CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

mabumi
11. črc 2012

@darazv ja som bola v podoli na operacii. ale nie v CAR, ale normalne v nemocnici. asi preto sa im uz nechcelo ked to trvalo 3 hodiny. pôvodne sme boli dohodnuti, ze mi to urobia 😠 ☹
ja som bola ako po normalnej operacii 6 tyzdnov doma a uplny klud aj od manzela (ale to som sa dozvedela ked uz bolo neskoro 😀 😀 😀 )
po diagnostickej alebo po miernom zasahu sa v pohode môzete snazit este ten isty mesiac 😉 . cim skôr, tym lepsie, po laparke byvaju aj uspechy 🙂

darazv
11. črc 2012

@mabumi no ved mne idú tiež robit v podolí tam kde tebe 😉 v 8.8 idem na prizemi amb,č.3 k dr křepelka a tam sa dohodne termin tak si myslim že to bude koncom augusta,,v papieroch mam dáke skratky prosím o zvážení - LSdg,HSdg,CHPT,,,ozaj a to robia ktorí DC či to je vlastne jedno len aby mrcha nebola?

mabumi
11. črc 2012

@darazv CHPT je chromopertubacia - to su prefuky vajcovodov - ci ich mas priechodne. LSdg je podla mna diagnosticka laparoskopia a HSdg diagnosticka hysteroskopia 😉
ja neviem, asi je to jedno, len aby to nebolo "pocas". na slovensku som bola tesne po kramoch ale tu to neprizvukovali vôbec.

darazv
11. črc 2012

@mabumi tak som mudrejšia dakujem 😀 bože dufam že nebudem mat daké nežiadajuce učinky po zakroku niektorým to neurobilo vraj dobre vraj možem prist aj o vaječník,,, a mali aj bolesti a dufam že nebudem mat velké jazvy 😠 sice teraz moje XL telo nevystavujem ale predsa 😀 a vy idete kedy do caru a aky idete mat postup dalej?

mabumi
11. črc 2012

@darazv pane boze môj to kam chodis na take scenare 😕 😀 ?
ved sa ti tam idu len kuknut. mozno ti urobia len jednu - dve dierky, jazvy budes mat ako po vybere znamienka 😉 . a vajecnik - o ten urcite nikto neprisiel len tak. asi mu museli robit nejaky zakrok a mozno zacal pri tom krvacat. ze ta take nieco aj napadne 😉
ked som ja neprisla o vajecnik, ktory bol obrasteny endo cystami, tak sa nemas coho bat 😉 . na toto su zasa v podoli dobri myslim si. ja som bola velmi spokojna. a to, co bolo uz nebezpecne, do toho sa ani nepustili 😖

darazv
11. črc 2012

@mabumi no pár žien sa našlo čo popísali že kebyže vedia do toho nejdú,,,ja som silny človek nebojím sa ničoho ani píchaní injekcii odber krve atd ale čo sa týka nejakeho zakroku kde ma uspia nabieha mi husia koža 😠 😠 😠 ja som trubka mne až potom došlo že jazvičky budu mini kedže to robia cez hadičku 😀 😀 😀 ja že ma budú normalka rezat,,

mabumi
11. črc 2012

@darazv no ja som zase este nepocula ze by sa niekomu nieco stalo pri diagnostickej laparoskopii. ved sa ti tam len pozru, nebudu ti nic robit. mozno ak ti tam nieco najdu (co nevidiet na sone - takze to nebude na vajecnikoch), tak to odstrania. a to je fajn, ved na to tam ides.
samozrejme, keby robili nejaky vykon, môze sa nieco stat. ale myslim si, ze tam si v dobrych rukach a takychto pripadov sa tam stava minimum, mozno ziadne 😉
ja som z laparky nemala strach. ale z nasledkov ano. ale mne realne hrozilo ze o ten vajecnik pridem, to mi vopred povedali. ale ze budu maximalne opatrni, a tak aj bolo 😉

darazv
11. črc 2012

@mabumi tak si ma max uklidnila 😀 a ked si šla na ten vstup k doktorovi kolko dní na to si šla na zakrok? a bola si tam den?

mabumi
11. črc 2012

@darazv to bolo trochu ine, lebo ja som uz mala diagnozu, vedela som co treba... ale tusim to bolo tak, ze do mesiaca... len mne vtedy aj mrcha nejako strajkovala ako naschval tak sa to aj posuvalo. nakoniec som bola tesne pred vianocami 😅
a lezala som tam nejake 3-4 dni tusim, ale to zasa kvôli tomu, ze ma operovali v dost velkom rozsahu. prvy den som bola na JIPke. pri diagnostickej ides na druhy den domov 😉

maja1111111
11. črc 2012

@darazv tak ja tam byla v unoru na hysteroskopii,laparoskopii-chromopertubatio,myomectomii..tzn.revize celého vnitřku,vejcovodu a odstrnění 2myomu z toho 1 na deloze...byla jsem 3dny a pak to protahl a asi 5den jsem šla domu,pry to byl velky zákrok...no mě nebolelo skoro nic...pořád mi cpala sestřička prášky na bolest a ja je vubec nechtěla...tak se desne divila 🙂 jako trochu to bolet musí,ale to je fakt prd..cítíš to jen když vstáváš z postele,protože namáháš břišní svaly..jinak brnkačka 🙂 .normálne bych byla doma 2 tydny a byla jsem fit...ale protahla jsem si to na 3 nejak se mi nechtelo do prace 😀 ..sestřičky i doktoři super...jen si vem nějakou zábavu sebou...ještě ,že jsem měla internet a radio na mobilu,,, 😀 to mi zachránilo...jinak děsná nuda..neutíkalo to tam

maja1111111
11. črc 2012

@darazv no tehotna nejsem určitě,teču jako blázen!je to hnus...zitra jdu na krev a objednám se k P.Darebnému,jsem zvcědavá co mi řekne nebo doporučí a když nic doporučím si sama 😀

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 ahoj dakujem za info 😉 tak to sa už tam fakt teším hlavne nech to uz mam za sebou a nech som doma 😀 no tak to aby som začala rozmyšlat čim sa tam zabavim nech mi to utečie 😉 tam je pristup na net?žeby som si vzala notas či to je blbost? 😖

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 no mojko je to fakt des ☹ čím všetkym musime prejst ešte aby sme mali mimi v naručí? to sa pytam každy den prečo? prečo práve my musime tento problem riešit,,ach jaaaj,,,

maja1111111
11. črc 2012

@darazv jo zda je tam internet to nevím,to se zeptej...ale spíš ne..já tam měla super spolubydlící(byla jsem na dvoulužáku..ale pak mi odsešla a já tam byla uplne sama)..no to bylo desne,pořád jsem kukala z okna jak bruslí lidi na Vltavě...no jo je to pěkně na prd a jestli mi to ani pak nepujde asi budu muset na to odstraneni vejcovodu...už bych chtěla mít vše zasebou...začnu imunovyšetřením..Operovala mě P.Hanáček 🙂 šikovnej a fešák ,ale jsou tam všichni profíci..toho se vubec neboj..(Jo jen ty zaraženy prdy,to bolelo..myslela jsem ,že chcipnu...pustí do tebe nejaky plyn ,aby se břicho nafouklo a oni pak líp vidí dovnitř...nechtělo to země ven...tak jsem popijela čaj a pak už ok...

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 čoooooooooo? čo do mna pustia a jak? 😝

maja1111111
11. črc 2012

@darazv otom nebudeš vědět.. 😀 a taky jsem se dozvědla,že jsem byla při operaci hlavou dolu 😀 ještě ,že jsem spala jako mimino a nic nevím 😀

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 no tak to mi nevadí pokial budem spat nech robia aj cviky so mnou 😀 ozaj a platí sa dačo za ten zakrok? či len pobyt v nemocnici-100kč užas,,,

maja1111111
11. črc 2012

@darazv jojo 100kč za den

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 už sa teším na tu stravu,,,ozaj ty sa jak dlho pokušaš s priatelom o mimi?a priatel má dáky problem?ktorej časti prahy byvaš ja háje 😀

maja1111111
11. črc 2012

pokoušíme se asi rok..se to pořád odkládalo...až se přestěhujem,pak jsem povýšila v práci,tak jsem chtěla ještě počkat ,...pak se předělával byt atd...a pak to nešlo...(a už ani nepujde jen z ivf). 😠 manžel je ok...problem sem já ☹ ..Lužiny...hm to jsi uplně na opačné straně 😀

maja1111111
11. črc 2012

@darazv jinak strava byla dobrá,člověk měl takový hlad..že bych snědla i švába 😀 ..první den nejíst a druhy den měla byt operace rano..byla kolem 11 30h...pak taky nejíst a myslím,že den potom k večeru už jsem něco dostala..když si nato vzpomenu,pujdu se rychle najíst 😀

darazv
11. črc 2012

@maja1111111 no tak super aspon pojde kilo dole 😀 😀 neboj určite sa stanete rodičmi len niekedy musime prekonat dlhu trat,,,inač ja ked som bola v unoru na krvi a vedela som že je KET neuspešny hned rano jak mi brali krv mi darebny dal žiadanku na imuno pretože je tam dlhá čakacia doba 😠 tak si vypytaj hned zajtra žiadanku a hned chod dole sa objednat 😉

maja1111111
11. črc 2012

jo no to by mi to teda mohl hned napsat 🙂

petulak1988
11. črc 2012

Ahojky holky mam dano brat utrogestan od 17.dne cyklu a uz jsem to dostala a jeste jsem nedobrala tech 10dni mam ho uz prestat brat????Nemate nejaka zkusenosti??

darazv
11. črc 2012

@petulak1988 prepač ale nechapem otazke 😒

maja1111111
11. črc 2012

@petulak1988ahoj já to předtím take dostala a přestla jsem to brát,sestra mi pak řekla ,že je to ok a měla jsem jít hned na krev

petulak1988
11. črc 2012

@maja1111111 proc na krev???ja ho beru od 17 do 26dne cyklu...mame jit dalsi cykly na umele oplodneni tak jsem ho brala jen abych to dostala,...mam anovulaci....tak myslis ze ho mam prestat brat??? zitra bych mela brat posledni davku dostala jsem to dnes rano....tak jestli ho mam jeste dnes a zitra vzit

maja1111111
11. črc 2012

@petulak1988 aha tak to jsem špatně pochopila...stím nemám zkušenost 😒

murecka76
11. črc 2012

@darazv moc děkuji za informaci 😉 😉

maja1111111
12. črc 2012

@darazv na krev jsem šla a doktor tam ještě nebyl-tak jsem objednaná na konzultaci ve čtvrtek..ani tam nevolám ,škoda kreditu....sestra prý hned jestli chci na další ket,no to opravdu nechci .!.řekla jsem ,že chci další vyšetření....(imuno atd.)nebudu vyhazovat peníze z okna..A jak dlouho trvá to imuno někdo říká ,že nekolik měsícu...to je blbost ne?