CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

mkuki
31. led 2013

@nelfilka ty bláho 5 jo .... to je hukot.... nu mám nějaký papír vyjetý od dr, kde mám pět dní 150 jednotek .. pak 6.UTZ... a pak se uvidí...

nelfilka
31. led 2013

@mkuki
Docela jsem byla v pohodě 🙂)

danci70
31. led 2013

@mkuki a máš změřené AMH?

danci70
31. led 2013

@nelfilka a to v jedné dávce? těch 5 ampulí? jaký to mělo objem?

danci70
31. led 2013

holky začínám uvažovat,že bych šla rovnou do klasického IVF,bojím se,že ztratím další měsíc 😒

danci70
31. led 2013

ještě by mě zajímalo,kdybych začala stimulovat na ivf a nedopadlo by mě předoperační vyšetření...co by jako se mnou dělali...

nelfilka
31. led 2013

@danci70
5 ampulí jsem ředila 2 vodičkami. 🙂)
Tak to fakt nevím, ale dá se to vydržet i bez "narkózy".

danci70
31. led 2013

@nelfilka tož abych na to měla vysokou chemickou,ony ty injekce nejsou hotové? 😕

mkuki
31. led 2013

@danci70
co to je AMH?.....

danci70
31. led 2013

@mkuki http://www.fnhk.cz/onm-lab/aktuality/stanoveni-...

jsem tak náhodně dala první odkaz co jsem našla.já v podolí za stanovení AMH neplatila nic

adriene
31. led 2013

@danci70 Jsi zdravá holka, není důvod k tomu, aby Ti někdo z lékařů neschválil předoperační 😉 toho bych se vůbec nebála 🙂
Ty injekce bývají zvlášť voda na ředění a zvlášť lahvička se suchým práškem - lékem. Dobře se to ředí. A nebo si můžeš říct o pero - většinou Puregon (myslím) a ten je už ředěný, jen nastavíš počet jednotek a bodneš. Ale je to dražší...
Já píchala Merional, což je obdoba Menopuru. A moc jsem tedy nereagovala... nakonec jen 6 folíků, z čehož byly 2 vejce nezralé. Takže jen 4. Na to, že to bylo celé ivf... kdybych si to měla platit jako samoplátce, tak by mě asi kleplo 😒
K tomu Merionalu jsem někdy od 7. dne začala píchat antagonistu Cetrotide... tři dny.

nelfilka
31. led 2013

@danci70
Menopur a Merional ne. Gonal a Puregon je v perech. Ale fakt je to pohoda. Rozlomit lahvičku, vysat vodicku, vstriknout do lahvicky Menopuru, vysat, vymenit jehlu za slabsi a pichnout...

danci70
31. led 2013

@adriene mě nic jiného nezbývá,než zaplatit 😒 puregon je asi ten čistý přípravek,co není vyráběn z moči.za ten bych dala navíc 18tis a účinek je prý stejný jako levnější varianta

danci70
31. led 2013

@mkuki ty teď čerstvě vyřizuješ předoperační,co je tedy vše třeba,a začala jsi s tím až teď? dá se to zvládnout rychle?

adriene
31. led 2013

@danci70 No... to je sakra rozdíl. To by sis ho musela leda sehnat od holek, co ho prodávají, či dají zadarmo. Takhle můžeš sehnat i ty ostatní léky... Dělá se to často, vyjde tě to o dost méně. Já do Puregonu nešla, stačila mi bohatě levnější varianta a s ředěním a pícháním problém nebyl... to zvládneš též, navíc tě to naučí sestřičky 🙂

adriene
31. led 2013

@danci70 Jinak předoperační nesmí být starší 14 dnů před zákrokem...

mkuki
31. led 2013

@danci70 mám je žádanku na krev moč do laboratoře, to jsem byla dnes apak závěr u obvodní. Měla jsme od řezáčové papírek s žádostí co chce,,... u mě jen krev moč a závěr, občas bývá i EKG.. ale to u větších zákroků...
chtěla vědět jakou mám krevní skupinu, ale to já vím... 🙂

víc zatím nee, Sestřička říkala první den cyklu na odběry krve, abych měla předoperační hotové ... a než půjdu na první uzt budu mít i závěr od obvodní 🙂

danci70
31. led 2013

@adriene aha,někde jsem četla 3 měcíce,tak to byl jiný CAR

mkuki
31. led 2013

@mkuki já jsme tedy menopur zvládla.... dvě ampule prášku a jedna lahvička roztoku nasát vyměnit jehly a píchnout do "špeku" 🙂 .-)

danci70
31. led 2013

@mkuki tak toho moc není.jen k obvodnímu bych musela ráno mezi nemocné,tak narychlo mi asi na objednání nevezme..

mkuki
31. led 2013

@danci70 AMH asi tedy nemám .....

adriene
31. led 2013

@danci70 3 měsíce určitě ne... je to vždy 14 dnů... to bývá standart. Jinak po mě chtěl Darebný: moč, krevní obraz, skupinu, syfilis, koagulaci, ekg, interní předoperační. Možná i ještě něco navíc k náběrům, ale už si to tak nepamatuji... dají ti do ruky žádanku s rozpisem 😉

mkuki
31. led 2013

@danci70 není toho moc, já byla u obvodní také mezi nemocnými a jakmile vyšla sestra vrazila jsem jí to do ruky... a za chvíli si mě volala.....
vypsala žádanku byla zvědavá kam jdu a tak ... a fertig nu samo poplatek 30 kaček... 🙂 🙂

danci70
31. led 2013

@adriene koukala jsem na diskuzi mám-nemám léky na IVF a moc toho tam není 😒 nemáš tip,kde jinde se dá sehnat?

nelfilka
31. led 2013

Ohledně Menopuru a Merionalu...ptala jsem se kamarádky doktorky farmacie...

Menopur je dražší, protože je vysoce čištěný. Čili by měl mít teoreticky méně nežádoucích účinků a o něco lepší efekt, ale neřekla bych, že to vždycky platí Jinak složení mají stejné, podle mého by se daly zaměnit, ale doktor by mě asi hnal. Já chtěla stimulovat tehda Fostimonem (prostě nějakým tím starším typem) a on se do mě pustil, jak je špatný a že každá šarže je jiná, že to není dobře čištěné, efekt je nestejnorodý a blablabla. Prostě válka firem, no… myslím, že u tvých nižších dávek je to vcelku jedno, který píchneš.

No, po Merionalu nic...takže už ho nechci vidět.

adriene
31. led 2013

no spíš jen tam... zkus si dát i "poptávku" na to forum... se ti ozvou. Ale pozor na to... ať nenarazíš na podvodnice a spousta holek se na tom snaží i vydělat :( ideální je, pokud by ti to někdo nechal "za babku", či se občas stane, že tam holky nabízí i zadarmo... Poptám se ti když tak i jinde... mohl by ti to pak někdo poslat i poštou jen za poštovné... 😉

adriene
31. led 2013

@nelfilka S tou záměnou je to asi tak, jak na koho narazíš a co ti dovolí... kamarádka teď stimuluje v Cube - léky si sehnala sama a dle potřeby jí i dovolila zaměnit léky... K Puregonu přidat Menopur, atd... prostě jiný car, jiný doktor, jiný přístup... spíš důležitý výsledek... uvidíme.
Ale je pravda, že každý může reagovat různě na různé léky. Já mám pocit na Merional moc nezabrala...

nelfilka
31. led 2013

@adriene Souhlas, také to nevidím s Merionalem u mě jako výhru 🙂)

adriene
31. led 2013

@nelfilka 😀 😀 tak já to jako výhru svým způsobem můžu brát - podařilo se 🙂 , ale co do stimulace - k svému věku (28) a žádným potížím, tak ten počet vystimulovaných vajec není úplná hitparáda 😎
I když radši méně a kvalitních, než hodně a nekvalitních. To je otázka, no... 😎

nelfilka
31. led 2013

Spíš je vidět, že ty jsi mladá, určitě s dobrým AMH a reagovala jsi málo, já stará, s nízkým AMH a výsledek nulový. Pro mě tedy není dobrý, takže jsem si Menopur už opatřila 😀