CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

adriene
27. lis 2012

@julie74 Je pravda, že s tou etikou se zatím moc nezabývají... ale do budoucna budou muset... protože IVF je v posledních letech na vzestupu a ta možnost "párování" tu je.
Druhá věc je, poslat vlastní sestru, či jinou příbuznou na stimulaci jako dárkyni... řekněme takovou, která ještě neměla děti... Ona vystimuluje, oni odeberou a pak se nedej bože stane situace, že nebude moci přirozeně otěhotnět... nesníží jí to šanci při dalších iVF... těžko říct. Nehledě na ten "záběr" hormonů :(

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fykyska
27. lis 2012

HOLKY OMLOUVÁM SE ŽE LEZU DO VAŠEHO FORA - ALE STOPNĚTE ,,NAHLAŠTE" TOHO VOLA OBTĚŽUJE NÁS NA FÓRECH A OČIVIDNĚ NESTAČILO ŽE JSME HO NAHLÁSILI ☹
@lukaslumbersky

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pikusa
27. lis 2012

@malinka_02 počkej to jako manžel má protilátky proti spermiím?

julie74
27. lis 2012

@adriene jasně, bude se pak člověk dívat na sestru, která si kvůli němu rozhodila vlastní šance. Je to celé krapku složité. Čekáme na druhý pokus SPG na počátku ledna, vy jste všechny takové zkušené, v té době už budeme mít genetické vyšetření, já folikulometrii, je ještě něco co je třeba připravit, když bych chtěla minimálku začít na konci ledna ? Pan doktor Darebný je sympaťák, ale v podstatě žádný plán jsme neudělali ??? Pravda dost jsme koukali, takže my se na žádný návrh nevzmohli. Nechci potom zjistit, že je ještě něco, co nás zase posune v čase. díky moc všem za informace

adriene
27. lis 2012

@julie74 U nás proběhl spermiogram, odběry krve u obou, u mě nějaké stěry. U obou genetika. Po výsledcích genetiky jsme se sešli, naplánovali a od další MS se to rozjelo.

julie74
27. lis 2012

@adriene no jo, teď jsem koukala do tvého profilu na dva chlapečky, to je krása, ať se ti daří. Jen tak mimochodem můj přítel je z dvojčat, ale přírodní a když se narodili, tak měli oba přes tři kila. 😀 😀

marketkapraha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adriene
27. lis 2012

@julie74 Děkuji 🙂 Dvojčata jsme neplánovali, proto jsme vkládali s Dr. Darebným jen 1 embryo... takhle to dopadlo 😉 Myslím, že naši kluci mít po 3 kg nebudou, dle plánu nás seknou cca v 34-36 tt .. pokud do té doby vydržím 🙂 Ale jinak by to bylo fajn 😎

julie74
27. lis 2012

@adriene a jen tak pro inspiraci, maminka byla frajerka, ani ne dva roky po porodu - to už jí bylo přes 40, namalovala svůj autoportrét akt, já jsem ho po strašných létech našla a máme ho na stěně. Na tohle neznám smajlíka

julie74
27. lis 2012

@adriene dlouhé vedení, oni budou jednovaječný, no ještě, že jste nezkusili dvě embryjka najednou, při takové úspěšnosti, kde byste byli ??

adriene
27. lis 2012

@julie74 No to mi povídej... 3 nebo třeba i 4... 😎 To už bych dr. darebného odtáhla domů, ať se stará, když by to tak hezky vymyslel 😀

julie74
27. lis 2012

@adriene chacha, by se chudák nalítal, kdyby měl takových "průšvihů" víc

sofie1974
28. lis 2012

@adriene
Adrienko, a můžu se zeptat, jak je to v Podolí s kontrolami po té, co tě "propustí" z CARu? Chodila si ke svému gyndaři nebo ke gyndaři v Podolí? A jak to vypadalo s registrací k poradu? Nemáme mi snažilky z CAru nějakou výhodu? 😉 Zatím to u mě není aktuální, ale jsem zvědavá, jak to dále probíhá

adriene
28. lis 2012

@sofie1974 Nejdříve si mě stále zvali do CARu, asi do toho cca 10tt

adriene
28. lis 2012

@sofie1974 Nejdříve si mě stále zvali do CARu, asi do toho cca 10tt. Pak se mě Dr. Darebný zeptal, kde bych chtěla rodit, já že tady, tak mi rovnou vyplnil registraci k porodu (tak to dělají všem, je to výhoda, nikam už člověk nemusí) a poslal mě objednat se na screening o patro výš. Současně se mě zeptal, zda chci chodit do poradny v Podolí či ke svému gynekologovi. Chtěla jsem rovnou v Podolí, tak to mi také zařídili, nebyl problém 🙂

sofie1974
28. lis 2012

@adriene
No tak to je luxus 🙂 a bude tě i rodit Dr. Darebný?

adriene
28. lis 2012

@sofie1974 No tak to doufám že ne 😀 ten už svou práci odvedl 😀

malinka_02
28. lis 2012

@pikusa no rekli na na imunologii ted ze v lednu mel protilatky,ale ani nam to nerekli!

sofie1974
28. lis 2012

@malinka_02
A to mu na to nic nedali? ono se to může stát-na imuno totiž zkoumají markety imunity u ženy (proti fosfolipidům atd), buněčnou imunitu a autoprotilátky u muže. Já mám "jen" tu buněčnou imunitu, manžel je ok, tudíž nevím, jestli se na to něco dává, ale asi by mělo, ne?!Já být tebou, tak napíšu přímo Madarovi-jindrich.madar@upmd.eu a zeptala se ho

malinka_02
28. lis 2012

@sofie1974 no my byli u nej a manzel minule taky, no oni nam to ani nerekli tak mu nic ani nedali..

sofie1974
28. lis 2012

@malinka_02
No právě, tak bych se Madara zeptala, proč mu nic nedali a jak to máte řešit!

malinka_02
28. lis 2012

@sofie1974 tak za mesic mame mit nove vysledky tak to budem resit pak ale ten rok uz nam nikdo nevrati..

maraida
28. lis 2012

@adriene všem teda rozhodně registraci k porodu automaticky nedělají. Já teda taky ještě tak do toho 10-12 tt chodila k Darebnému do CARu,pak jsem celé těhotenství chodila k němu do poradny.Taky se mě ptal jestli chci v Podolí i rodit a řekl mi,že se musím dojít ve 14tt zaregistrovat,řekl mi,který den přesně.

adriene
28. lis 2012

@maraida No vidíš.. tak to já mám zkušennost jinou teda.... a jedna dívčina, co teď čerstvě těhu po IVF z Podolí, tak též tu nabídku dostala. Ale těžko říct, je možné, že to není samozřejmost 😉

maraida
28. lis 2012

@adriene tak to byla asi protislužba za to tvoje rozdvojené embryo 😀

sofie1974
29. lis 2012

@maraida

@adriene
Je dobré vědět, jak to chodí-třeba u dvojčat je to jiné a chtějí si je odrodit 😉 To jsou věci

sofie1974
29. lis 2012

@malinka_02
No, to je super. Doufám, že ti na nic nepřijdou, já musím teď brát 2-3 měsíce Prednison, takže stop stav, pak kontrola (další zdržení) a pokud ok, tak možnost dalšího pokračování-snažení. Stejně mě ale zaráží, že mu žádné léky nedali....