CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

loretana
24. lis 2011

ahoj holky, poslední týden cítím nějak málo pohyby... za den je to doslova jen párkrát , cítím takové "bouchnutí do bříška a to je celé.... a to třeba ještě před pár týdny, měsícem mi tam boxoval o stošest... minulý týden jsem byla na kotrole, vše bylo v pořádku, ale od té doby o něm skoro nevím... holky, stávalo se Vám to taky? nevím, jestli to není třeba tím, že je větší, ve 29 tt už měl 1450 g, že už je tam třeba napasovaný, nebo si to vysvětluju úplně špatně, poraďte mi, prosím....

loretana
24. lis 2011

@svoba tak to je dobrá zpráva, že se to posune dál! budu držet palce a přesně tak, psychika je důležitá, hlavně věřit a pozitivně myslet!🙂

ivkaj
24. lis 2011

@svoba ani jedny z těch horonů mě nebolely, spíš potom některé ty doplňkové injekce (to mi spíš dělalo problém píchat pod správný úhlem). Když to tak vezmu zpětně asi pro mě bylo pohodlnější, že to do mě někdo píchl. Přeci jen vidět tu jehličku co si má do sebe člověk zabodnout mi u prvních vpichů dávalo docela zabrat. Byli jsme domluveni s manžou, že to bude dělat on, ale tak se mu třepali ruce, že jsem mu pero sebrala.
Jestli to tho půjdem někdy znova, asi bych zase volila hormony na pojišťovnu, peníze se dají utratit i jinak ;o)
Psychika je fakt potvora, mě se k tomu netěhotnění přidaly problémy v práci 😝 Nakonec jsem dala výpověď, měsíc si doma odpočinula a vrhhli jsme se do dalšího kola a jeho výsledek teď chrupe v postýlce 😵

ivkaj
24. lis 2011

@loretana buď v klidu, čím větší prcek, tím mín místa pro pohyb. Už si přesně nepamatuju jak to bylo, ale i mičo v břiše má období spánku a bdění, jen si nepamutuju ty časové intervaly. Mě mrňous v břiše nejvíc řádil na cvíču a to by ho právě mělo uklidňovat. Vzpomínám si, jak sem řešila, že máme určitě hluché mimčo, protože asi projezd koukající sanitky s ním nehnulo.
Jak říkal Darebný, když nám potvrdil těhotenství "teď už se budete bát pořád" 😵

loretana
24. lis 2011

@ivkaj 🙂 to je pravda... já si teď na chvilku lehla a štouchala do bříška a taky zpívala (ne, že bych to uměla, ale občas Ondráškovi takhle zpívám) a světě div se, začal se trošku vrťet, tak jsem se uklidnila🙂 moc děkuji za podporu🙂

zelvik
24. lis 2011

@pikusa Ahoj všem,
tak dnes jsme byli v Podolí, ujala se nás paní doktorka Řezáčová - móóć milá a příjemná!!! Opsala si všechny moje předchozí pokusy a operace atak, pak mě prohlídla - vše OK, cysty žádné. Pokud je někdě endometrioza, bohužel utz ji nevidí - a to je ten můj problém, proč to nejde. Manželovi chtěli brát krev, ale když jim řekl, že je dárce krve, tak toho nechali🙂 - šlo hlavně o to, jestli je zdráv. Já půjdu na hormonální profil, vychází mi to na příští týden a pak jde 19.12. manžel na spermio a pak uvidíme, co se bude dít dál. Aby toho nebylo málo, od ledna manžel nastupuje v nové práci a hned ho budu tahat po doktorech, tak mám obavy, aby nebyl pak průšvih :( no ale zvládli to jiní, musíme taky.
A co vy? Jak se daří a jak jste daleko?

svoba
24. lis 2011

@ivkaj ona mi říkala, že ty hrazené (bey doplatku) hormonz, jsou nečištěné. tak jen toho se bojím. aby nebyly silnější. já po nich třeba víc nepřibrala, nebo se ve mně víc neusadily. ale to je asi blbost, vid?

pikusa
24. lis 2011

Ahojík holky.....
@zelvik no super....už to pojede 😀
hele,ono jeho pak moc tahat nebudeš......spíš ty si poběháš
@loretana hele,mates emi na monitorech sestřička budila štouchancema a nic......telefon na břiše,aby slyšel hudbu---nic....prostě chtěla spát a bylo....a to mu vydrželo dodneška 😀
Svoba----já měl pero-puregon,píchala se sama doma a v pohodě....

loretana
24. lis 2011

@pikusa 🙂 tak to jsem ráda, že je to nromální, děkuji Piku🙂 musím vymyslet nějaký spoušťeč, vysledovala jsem, že opravdu občas zabere můj "zpěv" a malý se začne vrtět, jen nevím, co to pro mě znamená🙂🙂🙂

pikusa
24. lis 2011

@loretana nebo se zkus napít studené vody.......
A neboj,jen je jinak otočený a kope třeba "dovnitř"

ivkaj
24. lis 2011

@svoba za ty tři stimulace jsem nepřibrala ani kilo. Ale to asi záleží na tom jak kdo snáší hormony, někomu dělá zle i antikoncepce.
Moje zkušenost je taková, že ze dvou stimulací s Puregonem jsem měla vždy jen dvě vajíčka (zbytek jich byl prázdný a nikdo nevěděl proč). No a z Menopuru jsme měli vajíček 5, dvě zavedli (chvilku to vypadalo i na dvojčátka) a dvě zamrazili. Přijde mi, že vždycky doporučují to pero 😕

svoba
25. lis 2011

@ivkaj na mě to taky tak působí. pero propagovala nejdýl.
jedna kamarádka nepřibrala ani deko, druhá 30kilo. a to byla "jen" zavodněná. ☹ já nejsem tlustá, ale každý kilo se mi blbě shazuje.

pikusa
25. lis 2011

Tak mě dali vybrat..jestli léky plně hrazené pojištovnou a nebo s doplatkem....

macous
25. lis 2011

holky, to pero mám doma a budu ho leda tak vyhazovat, 2 potomci mi stačí, takže jestli ho někdo chcete, tak daruji, stačí pak si přikoupit jehličky - ty jsou za babku a pak léky...........

biris
30. lis 2011

holky máte zkušenost v podolí s dárcovskými vajíčky kolik to stojí,jaká je objednací lhůta.Byla jsem 3x na IVF v jiných centrech po třetí nedošlo ani k embriotransferu a doktorka mi řekla že bez dárcovských vajíček vůbec neotěhotním.Bohužel z finančních důvodů hledám jiný car tady mi řekli za dárcovská vajíčka 26tis a 13 za oplodnění + bych si už musela asi platit plnou výši léků.

pikusa
30. lis 2011

@macous hele pero já dostala zadara......a jehličky taky,platila jsme jen léky---teda myslím....
@biris bohužel,neporadím.....

biris
5. pro 2011

@pikusa To nevadí ale i tak děkuju,scháním informace kde ser dá!!!

pikusa
5. pro 2011

@biris kde SER DÁ 😀 😀 😀
tak to je boží překlep 😀 😀

silvi34
6. pro 2011

Ahojte, po viac ako roku neúspešného smaženia som začala navštevovať CAR Podolí, ale nie som spokojná. V súčasnej dobe vážne uvažujem o zmene. Vstupný pohovor ok, krv brali hneď, manžel SPG ok... po druhom IUI mi ponúkli už IVF s tým, že možeme začať hneď , skúsili sme ešte 3 IUI, ale bezúspešne. Pred IUI ma neposlali na žiadne vyšetrenie, ani imunologiu, ani genetiku. Ani ma neinformovali, že by bolo vhodné ich absolvovať. Nemala som pocit nedvovery, myslela som si, že vedia čo robia, že je zavedený systém ktorý funguje... Jednotlivé IUI sme "prekladali" prirodzeným snažením...prešiel rok a nič. Sama som si vybavila imunologiu a zaskočilo ma zistenie, že okrem alergie na spermie ( takže 3xIUI úplne zbytočne, a mohli sme ho kľudne vynechať a nie stratiť rok) , mám protilátky proti obalu vajíčka (zona pellucida) - tieto protilatky by mohli sposobiť, že ani pri IVf by nemuseli vzniknúť kvalitné embrya, ak by sa geneticky materiál spermie nevpichol ihlou priamo do vajíčka (tj. bez ICSI). A ktomu mám vysokú koncentráciu protilátok proti placentárnemu protisrážlivemu faktoru (annexinu V) by mohlo byť zodpovedné za potraty na počiatku tehotenstva... laicky povedané mám "hustú krv" a až raz otehotniem, tak si budem pichať injekcie na riedenie krvy...z 5 sekundárnych príčin neplodnosti , mám 3. Žiaľ imunol.vyšetrenie mi v CAR , ako som už písala neponúkli. ..Ak by som pristúpila na IVF bez ISCI, tak by som zbytočne vyplácala jeden pokus...ak by to bolo i pomocou ISCI ( je potrebná genetika na termín som čakala 2 mesiace + 1 mesiac na výsledky) , nikdy by bez imuno vyšetrenia nezistili, že mám protilátky na obal vajíčka, tak ďalší neúspech, a ak by som už tehotná bola, plod by sa mi vďaka anexinu V nevyživoval a najskor by ma čakal potrat....Teraz mám na 3 mesiace nasadený Prednison, potom kontrola na imuno a uvidí sa...takže z mojho hľadiska som stratila rok a pol úplne zbytočne...ak by ma na vstupnej kontrole poslali na imunologické vyšetrenie, nasadili mi lieky mohla som biť dnes na úplnom inom fóre.... ☹

pikusa
6. pro 2011

@silvi34 mrzí mě to....
ale nevím,jestli v jiných centrech imuno dělají hned automaticky,nebo až po třeba prvním neúspěchu...
mě imuno taky nedělali......jen genetiku před IVF-ICSI...

silvi34
6. pro 2011

@pikusa ..chcela som len povedať, že ak už začneme chodiť do CARU, ako prvé by okrem hormonálneho profilu malo biť vyšetrenie na protilátky proti spermiám. Kľudne by som si ho i dobrovoľne zaplatila. Nepredpoklada som však, že by som mohla mať tento problém. Pred 2,5 rokom som otehotnela prirodzene, no žiaľ nevyvinulo sa srdiečko a v 10tt som musela ísť na revizi...U IUI som nemala ani šancu že by bola úspešná, zbytočné branie hormónov a pichanie si injekcií...v niektorých súkromných CAR-och imuno robia to je fakt..chcela som len apelovať na baby, ktoré sa rozhodnú navštevovať CAR, aby si o toto vyšetrenie povedali, alebo si ho zaistili tak ako je cez svoju obvoďáčku...vyhnú sa opakovaním sklamaniam, že to opeť nevyšlo...

pikusa
6. pro 2011

@silvi34 jojo jasan,chápu....
a mrzí mě,že těhu nedopadlo....taky mě to potkalo letos....
a zůstaneš v Podolí nebo teda změníš CAR??

loretana
8. pro 2011

Ahoj holky, tak včer jsem byla na kontrole, všechno v pořádku a malý už má ve 32 tt 1948 g🙂 Určitě to bude cvalík, já se picnu🙂🙂🙂
Jiank taky začínám péct - zatím mám ořechy a dnes budu dělat rohlíčky, ještě linecké a vosí hnízda🙂 těším se na to, i když mě dost bolí záda, tak toho spoustu dělám v sedě🙂

pikusa
8. pro 2011

@loretana no prcek hezky roste....ale ty váhové odhady ber s rezervou 😵

loretana
9. pro 2011

@pikusa viď🙂 taky už mám 15 kg nahoře🙂 Teď si začínám shromažďovat věci do porodnice, v podnělí ještě zaběhnu do lékárny a snad to bude všechno... A co ty Piku, jaký DC jsi?

pikusa
9. pro 2011

@loretana 38 😲 😀 zase...prostě na mrchu vždy budu čekat a čekat
Tak se hezky připravuj....já si tašku balila když to na mě doma přišlo 😀 teda ne vše.....ale zbytek jsme dobalovala než jsme jeli do porodky 😀

loretana
9. pro 2011

@pikusa 🙂 já si vzpomínám, jak jsem si to o prázdninách hezky malovala, jak dlouho dopředu budu mít všechno připravené a prd🙂🙂
38, tak při tvých (mých) cyklech to ještě potvrvá, ale do Vánoc by to mělo klapnout🙂🙂🙂

ivkaj
9. pro 2011

@loretana ty odhay ber fakt s rezervou, tuším že tolerance +/- 0,5kg ;o)
Jen si všechno pěkně pobal;o) Rodit budeš v Podolí?

pikusa
9. pro 2011

@loretana jako že do Vánoc to dostanu????no to doufám 😀

jara
10. pro 2011

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak je to v Podolí se stážistama?? Ptal se Vás někdo, jestli souhlasíte s tím, aby tam při výkonu byli..nebo jste něco museli podepisovat? nebo s vámi nikdo nic neřešil??