CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

nelfilka
24. únor 2013

@danci70
Tak mám českou klávesnici🙂 do třetí stimulky běž s injekcemi fsh. Někomu pomáhá Merional, někomu ne. Tak je to i s Menopurem. Darebný ti zítra poradí. Vůbec nechápu Řezáčovou. Mně sjela, když jsem chtěla Pregnyl místo Ovitrelle. Kdo mi ho bude píchat, když je to jen a jen do svalu. Kravina a lež. V Pronatalu si ho pícháme samy, na příbalovém létáku je do svalu nebo podkožně a potvrdila mi to i známá doktorka farmacie. Fakt mám výhrady k Podolí a tohle je maličkost.

maja1111111
24. únor 2013

@nelfilka no kéž kdyby , 🙂 začínám se bát toho pátku čím dál tím víc...kdepak se mi to usídlilo?

mkuki
24. únor 2013

tedy omluva vůbec nestíhám číst.

to je zařizování ale krásné fakt. už máme postýlku kočárek komplet přijde zítra. mraky oblečení to je tak krásné 😀

no na krev jdu v pátek a přiznám se že na těhotenství nemám čas myslet ale samozřejmě že si sourozence přeji 😀

my se s manželem neshodli ještě ani na jmene 🙂..... mám jich tolik v hlavě a zatím se k tomu nevyjádřil 😀 taťka jeden.

maja1111111
24. únor 2013

@mkuki jeeeeeeeeeeee to je krásnýýýýýýýýýýýýýýý 🙂 😲 😵

malinka_02
24. únor 2013

@nelfilka no tak pak proste nechapu proc me davaji furt jen anopyrin kdyz vedi ze mam mit fraxik a kdyz mi nevysli 4 transfery..!!!!

petulet
24. únor 2013

@mkuki je to je krásný,vše pořizovat. a určo bude mít malá i sorozence. 🙂

nelfilka
24. únor 2013

@malinka_02
Znám holky, které mají tuto mutaci a braly Fraxiparin celé těhu. Jedna mi i říkala, že jí doktor řekl, že s touto mutací neměla brát antikoncepci ani létat dlouhé dálky.
Mně řekla vlastně Řezáčová další nesmysl...když jsem chtěla Anopyrin, tak mi řekla před OPU, že je pozdě, že jsem ho měla brát aspoň měsíc před, že je teď pozdě. Darebný mi v prosinci řekl, že mi dá Anopyrin. Pak byla na dovče a Řezáčová, že je to zbytečné už teď. Madar mi řekl, že se dává po OPU!!!
Tak asi tak nějak...fakt jsem do Podolí šla kvůli ceně nativu-minimálky a kvůli imunologii. Na tu tam ale úplně kašlou. A nejlepší je věta na stránkách imunologie Podolí: Velkou výhodou je i možnost bezprostředních pracovních kontaktů s lékaři Centra asistované reprodukce ÚPMD.
Tomu se fakt směju.

adriene
24. únor 2013

@maja1111111 Je to vnitrni UZ 😉

Holky, ja byla dnes na monitoru v Podoli a jelikoz byla kalamita, tak nedorazila sestra z monitoru, proto nam je delali nahore na porodnich salech. Jedno z dvojcat mi nemohla sestra furt najit, stale nekam "zdrhalo", tak s sla nakonec pro doktora, aby ho nasel ultrazvukem... a prisel Darebny... asi ma dnes sluzbu na porodnich salech... to bylo shledan 😀 On si me teda nepamatuje (zas tak casto jsem hold u nej nebyla), ale pobavilo me to 😀

danci70
24. únor 2013

@mkuki jůů ty se máš 🙂 🙂 🙂 nádhera 😉 a za devět měsíců další prcek,to je jasný 😉 na jakém jméně se nemůžete dohodnout,na to máte ještě čas,ne? adopčátko předpokládám jméno má,nebo nee?

danci70
24. únor 2013

@nelfilka a ty myslíš,že clostík k tomu už nemám brát?

nelfilka
24. únor 2013

@danci70
Ano, ten bych brala, ale dopíchnout nějaké FSH. Ale po 3 cyklech bych si dala cyklus pauzu. Holky, co jedou pořád minimálky, tak musí mít pak třetí cyklus nativ. A někdy mají jen Clostík nebo Tamoxifen. Ten je údajně lepší, nesnižuje sliznici.

danci70
24. únor 2013

@nelfilka no s pauzou počítám,tedy spíš,úplně to vzdám

danci70
24. únor 2013

@nelfilka ale nativ je i bez clostíku,takže podle tebe bych teď neměla brát nic,jestli dobře chápu

nelfilka
24. únor 2013

@danci70
Ano, nativ je bez léků. Ale tys měla jen Clostík a před tím žádné stimulace. Teď bych šla do třetího cyklu s Clostíkem a FSH. A to už musí vyjít 😉

malinka_02
24. únor 2013

@nelfilka no ano v tehotenstvi ano ale nebom jestli i u stimulace a ketu.. Ale ja se minule vyslovene ptala - ze mi vysel vyssi prolaktin a melo se to podchytit, pry v pohode, ze mam mutaci a rikali o tom fraxiku, pry v pohode a ze mam nizkou sliznici a jestli mi na 4 transfer nemuze dat estrofen, pry v pohode.. A pak mi rekl ze si mysli ze problem je v me psychice, asi sem moc otravovala..

adriene
24. únor 2013

@malinka_02 Ten fraxiparin/clexane se píchá už u stimulace/ketu ... právě z důvodu, aby se embryo chytilo, tělo ho chytilo a automaticky ho "neodloučilo/nepotratilo"...

malinka_02
24. únor 2013

@adriene tak pak bych ho ale asi ja brat mela ne?

adriene
24. únor 2013

@malinka_02 Myslím si, že ano. Rozhodně bych na tom při dalším ivf trvala... popřípadě se poptej (třeba mailem) v jiném car, jak tuto mutaci oni řeší...? Co ty na to?

nelfilka
25. únor 2013

@malinka_02
Včera jsem četla diskuzi o CUBE a jedna holčina tam píše následující....

Jinak v Cube obecně nedávají prednison, pokud není asi nějaká zjevná imuno příčina (to nevím, já mám imunitu ok). Před ET ještě to embryo glue- na podporu zahnízdění embryií (je to nějaký roztok, aby se lépe přichytily k sliznici)- naptlají t na embrya při AH, také tam dávají před OPU a ET antibiotika- kvůli mykoplazmám, ureoplazmám atd.. tuším 3 krát orálně a pak asi 4 dny se zavádí (Doxybene a Polygynax), jinak stimulace klasika (já měla Menopur, dříve jsem mívala gonal, ale menopur mi doporučili, že je levnější), pak Cetrotide a před OPU Pregnyl, no a Clexane na ředění krve (mám MTHFR homozygot a PAI-I)- to mám od své hematoložky, ale kámošce v Cube dali Fraxiparin.. Jo a ještě po ET nasadili Estrofem (estrogeny), neb jsem měla nižší sliznici. No a 2 den po ET se píchá Decapeptyl na lepší uchycení. To je tak vše co si pamatuju- jo a samozřejmě listovka acidum folicum.

adriene
25. únor 2013

@nelfilka Tak ten popis skoro úplně odpovídá stimulce, kterou tam teď podstoupila má kamarádka... včetně těch ATB, postupu, léků... jojo, to odpovídá 😉

nelfilka
25. únor 2013

@malinka_02
Stačí napsat dotaz na http://www.neplodnost.org/forum/forum55-asistov...

Malinko, píšu si s děvčaty z různých CARů a vidím u nich jejich postupy. A vysvětlili ti, proč ne např. Fraxiparin /Clexane se špatně shání v lékárnách, teď o tom byl článek v MF DNES, u nás stojí 10 injekcí 550 Kč a v Německu jednou tolik, vše jde do Německa/. Mně řekla imunoložka Malíčková, že Anopyrin je u mě blbost, že to chce minihepariny. A to je to, co mě štve...je problém a oni ho neřeší.

danci70
25. únor 2013

dobré ráno holky

@mkuki tak co,testovala jsi? 🙂 😉

a já se jdu chystat k panu doktorovi.... 😀

adriene
25. únor 2013

@danci70 Hodně štěstí 🙂 A oslň ho 😉

julie74
25. únor 2013

@danci70 já myslím, že minimálky zas taková surovost nejsou. To by s tvým zdravím moc zamávat nemělo. Kontrolní otázka děvčata - chodíte na UTZ prsou ? Já byla , heč
😀

pinkywinkie
25. únor 2013

Ahoj zeny 🙂
Dnes jdu na transfer embryjek 🙂 Drzte mi palecky 🙂

adriene
25. únor 2013

@pinkywinkie Držíme všech 12 😀

julie74
25. únor 2013

Mkuki, to je fakt dobrý , zastihnout někoho v tak hezké části života. Přeju hodně štěstí na testování, ale myslím, že hodně štěstí máš už tak. Holčička ještě nemá jméno ?? Když je jí několik měsíců. Není to divné ?? 😕
Ale ať má nebo nemá, to je to poslední, ať se vám daří

pinkywinkie
25. únor 2013

Adriene... Dekuji, v 11:30 mi je tam zatransferuji a doufam, ze pujdou ven za 9 mesicu 🙂