CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
23. kvě 2009

Zulik,dnes jsem si přinesla od maminy foto,kde jsem malá............a normálně jsme si podobní a Matýskem....tak má z nás obou 🙂

zulik
23. kvě 2009

No jo, jako mimino, ale teď 😉 Ono se to stejně za chvíli změní, děti se strašně do roka mění.A jak to znám z vlastní zkušenosti, když jsem šla s holkou já, byla podobná mě, když šel tatínek, byla jemu 😀

pikusa
23. kvě 2009

No jak se narodil,tak hned po tom byl celý Pepa,ted se mění tak jsem zvědavá,jak se bude vybarvovat 🙂

zulik
23. kvě 2009

Holka je mi tak podobná, že nemůžu říct ani ve vzteku, když mne vytočí, že mi ji v porodce vyměnili 😀 No a vy to máte stejné 😉

pikusa
23. kvě 2009

No to jo...ten je na stopro náš 🙂
A mě se klube moudrák...bolí bolí půl huby a ani najíst se pořádně nemůžu ☹

macous
25. kvě 2009

Ahoj holky,
Piku Matyášek krásně přibírá, je to úplně vidět, jak se mu dobře daří 😀 😀 😀
Zuli, to víš že jo, čeká nás to všechny, puberta dětiček - jak krásné období, ale taky jsme jí měli a ne že ne 😵

pikusa
25. kvě 2009

Ahoj holky.........
Matýsek přibírá až moc 😀 😀 jiné děti v jeho věku mají o kilo míň 😀 😀
ale říkám,že tak v 18 se ten růst zastaví 😀 😀
zase lepší,než aby nepřibíral a trápili jsme se s jídlem 😉

macous
25. kvě 2009

To víš že jo Piku, není nad to, když ti miminko hezky papá a přibírá, on to pak vytáhne a bude z něj alespoň urostlej chlapák 😵
Co zub, už je to lepší?

pikusa
26. kvě 2009

Ahoj Podolandy 🙂
Macous....zub zase dobrý...se v růstu zastavil....tak uvidíme,až zase bude pokračovat.
Tak dnes byl prcek venku jen v dupajdách a stejně byl chůďa spocenej.......a já taky 😒

macous
26. kvě 2009

Ahojky,
dneska teda bylo takový vedro, že neznám nikoho, kdo spocenej nebyl 😀 😀 😀
Jo a ty moudráky jsem si nechala komplet vytrhat, jen vylezly, nebyly zkažený, ale lezly mi trochu nakřivo, tak zubařka říkala, že jo, že je lepší je tahat zdravý 😵 😵

vendi1
26. kvě 2009

Ahoj holky, dnesni den jsem stravila litanim po doktorech a vysledky jsou docela nepriznive. Vcera vecer jsem zakrvacela, uvazovali jsme jestli jet do Podoli, ale po sprse to preslo, tak jsme usli a rano po probuzeni zase krev, tak jsme jeli. Odchytla jsem Darebaka na IVF, kouknul na mne a zdalo se mu, ze mam malo plodovky a bohuzel mam tehu cukrovku. Takze jsem byla poslana na velky UTZ a diabetologii. Na velkem UTZ mne potvrdili mirne snizene mnozstvi plodovky a mimco je v poradku, jen o tyden pozadu. Holcicka je potvrzena na 100%🙂. Na diabetologii jsem pozvana ve ctvrtek a dostanu glukometr☹. Nemate nejaka zkusenosti s temito problemy?
Ja co jsem si precetla na netu, tak nic prijemneho nas neceka☹. Odvazovani stravy, pichani do prstu a co se tyce plodovky, tak ruzne problemy s vyvojovyma vadama. Budu ted hlidana na UTZ co 14 dni, ale presto☹. Jsem fakt spatna ☹ .
Timhle ale me vysledky nekonci. Pak jsem navstivila obvodacku, ta mne natocila EKG a byla dost vydesena. Mam totiz vrozenou selest, ale mudr kdysi rekla nereste to, tak nyni to zacinaji resit a jsem pozvana na ECHO (UTZ srdce). TAkze prima den.
Drzte nam pesticky a dobrou noc.

pikusa
27. kvě 2009

Ahojík...
Vendi,nějak se to na tebe navalilo najednou.......
S cukrovkou zkušnosti nemám,ale prý se to dá zmáknout v poho.
Méně plodové vody jsme měli taky a nic se nestalo.....tak se neboj,beruška bude v pořádku 🙂
A jasan,že ted v těhu to budou řešit to srdíčko,je to pro tebe zvýšená zátěž,to je jen dobře.
A neboj,pěstičky držím

vendi1
27. kvě 2009

Ahoj Piku, dekuji za podporu. Dneska jsem zacla s malou dietkou, poradne info dostanu az zitra a musim rict, ze mam hlad☹. Za chvili se jdu zkraslit k holicce🙂.
Jinak mam stale takovy nacervenaly ci naruzovely vytok☹. V patek jdu do poradny. Modlim se at neskoncime s Apolenkou v nemocnici, ale kvuli mimcu co bychom neudelaly 🙂

zulik
27. kvě 2009

Ahoj,
jééé, Vendi, držím palce, ať se to vylepší. Ještě je třeba vydržet za každou cenu.Já měla těho tenskou cukrovku jen takovou slabou, tak Ti neporadím. Je to mrcha nemoc, objeví se tak najednou.Mojí dcery sestřenice takhle v 10 letech omdlela ve škole, nemohli ji probrat, tak volali sanitku a po testech jí našli právě silnou cukrovku a od té doby je na inzulínu. A předtím nic 😒
Jinak jsme chtěli jet o víkend ven z města, první víkend, co má manžel letos celý volno a zrovna bude hnusně.Ale musím se pochlubit, že už se mi docela dobře chodí i bez elestické ortézy, chodím na RHB a cvičím doma, tak i natáhnu operovanou nohu 😉

pikusa
27. kvě 2009

Vendi..koukni na Murečku,leží ve špitále a drží.........kvuli mimi vše 🙂 budeš OK a malá taky.........
a pozitvum-s cukrovkou se tak nepřibere

macous
28. kvě 2009

Ahoj holky,
Vendi, tak tak mě teda pěkně mrzí, že v tom teď tak trochu lítáš, ale neboj se, ono když si to vezmeš jedno po druhém, tak to vlastně nic není, jen se to sešlo ráz na ráz. Moje dvě kámošky měly těhu cukrovku a někdy i hřešily, neboj se, teď 10 tt už do konce vydžíš, jsi mamka šikulka a Apolenka ti to pak všechno vynahradí 😉
S tou šelestí se neboj, ví se o tom a to je hlavní 🙂 A co se té plodovky týká, tak si to fakt zkus nepšipouštět, vlastně je to na tom celém jediná věc, která se týká jakoby přímo broučka, ale doteď ti vyšlo všechno negativní a není důvod si dělat starosti, však méně plodovky má snad každá třetí těhulka 😀
Každopádně, kdybyste holky skončily v nemocnici v Podolí, tak tě budu chodit pravidelně navštěvovat, budu tam tuším teďka už taky vcelku často 😀 😀 😵

Zuliku, tak ne abys dělala zase nějaký akrobatický kousky a nožku si zase rozhodila, pěkně pomalinku polehounku protahuj 😀 😀

Piku, jsem se vlastně chtěla zeptat, jak se ti jezdí s kočíkem - vyhovuje??? Jo a kolik máš nakoupeno obyč plen - látkovek (budu mít samo jednorázovky papírový, ale myslím pod hlavičku apod.) 🙂

pikusa
29. kvě 2009

Ahojík 🙂
Macous,mám asi 20 bílých...dostala jsem je od kamarádky a asi 10 obrázkových....
a ty mám třeba do kočárku pod malého nebo na pusinku,do rychlozavinovačky pod hlavu.......a úplně mi to stačí....
S kočárkem jsem moc spokojená...jen jak je Matýsek velikej,asi půjdeme do sportáku dřív,než jsem myslela,když takhle poroste dál 🙂

macous
29. kvě 2009

Ahojda,
Piku, já myslím, že se to zase může kdykoliv přibrzdit - ten rychlý růst 😉 každej prcek to má jinak, třeba teď přestane růst do délky a začne mu zase růst hlavička nebo něco jiného 🙂 A přišlo mi, že GT3 má tu hlubokou korbičku docela velikou, já myslím, že to do toho 7 nebo 8 měs. vystačí 😉 Já mám Muru 4, tak to je rozměrově hodně podobný, už se těším, až si budu štrádovat po městě s kočárkem 😀 😀 😀
Jo a těch plenek mám zatím 10 bílých a 2 obrázkové, tak jich ještě cca 5 přikoupím a bude to hotový 😵

pikusa
29. kvě 2009

Macous..už ted je jako 3 měsíční miminko....
dnes jsem viděla stejně starou holčičku a byla poloviční 😀
a ty plíny ti určo stačit budou....a nebo pojedeš pak s kočárkem dokoupit 😉

macous
29. kvě 2009

Piku, tak to je teda pořádnej chlapák, ono z těch fotek nejde poznat, to asi až v porovnání s jiným mimi 😀
Taky si říkám, že kdyžtak pak dokoupím co mi bude chybět pěkně na procházce s kočárkem 😵 😵

vendi1
30. kvě 2009

Ahoj holky,
to mame skarede a zimu, co?
Dekuji za podporu vsem. Ja byla ve ctvrtek na diabetologii. Vyfasovala jsem glukometr a mam si pichat a kontrolovat se. Pichat se mam do prstu, ale mam problem v tom, ze nez mne konecne kapne nejaka krev musim se picnout 4x. Proste to netece☹, takze zadne poradne mereni jsem jeste neprovedla. Je to docela stresujici, navic clovek se musi hlidat v jidle. Snedla bych co vidim a pritom nemuzu. Musela jsem omezit pecivo, prilohy a sladke. Porad si pocitam jednotky, kolik jsem toho snedla. Dneska je tady na hristi detsky den, prasatko, klobasky, pivecko a ja si dam sice prasatko, ale bez horcice a chleba a vodu k tomu. Ale co by jsme kvuli tem nasim mimcam neudelali, ze?🙂
A vcera jsem byla v poradne....Darebny tam nebyl, odletel na 10 dni do New Yorku, tak ho zastupoval Dr. Krcmar. Prisel pozde, ptz zapomnel na to, ze ma mit poradnu a mel 18 bab, takze si to dokazete predstavit. Byl to takovy vtipalek🙂. Jsem pozvana za 14 dni v patek. Mac nejdes taky?? Jinak uz jsem ukoncil praci, mam nemocenskou a do porodu pekne doma. Holky nastupovaly jste nebo budete nastupovat na materskou taky 6 tydnu pred porodem? JA myslela, ze pujdu 8 pred, ale vcera mne rikala sestra at to nedelam, ze je vyhodnejsi 6, aby se mne nezkratila materska.
Rano jsem byla kouknout na svatbu kamarada, tak jsem si pripomnela tu nasi🙂.

pikusa
30. kvě 2009

Ahoj holky.........
Macous..jojo dokoupit se dá vždy 🙂
Vendi....já šla taky 6 týdnů před porodem..........prý je to lepší 😉
A Vendi...před píchnutím se pořádně napij,at ti krev teče..třeba to pomůže 😉

macous
30. kvě 2009

Ahoj holky,
Vendi, jo jo, je to určitě nepříjemný, to píchání do prstíku, ono to určitě neteče právě proto, že jsi v tom stresu, že to nepoteče 😅 Ale ono se to poddá uvidíš 😉 A neboj se, taky můžeš v tom jídle občas zhřešit, taky se nic nestane 😵 Poradnu mám teďka v pátek 5.6., pak předpokládám, že půjdu buď za dva nebo za tři týdny. S těma papírama na mateřskou ti nevím, půjdu určitě 6 týdnů před, opravdu se to vyplatí, nemocenskou mám dlouhodobou, takže dobrý penízky a zbytečně bych si krátila mateřskou o 2 týdny. Akorát nevím, kde dostanu jaký papíry a kam s nima dál, vůbec jsem se zatím neinformovala, ale teď až půjdu do poradny, tak budu 33+3, tak to už by mi měli asi něco dát pro zaměstnavatele nebo já fakt nevim.......- Piku poraď prosím 😵 😵 😵

pikusa
30. kvě 2009

Tak já dostala papír od sestřičky u mé dr.tak snad taky dostanete..........a s ním pak do práce........a už se pak o to nestaráš.....oni to pošlou na sociálku...
A pak si vás obešlou,že chtějí rodný list okopčený....

zulik
31. kvě 2009

Zdravím mezi nedělním vařením 😉
Macous, papír od doktora si doplníš, napíšeš od kdy nastupuješ na MD /nejlépe opravdu přesně 6 týdnů před plánovaným porodem/, napíšeš, kam chceš posílat peníze-lépe na účet, za složenky se sundavá poštovné.Pak to dáš do práce, oni k tomu musí přiložit přílohu k žádosti o PPM /Peněžitou pomoc v mateřství/ a dají to příslušné OSSZ,PSSZ dle své registrace.Odtud Tě budou vyplácet, do 14 týdnů od počátku mateřské musíš doložit kopii rodnho listu dítěte, ale to Ti sami napíšou.

pikusa
31. kvě 2009

Zulik----přesně tak 🙂

macous
31. kvě 2009

Ahoj holky,
díky moc za rady, budu si to pamatovat a v pátek chtít ten papír, a jestli jsem to dobře pochopila, tak to datum nástupu na MD budu mít 9.6., když termín porodu mám 21.7. 😀 😀 😀 😀 ty jo to je téměř za týden 😲 😲
Piku si pamatuju, jak jsem si tady z tebe pořád střílela, jestli už máš zabaleno do porodnice a ty pořád, že času dost, tak já taky zatím nic pro sebe nachystáno nemám a pocit, že je času dost, tak ten zase pro změnu mám 😀 😀 😀 😀
A jdu udělat lívance, holky já se už 14 nevážila a nějak se mi ani radši nechce 😀 😀 😀

zulik
31. kvě 2009

Macous, přesně tak, 9.6. nástup na mateřskou 😉 Když bys šla 8 týdnů, zbytečně se obereš o 2 týdny MD a ta je přece jen vyšší, než pak rodičák.

vendi1
31. kvě 2009

Ahoj holky,
tak koukam, ze jsem tady rozvirila debatu o papirech na MD. Dekuji Vam taky za rady a Macous, ty papiry Ti daji uz sestry v prenatalni ambulanci, tak se o ne prihlas. Ty nastupujes 9.6. a ja 9.7. 😉 .
Jinak dneska si merim tzv. dlouhy protokol, je to 7 pichani za den do prstu, vzdy pred jidlem a po jidle a pak pred spanim. Po tom jidle mam porad velke hodnoty i kdyz pocitam sacharidy jak diva 😒 . Ale dulezite je, ze uz jsme prisli s manzou na to, aby mne tekla krev. Musime DOJIT 😀 , proste jezdime po prstu jak po vemenu a ono to pak tece 🙂 . Tak aspon, ze se uz timhle nemusim stresovat. Dneska jsem udelala na obed koprovku a dala jsem si jen 2 knedlicky 😢 , Peta se futroval a oblizoval a ja se pak dorazila okurkou a rajcetem (aspon tohle muzu neomezene).
Mac ted v patek tam nebudes mit Darebaka......
Az budes v porodnici dej vedet, prijdu za tebou juknout pokud mne to dovolis 😉 a uz si zabal veci 😀 😀 😀
Jinak jdu ted psat manual do prace, kdyz jsem se tak na ne rychle vyprdla 😎 . Peta maluje pokojik, uz se na nej tesim.
Pekny zbytek nedele a Mac ty livance....ty bych si taky dala 😝

pikusa
31. kvě 2009

Macous...já dobalovala než jsme odjeli do porodky 😀