CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

brundik
9. črc 2009

Jooo, Zuli, tohle slovo taky nekolikrat pouzil, zvlast, kdyz se od manzela dozvedel, ze delal motokros a hokej. Byl to sympos a hlavne si na nic nehral, opravdu takovej lidskej pristup 🙂
Ted jsem si vzpomnela na jednoho profesora na vejsce, ten pouzival osloveni "pytliku" pro studenty, ktere zkousel, teda jenom pro kluky 😀 Ale mam pocit, ze holkam taky nejak rikal, jen si nemuzu vybavit jak. On byl celkem dost zvlastni, najednou zacal pri zkouseni mluvit anglicky, nebo zkousel z umeni a to tam lidi prisli na zkousku z fyziologie zvirat 😀
Tobe zjistili Leydenskou mutaci, aha. Tu mi zjistovali uz asi ve 20 kdyz jsem mela zanet zil a ted s neplodnosti znovu, LM je ok, ale jsem heterozygot pro MTHFR, ale nevim, co z toho pro me bude vyplyvat.

zulik
9. črc 2009

Brundiku, tak to nevím, co to znamená-heterozygot...to je skoro jako něco přes kytičky 😅 Po mé špatné zkušenosti si výsledek imunologie nech vystavit i do ruky, já řekla jen, že stačí to poslat do CARu a když jsem se letos sháněla po výsledku, kde je napsáno, že mám brát ANP, poslali mě z CARu nahoru, že tam nic nemají 😠 /přitom mi sami píšou lék/ Po operaci kolene jsem totiž zjistila, že kdybych se o tom na předoperačním vyšetření v nemocnici nezmínila, nevědí to.Můj praktik nad tím vloni mávnul rukou a protože neměl žádný podklad, tak mi to do předoperačního vyšetření neuvedl.A k operaci je to prý velmi důležité.

brundik
9. črc 2009

To se omlouvam, vystrelila jsem to slovo, jako kdyby bylo nejak znamy. Jsou to geneticky pojmy - u heterozygota kazdou genetickou informaci ovlivnujou dve rozdilne vlohy u homozygota 2 stejny.
Ty brdo, tak to jsem taky zpackala, nechala jsem si vysledky odeslat na IVF 😒 Ale doslo mi to hned jak jsme odchazeli, protoze jsem si rikala, ze si je nebudu moct okopcit a rikat pak doktorce, aby mi je pujcila, je asi trapny 😒 Nebo mam jeste na imunologii zavolat?

zulik
9. črc 2009

Zkus tam zavolat, fakt jsou tam ochotný. Já tam otravovala někdy kolem poledne, nakonec mi to domluvily s nějakou paní doktorkou, co k nim patří /byla dle mluvy cizinka/ a ta mi to "vyštrachala" v pc. Ale třeba ani nic potřebovat nebudeš, když to bude v pořádku. Já jen kvůli tomu ANP, když bych tam nechodila, kdo mi bude psát recept.Jo, na dnešek se mi zdálo o tom, že jsem byla v CARu a Řezáčová mi řekla, že už nemám žádný pokus hrazený pojišťovnou a já bulela a vyčítala si, že jsem nešla dřív. Přitom ten pokus mám ale teď nemám myšlenku tam jít 😅

brundik
9. črc 2009

Zuli, ty mas teda sny 😒 Hlavne, ze na nich neni nic pravda 😉
Tak ja tam asi zkusim cinknout a nejak se s nima jeste domluvit. Ochota se jim uprit neda, soude podle meho prvniho dojmu.

brundik
9. črc 2009

Zuli, dobrou noc, manzel si vyzadal, abych mu sla na proti, takze se musim rozloucit, papaaa 😉

pikusa
9. črc 2009

Ahojík...
včelička byla a v poho....malej vykládal a vykládal,dostal pigárko,jen se zarazil,vykulil oči a zase se začal smát...tak to asi přes ty špíčky nevnímal moc 🙂

macous
9. črc 2009

Ahoj holky,
Piku, to je hezký, jak jsi to popsala, malej je teda statečný miminko 😀 😀 😀 hlavně že to máte za sebou a že vám to dali 😉
Já si pamatuju, že jsme měli na imunu v Podolí takovou starou paní Dr., ale taky to neodbyla, ono je tam asi stejně nejdůležitější to vyšetření z krve a spermatu k tomu.
Zítra nás zase čeká poradna, tak se zkusím Darebáka vyptat, jestli jsem už více otevřená a jestli má nějaký typ na termín 😀 ale jak ho znám, tak bude zase mluvit tak neurčitě......... 😅 ono taky jak jinak - kdo to může asi tak vědět že? 😀

ploucnice
10. črc 2009

Ahoj,prosím o radu.Čeká mě IVF-ICSI v Podolí, chodím k Darebnému, ale našli mi cystu velkou cca 22mm, z hormonálního profilu mi zjistili PCO. Nemáte s tím někdo tady zkušenost?

ivkaj
10. črc 2009

Ploucnice, mě při zjištění cysty stimulaci odložili. A tři měsíce jsme čekali jestli sama zmizne, pak případně navrhoval punkci cysty. Ale mě tedy PCO nezjistili.
Držím palce!

pikusa
10. črc 2009

Ahojík holky...¨Ploucnice...taky jsem měla PCO a cysty----stimulace se odkládala,čekalo se,jestli zmizí......
ale byla tam pořád,tak jsem říkala,že takhle můžu čekat do nekonečna,a Darebný mi vzal krev kvuli nějakému hormonu--už nepamatuju název a zjistil,že by neměla vadit při stimulaci.
Ale ta stimulka stejně nedopadla.....
Až pak ta druhá 🙂

ploucnice
10. črc 2009

Děkuji moc za odpovědi, právě mi také řekl Darebný, že uvidíme, jestli odejde s menstruací už teď. Mám se objevit znovu na utz 1.nebo 2.den cyklu, což mi přijde tedy hrozné při menzes jít na utz, ale chtěla bych začít stimulovat už teď. Jsem po dvou missed, tak už bych si přála, aby se zadařilo.

pikusa
10. črc 2009

Neboj....je to nepříjemné ten 2,den.....ale nedá se nic dělat.jestli to bude OK,hned asi dostaneš léky že....
Na UTZ při MS jsou na to v centru zvyklí...taky jsem tam takhle jezdila.... 😒
A před IVF-ICSI jsme ještě teda museli na genetiku....
Ale pokud tam cysta bude...hned se poptej,co dál,kdyby tam byla i příště............

ploucnice
10. črc 2009

Docela na to spoléhám, že kdyby tam už nebyla, tak mi léky dají. Říkal mi, že buď gonal, puregon a ještě něco od m, to už si nepamatuji. Jen nevím, jaký je v nich rozdíl. Genetiku máme hotovou i imunologii, to jsme měli hned po missed, takže snad už nic nebrání. Jen mě zaráží, že nikdy jsem žádnou neměla, tedy dle vyšetření u mých gynekologů 😖 .

macous
10. črc 2009

Ahoj holky,
Ploucnice - neboj, ono se zadaří, v Podolí mají vysokou úspěšnost 😉 Hlavně že víte diagnózu a od toho se můžete odpíchnout, držím palečky na brzský úspěch 😵

Tak holky, dnešní monitory zase ok a poradna taky, prý mám čípek měkký, ale zatím nijak zvlášť otevřený, takže v nejbližších dnech to zatím nevypadá, další ko máme ve čtvrtek, tak uvidíme, jestli se jí dočkáme, já bych se teda už vůbec na miminko nezlobila, kdyby se mu chtělo na svět 😀 😀

pikusa
10. črc 2009

Ploucnice...tak at je cysta pryč 😉
Macous......tak jako že pořád nic????neboj,ono to přijde...
Holky........co Murecka????Víme????

vendi1
10. črc 2009

Ahoj holky,
tak jsme dneska prosly nase kolecko, UTZ, monitor, poradna. Na UTZ nam udelali radost, mame 2046 g, takze mame zase nas pekny prirustek, plodovka je na dolni hranici normy a byly videt na UTZ i dychaci pohyby a to neni videt pokazde, takze to ukazalo, ze se nam dari dobre. Na monitoru snad bylo vse taky v poho, cipek mame dlouhy, takze vse v pohode. Kontrolu mame za 14 dni opet se vsim vsudy a navic pristi tyden mame monitor. Jsem za to rada, ze jsme takhle hlidane. Jak mne pred 14 dny vylekali, tak po dnesku zase verim, ze to dotahneme az do konce v brisku 😵.
O Murecce nic nevime ☹, Mureckooooo🙂
Jinak Mac dneska mne Darebny rikal nebudeme prohlizet a ja mu rikam, uz minule jste na mne nekoukal a on na mne chcete 😉 a ja urcite ano pro klid duse 🙂 , sestricka otocila oci v sloup a ja si sla hopnout a nechat se prohmatat. Chapete to holky, ja musim premlouvat chlapa at si mne prohmata 😀 😀
Dobrou noc

macous
11. črc 2009

Ahoj holky,
Piku, o Murečce nevím nic 😒 ale snad je vše ok, ona se nám určitě ozve 🙂
Vendi, no on to totiž nestíhá, má mít do 3 hod. a já odcházela ve 3, tak si to vezmi, ale souhlasím, že by to nemělo znamenat, že tě nebude chtít prohmátnout 😀 😀 😀 hlavně ale, že je všechno v pohodě a že můžeš být zase klidná těhulka, Apolence se daří a ostatní je šumák 😉

Naše mimi se dneska skutečně nijak zvlášť nehýbe, sem tam malinko, a trošku zase tvrdneme - sem tam, tak asi tréning 😀 😀 😀

Zuli - já už ti chci psát sms - že jsme venku 😀 😀 to ale bude ještě asi pěkná dřina 😵

pikusa
11. črc 2009

Ahojík.....
Vendi...tak teda chlap a nechce na tebe šáhnout???? 😠 😀
¨Hlavně že je Apolenka v pořádku 😉
Macous....však už nemá moc místa....na kotrmelce 😝 a taky už chci číst,jestli je to Viktorka nebo Matyášek 😉
A mysli na to,že ta dřina je korunovaná tím nejcenějším....¨Jooooo a rada k porodu.....nemyslet na to,jak dlouho to ještě bude trvat,ale myslet vždy jen na tu jednu kontrakci a ne hned na to,že bude další....

murecka76
11. črc 2009

Ahoj holky,
je moc hezké, že se po nás scháníte. Jsme stále ještě 2v1, na úterním UTZ vše ok a vážili jsme 2560g, nález je pořád stejný. V pátek jsme měli jít konečně domů, ale řekla jsem doktorce, že mi bolí zadá a bříško tak mě tady nechala, ale snad zítra, nebo nejpozději v pondělí půjdu.
Mám teď poslední dva dny problémy s bříškem, jak když tam mám balvan, nemůžu ležet ani zádech a ani na boku, nejlépe je chodit, nebo sedět.
Vendi, Macous, moc na vás myslím a držím pěstičky. Až se u nás bude něco dít taťka se určitě pochlubí. 😀

pikusa
11. črc 2009

Murečko...prima že ses ozvala 🙂 a drž se..už to máš za pár 😉

murecka76
11. črc 2009

Jojo, to mám, ale je to už nějak náročné, jak psychicky tak i fyzicky, to víš 3měsíce ležet a teď když povolí hýbat se tak to nejde jak jsme byli zvyklé. Je to tady už strašné na psychiku. Ale doma se taky budu bát, ale snad to bude lepší.

macous
11. črc 2009

Ahojky,
Piku - 😵 😵 😵 já se na ten porod těším - kupodivu 😉
Mur - to je prima, že ses ozvala a neboj se, už to dlouho trvat nebude a taky jsi pod dozorem, tak se nestrachuj, dobře to všechno dopadne.
Já už bych ráda taky mimi měla na světě, abych viděla, že se mu dobře daří a že mu v pupíku nic neschází, přijde mi tam děsně narváno 😀 😀

Dneska přišel manžel s tím, že jdeme večer na grilčo, tak já dělám salát a takový ty věci kolem, no a sešlo se tam cca 10 chlapů a já, takže jsem si dala trochu jídla a v deset mazala domů, manžela jsem tam nechala, ty chlapy když jsou bez ženskej jsou jak urvaný ze řetězu, vůbec se mi nechtělo ty bláboly poslouchat 😅

zulik
12. črc 2009

Ahojky,
Macousku, hlavně ať to stihneš do mé dovolené a ještě taky dojet sem k nám 😀 Ať se můžu přijít podívat, jinak pc bude se mnou i na dovče 😉
Murecko, to už zvládnete, máte hezkou váhu, jak jsem už psala, já měla holku v 36.týdnu a měla 2500 g a 46 cm.A dnes 170 cm a 57 kg 😉 To už jsi taková rozbolená i z té nemocnice ale už jsi ve finále.

pikusa
12. črc 2009

Murečko.....hned jako budeš mít prcka u sebe,vše bude pryč a budeš ráda,že jste to zmákli a je vše OK.
Zulik,jak vidím,že máš příspěvek,už myslím,že je to tady ............a zase nic 🙂
Macous je pořád kindervajíčko.....jojo porod k tomu prostě patří,já jsem se taky tak nějak těšila...

vendi1
12. črc 2009

Ahoj holky a Mureckooooo,
to jsem rada, ze ses ozvala. Jsem rada, ze jste v poradku. Uz Ti sviti 37 tt a to je nadhera. Za chvili budete 3, mame to Muri za par, jen vydrzet!!!! drzte se holky a pak dejte hned vedet, mne boli silene zada, nejak se zacinam bat, aby mne nepotkaly pri porodu krizove bolesti.
Jsem hozna holky, ale ja uz se tesim az budeme venku a ja si dam poradnou sladkou buchtu 😀 😀 😀 . Dneska mam merici den cukrovky, coz predstavuje 7x pichani do prstu za den a ja bych si tak dala neco sladkeho kakra.

bekynka
12. črc 2009

Ahoj Všem, v minulosti jsem občas zaskočila. Mám na vás dva dotazy.
První je, jestli nevíte, co je s Mell. Už je těhotná?
A druhý dotaz se týká IUI. Už dva a půl roku se snažíme o mimi, jsme oba s manželem zdraví. Mám za sebou všechna vyšetření z CARu v Podolí. 15.7. jsem pozvaná na první konzultaci IUI a asi i folikulometrii. Nevíte, jestli budou hned tento cyklus dělat IUI a nebo jestli budou stimulovat, když nemám s ovulací problémy?
Děkuji

lindazofie
12. črc 2009

Ahojky bekynko, udělají Ti IUI asi až další cyklus, záleží kolikátý den tam jdeš, před IUI se chodí 10 až 11 den na folikumetrii a můžeš mít native IUI jako já bez stimulace, záleží na Tobě

ivkaj
12. črc 2009

Holky, neměla jste některá "dlouhý protokol" nas stimulaci? Zajímalo by mě jak probíhá v Podolí?

zulik
12. črc 2009

Piku, tak já sem tedy nebudu chodit, až to bude tutovka. Aby ses neplašila 😀 😀 😀
Bekynko, Mel má chlapečka, co vím, snad z května nebo června, podívej se na její album.
Ivkaj, dlouhý protokol jsem měla, nejdřín dostaneš tzv. injekci na uspání vaječníků /je to něco na vyvolání umělého přechodu/.Pak Tě objednají na ultrazvuk myslím za 16 dnů, do té doby bys měla i odmenstruovat. Běží to od myslím 25.dne menstr. cyklu. Když je na UTZ vše v pořádku, začne stimulace.