CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
21. kvě 2009

No já jsem ted pořád taková naměko a tak bych ty naše dětičky 😀 mrazáčky chtěla všechny 😲 ale to nejde....a zase si říkám,že je někdo bude milovat a starat se o ně,o vytoužené dítko....no je to těžký.
Já byla pro---teda ne hned,za 2-3 roky,až se uvidí,jestli budeme my chtít ještě miminko,ale ted když vidím Matyáška,tak váhám....jsem pro a na druhou stranu zase proti...........

mawiss
21. kvě 2009

to je jasný,určitě bych to nechala dozrát,ono se to rozhodnutí samo časem vyplaví. Jen jsem ještě chtěla dodat,co se mi přihodilo. Z ničeho nic,se mi ozvala po letech spolužačka ze střední,že prý se dozvěděla o mé situaci a že si o tom něco zjistila a že by do toho šla. Byla jsem úplně v šoku. Navíc jsme na škole spolu neměly bůhví jak kamarádské vztahy. Domluvily jsme se,že počkáme jak to dopadne v těch Budějkách,no a i když darovaná vajíčka nakonec nepotřebuju,nïkdy jí nepřestanu být vděčná a pokaždé když se s ní potkám tak se mi derou slzy do očí. Strašně moc to pro mě znamenalo.

pikusa
21. kvě 2009

To je vid....to pak člověka dostane....
A když jsi odcházela z Podolí,dali ti všechnu dokumentaci sebou???

mawiss
21. kvě 2009

já jsem si všechny zprávy schovávala a dělala kopie a výsledky z imunologie jsem si nechala poslat domu,místo k dr. Takže jsem do Čb dorazila s kompletní anamnézou od roku 2004,kdy jsem byla na první laparoskopii kvůli průchodnosti vejcovodů. A možná proto,že jsem jim to tam takhle naservírovala,tak to šlo potom tak rychle.

pikusa
21. kvě 2009

Aha,tak to jsi šikulka 😉
No vidíš,pak šup šup a budeš maminka.............a pohlaví chcete vědět???
Já to nevydržela a chtěla jsem to vědět 🙂

mawiss
21. kvě 2009

no to jesan pérko,že to chci vědět 🙂
i když od začátku jsem si myslela že to bude klučík,ale teď jsem už zvyklaná.
Ale upřímně,je mi to vážně jedno,hlavně aby jsme to dotáhli do zdárného konce. Od začátku těhotenství už jsem 4x plně krvácela a ten malý bojovníček stále drží šikulka malinkej...

mawiss
21. kvě 2009

jdu si uklohnit něco k obídku,tak zatím pa

pikusa
21. kvě 2009

Já byla hned přesvědčená,že tam mám kluka 😉 a taky mi to ale bylo jedno 😉
No tak to je teda bojovník 😉
Musím jít kojit............doufám,že se tady ještě ukážeš 🙂

vendi1
21. kvě 2009

Ahoj, tak jsem Vam ted napsala dlouhy prispevek a on se mne neulozil☹, sakra, tak zase nekdy.....

vendi1
21. kvě 2009

Tak mne to nastvalo☹ Tak znova🙂

Ahoj holky,
po delsi dobe zdravim. Finisuji v praci, zaucuji, vymyslim manualy k praci, do toho Peta dostal vypoved, tak sedi doma a pracuje na baracku. Pribyva nam to tam ale pekne, jde to hned poznat. Uz mame oblozeny zachod, ted o vikendu bude koupelna, usazeni vany, prijede nam kamarad natahnout net, pak vymalovat pokojicek Apolence a vystehovat psa na zahradu. To bude nejvetsi orisek🙂.
Tehu cukrovka nebyla tak hrozna, dala se prezit. Pokecala jsem tam se setrickou, to je jina nez jste probirali tady tu na ty odbery. Ta co odebira krev na cukr, tak vykladala, ze jeji syn ve skole rika, ze tatinek pracuje jako policajt a mamnka zadarmo picha v Praze🙂. Vysledky se dozvim az pristi tyden v poradne.
Jinak ta sestra co jste ji tady probiraly, tak ta chodila neustale kolem nas mamin na cukr a vetsi otraveny ksichtik jsem nevidela🙂, pak mne sprdla, ptz jsem hledala WC a omylem jsem vlezla do dveri otevrenych dokoran, ktere jsou hned vedle s napisem "infekce, zakaz vstupu" a zezadu se ozvalo" kam jdete, tam je infekce" protivnym hlasem a to ona "mila" sestricka🙂. To jsou taky napady dat na stejne patro infekce, no reknete 😉 🙂 .
Jinak jsem se ted objednala na kontrolu k obvodacce. To mne docela stve, ze nebyt netu tak vubec nevim, ze mam jit. v Podoli nereknou ani pul slova. Ty jsi Mac byla?? A co jinak, nezmahaji Te vedra? Mne docela ano a navic mne boli zebra na prave strane, asi nejake spatne drzeni tela. Uvazuju, ze se objednam na tehu masaz.
Piku klip s Matyaskem super, vubec jako prvotina to nevypada 🙂 .
Vitam mawiss.
Zdravim Zulika a Murecku. Murecko, jak se holky mate?

macous
21. kvě 2009

Ahoj holky,
Mawiss, taky jsem občas byla z Podolí špatná, ale protože jsem měla vajíček hodně a krásně se spojovali se spermíkama, tak jsem věřila, že je to opravdu jen otázka času a bylo to tak 😀 Tobě přeji moc a moc štěstíčka, abys už až do porodu nezakrvácela a vyhla se veškerým komplikacím 😉

Vendi, tak super, že máš cukr taky za sebou 🙂 No a u obvoďáka jsem samo nebyla ani u zubaře, obvoďáka plánuji že navštívím, musím tam ale zavolat a objednat se, ale k zubákovi nejdu - snad to není nijak povinné ne?
Jinak mi nic není, mimi mě dělá vlny na břiše, takže o něm vím a jinak se nic zvláštního neděje - zatím a doufám, že to tak zůstane. Pořád čekám, kdy mi teda otečou ty kotníky a prsty a zatím nic, ale vzhledem k létu to čekám 😵 😵 😵

Piku, Zuliku a Murečko - čusík 😉

zulik
21. kvě 2009

Ahoj holky,
koukám, jste se tady rozjely ve velkém stylu. Tak já taky něco přidám k příspěvkům mawiss, kterou vítám.Chápu její pocity, protože je mám už někdy taky. Mám před sebou poslední hrazené IVF a vážně si pohrávám s myšlenkou, zda nejít jinam.Chodím tam, co to tam stojí a leží, už od začátku CARu.První 2 roky probíhali tak, že vždyť už mám dítě, tak další bude v pohodě normálně.Pak další rok nějaké řízené cykly, z hormonů, které jsem brala se mi udělaly bouličky v prsou a já skončila až na onkologii, tak jsem další půl rok nechtěla o hormonech slyšet.K prvnímu IVF jsme se dopracovali skoro 4.rokem a zo bylo nakonec anulováno. Na imunologii jsem byla po 4 letech znova, protože jsem jen tak mimochodem zjistil, že ji udělali jen partnerovi a mně ne, protože už dítě mám.Tam mi zjistili lehkou odchylku, ale je to vyšší srážlivost krve- kvůli které beru půlku Anopyrinu.Poslední dobou, je to tam jako továrna na stimulace 😖 Stresuje mně tam to dlouhatánské čekání.

murecka76
21. kvě 2009

Ahojky holky, jste moc hodné, že na nás myslíte. U nás není nic nového, zatím vše při starém.
Mawis, je mi Tě moc líto, co vše jsi si prožila. Já osobně bych zase do ČB nešla, i když to máme za humny, ale ani můj gynekolog mi ČB nedoporučil, ale je důležité, že vám moc pomohli, přeji hodně štěstíčka. Jsem také jihočenda a dokonce pocházím z okersu Písek.
Mějte se krásně, opatrujte dětičky a užívejte si to teplíčko, já se potím v nemocnici 😉 , ale jsem moc ráda, že jsme to dotáhli takhle daleko a jsme 2v1, dnes je to 6 týdnů co se tady povaluji 😀 , ale pořád je lepší ležet tady než na neonatologii.

pikusa
22. kvě 2009

Ahojík.........
Murečko,super,že jste stále kindervajíčko 🙂 🙂 drž drž

mawiss
22. kvě 2009

Krásné dobré ránko,
všem děkuji moc za podporu a za odezvy,ani jsem netušila,že to tak rozvířím. Je jasný,že co člověk,to jiný názor. A je fajn že i když si tasy každá vyslovíme ten svůj,ostatní jí pochopí i když třeba nesouhlasí.
Zuliku,je mi moc líto,že už to prožíváš takhle dlouho,já o tom něco vím. Proto jsem byla skoro v šoku,že to šlo v těch budějkách tak strašně rychle. Mají i odlišný postupy. Třeba při té stimulce,tak do Podolí jsem dojížděla každý druhý den jen na ultz,aby se zjistilo,jak folikulky rostou. A v Čb je to tak,že tam ráno přijedeš na krev a za dvě hodiny jdeš na ultz. Hlídají i jak reagují hormony,takže když jdeš na ten ultz,dr už má ty výsledky krve a ví,jestli je to dobrý,ještě než tě prohlédne. Nerada bych aby to vyznělo jako že jsem tu nějaká agitátorka na ART ČB,ale opravdu jsem tam byla nadmíru spokojená.

Maríku,ahoj krajanko i já jsem od Písku 🙂 . Copak se děje že pobýváš v nemocnici? A to jsi v té Písecké? Já tam byla před 14dny s krvácením a je to tam celé rozkopané. No jinak co znám takhle holky které měly problémy otěhotnět,tak všechny jezdily taky do ČB,protože je to od nás logicky nejblíž a všechny mají dnes už mimča. Jen od nás ze vsi jsme už tři. I když je fakt,že se i má gynekoložka zmínila o tom,že tam mívají problémy s hyperstimuláky. Tak nevím....Jinak ti přeju aby ti to v nem utíkalo a aby jste byli oba v co největší pohodě.

pikusa
22. kvě 2009

Jo jo je super,že tady není jen samé pozitivum,musí tady být přece všchno........
Mě třeba při stimulce krev vůbec nebrali,při té první jsem jen píchala injekce a pořád mi tvrdili dobrý dobrý,pak že teda moc vajíček,tak že bude jen odběr a vše se zamrazí a pak najednou Řezáčová končíme,to je špatný a bylo to...............
A při té druhé mi taky krev nevzali ani jednou.............

mawiss
22. kvě 2009

No tak to si umím představit ten šok,to člověk vůbec nečeká,když je vše v pořádku a najednou stopka. To je najednou těch proč?????

murecka76
22. kvě 2009

Ahojky,

Pikus moc děkuji, dnes nás pochválili i na velké vizitě, že už se blížíme k té 3. 🙂

Mawis, v Písecké jsem ležela od 9-11.4. a pak mě na konec RZ odváželi na rychlo do ČB, hrozil mi předčasný porod a v Písku nejsou zařízený na tak malinký miminka, měla jsem být převezena do Podolí, ale neměli tam místo, takže jsme v ČB, ale já jsem ráda, už takhle je to kus cesty, ale tatínek za svýma holčičkama jezdí jezdí každý den. 😀 Moc ho za to obdivuji.
Jo a ještě proč jsem skončila v nemocnic, jsem od 23tt otevřená na 1prst, no zatím, na kontrolní vyšetření jdu až v úterý tak snad bude nález stejný, jako tu celou dobu co se tady povaluji.
Jsem tady díky MUDr. Čabrádkové a MUDr. Turkovi, ty nás zachránili, hlavně paní doktorka. Jinak ostatní doktoři a sestry mojí bolest vůbec neřešili. Akorád jsem nastupovala do nemocnice, když gynekologii zavírali.
Přeji ti moc štěstíčka. 🙂 a děkujeme.

pikusa
22. kvě 2009

Murečko,manžel je vzornej vid...........to je dobře.......
Mawiss,jojo byl to šok...a ještě to neosobní jednání dr.řezáčové,jsem tenkrát vypadla z ordinace abych se jí tam nerozbrečela........to až na chodbě příteli na rameno..........

mawiss
22. kvě 2009

Já mám s dr. Čabrádkovou taky výborné zkušenosti,byla to právě ona kdo mě přijímal při tom krvácení a byla strašně moc příjemná a hodně mě podporovala. Že jsi otevřená se zjistilo při běžné prohlídce? To je strašný,co těch komplikací hrozí a čím víc jich znám tím mám větší obavy,jsem strašpytel. Tééééééééda ale manžel je naprosto úžasnej,je skvělý že v něm máš tak velkou oporu.

mawiss
22. kvě 2009

piku,to já jsem bulela po prvním setnání s ní dvě hodiny. Byla jsem tam sama,jen s tou kamarádkou která tam pracovala,tak mě tam doprovodila. No a protože jsme před tím jezdili do Pronatalu,kde mají přístup taky skvělý,tam máš pocit že jsi jejiich jediný klient a že jim záleží jen na tobě,ale taky si za to zaplatíš,tak tohle byl teda potom fakt studenej náraz. Vůbec nekomunikovala a jen něco ťukala do pc a když jsem něčemu nerorumněla a zeptala jsem se,tak když už odpověděla,tak takovým způsobem,že jsem připadala jak ten největší debil. Potom jsem narazila na dr. Darebného,který mi vyhovoval,no ale stejně to bylo nakonec úplně jedno.

pikusa
22. kvě 2009

jsem nějak usnula s prckem 😀
a čekám na zprávu od kamardky.........asi ve 3 ráno jí praskla voda tak jela do porodky...........
Mawiss,Darebný je z nich nejpříjemnější,ale co je to platné vid..............
No každopádně........miminka máme,bud v pupíku,nebo už v postýlce a to je hlavní ted 😉

macous
22. kvě 2009

Ahoj holky,
teda tady to teďka nějak frčí - až nezvykle 😀 😀 😀
Murečko, to je moc a moc prima, že držíte pohromadě 😵 😵 ještě chvilku 😉
Já jsem taky párkrát z Dr. Řezáčové měla hodně špatnej pocit a pokaženou náladu, ale nakonec to naštěstí dobře dopadlo, tak jsem ráda 🙂

pikusa
22. kvě 2009

Tyyy Macous-32 týden 😲 😲 ,Murecka 30......to strašně utíká..........
holky,já když vidím těhulku,tak jí trošku závidím....já byla ráda těhotná 🙂
ale ted mám zase prcka.......... 🙂 🙂

macous
22. kvě 2009

No Piku, já nemůžu taky uvěřit, že je Matyáškovi už měsíc a půl, to snad není ani možný 😲 Taky si říkám, že teď už se ani nenaděju a bude prcek tady, dneska mi naštěstí potvrdili, že máme připravený kočík k vyzvednutí, tak mám klid, ostatní už dokoupím raz dva 😵 😵

macous
22. kvě 2009

Jo a těhotná jsem taky strašně ráda, moc si to teďka užívám, když nejsou komplikace, tak je to opravdu moc prima 😉

pikusa
22. kvě 2009

Jo Macous,jak vidím těhulku,mám takový ty sentimentální pocity...........
kdoví jestli ještě někdy to bříško budu mít.......

macous
22. kvě 2009

Piku, to mi teda povídej, já se to snažím maximálně užívat, protože si říkám to samý - kdoví jestli to není poprvé a naposledy, ale moc a moc doufám, že ne 🙂

Jinak manžel hned všechno vyzvedl - myslím tu objednávku ve které byl kočárek, cestovní postýlka, sada od Aventu, spací pytel, doplňky ke kočárku, chůvičky a monitor dechu - takže tam nechal parádních 30 tis. 😅

pikusa
23. kvě 2009

Ahojík..........
no ale macous,zase to máš vše hezky už doma 🙂
My ted dali 30 tis.za opravu toho mého auta............... ☹
http://pikusa.rajce.idnes.cz/Vitani_obcanku_Mat... a tady jsou nové fotečky 🙂

zulik
23. kvě 2009

Jéé, Matyášek je oficiálním občanem ČR 😀 A je to tedy celý tatínek.Taky bych chtěla někoho, kdo na mne nedělá jen "hmmm" a přitroublé puberťácké kyselé ksichty 😉 Ale nebojte, taky se toho dočkáte 😀