CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

danci70
15. únor 2013

jo a ta milá embryoložka,ta hodně hubená,mi říkala,ať to nevzdávám a bojuju,že to chce u nativu trpělivost.a že je jí strašně trapně,až se stydí,mi dát fakturu za odběr

nelfilka
15. únor 2013

@danci70
Tak teď už jsem úplně v šoku...jak nedávají nic navíc...je ti 43, 2x za sebou prázdné folíky a ona toto tvrdí? Pryč od nich, Danco. Tohle je vyhazování peněz oknem. Kolik máš FSH a AMH?

danci70
15. únor 2013

@nelfilka amh 1,6 fhs nevím,jen že hormonální profil dobrý.ona když mi dá menopur,budu platit ne 10 tis ale 26.to prý už není minimálka.teď jsem zkoušela volat,že se přeobjednám k darebnému,ale neberou mi to.jo a říkala jsem doktorce,že v reprofitu by mi k minimálce dali menopur ale raději bych to chtěla od ní,ale ona že to mi dát nemůže 😖

nelfilka
15. únor 2013

@danci70
Dančo, vždyť já platila u Darebného také jen 5 tisíc za nevydařený pokus+2 tisíc za ICSI, prostě nativ. AMH máš slušné, chtělo by to znát ještě FSH. Někdo třeba nereaguje na Clostík vůbec! Ať ti zkusí třeba dát Tamoxifen. Je to lepší než Clostík, nesnižuje sliznici. V Brně ho dávají.

danci70
15. únor 2013

@nelfilka a co ti tedy dal darebný za léky a v jakých dávkách?

maraida
15. únor 2013

@mkuki tak držím palce 🙂 Taky se divím,že ti PK nebudou počítat.Tak buď ráda 🙂

@danci70 to nééé ☹ Je mi to moc líto.Zkus opravdu toho Darebného a uvidíš,že to určitě za měsíc klapne.

@nelfilka A to mám říct na gyndě,ať mě k ní objedná?Nebo jen vypíše žádanku a objednám se sama?A to mi jí jen tak napíše?

helen_8
15. únor 2013

Ahoj holky, byly jste tu spokojené? Máme Podolí kousek a mám to po cestě do práce, tak bych v případě nutnosti šla ráda sem. Po jaké době vás sem gynekolog poslal a jaký byl postup?
Při představě umělého oplodnění mě jímá hrůza, ale zas bych ráda řešila, pokud je problém.
Já absolvovala po půl roce snažení u své gynekoložky vyšetření hormonálního profilu, štítné žlázy, před rokem vyšetření na chlamydie, pak mi dělala UTZ 12. DC, ovulace funguje, i ji na sobě poznám. Manžel byl na spermiu před pár lety a bylo to v pořádku, ale teď si chce taky ještě zajít. Co dál nás pravděpodobně čeká? Na jaře to bude rok, co se snažíme. Díky moc! 🙂

danci70
15. únor 2013

holky tak jsem se napotřetí dovolala a udělala jsem změnu,jdu k Darebnému.doufám,že mi přinese štěstí 🙂

maraida
15. únor 2013

@nelfilka tak teď jsem volala obvodní a zádanku mi napíše.Můžeš mi prosím poslat telefon na tu Dr.Malíčkovou?

mkuki
15. únor 2013

@nelfilka nu což o to to oni by mi napočítali ale já jsem nechtěla....když se mi nyní vyvíjejí, tak to zkusíme dnas zavíst a zmrazení bude probíhat až podle kultivace dále, aby byla embrya kvalitní.....

@danci70 a co fakt zkusit toho darebného???? za to nic nedáš, že přejdeš....

julie74
15. únor 2013

@danci70 Danci, při její funkci pochybuju, že je úplně pitomá. Druhá verze je , že prostě lže. A to doslova. Když se dohodneš na minimálce, tak je základní platba jako u nativu a je pak jedno, jaké léky máš navíc, protože si je prostě platíš sama. Pojišťovně do toho nic není. Jedniný rozdíl je, že OPU ti neudělají v analgosedaci, ale na to jim .... Krucinál, to jsem ale naštvaná to snad není možný. A s tím clostíkem (max. 10) to prostě taky lže, nic jiného.

mkuki
15. únor 2013

@helen_8 první je vyšetření spermio manžela (partnera) poté hormonální profil mezi 2-5 dnem cyklu a pak konzultace u dr s výsledky vyšetření.. vše probíhá v jedné budově 🙂 i já mám podolí blízko a tak jsem jej volila...
záleží na gynekologovi, kdy tě poprvé někam pošle...

přejeme mnoho štěstí 🙂

danci70
15. únor 2013

@helen_8 ahoj,vítám tě.my jsme se tu sešly samé holčiny,kterým se momentálně v Podolí nedaří...tak nevím,jestli můžu doporučit 🙂 ale uvítáme určitě rády novou bojovnici mezi námi 😀 gynekolog tě posílat nemusí,můžeš se rovnou objednat sama bez doporučení a pak už to pojede

helen_8
15. únor 2013

@mkuki Díky. Toto jsem vše už absolvovala, tak by mě zajímalo, co by nás případně čekalo dál.

danci70
15. únor 2013

@julie74 a já jsem si na ní tak trvala,myslela jsem,že ona je tam nejlepší volba 😒

helen_8
15. únor 2013

@danci70 Díky. Já to zatím nijak nehrotím, spíš pro zajímavost jsem si řekla, že se zeptám. A jaké jsou možnosti, když ne přímo umělé oplodnění? Moc se v tom neorientuju. Asi spíš záleží na konkrétním problému, že?
Já začala cvičit Mojžíšovou a řekla si, že tento rok to asi nijak znásilňovat nebudeme, kupodivu jsem v pohodě a nestresuje mě to, i když mi táhne na třicet. 🙂 Ale samozřejmě nějakému vyšetření bych se nebránila, spíš se bojím, že by mě v CARu tlačili do těch různých metod, protože z toho mají prachy.

danci70
15. únor 2013

jinak s reprofitem už začínám váhat.hezky mi včera v noci pan doktor Machač odpověděl,ale neodpověděl na zásadní otázku,jestli má zkušenosti s takovýma babama starýma 🙂 samozřejmě jsem to formulovala důstojněji 😀 mám se objednat na konzultaci.nějak jsem začala mít strach z toho dojíždění a co bych dělala,kdybych měla nějakou akutní situaci,kam bych se honem obrátila o pomoc...

danci70
15. únor 2013

@helen_8 myslím,že by nejdřív zkusili IUI,nebo vůbec nejdříve bys brala clostilbegyt na podporu ovulace a zkusili by jste načasovaný styk

julie74
15. únor 2013

@danci70 danci, promiň, nechci ti kazit snažební morálku, ale nechápu jak si to vůbec může dovolit. Tak takhle už jsem se dlouho nenaštvala. Jak ty k tomu přijdeš ? Krucinál, nadávala bych, kdy už si konečně začneme na ty doktory stěžovat, ale sama se neodhodlám, tak těžko radit jiným, že? I Darebný mi říkal, že mají spostu lidí, kteří k ní nechtějí, říkal, že je divná. Ale taky říkal, že je výborná doktorka, ale to podle mě kecal 😀

mkuki
15. únor 2013

@helen_8 konzultace s doktorou Řazáčovou, nebo dr Darebným... třeba stačí fakt načasovat styk tak, aby to bylo v den ovulace 🙂 a nebo IUI (inceminace).... 🙂

mkuki
15. únor 2013

@maraida
no když ji nechci u sebe, tak pochybuji, že mi ji napočítá u mražení, to by mě naštvala, neb jsem jí řekla, e je to o poněžích, že nechceme proslouženou, možná v tom mražení již nějaký ten poplatek mají, nevím přesně... to jsme zvědavá, kolik na mě vyplázne za doplatky....

danci70
15. únor 2013

@julie74 no já si taky nedokážu stěžovat.hele dnes jsem jí to řekla na rovinu,že v reprofitu by mi nasadili menopur s minimálkou ,ale že se mi tam nechce dojíždět,že budu ráda,když mi to takto nastaví ona,a ona klidně odpověděla,že oni to v podolí takto prostě nedělají...tak co mám dělat

danci70
15. únor 2013

@julie74 jo a když argumentovala,že by mohlo být moc folikulů,tak jsem jí řekla,že si narkózu zaplatím,když v tom nativu není...prostě jsem s ní nehla

julie74
15. únor 2013

@danci70 taky bych z toho dojíždění měla strach. Ale rozhodně se staršíma babama zkušenosti má, na e-miminu jsou postarší holky a odjíždí tam a jsou hooodně těhotné. Ale taky se tam nechystám dojíždět, to by mě zabilo 😖

julie74
15. únor 2013

@danci70 bych jich dala bez narkozy i deset, vysedět je. Je divná. Pro to Darebnýmu ve vedlejší místnoati nevadí ???

amelink
15. únor 2013

@nelfilka ano, obe deti mame z Podoli.

danci70
15. únor 2013

@julie74 a co vlastně plánuješ teď ty?

danci70
15. únor 2013

@julie74 už vím,chceš taky minimálku a nestihla ses objednat,viď?

nelfilka
15. únor 2013

@maraida
Neznám, co jsi měla za problémy, nevydařená IVF, revize? Řekneš, že chceš vyšetření reprodukční imunologie a objednáš se telefonicky k naší Karin. Fakt se stará o holčiny celé těhu, ne jen před Prednisonem.
prim. MUDr. Karin Malíčková

Klinická imunologie a alergologie

Ústav lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Karlovo nám. 32

121 11 Praha 2

tel. 2 2496 6469, 6341

nelfilka
15. únor 2013

@danci70
Měla jsem Clostík 1-1-1 a celkem za ten cyklus 10 x 75 IUI Menopuru. Každý den 75j.