsala, objevila jsem tvé album. To je úžasné, to ti moc gratuluji, taky bych už se chtěla pohnout někam dále. Bohužel mám menses co 44 den a ta čekající doba je tím pádem dlouhá. Nás rovnou zařadili do ICSI a zatím infa jen hltám z internetu. Tvá výbava pilulek je šílená. Jaké je to píchání Puregonu v péru? To bylo první čeho jsem se zarazila. A nechodila si k Mudr. Bahníkové?

m.e.l
29. zář 2008

Vendi, není zač se omlouvat. Jen se ptej. Chodila jsem tak nějak různě, v době stimulace jsem byla nejčastěji u Bahníkové. Teď na potvrzení těhu u dr. Darebnýho a půjdu k němu i 13.týho. To píchání není tak hrozné, pravda byla jsem z toho dost vykleplá, jde jen o to "poprvé". Je to takový divný pocit, že máš do sebe něco píchnout. Ale zvládla jsem to, ikdyž jsem dost posera. Já před stimulací měla cykus 43 dní a pak z toho vylezla ještě cysta, takže dva měsíce odklad, než se uráčila zmizet.

ivkaj
29. zář 2008

Kočky, manža se jaksi posledně zapomněl zeptat kam má jít na to kontrolní spermio. Má se hlásit normálně u sestřiček na IVF nebo někde jinde?

vendi1
29. zář 2008

Já jsem stejný posera jako ty jak píšeš. Stále jsem uvažovala nad těmi léky co hradí pojišťovna co je z ženské moče, ale nakonec asi půjdu do toho péra. Asi mně to taky doporučíš že? Prosím Tě mohu se zeptat kdy jsi poprvé navštívila CAR, abych si udělala obrázek jak dlouho mně ještě to trvání bude trvat 😉 . Odmyslím si tu potvoru cystu co se objevila 🙂 . Nechodila jsi někde náhodou na cvičení dle Mojžíšové?

m.e.l
29. zář 2008

ivko, normálně u sestřiček. Oni zavolají embryoložku a ta si ho odvede do místnůstky. 🙂
vendi, začala jsem tam chodit 11/2007 tuším. Někdy v únoru jsme se propracovali k prvnímu časovanému styku, jestli se nemýlím. U vás to evidentně bude jiné, takže jen co budeš mít hotové kultivace, nebude žádná cysta a budou schválené léky, tak si myslím, že můžeš začít. Takže max. 2 menstruační cykly, na déle to nevidím. Pokud na vás nevymslí ještě třeba genetiku, na tu se docela dlouho čeká.

vendi1
29. zář 2008

Na genetice jsme byli ted, okolo 20. si mam zavolat. Jak dlouho trva to schvaleni leku na pojistovne? Ja kdyz si ten net procitam a vidim kolik nastrah Te muze potkat tak to chce opravdu jen vyckavat. A byla jsi spokojena v Podoli? Vsechno v poho?

ivkaj
29. zář 2008

Mel, děkuju;o) Doufám, že embryoložka je aspoň o trošku hečí než paní na imunologii 😅

m.e.l
29. zář 2008

ivko - tak to mi povídej. Jak už jsem několikrát říkala, dle toho na imunologii dopadl manžův spermiogram - tam byl téměř neplodnej! Dole v caru už mohl jít dělat dárce. 😅
vendi, nevím jak dlouho se standartně čeká na schválení, mám pocit, že v Podolí na to až tak nečekají a jsou ochotni začít i bez toho. Já to neřešila, cysta to vyřešila slušně za mě.

murecka76
29. zář 2008

Ahoj Vendi, my jsme také zařazeni rovnou do IVF ICSI, kvůli špatnému spermiogramu. Koncem října bych měla začít stimulovat, už se nemůžu dočkat, v ledničce už mám nachystaný Puregon tak jsem zvědavá jak to budu zvládat. V Podolí jsme byli poprvé 21.1.08, poprvé jsem měla začít stimulovat v červnu, ale podařilo se mi těsně před otěhotnět, takže se nekonalo, těhotenství bohužel skončilo v 7tt, ☹ takže teď se připravuji do dalšího boje. 🙂 Na výsledky z genetiky jsme čekali skoro měsíc. V březnu ještě objevili manželovi leukocyty ve spermatu, takže bral antibiotika, pak jsme museli počkat až do toho června, než budeme moc jít na IVF ICSI. Až bude mít mršky zase v pořádku. Přeji ti hodně štěstí.

Mel, tobě přeji ať je ti každým dnem lépe a lépe. 🙂

vendi1
29. zář 2008

Pani na imunologii je pry i neprijemna, ja to neabsolvovala, ale znama z ni zrovna nadsena nebyla 🙂 . A pritel o embryolozce doma nemluvil, spis vim o tech casopisich v mistnustce 🙂

m.e.l
29. zář 2008

vendi, jo o časopisech vím taky. . . . 😉

ivkaj
29. zář 2008

Na imumu mi nepřišli nepříjemní, ale už jen ta paní aprostředí tam působí vážně hrozně. Takže jsem ráda, že tentokrát to bude v příjemnějším prostředí 😎

Mel, u toho časovaného styku ti píchnuli pregnyl nebo jen řekli termín, kdy se máte doma snažit?

m.e.l
29. zář 2008

ivko, mě museli ovulku vyvolávat. Takže byl určen čas píchnutí pregnylu a pak dny domácího snaženíčka. Čéče zrovna když jsme "museli" tak se mi moc nechtělo. Přiznám se, že jsem to skoro brala jako povinnost a né radost.

vendi1
29. zář 2008

No rikaji, ze nejlepsi obdobi pro otehotneni je podzim a jaro, rada bych to na ten podzim taky zvladla 🙂 , ale jak vidim holky jaka doba uplyne nez se neco zacne dit, tak mame jeste furu casu☹. My poprve CAR navstivili 22.7.

m.e.l
29. zář 2008

vendi, aby ses nedivila, že po příští MS začneš stimulovat!

buresinka
29. zář 2008

Ahojky kočky, doufám, že jste si užili krásný víkend. Já určitě a teď zase bohužel práce. ☹

Jinak jsem dnes trochu zašpinila, tak doufám, že to bude od zavrtávání embryjka a snad to neznamená nic jiného. No uvidíme na konci týdne. Zítra jdu do Podolí na UTZ a vyfasovat Puregon, tak stále doufám, že ho nebudu potřebovat. No uvidíme, případně začnu hned stimulovat.

Jinak vítám mezi námi Vendy. A hlavně neboj, ono to všechno rychle uteče. Člověk se naučí trpělivosti. Já Ti ani raději nebudu psát, kdy jsem byla poprvé v centru, protože Tě nechci vyděsit. Ale pořád věřím. 🙂

vendi1
29. zář 2008

Diky Mel, jsi hodna🙂, byla bych rada. Clovek nevi co ho ceka, ale tesi se. Jan abych si brzo nenabila pusinu🙂. Kamaradka ma manzela sileneho sportovce cyklistu a rikala jsem si, ze dopadnou podobne jako my a ne ne, zadarilo se jim hned a dnes uz maji 8 mm fazolku. A my co nekourime, nepijeme, bohuzel nosili jsme slipy a mame sedave zamestnani takhle bojujeme. 😀

m.e.l
29. zář 2008

No manža taky nosí slipy, teď teda částečně přesedlal na boxerky a v práci si samozřejmě na "pytlíku" statečně sedí. Ale spermio má výborný, pokud zrovna není psychicky vykolejenej což při návštěvě imuna byl a nebo není čerstvě po nemoci.

vendi1
29. zář 2008

Ahoj buresinko, diky za privitani. Vzhledem k tve registraci vidim, ze uz to nejakej ten patek bude, ale my jsme holky snazive a nevzdavame se, ze! 🙂 V praci sedim taky, ale uz se mne to krati a hura si uzit jeden z poslednich peknych dnu. Ty si ho taky uzivej a mysli jen na to pekne, hodne stesti v Podoli. Tam jsem zjistila, ze clovek asi nema jednoho staleho doktora a jde k tomu kdo ma zrovna sluzbu, ze?

buresinka
29. zář 2008

Mel, koukala jsem, že už máte vybrána jména. Markétka je krásné jméno, také se mi líbí. 🙂 No, ale my do něho asi nepůjdeme, protože máme r v příjmení a nám to pak zní hodně tvrdě. Mě se ještě líbí Daniela, ale nevím, jestli uspěju u manži. 😀

vendi1
29. zář 2008

Abych to uvedla na pravou miru, my taky od te doby nosime boxerky ci trenky a hlavne uzivame mnoho vitaminu. Radi bychom provedli pred prvnim pokusem kontrolni odber v mistnustce. Uvidime jak to vyjde casove.

m.e.l
29. zář 2008

buresinko, máme vybráno a nemáme. Lukášek není tak jistý. No a původně jsem chtěla Helenku a Radima. To však nějak u manži neprošlo. Danielka je hezké jméno. No a Markétka shodou okolností, má svátek na den našeho seznámení. 😉

buresinka
29. zář 2008

Vendi, no a odečti ještě jeden rok a a jeden měsíc a to je datum kdy jsem byla v Podolí poprvé, ale je pravda, že se mi to trochu zkomplikovalo po zdravotní stránce a půl roku jsem tam potom nechodila. Ale já se prostě nevzdám. 🙂

Jinak co se týče doktorů, tak já chodím k Bahníkové, pokud to jde, už si mě i pamatuje, ale někdy se prostě stane, že to vyjde tak, že se musí k jinému doktorovi. No a hlavně, když se objednávám, tak řeknu ke komu chci jít.

buresinka
29. zář 2008

Mel, tak to je hezké. No u nás to se jmény bude ještě docela boj, protože každému se líbí něco jiného, ale je pravda, že to teď neřešíme. Chci to řešit až budu mít nějakou fazolku u sebe. 🙂

vendi1
29. zář 2008

A jsi spokojena s mudr bahnikovou? Ja zatim byla jen u ni, takze nemam srovnani.

m.e.l
29. zář 2008

No já hodně byla u Darebnýho, a na toho jsem si i dupla při prvním UTZ na potvrzení těhu a pak i na toho 13.týho. Ještě to znovu vybalím až tam přijdu. Byli jsme u něho na první konzultaci, tak to jím chci i zakončit. 😉

buresinka
29. zář 2008

Vendi, já jsem s ní spokojená hodně. 🙂 Ale super je i Darebný.