CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

martina_z
22. led 2011

@pikusa Cetla jsem 🙂 Ale vis jak, nikdo neni stoprocentni a i Rezacovou jsem zazila protivnou, pritom je to jinak fajn zenska. Byt nevyspala a unavena ze sluzby, taky bych se urcite nedokazala porad usmivat. Bude fajn, az si pujdes pro embrya - mate jich v zasobe opravdu hodne, to je super. Ja si do laborky zavolam v pondeli - rikali vcera, ze bud bude mrazeni dnes a nebo zitra. Jsem zvedava, kolik jich nakonec bude, vcera na tom byla dobre vsechna embrya.

pikusa
22. led 2011

@martina_z joo jasně,že nikdo není denně dobře naladěnej a stále v poho.....
A já si teda půjdu jen pro jedno embryo...víc neeeeeeeeeee 😀

pinkydez
22. led 2011

Ahoj holky, nevite jestli v Podoli v CARu fungujou i o vikendu? Pokud je poreba treba odebrat vajicka a tak.

pikusa
22. led 2011

@pinkydez nerada bych kecala,ale myslím,že zákroky,jako OPU a ET o víkendu dělají....
ale fakt si nejsem jistá

martina_z
22. led 2011

Pinky: Zakroky delaji urcite, rikala to primo Rezacova. Ale urcite neradi, komu by se chtelo pracovat o vikendu, ze...

pikusa
22. led 2011

@martina_z tak co,hladíš bříško???? 🙂

martina_z
23. led 2011

Spis jim zpivam jako Phoebe v Pratelich: "Little fetus, are you in there? In 9 months will you come greet us? I will buy you some Adidas..."

pikusa
23. led 2011

😀 😀 @martina_z 😀

macous
23. led 2011

Marti, hezky zahřívej embrísky a odpočívej, moc ti fandíme a těším se na výsledky, budeš si dělat desátý den testík?

Piku, tak ty už takhle frčíš, přijde mrcha, nasadíš Estrimax a pak už budeš zase těhulda 😀 , a dělali vám ještě nějaké testy, třeba jestli kontrolovali spermio nebo tak něco?

pikusa
24. led 2011

@macous na co spermio????
když máme hotový embroušky 🙂

martina_z
24. led 2011

@pikusa Kolik jich presne mate v mrazaku? To je jasny, vyuzit je musite. Nam nakonec zamrazili 2 moruly, ostatni embrya se vyvijela pomalu a zmrazeni a rozmrazeni by pry neprezila. Takze z 8 vajicek 4 kvalitni embrya. Chvili mi to bylo lito, ale ted se soustredim na blastocysty, co mam u sebe.

pikusa
24. led 2011

@martina_z víš kolik????? 17 😲
takže to opravdu nevyužijeme 😀

martina_z
24. led 2011

Takze bud budete mit hooodne deti a nebo co s nima? Darovat? K vedeckym ucelum? Mit je zmrazene az na veky veku asi neni reseni...

pikusa
24. led 2011

@martina_z právě nevím,co s nima....
než jsem měla Matyáše,byli jsme pro dárcovství...ted když ho máme,už nevím.....
pořád si říkám,že někdo bude mít doma naše dítě....

martina_z
24. led 2011

Dite je hlavne toho, kdo si ho vychova, myslim si ja. A navic se pro darovana emrya rozhoduji lidi, kteri opravdu dite chteji a budou jej mit urcite radi. Ale nejsem v te situaci, takze to opravdu nedokazu posoudit. I kdyby se ted chytili oba kluci, tak si pujdu jeste pro sourozence - chtela jsem 3 deti 😉

pikusa
24. led 2011

@martina_z právě to si zase říkám..že kdo do toho jde,bude ho milovat a bude štastnej/á v rodině....
ale já si říkám...co když za pár let někam třeba vejdu a tam kopie Matese????
nebo to bude holka,za 20 let se někde potkaj a zamilujou???
vím,řeším blbosti,ale co když????

pikusa
24. led 2011

A klidně bych měla 3 děti......ale už jsem stará

martina_z
24. led 2011

@pikusa Je to dilema. Nejsem si uplne jista, ale myslim, ze v CR nemuzou rodice diteti rict, ze je z darovanych spermii, vajicka nebo embrya. V USA zase sili hlasy, ze dite ma pravo, aby poznalo sve biologicke rodice. Mne se to nezda dobre,navic by pak urcite klesl pocet darcu a darkyn.

pikusa
24. led 2011

@martina_z je to dilema.....a kdo zaručí,že to rodiče neřeknou????
stejně,když budou chtít,řeknou
no zatím to ještě neřeším,ale jednou k tomu doje

brundik
24. led 2011

@pinkydez V Podoli pracujou o vikendu. Me delali OPU v sobotu, byla jsem tam sama, jen jedna sestricka, jedna embryolozka a Rezacova a vsechny se mi venovaly na sto procent 😀
@pikusa Piku, clovek nad tim urcite uvazuje, ale ta pravdepodobnost, ze se neco takovyho stane je miziva.

vendi1
24. led 2011

Ahojky🙂,
jdu Vas pravidelne, ale nezvladam reagovat🙂, ale na prispevek Pikusky o zmrazenych embryjkach musim reagovat 😉 . Tuhle debatu jsme doma meli temer denne na konci listopadu, kdy jsme meli mrazacky zaplatit a ja pri tom byla prirozene v 5. mesici tehotenstvi. Kdyz jsem nemela Apolenku, rikala jsem totez, jak se zadari miminko, embryjka budu darovat, ted jak Apolenku mam uz taky nejsem 100% presvedcena, ze to chci. Neustale resim to, ze nekde maji byt deticky Apolence podobne, s jejimi rysy, geny apod. Nakonec to dopadlo tak, ze embryjka jsem zaplatila jeste na rok 😀 . Byl tam i duvod ten, ze jsme se dozvedeli, ze na 80% to bude holcicka a co kdyby jsme chteli jeste kluka a nesel, ze?! 😝 😀
Manzel chce mrazacky urcite darovat a tak se nejsme schopni domluvit....ted kdyz jsem cetla Marti prispevek o vedeckych ucelich, ktere mne nenapadli, tak jsem mu to precetla, ze do toho bych sla spis nez do darcovstvi, tak na mne vykriknul no to uz vubec ne, vzdyt ti na nich budou neco zkoumat a pak je zabijou....tak mu rikam aspon k necemu budou a nedam je zabit hned 😝. Ale nevim co bych na nich zkoumali? Myslim, ze na embryjkach neni uz co vedecky zkoumat....Tak a dost, takovy roman 😔, chtela jsem jen Piku rict, ze to dilema mam taky a radeji jsem vyplazla 1500 Kc jen abych to rozhodnuti jeste o rok posunula 🤐

@pinkydez Mne OPU delali o vikendu a normalne fungovali jen v klidnejsim provedeni (jak pise Brundik), ale vim, ze je tam denne nekdo.

@martina_z Drzim Ti moc moc pesticky a uz se tesim na dalsi tehulku a rovnou dvojcatkovou🙂

Jinak ja uz vypadam jak vorvan, uz mam vic kilo nahore nez u Apolenky a silenou rychlosti se to blizi. Na jednu stranu se tesim a na druhou se bojim jak to budu zvladat 😝
Apolenka zacina byt pekny lump podobny lumparnama klukovi 😅, ale je to zlaticko. cim vic se blizi porod, tim vic vzpominam na ni jak se narodila 😵

vendi1
24. led 2011

jezis na zacatku mne vypadly slova 😒 , to jak jsem myslela dopredu co chci napsat 😀 , no jo no, tehotenstvi jde poznat 😀 , melo tam byt.....jdu Vas pozdravit, ctu Vas pravidelne, ale nestiham reagovat....

murecka76
24. led 2011

Ahojky,
Marti, Vendi držím pěstičky a Pikusce taky. 🙂
Tak s mrazáčkama jsem na to stejně, manžel by klidně daroval a já né ze stejných důvodů, to je taky raději dám na výzkum 😉 😉 😉

murecka76
24. led 2011

Jinak já byla na ET o státním svátku 17.11:

pinkydez
24. led 2011

Diky za info ohledne vikendu.

Ted bych se jeste rada zeptala, co mam cekat od genetiky - na co se nas budou ptat a na jak dlouho to tak je?

pikusa
25. led 2011

@vendi1 díky za to,cos napsala....
na věděcké účely to taky jde.No až přijde čas,tak se rozhodneme
@pinkydez na genetice si dr.maluje takový jako by rodokmen tvůj a chlapa a ptá se na nemoci v rodině z obou stran....pak vám oběma vezmou krev.
Na výsledky se pak čeká kolem 5ti týdnů....

macous
25. led 2011

Ahoj holky,

tak k tomu dárcovství embrijek taky nevím, asi bych je nobyla bohužel schopná darovat, zní to krutě vůči lidem, co svoje mít nemohou a čekají, kdo se smiluje a daruje je, ale pro mě představa že někde žijí moje (byť jen biologické) děti, je děsivá, celý život bych na to myslela a ke všemu je náhoda opravdu prevít a ČR je malá, co kdyby se moje děti jednou oženily nebo vdaly za sourozence - to by pak byla teda opravdu katastrofa......................

Vendi, to zvládneš, až budou dětičky dvě, tak se všechno časem přizpůsobí, bude to asi záhul, ale Petr je určitě hodnej manžel a pomůže ti jak jen to půjde 😉

Piku, to jsem už jak totál pako, však vím, že máte před sebou KETík a holdně mrazáčků, takže spermio je opravdu mimo hru 😀

pikusa
26. led 2011

Ahojík holky...
Macous....v pohodě,přece si nemůžeš vše pamatovat 🙂

martina_z
28. led 2011

Ahoj holky, chci vam podekovat za podporu. Vlece se to neskutecne, jeste tyden do krevniho testu. Nevim, jestli budu mit odvahu testovat drive - tech bilych testu uz jsem ve svem zivote videla tolik, ze si ani neumim predstavit, jake to je, kdyz je test pozitivni.

martina_z
28. led 2011

@vendi1 Rozhodnuti o darovani / nedarovani se taky urcite odviji i od poctu namrazenych kousku. Pikuska ma treba nadeji na to, ze po republice muze behat az 16 sourozencu jejich dvou deti - to bych teda taky neriskla. Se svymi dvema bych se mozna rozhodla darovat, ale to je takove coby, kdyby - ted se mi to keca, kdyz v te situaci nejsem. Cim si jsem ale jista, tak tim, ze bych radeji embrya dala na vedecke ucely, nez aby je rovnou splachli do odpadu. Vyzkum kmenovych bunek muze zachranit hodne lidem zivot a nebo zvysit kvalitu jejich zivota - jedna se napr. o vyzkum lecby diabetu, infarktu myokardu a Parkinsonovu nemoc.