CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

mugo168
29. lis 2012

Ahoj holky, do Podolí chodím od srpna 2011. Máme za sebou 2x IUI a 3x KET. Vše neúspěšné. Zjišťuji, že před IVF se chodí na genetiku a imunologii, ale mně doktor odbyl, že na to ještě není čas. Máte některá zkušenost, že vás neposlali na tyhle vyšetření? Ještě nám v mrazáčku zbývá 10 embryjek, už jsme přišli o 9, tak nechci už nic podcenit a nechci pokračovat v dalších neúspěšných KET. Brala jsem vždy 1xdenně Estrimax a 2x denně Utrogestan. Poprvé jsem si nechala neschopenku, poté už jsem šla vždy do práce.

adriene
29. lis 2012

@mugo168 Před IVF se automaticky na imunologii nechodí, alespoň v Podolí ne. A genetika... tak na tu posílají před 1.IVF snad jen v případě, že muž má vstupně špatné spermio. Ale pokud už máš pár neúspěšných pokusů... možná by to stálo za vyšetření.

mugo168
29. lis 2012

@adriene Tak to bude ten problém. Spermiogram vždy vyšel na 1 s *, proto nás nikam neposílali. Zřejmě si dáme chvíli odpočinek, pak konzultace a pokusím se, aby mě vyšetřili, protože se očividně miminkům u mě nelíbí 😖

adriene
29. lis 2012

@mugo168 U toho spermiogramu oni, když je vstupně nízká hladina spermií, tak chtějí genetiku, aby u muže vyloučili především cystickou fibrózu, která to může způsobovat.
A dávali jste při ketu 1 či 2 embrya?

maja1111111
29. lis 2012

Ahojky holky mohu se zeptat kdo zVás bral prednison ,tak jak dlouho ho užíval??začala jsem mít strašnou zácpu a vlasy mi padají opravdu šíleně ☹

mugo168
29. lis 2012

@adriene Při KET jsme dávali vždy 2 embrya, rozmrazovali je po 3 a jedno vždy vzdalo boj samo před transferem, tak jsme měli jednoduché počty..

sofie1974
29. lis 2012

@maja1111111
Já jsem ho brala a teď ho beru zase 😖 Mám opačný problém, ne zácpu, ale průjem. Každý na něj reaguje jinak, ale je prý dobré ho brát po jídle, hodně pít tekutin a neměl by se alkohol. Jak velké dávky bereš?

sofie1974
29. lis 2012

@mugo168
Mě na genetiku poslali také až po řadě pokusů a zamlklém těhotenství, na imuno jsem byla ale dřív -po jednom neúspěšném IVF a KETu. Minimálně tu imunologii bych si vydupala. Ty chodíš k Darebnému?

sofie1974
29. lis 2012

@maja1111111
Jo, a teď ho mám brát 2-3 měsíce, poté kontrola, beru 1 tabletku

mugo168
29. lis 2012

@sofie1974 Ano, chodím k Darebnému (pokud je zrovna na ambulanci). Je to pohodář a optimista, ale bojím se, aby něco nevynechal - viz ta různá vyšetření. Vím, že jsem mívala problém se štítnou žlázou, ale prý je s ní vše v pořádku (na vyšetření štítné žlázy mě posílala praktická lékařka).

sofie1974
29. lis 2012

@mugo168
No, on je Darebný fajn, ale nějak té imunologii nepřikládá takový význam-on má tu svoji teorii, když se to má podařit, tak se to podaří. Ale řada holek má právě problémy s imunologií, a pak, když to nevím, tak KET nemusí vyjít, nebo vyjde, ale embryjko to brzy vzdá.

maja1111111
29. lis 2012

@sofie1974 já beru 1 tableu 5mg 7 tyden což je opravdu malá dávka,tak nevim zda to muže byt tím..nebo ,že mám rozhozené hormony

pikusa
29. lis 2012

@mugo168 ahoj my genetiku máme imuno ne teď před posledním ket jsem prednison měla ale jen od dr. Že by to stejně jinak neřesili. Ale stejně to nevyšlo. Takže uvažuji o celém ivf ale jinde

mugo168
29. lis 2012

@pikusa A o jakém centru uvažuješ? No, máme v Podolí ještě 10 embryek v mrazáčku, tak jinam asi jít ani zatím nemůžu. Každopádně tento měsíc se vzdávám jakéhokoli řešení.

pikusa
29. lis 2012

@mugo168 no já tam mám 3 a pak další 3 co jsou znova zamražený.uvažuji o liberci a hlavně pproto že to mám o hodně blíž

sofie1974
29. lis 2012

@mugo168
Pokud chceš do jiného centra, tak oni ti zařídí převoz mrazáčků, je to asi za nějaký poplatek, ale je to možné, řešily to holky tady na koníkovi v nějaký diskuzi.

mugo168
29. lis 2012

@sofie1974 Tak to by byl alespoň 1 problém vyřešen 😉 Když mrazáčky převážejí. Přemýšlím, že ještě do Podolí skočím na konzultaci a podle toho se rozhodneme, jak a kde dál. Nechci riskovat, že přijdeme o další zamražený embrya dalším nevydařeným KETem. Ještě po odběru jsem si bláhová myslela, že z toho budou postupně 4 děti... Takhle to vypadá, že budeme rádi, když přijde alespoň jedináček.

mugo168
29. lis 2012

@pikusa A proč jsi zamířila do Podolí, když Liberec máš blíže? Mě do Podolí poslal gynekolog a vzdálenostně mně to vyhovuje, ale jelikož pořád nepřichází miminko, uvažuju o změně...

maja1111111
29. lis 2012

@mugo168 ahoj a mužu se zeptat kolik pokusu máš zasebou?

pikusa
29. lis 2012

@mugo168 protože když jsme c CAREM začínala,tak v Liberci sice už byl,ale zákroky stejně dělali v Praze v Genettu....
a cestování pro mě bylo lepší do Podolí

malinka_02
29. lis 2012

@sofie1974 no me to prave taky pekne stve!!! Ja prave brala 2 mesice prednison a ted ta imunologie a vysledky budou za mesic a jestli pak reknou ho brat kdyz sem ho vlastne brala tak to me fakt trefi!

malinka_02
29. lis 2012

@mugo168 ahojky, my mame spatne spermio takze sme museli mit genetiku a icsi diky tomu nas tam poslali a zjistili mi trombofilni mutaci, ted mam za sebou ivf a 2 kety a nic zbyva posledni embryjko. A chodila sem k Rezacove ale treba me pozvala pred ketem na 10 den a pry maly folik a mam prijit 12 a to uz bylo pozde ja se rozbrecela a ona nic mlcela a prijdte za mesic..tak ted chodim k Darebnemu, po ketu sem si reklaxo imunologii a rekl a v. ste byla na internetu ale poslal me tam i kdyz rikal ze ten obor moc neuznava. Ale taky zadna vyhra.Cekali sme 2 mesice.Prisli tam a on ruka manzelovi ( byl tam pred rokem kdy se omylem objednal misto do caru). minule ste mel zvysene protilatky.Ovsem minule pred rokem nam to jaksi nerekl tak mohl brat nejake leky a mohli sme treba otehotnet prirozene!

mugo168
30. lis 2012

@maja1111111 IUI 2x a KET 3x vše neúspěšné ☹

mugo168
30. lis 2012

@malinka_02 Když neordinuje doktor Darebný, posílájí mě i k doktorce Řezáčové a jedenkrát jsem byla u mladinké sympatické doktorky (asi Macháčková, ale to se možná pletu). U Řezáčové jsem už měla taky na krajíčku, když mně po IVF s kamenou tváří oznámila, že žádný transfer nebude, že mám nízkou sliznici, druhý měsíc mně oznámila to samý a další už mně nasadila Estrimax. Takže se vše strašně prodlužuje 😒 ...Jak nemůže uznávat imunologii? Vždyť kolika párům pomohli právě výsledky z této oblasti, nasadili jim prášky a mají doma mimčo. O imunologii a genetiku jsem si u Darebného řekla po 2. neúspěšném KET a on řekl, že to nevylučuje, ale že to není na místě... Ach jo. A neuvažovala jsi o změně nemocnice?

malinka_02
2. pro 2012

@mugo168 to byla Melicharova..no u te sem byla s vysledkama z genetiky,rekla ze potrebuju dalsi krevni test na trombozy a at si zajdu k obvodacce a ivf se odklada,ja nestastna sla k obvodacce a ta nevedela kam se mnou tak do caru voalali a Rezacova rekla ze to je zbytecne,akorat sem zbytecne mesic cekala..takze k te uz taky moc duvery nemam. Rezacova je kapacita ale presne,kamenna tvar, mesic hned po ivf,ktery rekla ze je tam jeste vetsi sance hned po ivf,sme prosvihli,slizici mam 7mm ale leky mi nikdy neda a rika ze to staci.. A ja nejsem doktor..
Ono se rika ze 1.ivf je zkusebni tak si rikam ze zkusim jeste jedno nez aby to zase jinde zkouseli..snad mi upravi leky ze treba priste bude i vic vajicek a tim vic sance..a ted tam mam jeste jednoho zmrzlika.

mugo168
3. pro 2012

@malinka_02 Tak koukám, že na každou z nás zkouší něco jiného. Mně zase tvrdí, že mám sliznici mizernou, ačkoli 7 mm, 8mm mívám normálně, tak mi dávají estrimax.. Na odběru jsem byla na konci května 2012 a prvního KET jsem se dočkala až začátkem září. Doba čekání byla šílená, ale pořád byla naděje, že po transferu se dočkáme výsledku malých tvorečků a ejhle, v listopadu již 3. pokus a výsledky stále negativní. A jdeš do Podolí na konzultace? Mně přijde, že nemám sílu už nic ani konzultovat...

malinka_02
3. pro 2012

@mugo168 takze na 7 -8 mm ti dali estrimax? A me rekl ze je to krasna sliznice a ze v prirozenem cyklu je vetsi sance a nedali mi ho 😠 Ted si o to asi pozadam u toho posledniho! Sem taky nejak bez nalady.. Byli sme na te imunologii a uvidime pak..

mugo168
4. pro 2012

@malinka_02 Raději se kouknu ještě do papírů 😉, co mi psali do zpráv z vyšetření. Abych tě nemátla, protože jsem z toho celá rozčarovaná a těch návštěv bylo tolik... Kdy jdeš teď na kontrolu? Chci se objednat jen na konzultaci a právě se domluvit na imunologii a genetiku, tak jsem zvědavá, kam mě pošlou (jestli vůbec někam).. I když ani ještě nevím, jestli se na konzultaci objednám ještě před svátkama, nebo si úplně pročistím hlavu. A jak řešíte trombofilni mutaci? Dávají ti něco? Nebo manželovi, když zjistili, že měl kdysi zvýšené protilátky? Hrozně mně vadí, že neléčí komplexně, přijde mně to hodně útržkovité - teď zalepíme tenhle problém, potom jiný a o další (který by byl třeba podstatnější a vše by vyřešil) se ani nezajímají.

malinka_02
4. pro 2012

@mugo168 no to presne mi taky prijde! Rekli ze mi budou davat fraxik a pak dali jen listovku a anopyrin a tak sem si volala do trombocentra a rekli mi ze tuhle mutaci ma hod.e lidi a at to neresim.. Manzelovi nedali nic ze to budem resit az ted podle vysledku..Ted pro me nema konzultace smysl, pockam na vysledky imunologie a pak to pujdu resit. Tak se mrkni a napis prosim, to by me docela zajimalo..chci si o ten estrimax rict na dalsi ket.

sofie1974
4. pro 2012

@malinka_02
Já jsem minule měla sliznici taky 7-8 mm a Estrimax jsem neměla, a vidíš, otěhotněla jsem, i když to nakonec nedopadlo. Zatím neřeš estrimax, jsem zvědavá, jak vám dopadne ta imuno-kdy máte mít výsledky?