CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
9. dub 2010

tak Matýskovi se naše Růženka líbí, jenže ona se ho bojí, asi jak nemá koordinovaný pohyby, kopne, bouchne, škrábne a tak a ona to cítí, jsem si jistá, že by ze strachu rafla raz dva, už se po něm i ohnala, když na ní šáhnul 😖
Určitě se to zlepší, až pobere Maty trochu rozumu, ona ho má ve smečce, vítá ho a ráno hledá v postýlce, ale přes den to naše vřeštidlo moc nemusí 🙂

brundik
10. dub 2010

Piku, ten dort je obrovskej, tak vubec nevypadal na fotce bez lidi. Ale uuuzasnej 🙂
Zuli, nevzdam se, to urcite ne 😉 Ty 3 mesice neresim, to vim, ze utece jak nic, prave ze to utika tak moc rychle a me ty roky tak naskakujou 😒 Spis ty 3 mesice jeste protahnu, aby se telo od tech hormonu vycistilo. A muj vejcovod sverim do pece doktoru, at rozhodnou.
Jdu se vrhnout do prace 😉

pikusa
10. dub 2010

brundi,můžu se zeptat kolik ti je????

brundik
10. dub 2010

Piku, je mi 33. Porad slysim, ze jsem jeste mlada, ale kdyz si vemu, ze uz nase snazeni vstupuje zrovna tenhle mesic do 5. roku a vysledek je 0, tak pocit z toho nic moc 😒

pikusa
10. dub 2010

Brundi....jasan,chápu jak to myslíš a 5 let je fakt dlouho.....
a hlavně.....asi bys nechtěla jen jedno mimi vid....
Já taky otěhotněla ve 33,tak at je to štastný rok i pro tebe 😉

brundik
10. dub 2010

Vzdycky jsem chtela minimalne 2 deti. A v to porad doufam 🙂 Diky, Piku 😉

pikusa
10. dub 2010

není zač......tak hlavně at to klapne co nejdřív....a pak rovnou dvojčátka 😀

macous
10. dub 2010

Brundi, víš co 33 nejsi zrovna extra mladice, ale mladice pořád ještě ano, a já jsem toho přesvědčení, že hlavní je to, že to řešíte s odborníkama, já kdybych nešla do Podolí, tak ještě těhule určitě nejsem, snažili jsme se od mých 25 a Maty se narodil téměř ve 30, ani vlastně nevím, kde je u tebe zádrhel? U mě dost špatná ovulace, téměř žádná, ve vaječnících mám vajíček jak máku, ale všechna stejně veliká a sem tam se nějaké utrousí a to ještě třeba nezralé, takže absolutně zdravá žena má prý 80% plodných cyklů do roka, což je tak 10x možnost otěhotnění za rok, u mě cca 1x max. 2x a trefit se do toho by byl teda opravdu zázrak, takže jsem na nic nečekala, to bych se vážně při našich pokusech (dost línej manžel 😀 ) asi nedočkala do 40ti 😀 😝 😀 Jo a jen tak mimochodem, bilance v Podolí je taková, že tam nakonec otěhotní 95% pacientek 😉

ivkaj
10. dub 2010

Brundik, jestli tě to potěší, tak podle Darebného jsme ve 33 jestě mladice (mě bude 33 v září) 😉

zulik
11. dub 2010

Ahoj holky!
S věkem je to těžký, většinou se má za to, že optimální věk na první těhotentsví je 25-30. Já to první předběhla 😅 No a to druhý se pokoušíme v podstatě, ze začátku s nějakou pauzou, od mých 31.let, do CARu chodím od jeho založení, veškeré testy v podstatě v pořádku, genetika i imuno /jen z endokrinologie vyšší protilátky, což nemá vliv na otěhotnění/ a NIC. Taky jsem si říkala, no je mi teprve 33-34 a ejhle, je mi už o 4 víc a naděje je asi dost mizivá. Nikdy jsem nechtěla být "starou" matkou, mně měla máma v 33 letech a tátovi bylo 42 a nikdy jsme si moc nerozuměli. Možná je teď jiná doba, jinak se žije i aktivnějí ale to na věci nic nemění. Jsem stará 😖

pikusa
11. dub 2010

No já holky taky plánuju ještě rodit jednou....takže budu stará matka 😉

brundik
11. dub 2010

Ivkaj, od doktoru porad slysim, ze me cas netlaci. To je sice prijemny, ale vzhledem k tomu, jak dlouho se to resi, tak mam pocit, ze ten cas prece jen tlaci. Ale jsou hodni, ze nas takhle uklidnujou 😀
U me se v podstate zjistily probemy vsude, zacalo to hned u hormonalniho profilu-1,5 roku jsem resila prolaktin, prestoze, moje cykly vypadaly jako ovulacni, skoncilo to s tim vysledkem, ze mam mikroadenom, ale prolaktin nakonec nemam tak vysoky, jak se zdalo, ale mam jen vzacnou formu prolaktinu (makromolekulu), ktera ovulaci neoovlivnuje a testovaci kit to jen bohuzel neumel rozlisit. Na genetice mi zjistily heterozygotni mutaci po gen MTHFR (coz neni zadna traga), na laparce mi zjistili pravy vejcovod hur pruchozi v chronickem zanetu (s tim jsem pocitala, protoze jsem mela zanet pobrisnice po prasklem slepaku), pak jsem mela 2 IUI z nichz to prvni skoncilo biochemickym tehu a dalsi nam nedoporucili, protoze manzeluv spermiogram, prestoze byl vzdycky dobry, tak najednou nebyl dobry a to zustalo do ted. Pred IVF na imuno zjistili u me protilatky proti spermiim a proti trofoblastu a manzelovy zjistili tvorbu protilatek proti vlastnim spermiim no a me jeste nejake markry, ovlivnujici srazlivost krev. Jezis to vypada hrozne, kdyz to takhle sepisu 😅 No a asi, kdyz se vsechny tyhle veci nascitaj, tak je vysledek takovy jaky je.
Takze ja budu taky stara matka 😀
To moje mamca mela segru v 18 a me v 19, ale planovane jsme nebyly, to si clovek nevybere, co je lepsi.
Voni mi tady sviskova, je to moje premiera, doufam, ze se povede 🙂

b.a.r.u.s.2010
11. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem si vás početla. My to měli emoční 😝 , začala jsem ve čtvrtek večer špinit, asi vám nemusím popisovat ty šilené pocity... Volala jsem do Podolí ještě večer a konzultovala to s gynekologii, a psala ještě Řezáčový na mail, samozřejmě na mail už večer nešla, takže odpověděla druhý den v devět, je hodná.
Takže jsem v pátek byla už v osm na CARu, vyšetřovala mě Žáčková, no ultrazvuk v pořádku, miminko bylo strašně živoučké, mávalo ručičkama....úplně mi tam z těch nervů naskákaly fleky na krku a to na to netrpím.... mám vysadit anopyrin a kontrola za týden a totálně klidový režim....už abych byla aspoň v tom 14 týdnu. Tak si říkám, aby nevadilo 😒 , že neberu anopyrin, mám totiž, no napíši to asi úplně blbě neodborně, nějakou hutnou krev tak mi ji ředí... , no jsem blázen....
Jinak Brundi na genetice mi taky zjistili heterozygotni mutaci, a jak píšeš je to jen užívat listovku,a imunobiologie tam tu srážlivost a manžel si tvoří protilátky proti svým spermiím a na laparce špatně průchodný pravý vejcovod.....

A holky je mi 33 🙂

Holky, do kdy jste braly utrouš nebo crinone, a přednison, případně anopyrin...?

Holky přeji vám hezký zbytek víkendu.....

zulik
11. dub 2010

Barus, tak nožky nahou a povalovat se. Někdy je v těhu špinění v době, kdy by měla být běžně menstruace. Anopyrin máš jako prevenci z imunologie an Leydenckou mutaci genu? Ten to může taky udělat.

zulik
11. dub 2010

Koukám, rychleji píšu než myslím 😅

b.a.r.u.s.2010
11. dub 2010

Zulik, tu mutaci genu zjistili na genetice, na to mám doživotně listovku, způsobuje krevní sraženiny, mám to asi přes máti od dědy, ten měl první infart někdy kolem 40 let.....anopyrin a prednison mám z imunobiologie, znovu jsem tam byla před týdnem a brzo budou další výsledky...a na genetice mě taky chtějí vidět, tak se tam půjdu zase objednat....

Zuli a máš pravdu, že to strašně letí...., ale ono v něčem to o tom věku bude a v něčem nebude mě měli naši ve 23 a ač je mi to strašně líto, tak vřelý vztah mezi náma nikdy nebyl....a není....

Jo a říkají, že letošní rok je rok plodnosti 😉 , takže se nám to všem podaří....a budeme jako holky Piku, Macouš, Vendi...ty ttaké mají miminka o pár měsíců 😉 😉 😉 😉

b.a.r.u.s.2010
11. dub 2010

Holky, manžel špionuje 😉 😉 😉 komu pořád píšu, tak říkám kamarádkám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

b.a.r.u.s.2010
11. dub 2010

Jdu si založit rajče jako má Piku a pošlu vám fotečky 😉

b.a.r.u.s.2010
11. dub 2010

Piku, prosím tě jak to děláš, že to máš zaheslovaný?

zulik
11. dub 2010

Mám je taky na rajčeti, jedno mám zaheslovaný a už sinevzpomenu, jak jsem to dělala. Nejspíš se to ptalo při tom nahrávání fotek.

pikusa
11. dub 2010

já brala utoš asi do 12 týdne...ale prý se sním dnes končí dřív...nevím....

pikusa
11. dub 2010

Já svoje zaheslovaný nemám....
je to co mi posílala ta fotografka....ale při nahrávání tam je něco jako soukromí...a tam to nastavíš.

brundik
11. dub 2010

Baru, Zackovou jsem tam videla, prisla za sestrickama.Doufam, ze mas nozky zvednuty a odpocivas 😉
Jinak krev mam taky "hutnou" 😀 Mame to, Baru, podobne. Teda pokud ti nezjistili Leydena. Dokonce jsem davala trombocyty, ale pak uz to neslo kvuli lekum na prolaktin. Jinak me kvuli te srazlivosti budou asi cekat injekce v tehu, mela jsem i zanet zil a moje leva noha, je jak haksna stolety baby 😝 Vubec tomu nerozumim, nadvahu nemam, hybu se.
Co se tyka prednisonu a anopyrinu, obratila bych se asi na Madara, treba az si pujdes pro vysledky. Ale prednison, pokud ti nezjistili protiltky proti trofoblastu, tak bys asi ani nemusela uz bastit.
S tim rokem plodnosti jsem to uz taky slysela, no to jsem na sebe zvedava 😀 Ale zatim mame jeste cas to stihnout.
Zuli, ty mas zase nove foto. A jsi tam v lyzarskem, ze jo?
Jdu si hodit barvu na hlavu, uz mi prijde, ze to mam takove nijake.

brundik
11. dub 2010

A tesim se na fotky, teda jestli mi bude prozrazene heslo 😉

zulik
11. dub 2010

Foto jsem změnila, aby byo trochu veselejší a optimističtější 😀 Takový lyžař v pokoji s nataženýma kšandama 😅

macous
11. dub 2010

Ahoj holky,
tak koukám, že jste tady měly debatu o věku a zdraví, hlavně že se ví, čím to je, že se to s tím těhu takhle táhne 😀 😀 jak já říkám, všeho do času 😉

Baru, ty si pěkně odpočívej 😵

Já brala utroš a prednison do 12 tt...

Taky chci rodit ještě jednou a kdoví, jak se nám zadaří, takže teda budu taky stará matka a k tomu manžel je o 9 let starší, takže takže takže cože 😀 😀 😀

macous
11. dub 2010

No jo Zuli, ty máš evidentně nový lyžařský úbor, tak se z něj těšíš viď 😀

brundik
11. dub 2010

Zuli, lyzar v pokoji s natazenyma ksandama je super, me to vykouzlilo usmev na tvari 🙂
No a ja mam doma zase mladase, muj manzel je o rok mladsi. Ale asi vypada starsi a ja zas mladsi, podle toho jak nas lidi odhadujou, coz me docela tesi 🙂

zulik
11. dub 2010

Foto je z loňska-před úrazem. Vloni ty kalhoty byly nové 🙂 Já mám doma taky mladšího chlapa, asi o 1 rok a 3/4 😀 Mám ho v albu.

brundik
11. dub 2010

Ale Zuli, ty vypadas taky jak holcicka 😉