CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

petulet
1. únor 2013

@malinka_02 no já ted do ivf nejdu.uvidíme časem.

adriene
1. únor 2013

@danci70 No ted zrovna v diskuzi mam nemam leky na ivf nabizi holcina 150j menopuru... to uz je jen kousekk cele krabicce... staci tam denne kouknout, tu krabici das urcite 😉

mkuki
1. únor 2013

holky bývají po tom menopuru návaly vedra??......???? já se potím jako dveře.....

danci70
1. únor 2013

@adriene já už nestíhám,potřebovat budu možná od pondělka

a zase mám stres.volala jsem dnes do podolí,že ms dostanu možná už zítra(pomalu se mi rozjíždí),jestli mi v neděli někdo udělá utz,abych mohla od pondělka brát clostík,případně menopur.samozřejmě mi to nikdo neudělá,až v pondělí ráno si mám zavolat a domluvit se.tak se musím modlit aby se potvora ještě nerozjela... ☹

@mkuki který den cyklu sis začala píchat menopur, a ráno, nebo později? s návalama mě neděs 🙂

julie74
1. únor 2013

Ahoj holky, spíš vás čtu a diskutuju na e-miminu. Ale jenom se chci přidat k Vašim názorům na Podolí. Jednak embryologové: máme většinu nepohyblivých spermií, za dva měsíce nikoho nenapadlo udělat test jestli jsou živé. Teď před IVF jsem si o ten test výslovně řekla, slíbili, že objednají potřebný roztok. Před cca 14 dny hlásili, že už ho mají, a že nám udělají test, vzorek jsme měli pro jistotu zamražovat. Potom ná zdělili, že s materiálem na zamražení to nejde. Tak jsem další týden chtěla ať dávku rozdělí, polovinu otestují a druhou polovinu zamrazí. A vypadlo z nich, že ten roztok vlastně pořád nemají. přitom ten test má být při nepohyblivosti více jak 60% spermií samozřejmostí.
A dnes jsem se dozvěděla výsledky UTZ, mám dva folikuly, takže bez jakékoliv reakce, přesně tak jsem na tom i bez jakéhokoliv léku. Je pravda , že mám nízké AMH, ale stejně. Ani minimální reakce. Tolik k začarovanosti 🙂
Nemáte už nějaké konkrétnější reference , jak je to s místní kvalitou embryologů ?

malinka_02
1. únor 2013

@petulet ne!!! To me fakt strasne mrzi!!!

petulet
1. únor 2013

@malinka_02 děkuji,ale je to tak.a co ty?

nelfilka
1. únor 2013

@malinka_02
Petulet, je mi to líto ☹

nelfilka
1. únor 2013

Děvčata, také by mě zajímalo, zda nemáte info o zdejší embryologii...
Nějak je zde smůla ☹

nelfilka
1. únor 2013

@mkuki
Měla jsem po Menopuru i Clostilbegytu...jsou to prostě hormony. A vlastně teď i po Merionalu...

nelfilka
1. únor 2013

@danci70
Danci, nestresuj se, tak si vezmeš Clostík až v poledne po utz...nic se nestane.

adriene
1. únor 2013

@nelfilka
@julie74 Uroven embryologu nechci odhadovat, ani tipovat... ale zazitek kamaradky pred transferem z nativu: volala si na stav embryi a bylo ji receno, ze to jeji embryjko je "jakz takz" a ze si ma prijet na 11 hod na transfer... tak ji to nedalo a zeptala se, co t jako ma byt "jakz takz", at ji rekne konkretne, jestli, kdyz ji to embryo zavedou, tak jestli je sance, ze se chyti a vyvine se z nej zdrave dite... na to ji odpovedela: " no to asi ne..." Tak se kamaradka rozcilila a ptala se ji, proc ji teda zve na transfer... bez odpovedi. Takze tolik info za me.. co na to rict...? no comment...

sofie1974
1. únor 2013

@julie74
přesně jak píše Adrienka, také nedokáži zhodnotit práci embryologů---jen vím, že již tam není jejich hlavní emryoložka dr. Rutarová, která tuším odešla na mateřskou a ta dle mého názoru byla kapacita (paradoxně taky nemohla otěhotnět, byla na xy IVF). A za sebe-taky jsem zažila při jednom KETu dost velký zmatek-rozmrazovali a pak následně zamrazovali nějaká embryjka a moc mi to nevysvětlili proč:( A minule mi embryoložka říkala, to embryjko je takové šišaté, ale zavedeme...asi jsem se měla více ptát, což už příště budu!

danci70
1. únor 2013

holky vy mě děsíte

sofie1974
1. únor 2013

@danci70
se neděs, podívej na Adrienu, zavedeno 1 embryjko a hned čeká dvojčata! prostě jsme se sešli tady asi ve špatném složení-kdo je úspěšný, tak se sem asi na diskuzi nehrne a diskutuje jinde o plínkách

danci70
1. únor 2013

@sofie1974 já mam špatnej pocit z těch embryologů

adriene
1. únor 2013

@danci70 To nebyl účel!! Napsala jsem jen zkušenost kamarádky, když už byl dotaz vznesen. A jak říká @sofie1974 , já mám např. zkušenost dobrou... 😉 na přístup embryologů si nemůžu stěžovat - komunikace skvělá, vždy vše bezvadně vysvětlili... Do laborky ale člověk nevidí a navíc vždy, když je něco špatně, tak je to většinou u jednotlivce, ne celého týmu 😉

danci70
1. únor 2013

@adriene je to sázka do loterie

adriene
1. únor 2013

A též si myslím, že ty holčiny, co otěhotní tu nejsou (Vám to tu kazím 😀 ), ale jsou někde úplně v jiných diskuzích, či jinak. Já např., když jsem se dozvěděla, že z toho jednoho embrya čekám dvojčata, tak jsem se zhroutila na židli v CARu v sesterně (byl to šok... prostě) a staniční se jen usmála a říká... nic si z toho nedělejte, tento týden už potvrzujeme 3. dvojčata... no... takže těhotný tam si mají 😎

danci70
1. únor 2013

@adriene jen jestli se tam od té doby nevyměnili lidi.taky pořád vyhlížím na jejich stránkách výroční zprávu za loňský rok a pořád nic...

adriene
1. únor 2013

@danci70 No... pomalu už by tam zprávu mohli hodit, že? Je začátek února, už to asi mohli vše započíst 🙂
Vůbec netuším, co je tam teď za tým embryologů. Mně se třeba líbí, že car cube nabízí hodinový monitoring embryí... to už je fakt špica... v Podolí na to kouknou jednou denně, ale tady každou hoďku a můžou zjistit různé chyby ve vývoji... to už je pak znát 🙂

danci70
1. únor 2013

@adriene ptala jsem se řezáčové,jestli dělají monitoring .že jsem ho nenašla v ceníku.prý dělají všem,zdarma,protože mají zapůjčený přístroj.až zakoupí vlastní,zpoplatní.

adriene
1. únor 2013

@danci70 A hodinový monitoring dělají?

danci70
1. únor 2013

@adriene předpokládám,to jsem se neptala.už před rokem o tom mluvila řezáčová v sama doma,vygůglila jsem to před časem http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/114849974...

adriene
1. únor 2013

@danci70 No to by mě tedy zajímalo... ale může to tak být... možná by se na to mohl někdo v Podolí zeptat - jako cílený dotaz, až tam půjde 🙂

danci70
1. únor 2013

@adriene mají to i na stránkách

Jako jedni z prvních pracovišť provádíme
Neinvazivní monitoring embryí
PICSI
Dárcovské programy

danci70
1. únor 2013

a ještě tímhle se chlubí 🙂 ale nevím,co to znamená 😀

Jediné pracoviště v ČR, které je držitelem akreditace ESHRE EBCOG.

adriene
1. únor 2013

@danci70 To jo, to provádí neinvazivní monitoring embryí, ale jestli je i hodinový...

adriene
1. únor 2013

Tohle mají v cube, je ale možné, že to mají i v Podolí: http://www.ivf-cube.eu/novinky/monitoring-vyvoj...

danci70
1. únor 2013

@adriene no to nevím 🙂 řekla bych že je vždy hodinový