CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

macous
13. kvě 2011

@loretana 3 měsíce jsme zkoušeli inseminaci, ale ta proběhla jen jednou - jak jsem bez ovulace, tak to bylo docela marné čekání a pak 5 měsíců - co měsíc, to byl transfer, takže Matýsek je na pátý pokus 😵 😵 docela jsem tlačila na pilu, pořád jsem je otravovala a nechtěla mít žádný vynechaný měsíc 😀

loretana
13. kvě 2011

@macous já se možná teď projevím jako úplný blbec, ale zatím se v tomhle moc neorientuju - můžu se zpetat, jak probíhá ta inseminace? když jsem se totiž ptala dr. Řezáčové, co by následovalo, kdybych teď neotěhotněla, říkala, že bychom zkusili právě inseminaci...
a druhá věc - transfer - tím myslíš transfer oplodněného vajíčka po IVF, tzn. mrazáčka? omlouvám se za ty dotazy, ale nemám se koho jiného zeptat, než Vás🙂

macous
13. kvě 2011

@loretana to je v pohodě, u inseminace jde o to, že ti doktor stanoví přesně den ovulace (podle utz), pak tam v den ovulace přijdete s partnerem a on dá sperma, tebe vezmou normálně do ordinace na kozu a doktor ti zavede jakoby takovým katetrem sperma, které je zkontrolované z laboratoře a nějakém teplém roztoku, asi jde hlavně o to načasování a zavedení vůbec nebolí, pak tam 15 min. ležíš na té koze a pak jdeš domů nebo kam chceš 🙂
A transferem se normálně rozumí zavedení čerstvých embrií po IVF (po oplodnění je ještě nějakou dobu kultivace embrijek, podle toho, jak se jim daří, ale max. je to 5 dní a min. myslím 2), já měla z těch pěti pokusů třikrát mrazáčky - tomu se zase říká KET, Matýsek je z druhého IVF a z čerstvých embrijek 😵

loretana
13. kvě 2011

@macous jeeee, moc děkuji za úžansý vysvětlení!!! Takže inseminace se dělá normálně v ordinaci? Tak to je brnkačka🙂 A jaká je pravděpodobnost, že to vyjde? Asi nižší než u IVF, že? Teď mi ale došlo, že sime mi to takhle dr. Řezáčová řekla, ale pak už mi nedala žádné "instrukce", takže vůbec nevím, až to dostanu, co mám dělat🙂 předpokládám, že se před IUI stimuluje (je možné, že i clostylbegytem, která jsem brala dosud?),já ale žádný recepis ani lék nemám... každopádně tam 1 DC zavolám a vysvětlím to sestřičkám a uvidím🙂
děkuji za vysvětlení i toho transferu!!! tak to je úžasný, že i když je Matýsek z druhého IVF a prošli jste všemi těmi procedurami, že to nakonec šlo docela "rychle"... Já už jsem v Podolí 6 měsíc a mám pocit, že jsem pořád na začátku.... ale ono se to zlomí, určitě!!!!🙂🙂

macous
13. kvě 2011

@loretana to víš že se to zlomí, a jo jo inseminace proběhne v ordinaci 🙂 já jsem nestimulovala, Řezáčová myslela, že nějaký folík dozraje a to se stalo (možná) za 3 měs. jen jednou, pak jsem šla rovnou do IVF, sama jsem si to řekla, že už mě nebaví čekat a oni mi řekli, že není problém a hned další cyklus jsem stimulovala na IVF.
Ale hodně pozitivní je už jen to, že u vás inseminaci hodlají zkoušet, to znamená, že nevidí žádný problém pro otěhotnění i touto nejjednoduší metodou 😵 ta úspěšnost je trochu menší než u IVF, něco okolo 10%, spíš je to ale o štěstí - trefit se přesně do ovulace a k tomu pracují nervové spoje pacientky 😀 😀 každopádně se podívej na mě, jak jsem si teďka pěkně otěhotněla a bez snažení, ten daný měsíc byl u nás doma sex jen jednou 😕 😅 (manža na horách, pak byl nemocnej, pak jsem to od něj chytla, pak 25 den cyklu sexík - pamatuju si přesně, boť jsem měla druhý den masáž) no a bylo to hotovka 😀 asi je to hodně o nervech, já jsem docela pohodářka a nemysla jsem si to, ale teď zpětně to vidím, že na tom něco je, pořád si člověk něco slibuje a čeká - a to je asi ten problém 😖

macous
13. kvě 2011

jo a zavolej si určitě první den cyklu a řekni, že máš na tenhle měsíc plánovanou IUI a co máš dělat 😉

loretana
15. kvě 2011

@macous moc děkuji!!! Tak to je nádherný, když to takhle slyším a je hrozně pozitvní, že ne každý, kdo má za sebou IVF už nemůže otěhotnět přirozeně... já jim v Podolí hrozně věřím, že nám pomůžou... nic jiného taky nezbývá, ale energii a sílu věřit my vlastně dáváte i vy holky, protože jste živým důkazem (a hlavně vaši prckové) že to jde🙂
máš pravdu, že je to hodně o psychice... já jsem zase hrozný nervák, pořád se stresuju, hlavně v práci, a obávám se, že na tom taky něco bude:( pořád si říkám dokola - mysli pozitvně, ale nějak to nejde nastartovat....:(

macous
16. kvě 2011

@loretana čím víc si říkáš, že je hlavní myslet pozitivně, tím těžší to pak asi ve skutečnosti je, ale myslím, že s tím nejde nic moc dělat, jediné co zabere na jisto, je naplánovat si jinou extra stresující činnost, třeba stěhování nebo stavba domu apod. 😀 😀 ale já nic takového nakonec nepodnikala a taky to dopadlo dobře, já jsem zase ten typ, který když už začně být psycho, tak si řekne - a co mám jako vlastně dělat, nervama to nevylepším ani nezměním, takže ať si to je jak chce a přestávám se tím zabývat a zatím se mi to vždycky vyplatilo 😵 😵 😵

pikusa
16. kvě 2011

ahojík holky....
tak jsme doma z minidovolené a bylo to super....my jsme parta fajn maminek,takže paráda a děti byly zlaté.....škoda,že už je po všem...
počasí vyšlo,úrazy žádný tak dobrý

loretana
16. kvě 2011

@macous to máš pravdu a je to dobrá technika... až budu v největším stresovým vypětí, řeknu si - co blázníš, tím, že se stresuješ, stejně nic nezměníš🙂
@pikusa jeee, tak to je skvělý, a kde jste byli?

pikusa
16. kvě 2011

@loretana kousek od nás..u máchova jezera....
teda já to mám kousek,ostatní dál,i holky z moravy přijely...my už tam byly loni,pak na podzim na Moravě a ted zase tady....
moc moc super srazík.....všechno maminky dětí z dubna 2009

loretana
16. kvě 2011

@pikusa tak to je pěkný🙂 a navíc, když Vám vyšlo počasí, tak u Mácháče muselo být krásně!!!

pikusa
16. kvě 2011

@loretana no bylo....
já to mám za rohem,ale moc tam nejezdíme...
http://pikusa.rajce.idnes.cz/Machac_--kveten_2011/
tady fotky kdo chce jukat

petrala
16. kvě 2011

Ahoj holky,prosim poradte mi kde na netu najdu neco o car Podoli?napr.cenik a sluzby...Chodime do Iscare Praha a sipeme jen penize a nic vice,chtela bych neco levnejsiho....dekuji

pikusa
16. kvě 2011

@petrala
upmd.cz
ale ceník tam asi není.....já mám doma někde ceník od nich,ale ted nevím,kde,pohledám....
co by tě zajímalo??něco vím asi z hlavy

petrala
16. kvě 2011

@pikusa treba kolik stoji ivf a nativ ivf?moc dekuji

loretana
17. kvě 2011

@pikusa tak koukám, že jste se měli krásně! Samé výletování a spousta prcků, úplně je z těch fotek cítit ta pohoda🙂

pikusa
17. kvě 2011

@petrala tak já ceník nenašla.....nemám ho...
nativ nevím,nebyla jsem....IVF jsem měla s ICSI...to je 7000 a nad 10 vajíček 10 000....
doplatky za léky jsou ind.já nedoplácela moc,měla jsem malé dávky...
asi jsem moc neporadila co

petrala
17. kvě 2011

@pikusa jj pomohla🙂

pikusa
17. kvě 2011

@petrala jo??????
KET stojí 5000 a mražení na rok 1500......
to jsem si ted vzpoměla ještě 😀

loretana
18. kvě 2011

@pikusa a můžu se zeptat - IUI také něco stojí?

okurkaa
18. kvě 2011

@loretana Ahoj, stoji. Drive na IUI doplacela pojistovna, ted uz si musis leky platit sama. Dneska jsem se byla domluvit na dalsi IUI se stimulaci. Mam Merional 10x75 m.j. a platila jsem 2.700,-. Jinak pokud bys mela IUI bez stimulace, tak ta je zadarmo. Preju hodne stesti 🙂

pikusa
18. kvě 2011

@loretana no vysvětleno 😵 já na IUI nebyla...nevím

loretana
19. kvě 2011

@okurkaa
@pikusa já si myslím, že bych asi tu stimulaci měla, protože mám Syndrom PCO, takže bez stimulace by to asi nemělo cenu, nevím... každopádně děkuji za odpověď...

pikusa
19. kvě 2011

No já stimuluju i na KET,to se běžně nedělá pokud je OVU.....ale já jí nemám,stimuluju sliznici aspon

macous
20. kvě 2011

Ahoj,

@pikusa tak koukám, že jste si u Mácháče užili 😵 😵

já už ten ceník taky někam tak důkladně uložila, že ho už nikdy nenajdu, ale kdybys měla cestu kolem Podolí, tak by ti ho tam v IVF centru sestřičky určitě dali 😉

holky, tak mě se konečně udělalo zase o trochu lepší, za týden mám další kontrolu, tak snad bude zase všechno v pořádku 🙂

Jo a Piku, co dovča, už tušíte do kterých vod zabrousíte?

pikusa
21. kvě 2011

Ahojík holky......
@macous ještě nevím......a ani nevím kdy a s kým---ale nakonec asi s kamarádkou a její holčičkou...

loretana
24. kvě 2011

holky, nějak mě přepadl strach... ve čtvtek si mám dělat test, dnes jsem 28 DC a samozřejmě, začíná mě pobolívat břícho.... je to asi poslední cyklus přirozeně, dr. Řezáčová byla hrozně optimistická, já doufala, věřila... a teď mám hrozný strach, že to zase nevyjde... samozřejmě vím, jak se té nejistoty zbavit, ale jednak nevím, jestli by test už něco ukázal a za druhé, já k tomu právě nemám odvahu, prostě mám děsný strach, že to zase nevyjde... jindy se snažím být nad věcí, ale dnes mě to nějak přepadlo...:(

nikoza
24. kvě 2011

Ahoj holky na začátku měsíce jsem byla na KET. Domácí test vyšel pozitivně a dokonce v Podolí s krve to bylo potvrzeno. Objednali mě na 27.5.2011 na ultrazvuk. Měla jsem hronou rados, akorád jen chvíli. Od soboty jsem začla špinit ani nevím jestli to je přesně špinění, spíš takový hnědý výtok ale krev to zatím není a docela mě bolí dost bolí břicho. Volala jsem do podolí a bylo mi řečeno, že utrogestan mám užívat ústně a být v klidu ale stále se nic nemění. Nevím jestli bych neměla jet na pohotovost. Ani nevím jestli v Podolí mají pro tyhle případy pohotovost

pikusa
24. kvě 2011

@loretana držím palečky......testni a uvidíš....ono holt je to vždy 50 na 50..............
@nikoza hele,jed k vám do nemocnice--porodnice na poh.
řekni,že jsi těhotná po KETU a krvácíš....
já taky takhle jela......bohužel to v děloze už nebylo vidět..odešlo to s krví.....ale já krvácela fest
taakže oni na tebe juknou,popř ti řeknou co a jak