CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
24. čer 2011

@macous super...moc moc ti gratuluju
Moje ségra taky stále neví,co to je 😀
No a já si říkala,že u dalšího to nechám jako překvapení

loretana
24. čer 2011

@pikusa jeee, tak to já jsem si říkala taky🙂 že se necháme překvapit až na porodní sál🙂 ale musím říct, že když je to teď tady, tak vůbec nevím a váhám🙂 jednak z praktického hlediska, co a v jakých barvách pořídit, ale spíš z toho "emocionálního", že budu vědět, jestli je to holčička nebo kluk, už k němu budu moci pak promlouvat, oslovovat ho... no já prostě nevím🙂🙂🙂

pikusa
24. čer 2011

@loretana no u prvního jsem to vědět chtěla...první a vymodlené a nevydržela bych to...
Tak vidím,jak to jednou bude 😀

loretana
24. čer 2011

@pikusa 🙂 no právě🙂 už jsme to s manželem probírali a pomalu se přiloňujeme k tomu, že bychom si to snad nechali i říct🙂 už jsem pořídila pár bodíček a doupaček a najít něco neutrálního, to je teda umění - samé růžové nebo modré věci... a od kdy je tak možné už určit pohlaví?

pikusa
24. čer 2011

@loretana no my se to dozvěděli na genetickém UTZ ve 20..týdnu...ale kdyby jsme na něj nejeli,tak nevíme...moje gyndr.neřekla---neviděla
My si říkali,že už to necháme být a ten dr.---víte pohlaví?????jsem tam,mám to říct???tak jsme neodolali
Někdo ví dřív,ale to je spíš takové to--vypadá to na holku/kluka

loretana
24. čer 2011

@pikusa aha, tak to je dost času🙂 my jedeme na pár dní z Prahy, tak se hrozně těším, budu mít dovolenou... no a přští čtvrtek na kontrolu, čím se to blíží, tím je strach větší a větší... vím, že je to normální, ale bohužel já jsem taková posera, pak jsem na sebe naštvaná, že nejsem víc v klidu... kdyby mě asi nevyděsil ten minulý UTZ, že vůbec nemluvila o srdíčku, které ale v CARu vidět bylo, tak bych asi byla víc v klidu, takhle se děsně bojím:(:(:(

pikusa
24. čer 2011

@loretana jasně že se bojíš...bylo by divný,kdyby ses nebála...
a kam jedete??

loretana
24. čer 2011

@pikusa na Šumavu... hrozně se těším, hor mám hrozně ráda... akorát, samořejmě že nám to tam celé proprší:( ale co se dá dělat, hlavně že budu pryč z práce, pryč z neustálého stresu a snad i to pomůže k většímu klidu...

pikusa
24. čer 2011

@loretana hele.....i za deště si to užijete---romantika a odpočinek 😀

loretana
24. čer 2011

@pikusa přesně tak, moc se těším! A hlavně, jak jsem teď rozežraná, hrozě se těším i na všechny dobrůtky, které ochutnám a budu si užívat, že nemusím vařit🙂🙂

pikusa
24. čer 2011

@loretana to je na dovolené super....nevaříš,neuklízíš---nic nemusíš 😀

loretana
24. čer 2011

@pikusa no právě🙂 dřív i jezdili, že jsem si třeba pronajali chatu a vařili sami, ale to jsme ještě bydleli u rodičů (se vším sevisem 🙂 ), takže to byla taková příjemná změna, ale teď - vůbec...
Navíc jsem měla původně v úmyslu choeit po horách, ale to kvůli dešti zřejmě nepůjde, ale ani se dvakrát necítím mám žaludek na vodě, takžet asi opravdu budou spíš jen procházky a vysedávání u dobrého dlabání🙂🙂🙂

macous
24. čer 2011

Holky díky,
no já mi se s manželem domluvili, že to už nebudeme chtít vědět - u prvního těhu s Matýskem a já to pak nevydržela a Petr taky ne, nakonec jsem byla ráda, protože jsem miminku říkala jménem už v pupíku a bylo to prima, teď už jsem si jistá, že to nevydržím, ale možná budu muset - nedobrovolně 😀 😀 😀

Na Šumavu mi odjel Petr dneska a vrátí se v neděli, ale jeli tam makat - stavět dětský tábor v Radešově, příští sobotu tam jedeme na týden všichci na dovolenou 😵

macous
24. čer 2011

A k té porodnici, já tentokrát v Podolí rodit nebudu, nejdříve jsem chtěla, ale musíš se tam přímo na kartotéce domluvit i na den 14+0 a pak se přesně ten den registrovat - jinak smůla, což bysme tam ještě i vystáli, ale zaprvé mi to přišlo dost zbytečný a za druhé mám termín 9.11. a oni tam od 31.10.-7.11. malují, takže porodnice je uzavřená, což mi doktorka řekla, že by neriskovala, obzvláště jako druhorodička 🙂
A jak jsem tam byla spokojená - porodní asistentka a vůbec péče přímo při porodu byla super, potom Podolí je opravdu číslo 1 v péči o novorozence, ale horší už je to s péčí o rodičky samotné, shodla jsem se s více maminkama, např. já rodila ve čtvrtek a protože v sobotu sloužilo málo doktorů, tak se na nás už nikdo nepodíval - ani vizita nebyla, což mi přijde docela síla a vůbec si nás tam málo všímali, na co jsme se nezeptali, tak nám ani moc neřekli............. koupání miminka nám všem ukázali najednou a na jednom miminku a pak už taky nic, ani na první koupání se na mě jako na prvorodičku sestra nekoukla apod. věci 😖

tygrisek09
26. čer 2011

Ahoj holky, jak se všem daří? Od úterka ještě týden a měli by nám dát zprávu, že už jsou výsledky z genetiky a zase se budeme objednávat na konzultaci výsledků s genetikem. Ten měsíc je hrozně dlouhá doba ☹

pikusa
26. čer 2011

@tygrisek09 je to dlouhé.....
ale pak z genetiky šup o patro níž a objednat se 😀

tygrisek09
26. čer 2011

@pikusa nám naštěstí poradili, abychom se objednali hned, ode dne konzultace a odběru na genetiku si připočíst měsíc na výsledky a 1-2 týdny na objednání na konzultaci výsledků s genetikem, takže 19. 7. máme 2. konzultaci s Darebným

pikusa
26. čer 2011

@tygrisek09 aha-----tak to je super 😀

tygrisek09
26. čer 2011

to nám poradili na genetice

tygrisek09
26. čer 2011

@pikusa to nám poradili na genetice

pikusa
26. čer 2011

@tygrisek09 to je dobře.....nám tehdá ne,ale hned od tamtud jsem se šla objednat

tygrisek09
26. čer 2011

@pikusa ještě vydržet do příštího úterý, kdyby nám měli poslat email, že jsou výsledky a máme se objednat ke genetičce

pikusa
26. čer 2011

@tygrisek09 n o já si přesně nepamatuju,jak to tehdá bylo.....
jestli volali,nebo psali......hlavně že to bylo vše OK 🙂

tygrisek09
26. čer 2011

@pikusa také v to doufám, ale mám z toho obavy, jak to všechno bude

pikusa
26. čer 2011

@tygrisek09 bude to v pořádku,neboj 😉

tygrisek09
26. čer 2011

@pikusa a co se děje potom? na té další konzultaci s genetickou a potom s doktorem?

pikusa
27. čer 2011

@tygrisek09 no dle HP a spermia a té genetiky ti navrhnou další postup

loretana
28. čer 2011

@macous aha, a můžu se zeptat, jakou máš alternativu? já to právě také slyšela, ale zase říkám, že když všichni vychvalují porod, p. asistentky, péči o mimčo, budeme snad v dobrých rukách... no, tak snad nebudu litovat🙂
Holky, dneska jsme se vrátli ze Šumavy a bylo to nádherný, počasí nakonec vyšlo, takže se mi ale vůbec nechtělo domů🙂

macous
30. čer 2011

@loretana budu rodit v porodnici, kterou mám blíž, tzn. v Mladé Boleslavi, péče tam je v pohodě, rodilo mi tam teď za poslední rok pár kamarádek 😀

loretana
1. črc 2011

ahoj holky! tak jsem včera byla kontrolním UTZ a srdíčko tlouklo🙂🙂🙂 dostala jsem i průkazku a za měsíc jdu na kontrolu a první genetické testy... ježiš, já mám takovo radost, to si nedovedete představit🙂🙂🙂
Odjíždíme na týden zase pryč na chatu, tak tady nebudu, Každopádně přeji krásné dny, pohodu, klídek a hodně štěstí!!!!!🙂