CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

streghina
16. říj 2011

@macous díky moc za odpověď, rozhoduji se, kam budu zítra volat, tak víš, rozhodování o tom je teď pro mě důležitý, ke komu jsi tam pak chodila, čtu o Řezáčové? Jaký je přístup? Moje doktorka chce jen SPG manžela a žádné další vyšetření po mě nechce, nevím, jestli ho tam mám poslat samotnýho nebo jít s ním ☹ přeji hezký večer 😉

pikusa
17. říj 2011

@streghina zavolej si na IVF centrum,sestřičky jsou tam úžasné,poradí ti 🙂 číslo je na stránkách

macous
17. říj 2011

@streghina jo jo, jak píše Piku 😀

loretana
17. říj 2011

@vendi1 ahojky, tak to Vám nepřeju, to marodění, teď je to úplně všude, mám pocit, že je rok co rok stejné, s nástupem podzimu samé choroby....Držím pěsti, ať je to brzy za Vámi!!!
Holky, ve středu jdu na kontrolu, opět mám strach, aby bylo všechno OK, já už asi jiná nebudu🙂 taky doufám, že to mé marodění, nemělo vliv na mimi... Chtěli bychom si nechat udělat 4D utz, manžel půjde se mnou, tak se oba moc těšíme, že toho našeho Ondráška uvidíme🙂 Holky, stávalo se vám, že se mimi v bříško mlelo a cítily jste pohyby ( já hlavně večer, když jdu spát) pravidelně, a pak třeba byly dny, kdy nic nebo skoro nic? nemůže to věstit něco špatného?

loretana
17. říj 2011

@streghina taky jsme tak začínali, SPG dělají na IVF a na Imunobiologii - pamatuji, že jsem volala do Podolí a objednávala manžela, ae na IVF to nikdo nebral, tak jsme šli na Imuno, když chceš jen SPG je to myslím jedno... jiná věc by byla, kdybyste tam šli už na vyšetření a přešli do jejich péče, to už samozřejmě je jen na IVF, já se objednávala rovnou k dr. Řezáčové a byla jsem naprosto spokojená, je to skvělá lékařka!!!

streghina
17. říj 2011

@pikusa
@macous
@loretana ahoj holky, tak jsem tam dnes volala a sestra mě teda dostala, požádala jsem, že mám žádanku pro manžela na SPG a ona řekla, jestli chci vyšetřit i já a já řekla, že zatím máme jen ten SPG a pak se uvidí, jestli půjdu i já a ona řekla, že buď oba nebo nic, tak mě teda setřela ☹ tak jsem volala k Apolináři a tam byli ochotní, doufala jsem v Podolí a tohle jsem nečekala, možná jsem měla volat jinam, volala jsem právě na IVF, ale sama se zmínila, ať si zavolám k Apolináři, tak uvidíme co dál. Přeji hezký večer 😉

pikusa
17. říj 2011

@loretana hele,neboj....jestě tam má dost místa,takže se točí a někdy to prostě necítíš.
Když máš pochyby,zkus vypít studenou vodu,to by ho mělo probrat 😵
@streghina tak to koukám teda.......tak at to hlavně dobře dopadne 😉

jara
19. říj 2011

@streghina já jsem přestupovala do Podolí z jiného Caru..když jsem se objednávala, tak sestřičky milé. Teď jsem tam byla dát krev na hormonální profil...né že bych byla uplně nespokojená, ale byla jsem také zvyklá na milý přístup a je fakt, že by nějaké to vlídné slovo mohly utrousit...na druhou stranu chápu, že né vždy jim tam chodí milé pacientky, takže si asi tak trochu drží odstup (hlanvě ta jedna, s ostatními jsem zatím neměla tu čest). Ale nenech se odradit, naprosto všechno předčí přístup Dr.Darebného..je to opravdu Pan Doktor..vše trpělivě vysvětlí, řekne svůj názor a hlavně ti dodá neskutečnou víru a optimismus. Alespoň u mě to tak bylo..-) Do teď na něj vzpomínám a těším se kněmu na další konzultaci..🙂
Ty už jsi se objednala k Apolináři? Také jsem se rozhodovala mezi Apolinářem a Podolím. Tak hodně štěstí! 😉

loretana
19. říj 2011

@pikusa děkuji moc za radu🙂 dnes jsem byla na utz a mimi je v pořádku, takže se mi ulevilo🙂🙂 akorát já mám vysoký tlak, takže budu muset na internu, aby se to hlídalo.... asi půjdu do Podolí, když už tam mám kartu (gynekoložku mám jinde)... ale je to krásný pocit, když vím, že mimi je v pořádku a navíc jsem si odnesla foto 3D miminka🙂
A Piku, jsi rozhodnutá, kdy to znovu zkusíš?
@streghina tak to mě tedy mrzí, jak jsem už psala, šla jsem na imunobiologii do Podolí s manželem jen na SPG, taky se mě ptali, jestli nechci vyšetřit i já, ale já že ne a vůbec nebyl problém - když jsem přešla na IVF, tam už nás vyšetřovali oba...

macous
19. říj 2011

@streghina hm, já tě chápu, že tě to zarazilo, ale na druhou stranu bych do toho šla a nechala se tam klidně vyšetřit odborníkama, když je k tomu možnost, můžou ti pak třeba jen hlídat ovulaci, ale budeš vědět, že jsi taky v pořádku a zbytečně se nebude nic protahovat, tvoje doktorka toho asi moc nepořeší, podle toho co jsi psala a taky k tomu nemá prostředky - imunology, genetiky apod., to všechno je v Podolí pod jednou střechou, což je podle mě výhoda neskutečná 🙂

@loretana tak vidíš, než jsem ti stihla napsat, že je to normální, tak už to máš zkontrolované na utz 😀 😀

pikusa
20. říj 2011

Ahojík holky
@loretana zkusíme to asi ted,co dostanu MS---no ted--tak za měsíc s mým cyklem 😀

loretana
20. říj 2011

@macous jo jo, teď už zase pár dní kope jako ďáblík🙂
@pikusa tak to je dobře, zkusíte to a já doufám, že se k Vám zase štěstí obrátí!!!!

pikusa
20. říj 2011

@loretana uvidíme.....
jstli ne---holt bude jen Matyášek.....

macous
20. říj 2011

@pikusa já si myslím, že je to jen otázka času než bude mít Matyášek sourozence 😉

loretana
20. říj 2011

@pikusa
@macous přesně tak, taky si myslím, že je to jen otázka času🙂 já jsem vlastně o tom i přesvědčná, že v Podlí k tomu zázraku pomůžou🙂

pikusa
20. říj 2011

Holky....doufám...
ale jestli se to ted nepovede.....asi do toho už nejdu....max pak ještě na jaře naposledy a konec.....
Takže doufám,že ted to bude naposledy a úspěšně

loretana
20. říj 2011

@pikusa rozumím ti, i když jsem to (možná zatím) nezažila... zrovna dnes mě naladila jedna známá paní doktorka a říkala - hlavně myslet pozitivně a věřit tomu, že to dopadne tak, jak si přejeme! Takže až to přijde,budu moc a moc držet palečky!!!

streghina
20. říj 2011

@pikusa díky, tobě taky 🙂

streghina
20. říj 2011

@macous
@loretana ahoj holky, včera jsem ani neměla chuť nic psát, psala mi MuDr. Malíčková z imunologie, protože jsem nevydržela a chtěla jsem její odborný názor, jestli už to mám nějak řešit, tak výsledek je, že mám počkat, protože 3/4 roku není moc, prej to mám řešit po roce, dneska byl manžel na SPG u Apolináře a výsledky dobrý, chlubí se, že by si ho tam chtěli nechat jako dárce 😉 tak teď bude zase řada na mě, v úterý jdu předat výsledky mojí doktorce, tak jsem zvědavá, co bude dál 😒

macous
20. říj 2011

@streghina hlavně se nenervuj, třeba můj manžel má spermio taky úplně v pořádku a já měla jen časté anovulační cykly, no a podívej - do 14 dnů budeme mít druhého potomka a to jsme na Matýska čekali 3 roky a Anežka byla raz dva, ani jsme se ještě nezačali nějak pravidelně snažit 😵

@pikusa no Piku - co dodat, budu držet palce, aby se zadařilo, chápu tě dobře, nevím, jak by to bylo u mě, kdybych musela znovu na IVF, Maty byl až 5tý transfer a znovu to absolvovat by bylo asi náročné, ale jsem ten typ, co se nechce vzdát a obzvláště když bych věděla, že to jde - když mám doma jedno, tak proč ne dvě 🙂

zelvik
23. říj 2011

Ahoj holky, už delší dobu vás pročítám a rozhodla jsem se pro dotaz🙂 Chtěla bych začít IVF v Podolí. Mám za sebou 4 roky snažení, 2 laparoskopie /diagnóza endometrioza/, 2 insemniace - bez úspěchu, manžel spermio OK. Mám za sebou i imuno a genetiku - OK, až na málo zvýšené NK buňky. Lítám tak trochu "od zdi ke zdi", dlouho jsem IVF odmítala a chtěla tomu pořád nechat volný průběh a všechny snahy v CARu na mě byly moc rychlé. Chodila jsem do Gennetu v Praze. Ale slyším chvály na Podolí, i ze svého blízkého okolí... Tak se chci zeptat - jak bych měla postupovat? Stačí zavolat a vyhrknout na ně tu svoji story? 😉 Vezmou mě?

jara
24. říj 2011

@zelvik jasně, že tě vezmou! všema deseti! 😉 my jsme na objednání první konzultace nečekali moc dlouho - cca 14 dní. Za týden jedeme s manželem na druhou konzultaci...to už bychom měli mít výsledky z HP a spermiogramu...mno, a pak doufám, že s dalším cyklem jdeme do akce! 🙂

pikusa
24. říj 2011

@zelvik zavolej,vyhrkni to na ně a bude 😵

loretana
24. říj 2011

ahoj holky, mám na vás dotaz - máme některá zkušenost s lékem Vasocardin na vysoký tlak a bušení srdce? Dnes jsem byla v Podolí na interně, kam mě poslala moje dr, protože mi naměřila opakovaně vyšší tlak (140/90, naposledy 150/100) a dnes mi napsala recept na tento lék. Problém ale je, že já jsem jsem hrozný strašpytel a spíš si myslím, že je to strach z doktorů než opravdu vysoký tlak... v září jsem měla půjčený tlakoměr a tlak byl naprosto v normě - kolem 110 - 120 na 70 - 80, prostě normálka... Teď si ho začnu měřit znovu a uvidím, ale spíš si myslím, že to dnešní měření (140/90) bylo ze strachu... Ach jo, já nevím, co dělat - nechci brát léky zbytečně, navíc tyto snad jsou dost silné... Holky, poraďte, co byste dělaly?

pikusa
24. říj 2011

@loretana stejně to měla ségra.....
v dr.tlak šílenej,doma celkem pohoda.....
nemůžeš si koupit/půjčit tlakoměr a měřit doma????třeba 14 dní a pak s tím jít k dr.a ukázat,že to je v pohodě??

loretana
24. říj 2011

@pikusa ahoj Piku, já už ho půjčený mám, měřím od pátku a je v normě, akorát v neděli vyšší (už jsem byla nervozní, že jdu v pondělí k dr):( budu to tak dělat, měřit si ho pravidelně doma a pak jí to ukážu, ale nevím, když tlak doma budu mít naprosto v normě, jestli se cpát těma lékama... ptala jsem se známé lékařky a ta říkala, že už mi je stejně nevysadí, že se tím sami ty doktoři chrání, aby je nikdo nenařknul, že nic nedělali a dopručila, pokud bude tlak doma dobrý, brát třeba jen jednu půlku (místo dvou předepsaných)... já to tak asi udělám...
Ale dnes mě to tedy vykolejilo, byla jsem na interně v Podolí a ta dr. mě dost vyděsila, co by se všechno mohlo stát, a jak musíme udělat testy ledvin a štítné žlázy (prý je trochu zvětšená) a taky test na cukrovku (to je nějaký hnusný roztok, nebo co, který budu muset na lačno vypít a pak tam čekat a budou mi postupně brát krev), no... byla jsem z toho úplně vyřízená, jak mě to vylekalo a teď se tak bojím těch laborek a toho, aby bylo všechno v pořádku... fuj, už aby to bylo za mnou:(

pikusa
24. říj 2011

@loretana test na cukrovku je v těhu normální,to chodí každá těhule....

loretana
24. říj 2011

@pikusa ¨máš pravdu... a je to fakt tak hnusný, já jen, abych se jim tam nepoblinkala🙂🙂🙂

pikusa
24. říj 2011

@loretana není to tak strašný.......čekala jsem to horší

ivkaj
24. říj 2011

@loretana neboj, test na těhu cukrovku dělají opravdu všem. V Podolí do toho sladkého roztoku přidávají citronku, takže mi to připomínalospíš granulovaný citronový ča;o) Dalo se to v pohodě vypít, a to já si nic nesladím. Spíš si vem něco na čtení😉