CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
6. čer 2009

Piku, já se vlastně opičím už s tím klučičím jménem 😀
Klidový režim se mi daří jen tak z poloviny, zchrupla jsem si a neluxovala, ale zato jsem upekla štrůdl a pak ho šišku zbouchala 😅 😀 😀
Jo a teď jdeme hrát kartičky ke známým 🙂

pikusa
7. čer 2009

Macous,neboj,tělo si řekne,když bude mít dost a pak si odpočineš 😉
My dnes máme už 2 měsíce 😲 to letí co.............

zulik
7. čer 2009

Temesvaryho činidlo - to je to na test úniku plodové vody 😉
Holky z jihu koukám už 32.týden, drží se šikulky 🙂

vendi1
7. čer 2009

Ahoj holky,
clovek tady chvili neni a tady tolik novych sprav. Koukam, ze to vsechny mame uplne stejne jen ja musim si neco pribrat navic a to cukrovku ☹ .
Mac tak to se v patek uvidime, jdu taky do poradny. Tento tyden budu mit litaci po doktorech. V utery UTZ kvuli plodovce, ve ctvrtek ECHO srdce a v patek diabetologie a poradna. Doufam, ze vse dopadne dobre, do nemocnice se mne opravdu nechce.
Jinak dnes jsme sli s kamarady na obidek, dali jsme si s Petou pecene koleno a ja k tomu fazolky, ptz chleba nesmim. To Vam byla takova dobrota 😝 . A v patek jsem upekla jogurtovou buchtu a na tu jsem jen koukala, to bylo takove trapeni holky, tomu by jste neverily 😀 .
Jinak uz mame vymalovany detsky pokojik, kosaty strom, oblacky, reku, zelen, no Peta si vyhral 🙂 , dneska jsme koupili koberec, ve ctvrtek bude detsky pokojik, teda skrin na vecicky a komoda s prebalovakem. Tak pak uz budu moct zacit pomalu prat a ukladat vecicky. Uz se tesim.
Jedine co nam jeste v baracku chybi je oblozit schody, doufam, ze to jeste do prichodu Apolenky stihneme. Vcera jsem byla nervozni, ze ji necitim a dneska se tam mele jako dablik 🙂 .
Dobrou noc holky 😵

macous
7. čer 2009

Ahoj holky,
Piku, tak to si tělo řeklo dneska, chrněla jsem po obědě dvě hodiny 😵 Dva měsíce 😲 to snad není ani možný 🙂
Vendi, tak to se teda asi vážně uvidíme, já mám ten utz na plodovku přímo v pátek, jako poradnu, a mám ho ve 12:45 hod. a pak mám přijít do poradny, takže bych tam měla do půl druhý určitě dorazit 😉 Taky doufám, že mi všechno vyjde jakštakš v normálu, jinak bysme si tam mohli poležet spolu 😉 - ale snad ne, musíme si držet palce 😉 Já dneska už raději vyprala všechny plýnky a osušky, do toho pátku hodlám všechno vyprat a nachystat, jak jsem tam málem zůstala, tak jsem si říkala, co všechno nemám, takže to raději nebudu pokoušet 🙂
Zuli - ahojda 😵

macous
9. čer 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že tady nikdo od neděle nebyl 😅
Já mám dneska ofiko nástup na mateřskou 😀
Tak pa pa 😵

pikusa
9. čer 2009

Ahoooj,
včera jsem nestíhala,nejdřív já k holiči,pak šupem domů,najíst a malej na kyčle...a ty má dobrý....
Macous........tak ted už to máš za pár 🙂

vendi1
9. čer 2009

Ahoj holky,
tak mame po kontrolnim UTZ. Nic noveho jsme se nedozvedeli, jen jsme pribrali gramiky🙂. Mame opet mene plodovky, ale pry to neni nijak dramaticke, jsme stale o tyden pozadu a vazime 1251 g🙂. Jen lezime sejdrem v brisku, takze hlava napravo, nohy nalevo. Snad se jeste Apolenka otoci. Na dalsi UTZ mne neobjednali, rikali, ze Darebak v patek rekne co dale, tak doufam, ze na mne jukne a posle opet domu. Mame navic jet naposledy na prodlouzeny vikend do Ostravy pred porodem. Ted mne ceka ve ctvrtek ECHO srdce, tak se modlim uz dneska. Zitra jedu na ne kouknout do prace, jsou tam docela nestastni, hold jsem nepostradatelna 😝 .

pikusa
9. čer 2009
murecka76
10. čer 2009

Ahoj holky,
tak my jsme byli včera na kontrole, vážíme 1797g, voda se nám doplnila takže máme přiměřené množství, odpovídáme úplně přesně datumu porodu, takže vše je super, no můj nález je vcelku stejný, jen CS trošku zazlobilo měla jsem 6-7 a už mám 7.
Macous, včera mi doktorka řekla, že ty výtoky budu mít pořád, prý je to tím jak miminko tlačí už dole a jak bude větší a větší, takže mě moc nepotěšila, ale už se snažím nestresovat.
Kočky držím v pátek vše co mám, hlavně neskončit v nemocnici, já už jsem tady dnes 65 den, ach jo a ještě když to dobe dopadne tady měsíc budu. 😒
Držte se a moc děkujeme za pěstičky.
Pikus, Matyášek je fakt krásný. 🙂

pikusa
10. čer 2009

Murečko...už to vydržíš,dotáhla jsi to fakt daleko,tak ještě chvíli vydrž....stojí to za to 🙂 malá ti to pak vynahradí.....a děkujeme za pochvalu 🙂

macous
10. čer 2009

Ahoj holky,
Piku, fotky jsou fakt parádní, malej je hezoučkej, úplně na pomazlení 😀
Murečko, a kde ty vlastně ležíš, nějak jsem to vypustila........... 😵 Jak tak koukám na ty váhy, tak to naše baby je asi taky pěknej cvalík, protože na 31 mělo odhadem 1750 g, tak teda uvidíme, kolik bude mít teďka v ten pátek 😀 Jinak ti povím, že jsi fakt dobrá, tu nejrizikovější dobu už máte za sebou 😉
Vendi, a v kolik tam vlastně budeš???? - v poradně? Já mám ve 12:45 utz a pak šup do poradny, ale to už jsem tuším psala, já jak jsem doma už těch 8 měs., tak mi normálně šibe 😅 😀

pikusa
10. čer 2009

Tak holky já dnes volala do Podolí kvuli mrazáčkům a placení na další rok a laborantka byla vykulená..prý jéé vy jich tady máte 😲 17 😲 a já na to...noo a já bych je chtěla všechny 😀
A myslela jsem,že to bude stát víc...prý 1500 na další rok

macous
11. čer 2009

Teda Piku, to jsi mi udělala radost, já taky myslela, že to bude stát mnohem víc, takhle cena je vážně v pohodě 😵
Já už jsem dneska od 4 hodin vzhůru, a to jsem šla spát někdy ve dvanáct, takže to počítám, že tak za dvě hodiny usnu a prospím půlku dne 😖 Ale zase nemůžu říct, že by to mělo nějaký důvod, prostě se mi spát nechtělo 🙂
Koukám, že Vendi tady nebyla, tak juknu ještě později a kdyžtak doufám, že se zítra nějak potkáme 😵

pikusa
11. čer 2009

Macous....jojo tak takovou nespavost si taky pamatuju...a pak bych prospala půl dne 🙂
No mě ta cena taky překvapila,já myslím,že jsme platili 2500.....ale dobře že je to mín ne???

macous
11. čer 2009

Piku, to víš že jo, je to tak určitě lepší 🙂
Teda dneska mám extrémě mokro, dokonce jsem chvilku cítila, jak to ze mě teče, což teda nevím nevím, jak to zítra dopadne, každopádně mám všechno pro prcka vyprané a vyžehlené, chybí jen nějaké to mazání a věci z lékárny, což můžu kdyžtak pověřit manžela a nebo to koupit v Podolské lékárně - o nic nejde....
tak mi holky zítra držte palečky, ať je tam té plodovky dost, jinak si mě tam asi nechají 😖

murecka76
11. čer 2009

Macous, taky mám dnes vlhčeji 🙂 , ale určitě to bude u tebe zítra vše ok, já mám vlhko pořád a v úterý bylo vody přiměřené množství 🙂 .
Doktorka mi řekla, že budu mít ty výtoky už pořád, jak je miminko už dole a tlačí, prý kdyby to byla voda tak je prosáknutá vložka.
Zítra držím moc, moc pěstičky. 🙂 🙂 🙂

pikusa
12. čer 2009

Ahojík................
Macous tak jak???????????????????????????

macous
12. čer 2009

Ahoj holky,
omlouvám se, že píšu až teďka - nějak jsem to dneska všechno nestíhala 😅
Ale poradna dopadla dobře, na velkém ultrazvuku se ukázalo normální množství plodovky, placenta je na přední stěně a jsme stále hlavičkou přímo dolů - takže prima, podle měření má mimi 2366 g, takže taky dobrý. Pak mi Darebák v poradně říkal, že čípek drží, že jen odzadu měkne, což je prý v tomhle tt normální a další kontrolu máme zase za týden. 😵 😵
Potkala jsem se tam s Vendi a slíbila, že napíše, jak jí poradna dopadla, vím jen, že diabetologii má v pořádku 😵

Tak holky a já jdu do hajan, jsem ospalá 🙂

Piku, používáte dudáka??
Murečko, děkuji za pěstičky - to určitě pomohlo 😉 Já mám taky neustále mokro, Dr. říkal, že jsou ty sliznice přímo prosáknuté, že už to tak taky budu mít pořád - do porodu 🙂

pikusa
13. čer 2009

Ahojík holky....
Macous jojo máme dudáka a už v porodnici ho měl....tu poslední noc jsem ho měla na té lampě kvuli žloutence a nelíbilo se mu to,tak dostal dudáka a dobrý.
A ted ho má taky a někdy jsem za něj ráda....
ze začátku by místo něj dumlal jen prso 😲 😀
A ted je někdy mrzoutek a dudák ho uklidní....jo a taky si začal dost cucat prstíky....tak aby si nezvykl cucat palec....

macous
14. čer 2009

Ahojky,
Piku, tak já si taky jednoho dudáka do porodky přibalím, lepší dudlík než palec a nebo prso, to bych teda miminko naučit nechtěla, to je pak pěknej zlozvyk 😉 😵
Dneska je parádně, už se těším na procházku s tou naší Růženkou 😀

pikusa
14. čer 2009

Ahojík...tak dnes jsme zase bojovali s bříškem,už to začalo včera...hrozně plakal brouček a kroutil se....
přes den naspal tak hodinu.....byli jsme na chaloupce,myslela jsem že v kočárku bude spát a ani tam tomu moc nedal.
Večer jsme namasírovali bříško a konečně se pořádně najedl a už spinká......
Jooo a až jsem brečela dnes s nám....už jsem nevěděla,jak mu pomoci....tak snad to ted bude už OK
Macous,přibal,tím nic nezkazíš 🙂

macous
15. čer 2009

Ahoj Piku,
dneska jsem se celý den nemohla dostat na koníka, chtěla jsem se kouknout, cos to psala, že máte na to mazání po koupání. Nakonec jsem se do lékárny vypravyla a nakoupila už absolutně všechno, kromě lihu na pupík, ten koupíme pak čerstvý. Na koupání a na to mazání jsem nakonec vybrala Sebamed, myslím, že je to dobrá značka a taky pěkně voní - nic extra naparfémovaného 😵
Teda chudák Matyášek, to je asi pěkně blbej pocit, když ti miminko pláče a ty mu nemůžeš pomoct 😖 ale hlavně, že už to polevilo a že se hezky napapal 😉

vendi1
15. čer 2009

Ahoj holky,
tak se dostavam ke psani az ted. Hned po poradne jsme odjeli do Ostravy a jsme tady do stredy.
Na poradne jsme dopadli zase stejne jako predtim. Kontrola za 14 dni a budeme hlidat to mnozstvi plodovky. Na diabetologii taky v pohode, dieta zabrala. Takze Mac doufam, ze za 14 dni se zase uvidime 😉
Dneska jsem byla za kamaradkou si pochovat 6-ti tydenniho Viktorka. To je zlaticko malinkate 😀 . Byli jsme venku a to byl spokojeny. Jen se jim nepodarilo poradne rozkojit, takze dokrmuji Nutrilonem a rikala jak to leze do penez, ale co se da delat.
Jinak uz mame kocarek, postylku a plno vecicek od sestrenice. Ted to jeste narvat do auta a privest do Prahy. Uz tady padl navrh, ze jak se to vsechno do auta nevleze, ze ja pojedu vlakem a pak se to tam urco narve😀. Uz mam i dve kojici nocni kosile, resp. jednu kojici a jednu na knoflicky a dneska jsem si koupila sitovane kalhotky....no co tohle je za vynalez 😀. Vypadaji hrozne 😀
Dobrou noc holky a Matyasek at spinka a brisko neboli!!!!!

pikusa
16. čer 2009

Ahojík holky...
Macous,tak nakoupeno máš a kdyžtak dokoupíš 🙂 já mažu jednou tím,pak zase oním 😀
A líh na pupíček jsem teda skoro nepoužívala,měl ho hned dobrý....tak ho mám celý doma nepoužitý
Vendi....tak obě KO dobrý 🙂 a vlakem?????Ha ha nenech se 🙂
A noční košile jsem neměla,měla jsem ty nemocniční a převlékala jsem se i 2 krát denně...bylo mi pořád vedro a taky jak se krvácí,tak se stane nehoda občas.....a jak jsem měla nadstandatr,tak jsem měla přísun nočních košil pořád.Ale to i holky na norm.pokojích.
A sítované kalhotky teda opravdu nejsou sexy 😀 😀 poslední 2 dny už jsem měla svoje normální 😀

ivkaj
16. čer 2009

Nazdárek, koukám, že už jste tu takřka všechny maminy. Tak gratuluju a ostatím přeju aby to dotáhly do zdárného konce.

Nepamatujete si, jestli se v Podolí dělají transfery i o víkendech?

vendi1
16. čer 2009

Ahoj,
lih zatim nekupuju, ten dokoupim az ak uvidim jak pujdeme z porodky. Sestrenice mne taky rikala, ze uzivala erarni,ale ja uz nakoupila, ale to urco vynosim i doma.
Mac uz pijes malinik a mazete hraz??? Ja vcera dostala od te kamosky skoro cely olejicek, tak jsem zvedava. Myslim, ze Petu to dlouho bavit nebude 😀 .
Ivko transfery delaji porad, vikendy, svatky, proste jak je potreba. Uz se chystas??

pikusa
16. čer 2009

Vendi...tak já třeba hráz nemazala 😀 a žádný nástřih nebyl
a maliník mi táta dovezl týden před porodem,tak to jsem taky tak nějak nestihla 😀 😀
Ivkaj...jak teda ty jsi na tom??

simisimi
16. čer 2009

Ahoj vsem, muzu vas pozadat, jak se vam pozdava Podoli? Lisi se ceny napr. Apolinar, Podoli a Pronatal? Nemate nejake cenniky? A jak je to napr s vikendama kdyby jste tam museli, je to v pohode? DIky

pikusa
16. čer 2009

Simisimi..já už tam rok nejezdím...tak vydrž na holky až přijdou,jistě ti poradí 😉
A o víkendu tam vždy někdo je....zákroky se dělají........