CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
25. říj 2011

@loretana jo jo, taky jsem byla na cukrovce, v prvním těhu v Podolí - a to bylo fakt v pohodě, to se mi zle nedělalo, ale teď podruhé jsem byla tady u nás v laborkách a dostala jsem to do půllitru a vlažné - no a vracelo se mi to dosti a dosti, ale v Podolí je to vážně v pohodě - jsou to profíci 😀

vyrážíme ke kamarádce na návštěvu, doma se mi mladej pán nudí a zlobí jak čertík 😀

loretana
25. říj 2011

@macous
@ivkaj
@pikusa ahoj holky, tak mám po testech a cukrovku nemám🙂 jinak z krve zatím poznala, že mi chybí kyselina listová... já jí brala v prvním rimestru, pak ještě dál, ale pak už jsem jí nebrala a teď si to hrozně vyčítám:( výsledky na štítnou žlázu zatím ještě nemám, další kontrola v Podolí za 14 dní... Jinak léky na tlak mi nechala, konzultovala jsem to se známou lékařkou a říkala, ať je radši beru, třeba jen v poloviční dávce... mě jen trochu mrzelo, že doktorka si nenechala vymluvit, že doma mám tlak normální, někdy i nižší (ukazovala jsem jí domácí měření) a léky na vys. tlak mi nechala... no prostě vezmu pol. dávku a uvidím...
JInak holky, co jste byli v Podolí na cukru - byla tam taková starší menší sestřička, celá v bílém plášti? organizovala to tam, dávala nám tu glukozu i zkumavky, jeeee, ta byla tak skvělá, já se tam cítila, jako doma🙂🙂🙂 a opravdu, byl v tom už citron, takže to fakt chutnalo jako hodně přeslazený čaj nebo šťáva. ale úplně v pohodě se to dalo vypít!!!

pikusa
25. říj 2011

@loretana prosímtě nic si nevyčítej--já jí nebrala vůbec......
Bud hlavně v klidu a pohodě ju??
No ono s tím tlakem----oni mají v záznamech ten co naměřili,takže musej nějak léčit---co kdyby něco,jsou pak krytí....
Náš Mates

https://www.youtube.com/watch?v=Pa2ebPnjbUU
loretana
25. říj 2011

@pikusa děkuju, ode dneška mám dvojnásobnou dávku, tak snad se to spraví...
Matýsek je úžasný, já byla naprosto dojatá!!!!🙂

bee1
26. říj 2011

Ahoj holky,

prosím o radu. Chodím do CARU v Podolí k Dr. Darebnému. V pondělí jsem byla na utz, po stimulaci clostylbegitem, folikul 2 cm, n druhý den mi byla naplánované IUI. IUI proběhlo v pořádku, dělala do Dr. Řezáčová. Hned po něm mi píchli injekci ovitrellu. Dnes jsem jeden den po iui a myslím si, že ovu ještě neproběhla (bazální teplota), nebo proběhne dnes.Vím, že po injekci proběhne ovulace do 36 hodin. Myslíte, že spermie z IUI vydrží? A jste tady některá, která dostala injekci až po IUI? Nechápu, proč jsem si ji neměla vzít už ten den před IUI? Díky za názory

macous
26. říj 2011

@bee1 ahoj, já tomu vůbec nerozumím, ale tak se můžete doma pojistit, aby spermatu bylo dost 😵

macous
26. říj 2011

@pikusa 😀 😀 😀

@loretana to si nevyčítej s tou listovkou, stejně má opodstatnění pro plod v prvním trim. těhotenství, pak už je to spíše pro tvé tělo 😉 to je dobře, že máš cukrovku za sebou, jo a tu sestřičku si už nepamatuji, ale vím, že taky byla příjemná 😵

pikusa
26. říj 2011

@bee1 tak to ti neporadím......neovuluju,tak ovu neznám...
ale myslím,že UTZ a sledování OVU je mnohem lepší než nějaká teplota a testy
MMCH viděli jste včera dr.řezáčovou v TV???

ivkaj
26. říj 2011

@bee1 myslím, že to právě nějak zkoušeli, píchat injekci na vyvolání ovulky až po IUI. Ale osobní zkoušenost s tí nemám, šli jsme rovnou na IVF. Ale jak psala Macous, proč to nepojistit doma😉
Každopádně hodně štěstí!

loretana
26. říj 2011

@pikusa ne ne, neviděla, kde byla?
@macous děkuji za uklidnění, snad to bude dobré a spraví se to, jak ten tlak, tak i to ostatní... jak se cítíš, kolik dní do termínu zbývá?🙂
@bee1 na IUI jsem nebyla, clostylem jsem se také léčila a jsem v tom🙂🙂🙂 určitě ví, proč to dělají a jak říká Macous, udělala bych to úplně stejně a doma na to vlítla a pojistila se🙂🙂🙂

pikusa
26. říj 2011

@loretana včera večer po ordinaci...je víkend magazín,či jak se to jmenuje...tak ta byla 😵
byla reportáž o mimoděložním těhotenství

loretana
26. říj 2011

@pikusa tak už jsem to zkoukla a že zrovna mluvila o tomhle tématu, že, já bych spíš čekala neplodnost....

pikusa
26. říj 2011

@loretana no je gynekoložka.....a mimoděložním se musí setkávat pořád

streghina
26. říj 2011

@macous ahoj, díky za uklidnění, ale dnes jsem byla zase na kontrole a už mi bylo vyhrožováno laparoskopií, prý ještě 3 cykly s Clostíkem a pak asi tenhle zákrok ☹ dělali mi i folikumetrii, dnes jsem 13 DC a folikuly měly 7mm, v pondělí jdu znova, takže jsem zvědavá, jestli některý vyroste 😉

streghina
26. říj 2011

@loretana ahoj, ohledně toho tlaku, nevím, jak je to v těhotenství, ale já beru léky na tlak asi od svých 23 let, tedy jen půl tablety, ale až budu těhotná, tak budu určitě pokračovat, pro tělo by to byl šok vysadit. Kdysi jsem měla problémy, naměřili mi 100/180, takže od tý doby beru ty léky a jsem stabilizovaná, cca občas 90/130 nebo 140, ale to už jsou asi nervy, když vidím tlakoměr, protože mi je jinak dobře, u toho vysokýho tlaku mě pořád bolela hlava a měla jsem takový zpomalený postřehy. Neboj se, vše bude v pořádku, já to mám holt i dědičný, mamka se léčí asi od 30 😉

loretana
27. říj 2011

@pikusa jasně, to je fakt, já si jen atuomaticky myslela, že to bude o neplodnosti nebo IVF🙂
@streghina děkuji za uklidnění... dnes jsem se dozvěděla z laborky, že je tam i nález na štítné žláze, víc mi ale neřekli, doktorka dnes není, bude až v pondělí... do toho ještě horší srážlivost kve (když mi brali krev, tvalo docela dlouho, než se zastavila), což mě docela děsí vzhledem k porodu...
Co udělá jeden odběr krve... holky já jsem z toho nějak špatná... cítím se asi nejhůř za celou dobu těhotenství, podléhám panice a strachu, jak to celé dopadne... ne kvůli sobě, ale kvůli miminku, hlavně aby to nemělo vliv na jeho vývoj, aby bylo v pořádku.... Jak se všechno mění.... před týdnem šlo všechno hladce a teď tohle... navíc ani nevím, co s tou š. žlázou je, doufám, že to není nic fatálního a na případném ultrazvuku nic nenajdou...
Holky, já jsem tak vystrašená, nemůžu na to přestat myslet a strašně, strašně se bojím.......:(:(:(

macous
27. říj 2011

@loretana neboj se, snaž se uklidnit, to by ti prospělo nejvíce, však zase za týden může být všechno v pořádku, oni ty všechny testy dělají právě proto, aby všem rizikům předešli a dají ti potřebnou péči a léky, které miminku neublíží, mají s tím zkušenosti, zrovna kamarádka co rodila v podolí min. týden v úterý v Podolí brala celé těhu léky na tlak a už asi 5 let se léčí se štítnou žlázou, malou mají po IVF, takže taky má za sebou všechny ty hormonální bomby a jsou obě zdravé a v pořádku 😵

macous
27. říj 2011

jo a já mám dnes za sebou další kontrolu v poradně, natočili mi jen monitor a ten byl v pořádku, pak se mě jen dr. zeptala, jak se cítím a žádná další prohlídka nebyla, příští mám za týden v pátek - pokud se toho dočkám 😀 Kdybych měla mít termín podle MS, tak je to dneska, jinak dle utz toho 9tého, to jsem na to zvědavá, už bych klidně porodila 😀

loretana
27. říj 2011

@macous moc moc děkuji za uklidnění, moc mi to pomohlo... děkuji, máš pravdu, určitě nám pomůžou a Ondrášek bude v pořádku!!!🙂
Je, takže 9, ale mohlo by to být už tedy vlastně kdykoliv, myslím na tebe🙂

pikusa
27. říj 2011

@loretana hele...neboj.....oni si tě pohlídají 😵
@macous tedaaa už dneska termín????to uteklo.....budu na tebe myslet,kdyby něco,at je to rychle a v pořádku pro vás oba

streghina
27. říj 2011

@loretana ahoj, určitě se neboj, i když i já teď mám strach, jak vše bude, ale musíme se podporovat 😉 hlavně, že ti tu srážlivost a štítnou žlázu zjistili teď, máš ještě dost času a určitě ti pomocí jiných léků pomůžou než budeš rodit, tak bude vše v pořádku a připravené, aby to proběhlo bez problémů 😉

loretana
28. říj 2011

@streghina děkuji moc, ano, nezbývá než věřit lékařům.... musí to dobře dopadnout!!!🙂

macous
28. říj 2011

ahoj holky, tak zatím pořád nic 😀 je to absolutně jinačí než když jsme čekali na Matýska - porod, to jsem měla všechno absolutně nachystané, teď to tak úplně není, protože mám k tomu Matýska a pořád vařím a peru, aby tady kdyžtak všechno kluci měli a taky ten nekonečný nepořádek - Matýsek to pojišťuje 😀 😀

loretana
28. říj 2011

@macous no jo, už to může být každým dnem... moc a moc držím palce... zase to má výhodu, že máš pořád co dělat🙂🙂🙂

macous
28. říj 2011

@loretana tak to si na tuhle větu vzpomeň, až jednou budeš před porodem s druhým mimouškem 😀 😀 😀 už mě všechno dělá tak trochu problém, třeba posbírat po pokoji hračky ze země, to je něco 🙂

loretana
29. říj 2011

@macous 🙂🙂🙂

murecka76
31. říj 2011

Ahojky holky, musím zaplatit prodloužení zamražení embryí, musím tam nejdříve zavolat, nebo to můžu zaplatit podle loňských údajů 🙂 , náhodou jsem je našla 🙂 🙂 😉 😉

@macous Macous, moc na tebe myslím, ať je vše ok !!!! Chápu jak je teď vše těžké, minulý týden porodila manželovo sestřenice po 2letech přesně na den opět chlapečka a říkala jak tohle těhu bylo opravdu jiné. To bych potřebovala, abych se nesledovala jako posledně, hlavně ten toaletní papír s výtokama 😀 😀 😀 😀 , pamatuješ 😀 😀 😀 😀 😀

pikusa
31. říj 2011

@murecka76 hele,zavolej....
ona mi tehdá říkala embyoložka,že se to blbě dohledává,tak aby to věděli.že jsi to poslala

murecka76
31. říj 2011

@pikusa to já jim vždycky posílám email do laboratoře 🙂 , já si říkám , abych nerušila, když vím co tam mají práce 😒 😒 😒

pikusa
31. říj 2011