CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

zelvik
17. kvě 2012

@jara Po laparoskopiích jsem na lázně možná měla šanci, ale v práci jsem to neměla jednoduché a tak jsem nad nimi ani nepřemýšlela. Teď po těch všech změnách ve zdravotnictví - měla bych na ně nějaký nárok? Nesleduju to, tak nevím. Ale je pravda, že říct bych si asi dala 🙂

malinka_02
17. kvě 2012

@jara
@zelvik holky a z čeho se vám udělali cysty?

zelvik
17. kvě 2012

@malinka_02 Jóóó, to bych taky ráda věděla, je dost možné, že z těch hormonů, nebo já nevím, proč se někdy dělají cysty. Moje předchozí cysta nakonec byla endometriální a s ní musel pryč i kus vaječníku, tak se modlím, aby tahle byla neškodná...

malinka_02
17. kvě 2012

@zelvik mě nikdy nikdo o cystách nic neřekl, tak sem si říkala že já je nemám ale ted koukám že se jen tak zjevují a nám právě taky řekli že přijdem v červnu a pokud nebude cysta tak budem stimulovat a ted se bojím aby nebyla..

jara
18. kvě 2012

@malinka_02 já jsem s tím nikdy žádný problém neměla, a tak mě dost zaskočilo to, když Dr. říkal, že mám cystu a že bude tím pádem odklad. Ale hned vzápětí říkal, že je to naprosto běžný a s příští MS by měla zaniknout. Mno, a prý kdyby se jí furt něchtělo pryč, tak by se do ní píchlo a bylo by. Takhle mi to bylo vysvětleno. 😉 Naštěstí další měsíc už byla opravdu fuč. 🙂

jara
18. kvě 2012

@zelvik Jasně, že by jsi měla na lázně nárok!!! Nic neodkládej, dojdi si ke svému gyndařovi a nech si je pěkně vypsat! Změny by nějaké měly nastat, ale je to spíš taková nafouklá bublina a nás by se to nemělo týkat. TAkže vesele do toho. Já jsem takhle otěhotněla. Po 4 letech snažení a několik neúspěšných pokusů IVF a KET. A na práci se vykašli. Také jsem pořád řešila: a co by tomu řekli v práci a aby mě nevyhodili, pak jsem si řekla a dost, je to moje zdraví, prostě na měsíc jedu, ať se tu staví na hlavu. Normálně jsem jim oznámila, ať si najdou náhradu, začla si vše vyřizovat, gyndař mi vypsal doporučení, s tím jsem hned běžela na pojišťovnu, ještě než mi to schválili, tak jsem si aktivně zavolala do lázeňského domu, dali mi termín nástupu a já se tak těšila, až jsem z toho otěhotněla. 😀 😀 😀 Takže si vezmi ze mě příklad!!! 😉

jara
18. kvě 2012

A hlavně se nekoukej nalevo napravo, je to blbý, ale v tomhle musíš být sobecká. Mně už říkal gyndař kdy, ať jedu, jenže to jsem furt řešila, a co by tomu řekli v práci, a co by tomu řekla rodina, a co by tomu řekl ten i onen. Pak když jsem je pomalu začla seznamovat s mým plánem, tak jsem ke svému překvapení zjistila, že mi je naopak všichni schvalujou, ať jedu, dokonce i v práci. 🙂 Pojala jsem to jako takovou dovolenou, kterou budeš mít hrazenou (nadstandart si platíš)...masáže a různé zábaly, perličkové koupele, a budeš se válet v bahně, poznáš nové lidi, k tomu máš naservírováno 3x denně, no, co víc si přát? Mám doma i zvací dopis z lázní..přišel mi v den, kdy mi Dr. potvrdil srdíčko na ultrazvuku. 😉

jara
18. kvě 2012

Říkala jsem si, i kdyby mi to k mimču nepomohlo, tak si udělám bezva dovolenou se vším všudy. Že mi lázně pomůžou, už když si je budu zařizovat, mně ani v nejdivočejším snu nenapdalo! Když jsem viděla ty // na testu, to byl fakt šok. Taková čára přes rozpočet..ale milá, samozřejmě. 😉

maja1111111
23. kvě 2012

@pikusa ahoj tak stimuluji 12dni a ještě dva mi přidal,už mi začíná bolet bříško,jsem pěkně nafouklá. O víkendu bych měla jít na odběr vajíček,myslím že si vezmu neschopenku hned tak na tyden 🙂

pikusa
24. kvě 2012

Nestíháááámmmmm 🙂
@maja1111111 juu už se blížíš do finále vid.....držím palečky

maja1111111
24. kvě 2012

jojo děkuji a už začínám nervovat...protože ,když to nevyjde doporučuji mi operaci(odstranění vejcovodu)na jedné operaci jsem byla v unoru a na dalši no to vážně nevím.. 😖

malinka_02
24. kvě 2012

@maja1111111 a proč??? A to by sis vzala neschopenku na týden a teda pár dní po IVF šla do práce?

maja1111111
24. kvě 2012

@malinka_02 no pár dní ležení po ivf stačí,to že budu doma 14 dní nic nezaručí.Některá centra to dokonce nedoporučují...hlavně žádný stres a nezvedat nic těžkého..ale stejně to záleží natom,jak se budu cítit 😵

maja1111111
25. kvě 2012

@pikusa tak mám 6 folíku na levém a 4 na pravém vaječníku..takže 10 a sliznice je prý krásná.. 😀 dnes jsem byla poprvé u Mudr.Darebného,on je opravdu takovej pěknej sympataáákk.....je to uúúplně jiný přístup,radost si sním popovídat 🙂 ..tak v pondělí odběr..neschopenka se prý dáva automaticky na tyden po ET..ještě to zkouším uhrát v práci na dovču.A co Ty??

pikusa
26. kvě 2012

@maja1111111 no supeeeerrrr,to je úrodička parádní 😀
na pondělí držím palečky...... a až budeš ležet vedle sálku na posteli tak jen dobré zprávy 😵
Jáááá???nic....klid......asi v létě se vypravím na KET

malinka_02
27. kvě 2012

@maja1111111 já mám právě práci jen stres stres a stres.. a ještě tam sem i 10 hodin, v 7 se pak došourám domu a stejně furt emaily, fyzicky ok ale psychicky strašné.. a kolik dní po IVF doporučují? Mám strach že si to pak budu vyčítat..
S folíkama perfektní!! Tak vidíš nakonec neschopenku taky budeš mít.. a po odběru nebudeš doma? A mužu se zeptat kolikátý den cyklu jdeš na odběr?

pikusa
29. kvě 2012

@malinka_02 hele,udělej si to podle sebe......vezmi si neschopenku a uvidíš......
když bude test pozitivní,jen si jí pak protáhneš a budeš na rizikovém......

maja1111111
29. kvě 2012

@pikusa tak z 11folíku,8super 2 nezralé,ale prý dozrajou a jedno nepoužitelné...emryoložka byla nadšená 🙂 prý neví které vybrat,všech 8 je krásných 🙂

malinka_02
29. kvě 2012

@maja1111111 No tak to je perfektni!Tak moc drzim palce!A kdy jdes?
@pikusa uvidim taky kdy to bude pokud to zas odlozime tak to pak bude jedno,ted by bylo blby jit na 2 neschopenky za sebou

maja1111111
29. kvě 2012

@malinka_02 asi ve čtvrtek 🙂 pořád řeším tu mou obrácenou dělohu,píšou že se má po ET ležet na břiše,ale sestra se divila..mě to přijde logické

malinka_02
29. kvě 2012

@maja1111111 jo tak to je zajimava otazka.. to vubec nevim,myslela sem ze jde celkove o lezeni ne o stranu,ale nevim..a ty tedy nemas prodlouzenou kultivaci?

maja1111111
29. kvě 2012

mám..

malinka_02
29. kvě 2012

@maja1111111 a to si měla odběr v pondělí a už ve čtvrtek? Myslela sem že prodloužená je o 5 dní..

maja1111111
29. kvě 2012

no to nevím řeknou mi to zítra,to záleží na embryu ne?

maja1111111
30. kvě 2012

@malinka_02 tak jdu zítra nebo v pátek..zítra ráno tam mám zavolat...musím mít jen jedno embryo ,tak čekají až bude dokonalé 🙂 ..ikdyž to stejně nezaručí ,že se chytne...no budu doufat 🙂

pikusa
30. kvě 2012

@maja1111111 supeeeerrrrrr
taky mám zakloněnou dlohu.....ET byl trošku s komplikací....ale dalo se...
a pak ti zvednou nohy postele a hovíš si tam asi hodinu/dvě 😵
Jinak embryoložky jsou tam opravdu úžasné.....ted mi tak došlo,že opět v červnu platit embroušky...
Prodloužená je nad 3 dny......já měla pětidenní......ale právě že záleží na embryu

pikusa
30. kvě 2012

Jo a to ležení......
embryo "nevyklepeš" jak je v děloze ted už je to jen na něm,zda se kousne 😀 a jestli tam má kam,jesstli sliznice je taková jaká má být.....
takže ležet---ne to se nemusí.........

maja1111111
30. kvě 2012

@pikusa no mě řekla ,že se leží jen pul hodinu..déle je to zbytečné,což mě trochu udivilo...a jak si pak ležela doma?rádí ,že kdo má zakloněnou dělohu,má ležet na břiše..přijde mi to celkem logické

malinka_02
30. kvě 2012

@maja1111111 Tak ti budu moc drzet palecky aby to vyslo a budem cekat na //

maja1111111
30. kvě 2012

@malinka_02 jo moc děkuji ,bylo by to super kdyby to vyšlo 🙂