CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
26. lis 2010

ahoj holky tak z délky cyklů si už nic nedělám, mám to pokaždé jinak v rozmení 31-37 dní, doktorka mi řekla, že je to v pohodě, tak asi jo 🙂 a před malým to bylo taky tak, někdy i delší, takže to rozhodně není překážka pro mimi 🙂

pikusa
27. lis 2010

@macous to není.....ale já je mám anovulační 😝 většinou

loretana
29. lis 2010

díky🙂 takže to zřejmě na moc dlouho nebude... předpokládám, že se pak rozhodne, co dál, až po těch výsledcích testů (stěry + krev), manžel už má spermio za sebou... a nevíte náhodou, v jakém časovém horizontu byla další návštěva, jak dlouho se čeká na výsledky?

noween
29. lis 2010

Na krev a na stěry jsme čekali 3 týdny, ale je možné, že budou výsledky i rychleji. Záleží na tom, kolik mají zrovna práce.

Dneska máme 3 týdny od genetiky, tak ještě musím vydržet a čekat. Hlavně aby bylo všechno v pořádku, je asi zbytečné psát, že se bojím.

pikusa
29. lis 2010

@loretana až budeš mít výsledky,zavoláš a domluvíte se na další konzultaci,kde ti dr.řekne,co bude pro vás nejlepší...a ano....kolem 3 týdnů...
@noween neboj se---bude to OK 😉

noween
29. lis 2010

Piku, jsem děsná, děsná ženská. Hodně úzkostná. 😀

pikusa
29. lis 2010

@noween hele......já při tom všem v CARU jsem si nic nepřipouštěla......nikdy mě nenapadlo,že by bylo něco špatně.....nebo že se to nepovede.
Při těhu mě nikdy nenapadlo,že by mohlo být něco špatně....
A dnes??????ooo jaká to byla sladká nevědomost.....jestli budu ještě někdy těhu,budu mít strašněj strach.....
Ale jak jsem psala---poprvé jsem byla naprosto klidná.....tak bud taky 🙂 🙂 🙂

noween
29. lis 2010

Pred rokem a pul jsem si taky nepripoustela, ze bychom mohli mit problem s pocetim. Blahove jsem si rikala, ze kdyz jsme oba zdravi a ja mam pravidelne cykly, tak problem nebude a do pul roku jsem tehotna. A krome jednoho stinu na testu, po kterem prisla mrcha, tak nic, ale vubec nic. Tak to asi neni univerzalni navod 🙂

Ale samozrejme verim, ze otehotnim behem prvniho IVF, mozna se seredne zklamu, ale nechci se tim ted zaobirat, co by kdyby. Jinak mi z toho uz vazne sibne.

Piku, jak dlouho jste se predtim snazili vy?

loretana
29. lis 2010

tak jak si to tak čtu, na jednu stranu jsem ráda, že na "to" nejsem sama, že je nás víc a můžeme to probírat a být si zároveň oporou🙂
Ta "genetika" o které píšete, je přesně co za vyšetření? A to podstupuje každý?

pikusa
29. lis 2010

@noween My se snažili 2 roky.....3.už v CARU.....tak jsem otěhotněla skoro přesně po 3 letech...
a že by to nešlo?????nikdy před tím mě to nenapadlo
@loretana oboum vám odeberou krev a zkoumají chromozomy.....a dělají to před IVF....

loretana
29. lis 2010

@pikusa aha, tak to jo, já právě nevěděla, v jaké fázi tenhle test dělají... děkuji za informace🙂

pikusa
29. lis 2010

@loretana 😉
až když nám řekli,že musíme na IVF-ICSI,ak jsme šli...že bez genetiky to neudělají

noween
29. lis 2010

Já jsem to pochopila tak, že je to kvůli tomu ICSI. Kdyby u nás stačilo konvenční IVF s přirozeným oplodněním, tak bychom možná na genetiku jít nemuseli. Ale nevím, vařila bych z vody.

Teď do Podolí začala chodit jedna známá, co má PCO - její manžel je v pořádku, tak zatím zkouší léky a uvidí se. Člověk si ale nevybere, jestli je lepší mít PCO a nebo chlapa se špatným spermiogramem.

Osud míchá karty, my hrajeme.

noween
29. lis 2010

V jiných CARech IVF-ICSI udělají i bez genetiky a na genetiku posílají až později. Takže pokud tam má být nějaká hnusárna, chci to vědět ještě před 1. IVF, aby se s tím dalo něco dělat (třeba brát heparin, když bych měla mít leydenskou mutaci), a ne až po několika neúspěších nebo dokonce po několika potratech. Takže jsem za tu genetiku vlastně ráda, i když je to čekání na vyšetření a pak i na výsledky dost zdlouhavé.

pikusa
29. lis 2010

Taky jsem za tu genetiku ráda.....
Hele,tak asi máš pravdu,že jen u ICSI.....i když nevím,kecala bych
A my aby jsme se nahádali,tak já PCO a chlap špatné spermio 😀

loretana
29. lis 2010

právě, člověk si nevybere... aha, takže ta genetika je až v další fázi... tak uvidím, co mi řeknou příští týden... každopádně děkuji moc holky za rady...

pikusa
29. lis 2010

@loretana tak tak---další fáze 😀

noween
29. lis 2010

@loretana Třeba genetiku potřebovat vůbec nebudete. 😉

pikusa
30. lis 2010

@loretana jasně,třeba nebudetet gen.potřebovat

loretana
30. lis 2010

@pikusa
@noween když jsem byla u mé dr, říkala, že bud v Podolí v dobrých rukách a ať se jí za 3 měsíce vrátím těhotná, že mě tam otěhotní🙂 i když vím, že to tak lehké ani krátké být nemusí, vlilo mi to optimismus do žil a to jsem hrozně potřebovala! Takže uvidíme, co mi řeknou příští týden...

pikusa
30. lis 2010

@loretana jojo musíš být optimista 🙂 😉

noween
30. lis 2010

Podolí je dobrý oddíl, jsem o tom přesvědčená! 🙂

pikusa
30. lis 2010

@noween Já taky....mám Matyáše 😀

noween
30. lis 2010

Roztomilého Matyáška, jen co je pravda ♥

pikusa
30. lis 2010

@noween noooo ale už je velkej,potřebuju miminko 😀

macous
3. pro 2010

Ahoj holky,
koukám, že si tady hezky povídáte 😵 Já jsem taky přesvědčená, že jsou v Podolí opravdu odborníci na slovo vzatí a že pokud je i jen minimální šance na otěhotnění, tak je to pravé místo, kde to dokáží dovést k úspěchu 😵 😵

Piku, tak u nás se už vše vrací k normálu, malej už začal lépe usínat, akorát teda v noci je často vzhůru napočítala jsem mu v pusince celkem 8 zubů, kteří jsou v různém stádiu růstu, tak ho to chudinku asi bolí, dneska jsem mu dokonce dala na noc trochu nurofenu, aby se taky vyspinkal, už mi ho je líto, pořád má ručky v pusince a večer si nechtěl ani vzít kartáček na zoubky a to si je čistí normálně rád 😔 tak jsem na dnešní noc zvědavá 🙂
A co ty, už jsi se do Podolí objednala na "první" schůzku?

pikusa
4. pro 2010

@macous tak matesovi rostou 3 dole a noci šílený.....teploty měl,brečel.....
Na schůzku objednaná nejsem.....zatím 😝

macous
5. pro 2010

@pikusa tak to mi povídej, malej nechtěl večer ani jíst, jak ho to bolí 😒 snad už to brzy vyleze 😀 tak se drž a lehni si s ním přes poledne, já to teď taky dělám, všechno nechám ležet a zalehnu na gauč 😀 😀 😀

pikusa
5. pro 2010

@macous hele já jak si odpoledne lehnu,tak jsem pak nemožná.....nechce se mi vstávat,bolí mě hlava....
ony ty noci tak strašný už nejsou.....
holt si ho vezmu s sobě a spíme tak nějak napůl.....ale ted je chvilku klid....ještě 3 nahoře a pak stoličky a bude klid 😀

macous
7. pro 2010

@pikusa tak to já jsem teď nějaká hotová, malej jak pořád capí, tak k němu pořád lítám, u nás v posteli nespí, ale zlobí, takže to nejde 😖 alespoň že ráno nevstává před sedmou, ale teda tohle počasí mi na spalosti leda tak přidává 🙂