CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
8. led 2013

@danci70 ano to je minimálka.....vyprodukuješ tak 2-4 folíky a to stačí 😵

danci70
8. led 2013

@pikusa no,ptala jsem se sestřičky,když paní doktorka byla na slovo skoupá,kolik se mi udělá po těch lécích vajíček 🙂 řekla že každý reaguje jinak...tak uvidíme příští středu

danci70
8. led 2013

ještě jsem se chtěla zeptat,kdo máte zkušenosti s clostilbegytem,v letáku je psáno dávkování 1x denně a já mám brát 2x denně,je to normální,taky jste tak některá brala?

malinka_02
8. led 2013

@pikusa jak nechate, sme radi ze si tady ! 😵

malinka_02
8. led 2013

@danci70 ja mela i po ivf 6 foliku..

danci70
8. led 2013

@malinka_02 tomu nerozumím.. ?

malinka_02
8. led 2013

@danci70 myslela sem to tak že když mi i po celem ivf vyrostlo 6 folikulu tak po to hle by mi těžko něco vyrostlo.

danci70
8. led 2013

aha,takže myslíš,že na clostík bys nereagovala? dík za vysvětlení 🙂

maraida
8. led 2013

@danci70 taky se ti nemusí udělat žádný folikul 😢 Uvidíš jak budeš reagovat.Já třeba teď stimuluju na klasické IVF,už 12 dní,folikuly mi rostou moc pomalu a mám jen 4 a to po docela velkých dávkách,200j denně 😢 Takže u mě by asi minimálkyaneměla vůbec smysl,s největší pravděpodobností by se mi nic nevytvořilo.
Ale tobě přeji hodně štěstí 🙂

danci70
8. led 2013

@maraida děkuju 🙂

danci70
8. led 2013
sofie1974
8. led 2013

@danci70
Tak to budeš mít minimálku-já jsem z ní byla minule nadšena-i když to nakonec nedopadlo, cítila jsem se daleko lépeji než při klasickém IVF. A ten Clostík není tak špatný...

sofie1974
8. led 2013

@danci70
Ten Clostík-nekoukej na leták, může být naordinován 1-0-1 nebo taky 1-1-1, nebo taky jen 1-0-0.Záleží jak jsi na tom z hormonálního profilu...

danci70
9. led 2013

@sofie1974 taky jsi brala clostík? kolik jsi získala vajíček? a jak to probíhá časově dál?

sofie1974
9. led 2013

@danci70
Brala jsem ho 1-0-1, tuším, že 14. den byl odběr (3 folíci), 1 vajíčko, 1 embryjko, otěhotněla jsem, ale 8. týden ZT

danci70
9. led 2013

@sofie1974 ajaj ☹ hledám info na netu v diskuzích a zatím jsem nenarazila na nikoho,kdo by měl po clostíku ivf.asi to není moc běžné

sofie1974
9. led 2013

@danci70
ona ta minimálka je IVF, ale takové minimální 🙂 Rozdíl-bereš jen clostík, 10. dne kouknou, kolik máš folíků, pak si píchneš ovitrelle na vyvolání ovulky, pak je cca 14. den ten odběr, ale BEZ narkózy (nebolí to), protože je cíl dosáhnout jen málo, ale kvalitních folíků (vajíček). Hned po odběru můžeš jít domů, neleží se vůbec, řeknou ti, kolik bylo vajíček a jaký bude další postup. Většinou se získá 1 až 3 vajíčka, které oplodní ISCI (aby byla garance, že se oplodní) a pak si voláš, jak se embryjka vyvíjejí. Záleží na počtu a jejich vývoji, já protože jsem měla jen 1, tak mi ani nenabízeli prodlouženou kultivací a hned mi ho za dva dny šoupli zpátky. Ono opravdu bude záležet na té kontrole 10. den, co tam MUDr. uvidí...

danci70
9. led 2013

@sofie1974 děkuju za podrobné vysvětlení🙂 tak to tak přesně budu po mudře chtít.nevím,zda to tak se mnou zamýšlela.když jsem chtěla minimální stimulaci,řekla ok,můžeme dvakrát zkusit a hned psala recept.už aby byl týden pryč a věděla jsem,na čem jsem 🙂 že jsem se více neptala..... ani ještě nemluvila o tom kdy a co platit

sofie1974
9. led 2013

@danci70
Minimálka stojí v Podolí 10 000 Kč+ 2000 ISCI. Ale opravdu až toho 10. dne se uvidí, kolik budeš mít folíků-kksyž nic nebude, stopne se to a nic neplatíš. Větší problém by byl, pokud by jich bylo hodně-více než 4 folíky, to už musí být prý pod narkózou, tudíž nevím, jak by to vycházelo finančně....

danci70
9. led 2013

@sofie1974 a tys to absolovovala jen jednou?

sofie1974
9. led 2013

@danci70
Jo, jo, ale příště do toho půjdu znovu, měla jsem revizi koncem září, a teď mi zase zjistili zvýšenou buněčnou imunitu, takže stop stav a kontrola v únoru. Já mám ještě jedno placené IVF, ale mám hrůzu z hyperstimulačního syndromu, tak do sebe nechci prát moc hormonů...

danci70
9. led 2013

@sofie1974 jo to chápu,taky mám z HS strach...a tys ho měla? tak ať ti prednison zabere 🙂

sofie1974
9. led 2013

@danci70
hyperstimulák jsem měla při 2 IVF a již nikdy více-měla jsem prý lehčí formu, ale břicho jak v 9. měsíci, denně jsem pila hektolitry vody spolu s nějakou bílkovinou-naštěstí mě nemuseli hospitalizovat.No, prednison je nádhera, už jsem ho brala-sice mi tu imunitu srovnal, ale za pár měsíců jsem ji měla zase špatnou-takže jsem skeptik v jeho účinnost, naordinovala jsem si ještě k němu wobenzym (dle některých studií je prý účinný spolu s prednisonem) a uvidíme

malinka_02
9. led 2013

@sofie1974 vzdyt wobenzym naopak posiluje imunitu! Ja ho naopak brala kvuli zanetum mocaku a zakazali mi homze naopak posiluje imunitu a muze to branit otehotneni..

danci70
9. led 2013

@sofie1974 on asi prednison neléčí,jen tlumí.je to vlastně alergie a ta se léčit nedá.jestli to tedy dobře chápu.hyperstimulák se může objevit kdykoli? i když poprvé to bylo ok? to je tedy pěkný... já se ho tak bojím.že bych si ho tím strachen přivolala,furt bych se pozorovala...mám problém s jakýmkoli lékem,co se mnou udělá 😒 jo a taky jsem se dnes někde na netu dočetla,že minimálka není vhodná pro starší ženy,ale proč, to už psáno nebylo...tak snad doktorka ví co dělá

maraida
9. led 2013

@sofie1974 ale minimálka nemusí být jen s Clostíkem ne?Vím,že holky psaly,že si normálně píchaly injekce,ale jen strašně nízké dávky.

maraida
9. led 2013

Jinak já jdu v pátek na OPU.Mám jen 4 folikuly po celkem vysokých dávkách Puregonu,200j denně.Ale použitelné jsou jen 2 ☹ Ty druhé 2 bohužel nevyrostly do potřebné velikosti a čekat se na ně už nemůže,protože ty první 2 by mezitím praskly.Tak jsem zvědavá jestli z tohoto pokusu vůbec něco bude.A to jsem si původně myslela,že zbyde i na mražení jako minule ☹

@sofie1974 myslíš,že u mě by měla minimálka smysl,když i při klasickém IVF budu mít jen 2 použitelné folíky?

sofie1974
9. led 2013

@malinka_02
Wobenzym mám schválený i od Madara-ptala jsem se ho na základě výzkumů a článků viz např. zde http://imunologie.forumzdravi.cz/clanek-462-roz...

sofie1974
9. led 2013

@danci70
Víš co, minimálka je vhodná podle mě pro všechny (bez ohledu věku), pokuď jiné léčby selžou a jsi stále schopná vyprodukovat folikuly-já o ní sama ani nepřemýšlela, ale Řezáčová mi ji sama nabídla a je mi 38 let!🙂

sofie1974
9. led 2013

@maraida
Ono je to vždy takové komplikované-jen s clostíkem se tomu podle mě říká jen nativ, minimálka může znamenat i píchání dalších hormonů-ale proces odeberu vajuch by měl být stejný🙂