CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

loretana
22. zář 2011

@pikusa
@macous holky, děkuji moc🙂 teď už snad budu klidnější, od včerejška zasese cítím "bublinky" v bříšku, takže j to nádhera🙂 jo a nahoře už mám 7 kg🙂🙂🙂 ale je mi to fuk, tohle neřeším, věřím, že to po porodu vyběhám a když ne, začnu pořádně cvičit🙂

pikusa
22. zář 2011

@loretana kašli na kila.....hlavně že je Ondrášek v pořádku 😵

loretana
22. zář 2011

@pikusa právě, přesně tak🙂

macous
23. zář 2011

@loretana 7 kg není nic hroznýho, neboj se to pak schodíš raz dva, mě zůstali po Matýskovi 4 kg nahoře, ale protože jsem docela jedla a vůbec necvičila 😀

bobulka007
27. zář 2011

@tygrisek09 ahoj jsme tu po dlouhé době. Moc moc gratuluji a zároveˇm tiše závidím 🙂

já jdu okolo 10-12 dne cyklu ke svojí gyndařce a v listopadu máme kontrolní SPG vyšetření, pak se zase uvidí co dál..... je to o čekání, ale to čekání na krásný výsledek za to stojí.. a když už čekáme tak dlouho o měsíc, či dva déle to nevadí... vím, žer mě IVF nemine....ale... musíme holt počkati..

jara
28. zář 2011

Ahoj holky, přestupuju do Podolí z jiného Caru...asi nehrozí, abychom šli hned s další MS do dalšího pokusu, což? Na co se mám nachystat při první konzultaci?? Hezký den všem... 🙂

petulak1988
28. zář 2011

@jara ahojky ak mame stejny problem taky tam chci prestoupit a chtela bych hned laparoskopii a pak hned na to 🙂

jara
28. zář 2011

@petulak1988 ahoj, tak paráda...už jste objednaní na konzultaci? A co všechno už máš za sebou, jestli se můžu zeptat??

petulak1988
28. zář 2011

@jara ne ne jen jsem predbezne volala jestli mohu prestoupit..ja jem po dvou IUI pritel po trech spermiogramech vsechny v poradku...me zjistili anovulaci a vyvolavaji ji clostylbegytem a uspesne ted cekam na vysledek a urcite bude zase nic nic nic...a chci preji protoze mi tady nechteji udelat laparoskopii a ja nechci jit do dalsiho IUI bez toho abych vedela ze mam pruchodne vejcovody atd....jinak uz chteji IVF a to je podle me brzo...my se snazime 17cyklus ale teprve 4s ovulaci....a ty?

jara
28. zář 2011

@petulak1988 aha...my už jsme objednaní..já mám za sebou 2x IUI, 1x IVF s ICSI a 1x KET...za sebou máme všechna myslitelná vyšetření..hormonální profily, genetiku, imuno..ale o laparoskopii mi nikdo nic neřekl..tak to chci nadhodit v Podolí, jestli to má u nás smysl nebo ne. Věřím, že tam jsou opravdu odborníci a poradí nám. Tady v tom Caru mám pocit, že je to hlavně pro ně byznys. Jinak se snažíme asi 4 roky.

petulak1988
28. zář 2011

@jara a v jakym caru jsi byla jestli s emohu zeptat????A na kolik te vyslo IVF a bez toho ICSI by te vyslo na kolik??my mame spermiogram dobry

jara
28. zář 2011

@petulak1988 v ARTu v Budějovicích...IVF s ICSI nás vyšlo na cca 20 tis., bez ICSI by to bylo asi 12 tis. Nám bylo při konzultaci primářem řečeno také, že ICSI nepotřebujeme (manžel spermiogram také dobrý)...proto mě po odebrání vajíček docela hodně rozhodilo, že jsme se najednou z minuty na minutu měli rozhodnout jakou metodu oplodnění chceme a do teď se nemůžu zbavit dojmu, že nám tato ICSI metoda byla vlastně velmi elegantním způsobem podstrčena...jako kdyby z toho měla paní embryoložka nějaké prémie či co...já byla absolutně vyděšená a hlavně překvapená, jelikož nám pan primář tvrdil něco jiného a teď nám bylo podsouváno, že je to přeci jen jistější metoda a bla bla bla. Když jsem jí řekla, že nevím, že oni jsou odborníci ať mi poradí, tak ona že nemůže, že se musíme rozhodnout sami...no přístup, který mě docela vyděsil...také kvůli téhle zkušenosti odcházíme...

petulak1988
28. zář 2011

@jara my chceme odejit z pronatalu bez zjisteni pruchodosti a dalsich jinych veci me nuti do IVF

jara
28. zář 2011

@petulak1988 koukám, že je to klasický postup všude...bohužel. Asi bych se teď také více zajímala o jiné alternativy než jít hned do IVF...je to nesmírně psychicky náročný proces..samozřejmě také fyzicky..těch kvanta hormonů...a pak když to nevyjde, ten neúspěch je hodně bolestivý...já se z toho dostávala asi rok..a rok a pul mi trvalo než jsem se vůbec odhodlala k dalšímu kroku. Ty už dítě máš?

petulak1988
28. zář 2011

@jara nn prave ze nemame miminko a proto po nem touzime hrozne moc moc moc.....

jara
28. zář 2011

My také dítě zatím 0 kusů...

petulak1988
28. zář 2011

@jara to je des....moc si ho preji s pritelem uz mame jmena 🙂

jara
28. zář 2011

@petulak1988 tak jsem zvědavá jak v Podolí pochodíte...

petulak1988
28. zář 2011

@jara ja taky kez bychom tam nemuseli 😒

jara
28. zář 2011

@petulak1988 jj to mi vyprávěj...jaká máte jména??

petulak1988
28. zář 2011

@jara no asi takhle...jmena ktera se nam libi spolecna jsou Tomasek a Nikolka pak jsou jmena ktera se libi me ale asi je neprosadim a to je Sara Sofie a Tadeas....a priteli co se libi jen jemu je Petra,Tereza a Martin...takze to bude asi urcite Tomasek a holcicka zkusim prosadit jednu z tech svych 🙂

jara
28. zář 2011

@petulak1988 pěkné...stejně je to zvláštní, kolik lidí má problém s početím, co?? Nikdy by mě nenapadlo, že vůbec něco takového budu řešit...

petulak1988
28. zář 2011

@jara no ja si to take nemyslela cekala jsem ze otehotni do dvou mesicu po prestani brani antikoncepce

pikusa
28. zář 2011

Ahojík holky...
Hele,já PCO a anovulace,přítel špatné SPG...
hned nám nabídli IVF-ICSI.....já byla tehdá štastná,že se něco děje,kdyby řekli,sežerte pytek živejch žížal,udělám to.
Přeju,at jste v Podolí holky úspěšné....... 🙂 a dočkáte se

ivkaj
29. zář 2011

@jara jestli ti nabídli ISCI i když jste měli dobré spermio, je možné, že to třeba bylo kvůli menšímu počtu vajíček nebo třeba v den odběru bylo prostě spermio horší (stres, únava, nachlazení - chlapi jsou na všechno citliví 😉 )

jara
29. zář 2011

@pikusa děkujeme.. 😉
@ivkaj vajíček jsem měla 16..to zas tak málo není a v den odběru spermio dobré...nechci je nějak obviňovat, jen mi přišlo zvláštní že primář tvrdil něco a pak paní mebryoložka zase něco jiného..a hlavně po narkóze, člověk ještě oblblej a něco rozhoduj během jedné minuty...kdyby nás na to rozhodování někdo předem připravil a upozornil, tak neřeknu ani popel...

ivkaj
29. zář 2011

@jara hmm, tak to je fakt zvláštní. My jsme museli mít ISCI vždycky, takže rozhodnuto bylo předem.
Každopádně přeju moc štěstí a pevné nervy na cestě za prckem 😉

jara
1. říj 2011

@ivkaj děkuju.. 🙂 a ty máš mimčo z Podolí??

petulak1988
1. říj 2011

@jara ahojky takze prechazime do podoli v pondeli tam volam opet to nevyslo.. ☹ je mi nanic...psala jsem si s hlcinou a ta rikala ze ji IVF i s lekama vyslo na 5000ze leky mela hrazene pojistovnou a tak platila jen odber vajicek transfer a zamrazeni je to mozne???Nemam ted dat za jeden pokus 30000

jara
1. říj 2011

@petulak1988 a nechceš zkusit ještě nějakou jinou alternativu než IVF? Třeba Mojžíšku?? Vždyť se nesnažíte až tak dlouho a ta náročnost (hlavně psychická) při IVF je opravdu velká...